Telenovela (festivalový název)

• Dánsko

En soap

Komedie

Dánsko, 2006, 104 min

Vraj komédia... no tak takúto nálepku musel filmu priradiť niekto nepríčetný. Poctivá komornejšia drámička to je, ktorú odohrajú síce prevažne len dvaja herci, avšak stačilo to úplne. Výraznou mierou k tomu pomohla slušná réžia a nie najhorší scenár, ktorého záver ponúkne celkom zaujímavé rozuzlenie. Aké tajomstvo to vlastne tá Charlotte mala? 70/100(11.5.2016)

Prvni film reziserky Pernille Fischer Christensen a hned trefa do cernyho. Male intimni drama, ktere si vystaci skoro s dvema herci, ale to reziserce staci, aby s toho udelal vybornou psychologickou sondu. Charlotu hraje danska znama herecka Trine Dyrholm (napr. Okay, Forbrydelser nebo Rodinna oslava).(17.11.2006)

Téma mi je tak vzdialená, že som si prvú polhodinu vravel: "Na čo sa na to pozeráš?" Ale ono je to veľmi silný a neodbytný film. Naozaj netuším, ktorý cynik to v tunajšej hlavičke zaradil ako komédiu, lebo je to teda dráma ako od Shakespeara. Nesúhlasím s tým, čo som videl, ale chápem to a som tým fascinovaný.(2.1.2013)

Málokdo mně bude věřit, ale k Telenovele jsem se dostala omylem. Jakmile jsem v jednom nákupním centru uviděla, že je tam vystavený dánský film, tak jsem ho jako jejich správně zapálená fanynka bez přemýšlení nakoupila, aniž bych četla obsah a hned jsem si ho obratem pustila. Po chvilce mě Veronika donutila jít si ho přečíst a byla jsem doma. Z rozjetého vlaku se prý nemá vystupovat a abych se přiznala, tak David Dencik to nejen, že nedovolil, ale navíc mě po skončení projekce donutil k tomu, abych si o něm něco přečetla, prohlédla si jeho civilní fotografie a ještě jsem si s ním projela pár YouTube snímků. Hrál absolutně přesvědčivě a to je hlavní důvod, proč hodnotím tak, jak hodnotím. Mé pocity byly skutečně místy silně rozpačitéí, přesto tohoto nákupu vůbec nelituji. A Veroniko, radím Ti, aby jsi si to se sousedkou z horního patra, Charlotte, hodně dobře promyslela, já to moc růžově nevidím....ale to už by mohl být spoiler :-((7.3.2015)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(16.1.2007)