Nejlepší sportovec století

Najlepší športovec storočia

Sportsman of the Century

Komedie / Drama / Sportovní

Nizozemsko / Německo / Švédsko, 2006, 100 min

jakož to milovník nezávislého filmu,si nemužu na nic stěžovat,přijemný a milý film,ze kterého sem poznal zase něco nového a užil si to perfektní herectví,jakož to prostě čistě herectví.i love this movie's(24.12.2010)

netušíl jsem o čem film bude, ale po tom, co mě kolega upozornil, že se bude jednat o zvláštní sport, tak jsem byl ještě více zvědav. Film mě příjemně překvapil, opět jsem měl možnost shlédnout příjemnou komedii. Vtipné, uklidňující, roztomilé.(30.3.2007)

Celovečerní režijní debut Mischi Alexandra přináší příběh syna chudého venkovana, který již v dětství pochopil, že pokud v něčem nevynikne, čeká jej podobný osud jako jeho otce. Brzy ale v sobě objeví zvláštní nadání pro oblíbený lidový sport: sezení na kůlu. Naprostý a nepochopitelný lidový sport, při kterém dokáží soupeřící "atleti" na takovém kůlu sedět i více než 250 dní. Bylo to trošku jako z Cimrmana, jelikož se mi nepodařilo po skončení filmu dohledat, ani minimální zmínku o tom, že se takto kdy Holanďané baví. O tohle ale v tomhle filmu nejde, nejde ani o technické detaily, které divákovy přijdou na mysl i když souložící dvojici, jsme ve filmu viděli...na kůlu samozřejmě :o) Jde spíš o to, co je kolem. Zajímavá hudba, herecké výkony a vlastně i naprosto jedinečný scénář. No řeknu vám, moc jsem jim to nezáviděl. Na nohách typické dřeváky a se stoprocentním náběhem na hemeroidy sedět přes půl roku na kůlu, třeba uprostřed rybníka? Děkuji nechci... Film je přesto nádhernou sondou do lidské duše. Viděno jako 18 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(4.4.2015)

Z tohoto filmu mám velice rozporuplné pocity. Každopádně se jedná o hodně originální námět, který se jen tak nevidí!(16.12.2011)

• Sarkastic

Upřímně, Nejlepší sportovec století mě opravdu hodně minul. U téhle komedie/tragikomedie jsem se za celou dobu pořádně nezasmál, snad jen pár usměvných scén by se zde našlo. Příběh byl docela dost nudný, absurdní, nereálný a hlavní hrdina mi byl bohužel jak zjevem, tak svým chováním krajně nesympatický. Za kladné body snímku by se daly počítat krásná kamera, hudba a lehce pohodová, příjemná atmosféra, ale první a druhou složku najdete vlastně v každém současném přírodovědném dokumentu, takže tentokráte budu přísnější a hodnotím pouze 2*.(15.7.2010)