poster

Taxidermia

 • Maďarsko

  Taxidermia

 • Francie

  Taxidermia

 • Slovensko

  Taxidermia

 • Velká Británie

  Taxidermia

Drama / Komedie / Horor

Maďarsko / Rakousko / Francie, 2006, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Brutálně nechutná provokace, podaná s nevídanou vynalézavostí, elegancí a citem. Nejsem si jistý, jestli Taxidermia o něčem vypovídá (snad o duševním zdraví svých tvůrců), nebo je to jen obzvlášť ulítlá a vizuálně nápaditá onanie, každopádně se mi líbila. Jen ať se o něco podobného nepokouší nějaký český filmař! :)(15.1.2007)

 • lillien
  *****

  První ze tří příběhů už docela slušně posunul hranice toho, co všechno jde ve filmu ukázat, aby se to ještě vlezlo do škatulky filmová zábava a nebyl to jen následek po vysazení megadávek xanaxu, jako Trierovo řezání klitorisů a umlácení čuráka za živa v Antikristovi. Prostě když se to tlačí ven, musí to ven. A až uvidíte toho postiženého Maďara, kterému se to tlačí, pochopíte, že účel světil prostředky a nešlo si vybírat. Docela by mě zajímalo, kam až by se ty autorovy zvrhlé nápady daly rozvést. Masturbace za pomoci hlodavců? Ale pestrosti je třeba, proto tvůrce popouští fantazii u druhého dílu zase z jiného soudku a tentokrát se mu to opravdu povedlo na desítku, ne jen na pětku. Tento příběh byl pro mě rozhodně nejlepší, nejzábavnější, nejlíp ztvárněný, originální. Divák musel mít chvílemi pocit, že někdy v šedesátých letech se skutečně rychlostní jezení dostalo v nějaké národní Rumunské nebo Bulharské soutěži na první stránky sportovního týdeníku. Borci se herecky tak povedli, že jsem ještě druhý den přemítala, jestli i to blití nebylo doopravdy. I Třetí díl měl své úderné okamžiky, takže nebudete-li za každou cenu chtít z této dekadentní pičovinky šťourat genialitu, dá se nad tím výborně pobavit.(19.3.2013)

 • Superpero
  ****

  Poněkud dekadentní, bez použití eufemismů bych to nazval "kentáč jako svině." György Pálfi je zajímavý režisér, ale stejně formu neovládl úplně dokonale, jelikož první třetina o chronickém onanistovi, za druhými dvěma poněkud zaostává. Já osobně mám nejraději prostřední část o přeborníkovi ve sportovním žraní. Nejvíc z celého filmu se mi ale líbila hudba, originální, zajímavá.(8.3.2007)

 • Mahalik
  ***

  Už dlouho jsem nebyl na svůj žaludek takhle pyšnej! On totiž zmáknul sled obrázků jako jsou : zvracející pupkáči, chlápek masturbující nad mrtvolou prasete, detailní záběr na kapičku potu padající do...ne, nechtějte ode mě rozbor tohoto filmu. Už je mi zase šoufl. Nevím, zda-li to byl Pálfiho záměr. Možná chtěl v divákovi vyvolat pocit úpadku lidského rozumu nebo chtěl říct, že všechny ostatní filmy jsou na rozdíl od toho mého strašně konzervativní a za každou cenu chci revoluci v kinematografii. Jenže to by, chlapík jeden ušatej, měl být víc... jak to říct... přesnější. Jo, jasně, můžu se vymlouvat na fakt, že jsem se do filmu jak se patří "nezachumlal" a neprožíval ho, ale prostě mi to přišlo strašně prvoplánový.__ Co ovšem zasluhuje obdiv, je kamera. Ta lítá ze strany na stranu a v některých scénách mi připomínala mou milovanou Amélii. Proč 3*? A víte, že ani nevím... Možná za to, že film nenudil a byl dostatečně kontroverzní, aby vyvolal vlnu zájmu o maďarský film (o kterém víme hodně málo!).(29.11.2008)

 • Madsbender
  *****

  Veľmi... zvláštny zážitok. A veľmi kontroverzný film, sledujúci tri generácie v strhujúcom, sugestívnom snímku, ktorý mnohý nedokážu dopozerať do konca. Pálfi nám ukazuje veci, ktoré sú všade okolo nás, ale nechceme ich vidieť a nechápeme ich podstatu. Podľa môjho názoru revolučný film, ktorý úplne zmenil môj pohľad na kinematografiu. Maďari majú jednoducho na tieto bizarné perly patent. Ale jeden krát mi to stačilo.(7.8.2013)

 • - Režisér György Pálfi vyhrál na soutěži Sundance/NHK Filmmakers Award v roce 2004 10 000 amerických dolarů. Ve té době byl snímek Taxidermia ještě v předprodukci, a tak mohl peníze použít právě na svůj další film.  (bestlama)

 • - Nakrúcanie snímky prebiehalo v maďarskej Budapešti. (Laslo)

 • - Všiměte si v galerii třetího obrázku, žena po levé straně drží v ruce českou vlajku. (Kaučuk03)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace