• Maďarsko

• Francie

Drama / Komedie / Horor

Maďarsko / Rakousko / Francie, 2006, 91 min

György Pálfi

Csaba Czene, Gergely Trócsányi, Adél Stanczel, Marc Bischoff, Erwin Leder, Maria Bodor, István Znamenák, Piroska Molnár, Réka Lemhényi, Gyula Kiss, Lajos Parti Nagy, Gina Moreno, István Gyuricza, Gábor Máté, Géza Hegedüs D., Zoltán Koppány, Éva Kuli, Attila Lőrinczy, Mihály Pálfi, Eszter Bíró Kiss, János Gyuriska, Sándor Hamar, Albert Oláh, Richárd Vas, István Hunyadkürthy, Máté Szécsy, György Kozma, József Pallós, Attila Balogh, Géza Balkay, Krunoslav Agatic, Laszlo Banya, Katalin Bene, Péter Blaskó, Zoltan Bocza, Gyula Bodnár, Antal Brazda, Gyuláné Bán, Moreno Cina, Attila Cseh, Csaba Cseh, Csöszke, Iván Dengyel, Lajos Derzsi, Lajos Dobi, Kálmán Dúl, Sándor Fehér, László Fekete, Renato Fenes, Günter Fenske, Sándor Gergely, Orsolya Geszier, Péter Gyárfás, Attila Hajas, István Hangos, Ferenc Horvath, Sándor Hámori, Bencehttps Imecs, László Kalocsai, László Kántor, Jörg Kapfer, Claudia Kariko, Ferenc Karolyi, Bíbor Kertes, János Keszeli, Kata Kiss, Viktória Kiss, Tibor Kocsis, Szimonetta Komondi, Lajos Koteles, Dezsõ Libor, István Lõcsey, Zoltan Marosi, Ottó Meszlényi, Zsolt Molnár, Pál Morauszki, Mari Nagy, Richard Zsolt Nagy, Ilona Nagyné Korsos, Norbert Növényi, Julia Papp, Ferenc Paput, Andras Peteri, Attila Petrovics, Florian Plaushin, Karim Rahoma, Levente Szabo, Imre Szalai, József Szántó, Eszter Szász, Attila Szücs, Ferenc Süveges, Zsolt Toth, Bence Trombitas, Anita Tóth, Péter Vida

Tento film se vám bude buď líbit, nebo se vám bude hnusit. Pravděpodobně vás však nenechá chladnými. Mě se i přes vysokou míru úchylnosti líbil převelice. Přišel mi totiž ohromně zábavný. V první části režisér znechucuje chorobnou tohou po různě zrváceném sexu (a vlastně i jeho praktikováním), ve druhé odporným soutěžním obžerstvím (a blitím) a ve třetí posedlostí vycpáváním a smrtí. Nidky se však nejedná o pouhou touhu šokovat, spíš lze Taxidermii vnímat jakou skvělou ukázku toho jak jsou všechny lidské choutky a činy, které považujeme za důležité, z jiného úhlu pohledu nicotné a směšné. Kdybych chtěl film k něčemu připodobnit, vzpomněl bych Švankmajerovi Spiklence slast řízlé Jenuetovými Delikatesami. Rozhodně se však jedná o skvělou, tak trochu jinou komedii, která je navíc velice profesionálně natočena. Rozhodně nenapadne že snad Režisér neměl dostatečný rozpočet, protože i po vizuální stránce vypadá film velice kvalitně a dotaženě.(8.11.2011)

Od nynějška, pokud mě někdo nasere, odsunu svůj pověstný charm Mirka Dušína stranou a rozhodně už na něj nevytáhnu ono taktně otřepané "Jdi se vycpat". To jej raději rovnou pošlu do piče, protože mi jeden ugrofinský úchyl právě předvedl, že se dá i ta zooplastika vzít celkem hezky doslova. Zvláště, jste li synem socialistického přeborníka RVHP v obžerství a váš děda šukal ovar. Působilo to, jako by si raný Jakubisko zařádil v konečníku porážkové bachyně a Radek99 opět dokázal, že i v koprofilní komedii je schopen vidět mrtvé lidi, velkohubě pak uplést z hovna bič a zapráskat s ním nad hlavou chcíplých koní svého alegorického vozu. Ježiš, to je debil.(18.3.2013)

31.1.07 - Ačkoli se mi celou dobu dělalo zle, na konci jsem si všimla, že se mi to ohromně líbilo a že snad bych chtěla ještě... Bojím se o sebe. .... (9.9.07 - Původně jsem nechala bez hodnocení, ale protože vidím, jak se to tu neblaze a nepochopitelně vyvíjí s procenty, přestanu brát ohledy na svůj útlocit a dělat, že nevím, kolik si tenhle film zaslouží.)(31.1.2007)

• *CARNIFEX*

Taxidermia je snímok skladajúci sa z troch príbehov, ktoré na seba či už priamo, alebo nepriamo nadväzujú. PRVÝ: vyobrazuje osud mladého vojaka, ktorý je neustále neukojený, až kým nesplodí ... DRUHÝ: vykresľuje osud maďarského reprezentanta v jedení na čas. TRETÍ: sa zaoberá jeho synom, ktorý na rozdiel od otca, prepadá úplne inej záľube. Každý jeden z príbehov prezentuje "nejaký" hororový prvok až v samom závere. Inak je "Taxidermia" čisto o myšlienke či zvrátenom pohľade na sex, jedlo, či posmrtný život. Mne tento film nijak nesadol. Je síce zjavné, že bolo zámerom samotných tvorcov, aby pôsobil čudesno divne, no tak či onak, napriek tomu že mám takúto tvorbu rád, tento išiel úplne mimo mňa - 45%(10.9.2015)

Tři krátké příběhy tří generací aneb 90 minut, které si se mnou pohrály jako vítr s prachovým peřím. Spoustu filmových výjevů si budu pamatovat pravděpodobně do konce života, protože jsou podány zcela živočišně, umocněny navíc kamerou, která smete ze stolu drtivou většinu toho, co jste kdy ze světa kamerové ekvilibristiky viděli, a zabalené do hudebního hávu, který může směle konkurovat ústřední mrazivé melodii z Mechanického pomeranče. První dva příběhy možná lehce záváněly samoúčelností, pak však přišla část třetí, jenž je do poslední vteřiny nabitá hutnou atmosférou, na které by si vylámala zuby i cirkulárka. Z kinosálu jsem vyšel ještě dobře, cestou na zastávku mhd a pak v buse ale na mě padla těžká deka, polévalo mě horko a na zádech jsem cítil studené kapky potu. Ještě nikdy na mě takhle film nezapůsobil. Pojem taxidermista je tu dotažen k opravdovému obrazu svému. A ačkoliv byla pro mě Taxidermia obrovským zážitkem, nechci už tento snímek nikdy vidět.(18.4.2007)

• - Obraz z původní scény, kdy vojákovi hoří penis, použil jako obal své desky Taxidermia brazilský DJ Amon Tobin, který zároveň skládal i hudbu k tomuto snímku. (Kaučuk03)

• - Nakrúcanie snímky prebiehalo v maďarskej Budapešti. (Laslo)

• - Režisér György Pálfi vyhrál na soutěži Sundance/NHK Filmmakers Award v roce 2004 10 000 amerických dolarů. Ve té době byl snímek Taxidermia ještě v předprodukci, a tak mohl peníze použít právě na svůj další film.  (bestlama)