Muž bez stínu 2

Muž bez tieňa 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

• Pitryx

Velkou většinu filmu se stále prchá. Pokud se vyskytne efekt, tak jen občas, jako mimochodem a ani tehdy nic moc. Vzhledem k tomu, že téma je značně opelichané, nutno brát ohled na jeho částečnou nezpracovatelnost. V tom případě neměli tuto podivnost vůbec natáčet, čert ví, zda se k tomuto tématu neviditelného člověka dá ještě něco nového vymyslet. Celkově film nepřinesl nic nového ani originálního a hodnotím jej jako dosti podprůměrnou, ba velmi podprůměrnou podívanou. Odpad. Nova 23022010 8424/8558(28.11.2010)

• uiu

Proč se to vůbec jmenuje Muž bez stínu 2, když to nemá s původním filmem nic společného, až na neviditelného muže? :D (OK, zmiňuje se tam tajný projekt před lety, který byl zničen, ale to jako návaznost vůbec nepostačuje). Na efekty je film hodně slabý a vedle jedničky se může jít zahrabat (neukáží nám ani jednu pořádnou přeměnu, mimoto ta první úrtžkovitá mi přišla jak sestříhaná z jedničky :)) Postavy jsou hloupé a neuvěřitelné. Nejvíc mě iritovala doktorka Maggie, za kterou příjdou detektivové a ona s úsměvem na tváří vypráví, že jí zemřel kolega :D Christian Slater si ve filmu ve viditelné podobě zahraje nanejvýš 5 minut a narozdíl od postavy Kevina Bacona z jedničky s ním divák nemůže nijak soucítit (dokázal to, po čem celý život toužil, objevuje možnosti předtím nevídané, zblázní se touhou po moci atd.), zde je neviditelný "hrdina" jen zabijácký záporák bez špetky divákových sympatií. Jako odpolední oddychovka, u které nemusíte přemýšlet dobré, ale jako pokračování Muže beze stínu hodně slabý podprůměr.(22.9.2011)

• john.h

První dvě třetiny brutálně nudné s hodně špatnými dialogy, nevyužitým potenciálem neviditelného muže a nic moc efekty, že bych jich já osobně dokázal 90 procent udělat během deseti minut v Adobe After Effects. Za to je první hvězdička. Druhá hvězdička je za slušný konec, kde se ubralo stupidních dialogů, přidala se akce, svižné tempo a fajn efekty, které vyvrcholily neviditelným soubojem v dešti, co nebyl zas až tak díky těm kapkám neviditelný. Pro filmy, kde je hlavním motivem neviditelnost mám dost velkou slabost a chvíli jsem se rozhodoval, že přimhouřím oko a dám tři hvězdičky. Jenže ta unikátní schopnost, kterou si přeje každý malý kluk tu je opravdu nevyužitá. Navíc některé scény, kde se tu neviditelnost snažili nějak využít byly úplně zbytečné. Například ta, ve které se chystali teenageři nahrát svoje milostné hrátky na videokameru ve filmu vůbec nemusela být a byla zbytečná. Když to srovnám s prvním Hollow Manem byl to slabý odvar. První díl měl totiž podobnou scénu se znásilněním, ale nebyla tam násilně našroubovaná a hodila se, protože hlavní hrdina po té holce pokukoval a toužil po ní půl filmu, tady podobná scéna byla jen jedna a absolutně se tam nehodila a byla tam jen proto, aby tam vůbec byla. A jak už jsem řekl, i když tam byla násilně našroubovaná, viděl bych rád mnohem víc podobných scén scén, kde hlavní hrdina padouch využívá své neviditelnosti na stoprocent a přitom se to v danou chvíli hodí a diváka to baví a nepřijde mu to zbytečné. Pochybuju, že by si padouch, který už je neviditelný bůhvíjak dlouho užívál šmírování nějakých puberťáků, když potřebuje injekci se zázračným přípřavkem jinak zemře. V jedničce využil padouch neviditelnosti na znásilnění, šmírovaní, strašení malejch kluků a prostě si ji užíval a divák si tu neviditelnost užíval s hlavím padouchem, který v danou chvíli měl neviditelnost krátce a netušil o vedlejších účincích, takže měl důvod si udělat radost, tady borec co měl umřít a věděl to nelogicky šmíroval v jedné scéně teenagery a divák nevěděl proč a jen si říkal - no tak to je trapas. A pak už divák jen koukal na neviditelného hrdinu, jak dělá rámus a schazuje květináče při honičce s obětí. Prostě nuda. Čili jsem se musel přemluvit k lepším dvěma hvězdičkám a to já se považuju za hodně mírného kritika, co dává odpady a malý počet hvězdiček opravdu špatným filmům. Tohle není vyloženě špatný film a i když má hodně špatné dvě třetiny vydávající tak na dvě hvězdy s odřenýma ušima, jak už jsem řekl - konec to zachraňuje, vyšvihuje hodnocení na téměř tři hvězdy a stojí za to do něj vydržet. Což se o všech dvouhvězdičkových filmech říct nedá. S výbornou jedničkou, která je navíc o několik let starší se to ale nedá vůbec srovnávat. Jenže na to, že to je video film a hlavní hvězda Christian Slater tam je vidět tak minutu to ujde. I když video filmy už jsem viděl také lepší. No snad jsem si ty dvě hvězdy ospravedlnil. Tenhle film si je tak nějak nezaslouží, ale tři hvězdy si také nezaslouží a nezaslouží si je víc než ty dvě.(3.9.2008)

• Cortesz

První díl měl něco do sebe, sice neoplýval nějakým extra scénářem, ale triky byly geniální. Zde těch triků bylo také dost, už na tom nebyly tak dobře, ale některé momenty stály zato. Ovšem co se týče scénáře, děje, herců tak to je naprostá bída. Jediné eso, které měli tvůrci v rukávu byl Christan Slater, kterej se ovšem ve filmu ukáže jen na pár minut, takže můžem po většinu filmu slyšet jen jeho hlas. Naprosté plýtvání času a peněz za taková špatná béčka jako je tohle.(15.1.2009)

• Paldiny

Dal som tomu šancu, lebo jednotku s Baconom mám rád, no pozeral som to na etapy bezmála týždeň. Druhý diel sa odohráva 5 rokov po tom prvom, kedy prežili z výskumného tímu dvaja a na(ne)šťastie aj sérum neviditeľnosti. A to sa hodí kam, predsa do zbrojného priemyslu. Priveľa závratného experimentu z pier scenáristov sa nám nedostáva a tak armáda prenasleduje hollow mana, ktorý je na stope biologičke, ktorej pomáha fízel. Tento trojuholník tmelí snaha (ne)dostať do žíl elixír aký zregeneruje hnijúce bunky v neviditeľnom tele, lenže vedy sa nám nedostáva, policajta to totiž nezaujímalo. Trikov je málo, nie sú peniaze, rozpočet sa minul na jednu cool bitku v daždi a karambol s automatickými zbraňami neprichádza, lebo vieme, kde skončili prachy. Takže armáda sa objaví 2x, raz za dňa, raz za noci.a to stačí. Všetko podstatné (napätie, horor, šialenstvo) končí v náznakoch, márne som tiež dúfal, že si producent Verhoeven aspoň obháji nesmrteľnosť Bacona, po tom, čo ho zabili asi až na piati-krát, no zostalo iba pri prianí. Aspoň herci boli fajn, tie nechcene komické eskapády v nákupnom stredisku, kedy sa v skúšobnej kabínke pichajú séra, už nepadajú na ich vrub.(15.6.2020)