Kráčející skála 3: Spravedlnost

Kráčajúca skala 3: Spravodlivosť

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 95 min

• Lateef

Nejvtipnější zbraní Kráčející skály ve filmu jsou balíčky chipsů. Nejnapínavější scéna se odehrává v chodbách nemocnice. Nejslabším článkem filmového řetežu jsou přestřelky. Nejpostiženější součástkou tvůrčího štábu je bezpochyby kameraman. Druhým nejslabším článkem filmového řetezu jsou osobní souboje. Nejlepším faktem pro Kráčející skálu je to, že takových dílů se můžou natočit desítky. Ale já už se na žádný další nepodívám.(29.11.2007)

• c.tucker

Tak nějak mi to připomínalo jednoho německého boxera, který se rozhodl režírovat. Kevin byl trochu více akční než v předchozím díle, ale opět si nemohli odpustit vyjížďku na koni na závěr a tentokrát to tam opravdu nepatřilo. Rychlí střih, roztřesená kamera - no co to bylo, opět odkazuji na německého reřiséra.(18.3.2008)

Je to celkom dobrý akčný thriller, ktorý je pokračovaním dvojky s Kevinom Sorbom. Má dosť dobrý príbeh o mužovi, ktorý sa presťahuje do mesta, aby mohol svoj čas tráviť s agentkou a jej dcérou, ale agentka sa stane kľúčovou svedkyňou vo veľmi dôležitom súdnom procese s obávaným šéfom mexického kartelu, ktorý sa nezastaví pred ničím a nechá zlikvidovať každého, kto mu môže uškodiť. A keďže zákon nepomáha, muž musí urobiť všetko preto, aby svoju lásku ako aj životy svojich najbližších ochránil. Spracovanie sa mi páči, oproti pomalému predchádzajúcemu dielu, v ktorom sa takmer nič nedialo je tento film omnoho dynamickejší, zaujímavejší, stále sa tu niečo deje a aj to bez problémov zaujme. Ale spoločné majú, že aj tu je najvýraznejšia záverečná dvadsaťminútovka. Akcie je tu dosť a je o niečo lepšia ako minule, ale stále to má do ideálu dosť ďaleko. Súboje sú zle natočené a ani obsahovo moc nezaujmú, Kevin Sorbo nedokáže predviesť niečo lepšie ako tie najobyčajnejšie údery, lepšie sú na tom prestrelky, ktoré tiež vizuálne veľmi zaostávajú, ale aspoň už pri nich protivníci umierajú a občas sa v nich nájde aj nejaký vydarenejší moment. A najzaujímavešia je asi záverečná prestrelka. Herecké obsadenie nie je najhoršie, o Sorbovi tu platí presne to isté, nemá charizmu a ani schopnosti na to, aby akciu ozvláštnil a tak to opäť zachraňujú hlavne slušní záporáci. Réžia a technická stránka sú veľmi slabé a sú aj hlavným záporom celého filmu, všetko vyzerá príliš lacno, kamera sa trasie, je tu zlý strih, tu nie je vôbec o čo stáť. Škoda, nie je to zlý film, páči sa mi príbeh a stále sa niečo deje, takže sa na to dá celkom dobre pozerať, ale chcelo by to výrazne vylepšiť technickú stránku a aj akciu, potom by to mohlo byť ideálne. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 61%.(23.10.2007)

"Kevin Sorbo žiari v hlavnej úlohe akciou nabitého pokračovania úspešného filmu..." Ech, roztomilé béčko, BTW za normálnych okolností by som podobnému filmu pravdepodobne švihol to najslabšie možné hodnotenie, ale tu jednoducho nemôžem. Neskutočne som sa bavil, a to je myslím hlavné. Stačí sa len pozrieť na obsadenie, hlavný hrdina namachrovaný Herkules a hlavný záporák borec z telenovely... Samozrejme, že aj takmer všetky ostatné aspekty sú vo filme na značne mizivej úrovni, ale oceňujem najmä to, že sa Reedov film na nič nehrá a tak je to v podstate "ou kej". Záleží len na vás ako sa k filmu postavíte, ja v konečnom dôsledku bez výčitiek a s úsmevom na tvári dávam tri (ne)zaslúžené hviezdičky...(27.12.2007)

• borohub

Při sledování tohoto filmu se ve mě střídaly dva pocity. První je totální nuda a něco co připomíná primitivní zábavu. Celkově film působí jako naprostá pičovina(a taky to je!), celý snímek je o poznání lepší než 2, myslím že kdyby upravili trošku scénář, dali tam jako hlavní roli Rocka a zbavili se té celkové absurdity filmu, mohl by to být super snímek. Pěkný ekl, pokud na to koukat nemusíte, nekoukejte(12.5.2012)

• - V jedné scéně sedí Nick naproti své dceři, která jí puding. Po chvíly je střih opět na dceru, ale puding před ní neleží. V dalším záběru se puding opět objevuje. (.killer.)