• Maďarsko

• Francie

Drama / Komedie / Horor

Maďarsko / Rakousko / Francie, 2006, 91 min

aneb jak György Pálfi vyzvracel svou bujnou fantazii a imaginativnost na filmové plátno... Nápadů tolik, že by v normálním případě vystačily na tři celovečeráky, jsou zde zhuštěny do neuvěřitelné, nechutně originální a režijně nesmírně invenční mozaiky. Příběhy tří generací odehrávající se ve fikčním světě, ve kterém by empiricky založený jedinec chtěl těžko žít svůj život. Suma sumárum současná maďarská kinematografie se jeví jako značně progresivní udávajíce trend, kam by mohla ta celoevropská (nechutně) artová směřovat.(1.3.2008)

• EvilPhoEniX

Nechci moc filozofovat.. Ale pro ty co nevědí.. Tak Kunda je Společný Jmenovatel !! A podle mé Teorie se Kunda netočí kolem světa,ale svět kolem kundy!! Měl jsem dost! Tohle je šíleně zvrhlá Záležitost!! Největší Kalibr Hnusu, co jsem kdy viděl !! Možná to předčilo i Srbský FILM!! Vypadá to jako tři povídky, které jsou vzájemně propojené..v Té První je týpek, který byl ČurákoFIL.. Strčil ho všude,kde se to jen dalo a také s ním prováděl vše, co ho napadlo !! v Té Druhé probíhaly závody tlustých Lidí.. Kdo sežere nejvíc !! A následné zvracení do kýble!! Nedopuručuji při filmu Jíst !! v Té třetí názorně vidíme, jak dopadl ten z předešlé Povídky !! Mohutné 300 kilové prase, které nemůže ani vstát.. krmí se 300 nerozbalenýma tyčinkama za Hodinu a stará se o něj jeho syn, což je Nejškaredší člověk na světě !! Nakonec příjde Sebepitva!! A totální Destrukce Lidského Těla!! Fuj, Už nikdy více... a Když vidím, že se film dostal až do KIN.. tak se mi chce zvracet....(21.12.2012)

Myslím, že režisér se ani tak nesnažil diváka šokovat, jako spíše jít svojí "a(rt/l)ternativní" cestou. Dvakrát se mu to parádně povedlo, potřetí šlápnul trošku vedle. Já se první dvě rodinné etapy perfektně bavil .. a to se za zvrhlíka nepovažuju (i když kdo ví :o). Takže 80% za to, že mi ke konci do smíchu už tolik nebylo.(21.1.2009)

• gudaulin

Inu, příznivci filmových úletů, intelektuálních experimentů a depresivní dekadence mohou jásat, já jen krčím rameny a říkám: z větší části jde Taxidermia kolem mě. Snímek je rozčleněn do tří částí a jen prostřední by v mých očích obstála i samostatně jako bizarní satira na sportovní přípravu sportovců podřizujících svému úspěch opravdu vše. Přestože Pálfi si dal opravdu záležet, aby provokoval a vyždímal z estetiky hnusu maximum, neubránil jsem se v některých fázích nudě a jako celek mě film po obsahové stránce zklamal - příliš samoúčelná, manýristická záležitost... Celkový dojem: 40 %.(20.2.2013)

Veľmi... zvláštny zážitok. A veľmi kontroverzný film, sledujúci tri generácie v strhujúcom, sugestívnom snímku, ktorý mnohý nedokážu dopozerať do konca. Pálfi nám ukazuje veci, ktoré sú všade okolo nás, ale nechceme ich vidieť a nechápeme ich podstatu. Podľa môjho názoru revolučný film, ktorý úplne zmenil môj pohľad na kinematografiu. Maďari majú jednoducho na tieto bizarné perly patent. Ale jeden krát mi to stačilo.(7.8.2013)

• - Režisér György Pálfi vyhrál na soutěži Sundance/NHK Filmmakers Award v roce 2004 10 000 amerických dolarů. Ve té době byl snímek Taxidermia ještě v předprodukci, a tak mohl peníze použít právě na svůj další film.  (bestlama)

• - Obraz z původní scény, kdy vojákovi hoří penis, použil jako obal své desky Taxidermia brazilský DJ Amon Tobin, který zároveň skládal i hudbu k tomuto snímku. (Kaučuk03)

• - Všiměte si v galerii třetího obrázku, žena po levé straně drží v ruce českou vlajku. (Kaučuk03)