poster

Přiznej barvu (festivalový název)

 • Indie

  Rang De Basanti

 • Velká Británie

  Paint It Yellow

 • Velká Británie

  Rang De Basanti

Drama / Historický / Romantický

Indie, 2006, 163 min

 • Andrea1717
  *

  Už nikdy viac, tento typ filmov z duše neznášam. Je tu presne ukázané ako sa z pomerne normálnych ľúdí stanú cez noc teroristi, áno, lebo inak sa to nazvať nedá. Absolútne stupidný film. Nemyslím si, že práve takýto snímok mali venovať na počesť pilotov, ktorí zahynuli v službe, lebo to žiadna pocta nie je. Partička hlupákov berie spravodlivosť do svojich rúk, strácajú súdnosť a už nedokážu rozlíšiť čo je správne a čo nie, fanatici. Hrôza. Áno, film ukazuje realitu Indického systému, ale kde je to iné, môžno s malýmimi rozdielmi a z vonkajšieho pohľadu krajšie, ale je to všade rovnaké....(26.3.2017)

 • Ketri
  *****

  Doufám, že tento film bude (pokud tedy již není) v ČR zakázán! Bože, ty následky! Přijede si sem nějaký levoboček kardinála natočit dokument o husitech, jak katolické duchovní, hříchem a korupcí prolezlé, z chrámů Páně vyháněli. Proti šlechtě, která jen své statky rozšiřovala, úplatky spravedlnosti oči zavírala a pomocí zvyšujících se berní svůj lid trápila, do boje táhnout se nebáli, ba až i do Bruselu ... tedy do Říma řinčení jejich řemdichů slyšeti bylo ... no bojím se domyslet! A oken je na Hradě dost. ---- Každopádně skvělý, ale smutný zážitek.(8.8.2012)

 • Phat K
  ****

  Rang De Basanti je podle mnohých jedním z nejrevolučnějších indických snímků a poměrně otevřeně kritizuje současné indické problémy jako je korupce, nezaměstnanost nebo náboženské problémy (muslimové x hindové). Vypráví příběh mladé filmařky Sue, která na základě dědečkova deníku přijíždí do Indie natočit dokument o boji za nezávislost. Jako herce si vybere partu poflakujících se mladíků, kteří žijí rozmařilým studentským životem, i když někteří z nich už mají dávno po studiích. Hlavní dějovou linii doplňují scény z boje o nezávislost a ač se hrdinové-herci od těch hrdinů skutečných zpočátku výrazně liší, postupně se do svých rolí vžívají a začínají cítit potřebu udělat něco pro blaho vlastní země.(11.7.2006)

 • Gaja Gamini
  ****

  Bála jsem se, že půjde o další film, kde se "minulost" přesně opakuje a následuje happy ending a první polovina filmu mne nějak neoslovovala. Pak se ale začala zvyšovat rychlost a posledních 30 minute bylo nasáklé emocemi a strhujícím tempem. Nejsem mezi největšími Aamirovými fanoušky, dost často mne nudí, ovšem líbí se mi, že šel do filmu s tak silnou skupinkou jiných herců, jejichž role v žádném případě nebyla "vedlejší". Vcelku byla také zpráva filmu o smyslu revoluce mnohem lépe a přesvědčivěji podána, než třeba v Mangal Pandeyovi. A Waheeda Rehman je bohyně. Mimochodem kdo vymyslel ten český název? Zní strašlivě....(4.12.2011)

 • andiek05
  ***

  Příběh je hodně zajímavý. V první části mě bavila historická linie naopak ta, jak se Sue snaží natočit dokument, byla průměrnější. Druhá část byla mnohem lepší, zajímavější, emocionálnější, ale taky ... jak se vyjádřit a nic neprozradit ... Když už se parta probudila, nelíbilo se mi, že se vše doslova opakovalo. Kladně hodnotím ukazování politických i náboženských problémů, ale naopak mě trošku zklamal konec, že tam nebyla žádná souvislost s natočeným dokumentem, a jak to s ním vlastně dopadlo.(13.6.2015)

 • Om Puri