poster

Wallis a Eduard (TV film)

 • Česko

  Wallis a Edward

 • Velká Británie

  Wallis & Edward

 • Slovensko

  Wallis a Eduard - Láska alebo trón

Romantický

Velká Británie, 2005, 94 min

Režie:

David Moore

Kamera:

Mike Eley

Hudba:

John E. Keane

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Michael O'Connor
(další profese)
 • Kacounek
  ***

  Celou dobu jsem si kladla otázku, zda měla královna pravdu, lid nastvavoval holé životy ve válce a král má tedy povinnost "alespoň" podřídit lidu svůj osobní život nebo zda má právo na v jejich očích nemorální lásku před celým světem. Myslím, že se Eduard rozhodl správně, koneckonců moc dobře by asi nevládl. A bylo by to krásné, kdyby se naši politici snažili také držet svou morálku na uzdě...nebo třeba v případě rozvodů se svými letitými ženami kvůli o 25 let mladším milenkám alepsoň odstupovali z vedoucích míst.(8.12.2007)

 • sarianna
  **

  No nevím, nějak mě to nedojalo. Osvědčený příběh, který byl zpracován už mockrát a který nikdy nezklame, mě v tomto případě zklamal. Bylo to docela nudné a upřímě, nic proti Joely Richardson,ale na roli Wallis Simpsonové se dle mého názoru absolutně nehodí.(18.11.2013)

 • subic
  **

  Zajímavé a košatější podání toho, čím Králova řeč (2010) začala. Z historického hlediska zajímavé, ale stačí shlédnout jednou.(3.5.2014)

 • Gemini
  ****

  Kvalitní televizní film stavějící na skutečné události, která dává zarytým beznadějným romantikům do rukou a srdcí mocnou zbraň v boji s naším krutým, konzumním, bezcitným světem - světem, který mají mazlíčci jako Mlékař Dan tak rádi;) Ale dost bylo tropení si švandy z těch měkkosrdcatých individuí - Wallis A Edward stojí především na výkonech představitelů hlavních rolí a troufám si říct, že o ždibíček více na Joely Richardson. Ta jako by se narodila pro filmy z tohoto historického období a myslím, že by jí velmi slušely nějaké promofotky imitující slavnou Marlene "odejděte, chci být sama" Dietrich. Byl jsem spokojen po všech stránkách, a tak dávám 80%, i když příběh kněžny Grace mám trochu radši;)(19.12.2007)

 • Terva
  ***

  Píše se rok 1936 a Velká Británie zažívá šok - král Edward VIII. miluje rozvedenou Američanku, která je „zcela nevhodná“ pro to, aby se stala jeho ženou. Scénář : Sarah Williams. Kamera : Mike Eley. Hudba : John E. Keane(4.6.2011)

 • - Natáčení probíhalo v Lotyšsku a Litvě. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace