Komentáře uživatelů k filmu (20)

 • Foo
  *****

  Zatím jsem viděla jen verzi s anglickými titulky a DVD né a né přijít. Ale i přesto, že jsem v angličtině mírně pokročilý začátečník, udělalo to na mě obrovský dojem. Film je dobře poskládaný, že vydržíte koukat od začátku do konce. Řešené problémy, traumata, či starosti se mohou objevit v životě každé z nás, žen. Bylo to dechberoucí, ohromující. Myslím, že komentáře předemnou to všechno dokonale vystihují.(31.5.2011)

 • kleopatra
  *****

  Neumím napsat nic duchaplnějšího než - Překrásný film. Měl tolik vrstev a odnoží a já se po jeho skončení bála, že když si ho hned nedám znovu, tak tu jemnou pavučinku obrázků, myšlenek a emocí poztrácím. To ale není ke škodě filmu, je to naopak jeho přednost - být na něj znovu zvědav a opět v něm objevovat. A pak se podívám, kdo že to má kromě jisté režisérské ruky a neskutečně podmanivých ženských výkonů na svědomí?... scénář: Krzysztov Kieslowski. Proč se tomu nedivím?!(18.11.2007)

 • Enšpígl
  ****

  Někdy stačí jeden jediný okamžik, jedna jediná událost a život se začne navždy ubírat směrem, kterým se původně nikdy neměl ubírat. Příběh, obrazové vyjádření pocitů, hudba a naprosto jedinečné herecké výkony znamenaly pro moje emoce skutečně hodně silnou viagru.(10.11.2008)

 • Faye
  ****

  … „Dávám přednost osudu jako vysvětlení nevysvětlitelného. Vidím v tom něco vyššího. Osud v sobě nese jakýsi smysl, ve srovnání se shodou okolností, která je pouze něčím mechanickým. Mohl bych přijmout smrt, pokud by byla součástí vyššího celku, který má nějaký smysl, pokud by byl součástí velké knihy života. To by byla smrt, kterou přinesl osud“. Tři sestry, kterým osud nebo náhoda zpřetrhaly vzájemné vazby a změnily život na peklo …. Danis Tanovič sice není ani Tykwer, kterému (podle mě) scénář „Heaven“, z trilogie : Nebe; Očistec; Peklo, sednul téměř dokonale a samozřejmě ani Kieslowski, kterému smrt zabránila tenhle projekt uskutečnit. Přesto jsem moc ráda, že film vzniknul. Emmanuelle Béart se dozajista jednou stane legendou a zřejmě nejen francouzského filmu a já jsem konečně zhlédla film, který jsem prachsprostě záviděla každému, kdo ho už viděl. :- ). Tak teď už jen doufám, že se dočkám i Očistce ( tedy toho filmového). A ta závěrečná větička napsaná na papírku …. ta opravdu zamrazí i v pekle…...(8.11.2006)

 • Aky
  ****

  Nesmírně hlubinný film o nevyzpytatelnosti příčin a následků v lidském životě. Vynalézavě vedené a do jednoho výsledného copu nakonec spletené příběhy tří sester, jejichž osudy vyvěrají z jednoho společného tragického kadlubu, ale dále se ubírají zcela nepodobnými cestami, z nichž každá vede úplně jinou, ponurou, do hloubky promyšlenou krajinou.(12.11.2010)

 • klerik
  ****

  Dokonalá ukážka artového klubového európskeho filmu. Kvalitná dráma, dobré obsadenie...(13.11.2010)

 • Nick Tow
  ****

  Taký jesenný film. Plný silných emócií a predsa tichý, plynúci pomaly a majestátne ako rieka sfarbená krvavým slnkom a opadaným listím. Tú metaforu som nepoužil náhodou, s estetickými symbolmi sa tu pracuje dosť husto: a keby bol príbeh o čosi originálnejší, filmoví fajnšmekri by mali isto sviatok. Hm, sviatok je to vlastne tak či tak, vzhľadom k "debilizácii" súčasnej kinematografie. P. S. Za "oficiálny text distribútora" na žaketke by sa mal dotyčný distribútor nieže hanbiť, ale rovno škvariť. A keďže sa už film volá Peklo, tak teda v Pekle.(7.10.2006)

