poster

Vzácné zboží 2 (festivalový název)

 • Finsko

  Rare Exports: The Official Safety Instructions

Krátkometrážní / Akční / Komedie / Fantasy

Finsko, 2005, 11 min

Komentáře uživatelů k filmu (19)

 • Matty
  *****

  Pokračování Rare Exports se nese ve stejném duchu jako první díl a vlastně na něj plynule navazuje. Chycenou oběť je nutno přepravit na "místo použití", jenže se - zcela výjimečně - něco pokazí a parta neohrožených námořníků musí svést nelítostný boj s jedním z nejnebezpečnějších stvoření pod sluncem. Celý film udivuje naprosto profesionálním zpracováním. Mnohé scény mají nepředstavitelně mrazivou atmosféru, ale když si uvědomíte, o čem to celé vlastně je, jen těžko budete potlačovat smích. K nejroztomilejším patří série instruktážních šotů radících nám, jak k onomu stvoření přistupovat (úmyslně píšu "onomu stvoření", protože vás nechci připravit o velice důležitý moment překvapení). Tvůrci tohoto i předchozího kraťasu musí Vánoce buď milovat nebo bytostně nesnášet, každopádně mají smysl pro humor, který mi rozhodně není cizí. :-)(1.4.2007)

 • petero
  ****

  http://www.youtube.com/watch?v=xkyqODDF-LU(7.1.2011)

 • DJ Obelix
  *****

  Finové jsou Japonci západu! Tímto snímkem to potvrdili. Ideální podívaná na vánoční večer místo obligátní Popelky a Mrazíka.(19.12.2011)

 • swamp
  ****

  Originální pokračování Rare exports Inc. :) Je dobré dodržovat bezpečnostní pokyny, protože dosti pochybuju, že člověk u sebe běžně má zázvorový perníček. :D(24.1.2012)

 • bassator

  41st KVIFF 2006 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (2)(27.6.2009)

 • korbitch22
  ***

  No čekal jsem od toho daleko víc, jak od prvního, tak i od druhého dílu, všichni vychvalují jak je to úchylně zábavné a bůh ví co všechno, mno nevim.Prostě parta lovců chytá po světě Santy a zatímco v jedničce nám vypravěč ukázal jejich odchyt a výuku, tak ve dvojce zase trest za "nevhodné" chování.Jako typický druhý díl je to delší, krvavější a nudnější.Docela se divim úspěchu těhle dvou krátkometrážních snímků, mimo nápad na nich není vůbec nic zajímavého a vše je čistý průměr, od zpracování až po herecké výkony.V celovečerním filmu se Helander vysral na zajetý koncept, zapojil do toho národní folklór, ponechal nádech hororu a místo komedie zapojil fantasy, no na celovečerák se těšim mnohem víc. 55%.(31.12.2012)

 • SarumanKo
  ****

  Brutálnejšie pokračovanie geniálneho videa Rare Exports Inc. sa tvári ešte serióznejšie a dramatickejšie než prvá časť. To ho robí menej vtipným a nápaditým, hoci má o štipku viac emócii a celkovo vyznieva akosi melancholickejšie. Teším sa na celovečerné spracovanie. (7/10)(26.12.2011)

 • SOLOM.
  ****

  Druhý předchůdce celovečerního filmu se mi zdá býti nejlepším z celé série Rare Exports. Především díky svému krvavějšímu pojetí a hlavně větší porci černého humoru. Finové mě opravdu mile překvapili. Vždy jsem je považoval za nejslabší článek severských filmů, ale touto sérií si u mě výrazně vylepšili reputaci. Tvůrcům se zde v těch několika málo minutách podařilo vytvořit pochmurnou atmosféru, kterou navíc ozdobili i trochou toho napětí a nádherných detailních záběrů. Hodně se mi líbil záběr na rozžhavenou nábojnici padající do sněhu. K tomu ta podmanivá hudba. No prostě luxus.(24.12.2016)

 • Kwaichi
  ****

  ľudská krvilačnosť zobrazená v plnej paráde.(23.4.2011)

 • mr.filo
  ***

  Překombinované, málo nápadité. Jako bonus k filmu to funguje. Ať žije Bestie Vánoc.(27.1.2012)

 • Sfinkter
  ***

  O něco horší než první díl, ale stále relativně zábavné.(28.12.2011)

 • BMAJTZ
  ****

  Pokračování povedeného kraťasu Rare Exports se drží v naprosto stejném duchu. Opět zajímavá a velice kvalitně zpracovaná podívaná.(26.12.2011)

 • ecceHOMMO
  ***

  ...tak šťastné, veselé a hlavne bezpečné Vianoce. A nie, že nahneváte Deda Mráza. Neoplatí sa to.(3.2.2014)

 • ThomasCrown
  *****

  Ešte lepšie ako jeho predchodca. Explicitnejšie a vzhľadom na tému veľmi netradičné spracovanie, skvele zostrihané a záver je priam božský.(26.12.2010)

 • pytlik...
  odpad!

  Film, který má narozdíl od prvního dílu všech pět en - je nudný, nelogický, nechutný, nevtipný a celkově na houby.(26.12.2011)

 • mosnak
  **

  Ještě smutnější pohled na Santu Klause! Tentokrát ho sejmou :-) toto pokračování je na stejné úrovni jako jednička s tím rozdílem,že vizuálně je mnohem krásnější! 45%(5.4.2013)

 • molcan2
  *****

  Výborne som sa bavil. Tých 10 minút, by som mohol pozerať zas a zas.(3.2.2014)

 • Aluminium
  *****

  Tí lovci to majú teda fest ťažké.(11.11.2010)

 • LetztesBiest
  odpad!

  Ještě blbější než první díl. Moje znechucení ještě prohloubilo moje nemožné připojení na internet a zatrollené Youtube, které k mé nelibosti začlo fungovat tak, že se při pozastavení video téměř přestane načítat a při naběhnutí a následném znovupřehrání se video nepřehraje plynule jako dřív, ale namísto toho se se začne načítat zase znova ... takže zhlédnutí tohoto díla probíhalo asi takto: minuta videa-načítání-další kousíček videa-načítání-další kousek-načítání-a tak stále dokola-úvaha, jestli to vypnout a nasolit tomu odpad! rovnou, nebo to v rámci objektivity vydržet-další kus-načítání-dalších pár vteřin-načítání-naprostá nenávist k Youtube-další kousíček-načítání-chuť zabít autory tohoto "díla" a toho trotla, co naší rodině poskytuje internet-další půlminuta-načítání-už to snad bude končit-načítání-poslední vteřiny-načítání-konec-hurá, přežil jsem to a jako menší kompenzaci to aspoň můžu zkritizovat na ČSFD ...(27.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace