Život Christiny se prudce změní poté, co objeví v příkopu u cesty tělo mrtvého dítěte, přejetého bezohledným řidičem, který mu neposkytl pomoc. Když tato událost vyjde najevo, celá vesnice je šokovaná. Čím déle však trvá hledání viníka, tím víc se zdánlivě jasná fakta zamlžují. Ve chvíli, kdy napětí způsobené nehodou vyvrcholí, smrt dítěte se stane záminkou pro nové propuknutí dávno pohřbených vášní a vyrovnávání starých účtů. V tak malé vesnici, kde se všichni navzájem znají a kde jsou všechny životy propojeny, však nikdo není bez viny a nikdo nemá čisté ruce. Neobvykle silný portrét zdánlivě dokonalého a chladného moderního světa, kde nic není tak, jak se na první pohled jeví. (oficiální text distributora)

radektejkal

Silniční neštěstí typu "buch a pryč" změnilo svět. Svět se zbláznil. Oficiálně uznaný blázen (Njord) se mezi ostatními (neuznanými) zcela rozplynul. A nezbláznili se jen lidi, zbláznili se zvířata (psi) i věci (bytové interiéry). Opěrnými místy (ve filmu frekventovanými) je obrovská prázdná jídelna a supermarket jakoby symboly "pomyslitelného" světa, kde už neplatí žádná kontinuita, kde už žádná cesta nevede někam, kde náhlá úzkost popírá všechno předchozí... Kdo je ta krásná dlouhonohá Kristýnka, kolem níž se všechno točí (Ina Geerts)? Co je to za dům, ve kterém bydlí? Co jsou to za děti, s kterými mluví? To jsou otázky, které jsem si nekladl. Jen jsem se koukal a nejen, že nechápal skoro nic, neměl jsem ani nejmenší touhu něčemu porozumět. ()