Muž bez stínu 2

Hollow Man II

Muž bez tieňa 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

Moc nechápu, proč se na tento film valí ze všech stran jen kritika, když to zas až takový průser není! Z prvním dílem to nemá skoro nic společného, takže proč srovnávat? Už úvodní scéna je hodně dobrou pozvánkou, tvůrci se zde vyřádili a já se opravdu bavil. Potom už se to sice lehce zvrtlo v další honičku, kdy hodný polda chrání svědkyni a neviditelný zloduch jí chce sejmout. Po akční stránce nemůžu filmu moc vytknout, přestože akci střídala sem tam nuda, ale jinak jsou jednotlivé souboje hodně dobře natočené. I samotné herecké výkony stačí na průměrné hodnocení. Rozhodně tohle pro mě nebyla ztráta času a už vůbec to není odpad! 5/10(12.12.2010)

• Tom Hardy

Těžké béčko s nulovým scénářem a docela sympatickým chraplákem Christiana Slatera, který svou tvář ukáže jen v několika málo minutách. Nulová originalita je celkem příjemná ve své neurážející přiznané tuposti a jednoduchosti, herci neštvou, nesmí chybět nějaká ta malá konspirační historka a pár docela solidních mrtvol. A především to má velice slušné tempo a na to, že je to D2V to má i docela slušné efekty. Prostě jednoduché béčko, které za těch pár kaček během deštivého dne i docela potěší...(21.9.2006)

• Lateef

První Hollow Man Paula Verhoevena měl kromě charismatického záporáka a slušných vizuálních efektů i poměrně dobrou atmosféru, což se jeho pokračování říct vůbec nedá. Kde se vzal, tu se vzal, z neznáma přišel Claudio Fah a asi v silných depresích z rozbitého ořezávátka dával po večerech dohromady Hollow Man 2. Jinak si nedovedu vysvětlit to, co natočil. Chaotický děj s naprosto nefungující logikou a herci topornými jako babiččino žehlící prkno s malými náznaky herectví. Kdo se dokáže přes toto všechno přenést, bude odměněn vcelku ucházejícím finále, kde hlavní roli hrají chválihodné efekty. Christian Slater se tu ve své podobě objeví jen na pár minut, a proto to není takový průser jako třeba v Alone in the Dark. Jedna hvězda za efekty.(14.11.2006)

• Kingjiri

Na video film docela ucházející triky (ačkoliv se s nima dost šetří), obstojnej casting a neurážející akční scény. Jinak klasický nízkorozpočtovější pokračování úspěšnýho původního filmu, kterej samozřejmě zustává nepřekonán, ale jeho nástupce v tomhle případě velkou ostudu neudělá. Bezmyšlenkovitá akční béčková jednohubka na volnou chvíli, dvě silnější hvězdy.(2.7.2017)

• Han22

Jako obvykle pokračování skvělého sci-fi spadlo do rukou neznámého režiséra, který to úplně pohřbil a natočil stokrát omletou historku o poldovi, chránícím krásnou vědkyni před nezastavitelným zabijákem. Neviditelnost je nevyužitá jinak než pro pár blbých bitek, všechny zajímavé vraždy jsou mimo kameru (tráááápnýýýý), návaznost na jedničku nulová, efekty nulové (proměna je natočená rychlými střihy, aby nebylo nic vidět), postavy o ničem. Není to sice úplně totální průser, jen zoufalá televizní rutina.(2.6.2010)