 • Mulosz
  ****

  U sledovani tohoto filmu jsem mel opravdu pocit, ze sleduji Kieslowskeho film. RUkopis Pieszewiczova scenare se nezapre a Tanovic to rezijne pojal tak, ze se rozdily mezi nim Kieslowskim temer setrely. Avsak emocne me ten film nelizl tak moc, jak by asi mel.(17.5.2010)

 • Skuby47
  *****

  Tento film jsem si koupila na základě zdejších obdivných komentářů, které vzbudily můj zájem. Není to sice moje krevní skupina, ale nelituji. Ten film mě uchvátil i když jsem měla na začátku problém se zorientovat v ději, protože něco takového se ve filmovém světě vidí málokdy. Příběh se z jednotlivých střípků zvolna skládal v mozaiku a stále více mne vtahoval do děje. Zvláštní neobvyklá forma vyprávění, excelentní herecké výkony a působivá hudba vytvářejí neopakovatelnou atmosféru tomuto ponurému dramatu. Ještě dlouhou dobu po skončení filmu jsem ho nemohla dostat z hlavy.(14.9.2011)

 • Sagara
  ****

  Výborný film, ktorý ma síce nestrhol až tak veľmi ako Nebo, a zo začiatku som sa v ňom trochu strácal, ale herečky (aj herci) boli skvelé, postavy takmer tragické a záver mrazivý a prekvapivý.(18.1.2009)

 • hanagi
  ****

  Nechápala jsem, proč jsou ty tři ženy ve vztahu k mužům tak bezradné a zoufale zranitelné. Proč se chovají tak hloupě. Neznala jsem jejich matku a nevěděla, jak moc je poznamenala svou nenávistí.(11.8.2017)

 • bila.tecka
  *****

  Tenhle druh filmů miluji, výborně napsaný, přemýšlivý, neambiciózní, tiše emotivní, komunikující s divákem. Krzysztof Kieslowski svoji plánovanou trilogii (Nebe, Peklo, Ráj) již nestihl, přesto jeho nezaměnitelný rukopis je tím největším kladem. Drama tří sester, které prožívají svá vlastní milostná trápení, má společné téma - trýznivé soužití s mužským "elementem". Herecké výkony bezchybné, režie taktéž. Nádhera, plný počet.(27.9.2011)

 • Loooki
  *****

  Je dobre, že pán Kieslowski nechal scenáre, aj keď zomrel. nezmôžem sa na viac iba na slovo nádhera.(26.12.2008)

 • neneka
  ****

  Nejen Krzysztof Kieslowski byl pro mě zárukou kvality a tušeně netušeného... mám ráda ty pomalu se vlekoucí příběhy, ve kterých střípky se skládají nekompromisně do obrazce, ze kterého místy až mrazí... ty jasně dané nahodilosti, ze kterých se člověk nevyvlíkne, i kdyby nakrásně chtěl... obrazec plný myšlenek a emocí, které jdou do hloubky tak, až se chvílemi nedá nadechnout... a musím se přidat k Faye - z té poslední věty napsané na lístku jde až mráz.. jenom ticho, pohledy do sebe samých a nemotornou rukou napsaný vzkaz... Herecké výkony všech ženských protagonistek jedinečné.(7.9.2009)

 • sanikope
  *****

  V momente ako tá stará pani išla s tou flašou do kontajnera som si povedal že to pôsobi úplne ako KIeslowski a hop v záverečnych titulkách sa dozvedám že je pod tým podpísaný... paráda... bol som na rozmedzi medzi 4 a 5 hviezdami ale za tú nádhernú zapletku a celkovú atmosféru keď som si ani neželal aby film skončil sa prikláňam k 5.... úplne si viem toto Peklo predstaviť ako 10 hodinový serial... ešte raz paráda ... musím si doplniť Danisa Tanoviča doteraz som ho poznal iba ako No Man's Land, to ma až tak nedostalo a tak som zvedavý na jeho ostatné kúsky ...(3.2.2015)

 • E lan
  ***

  Průměrné drama s lehce nadprůměrným scénářem a dobře tlumenými hereckými výkony. Přes určitou uzavřenost celého příběh jsem přecijenom čekal zajímavější rozuzlení. Přesto tento film stojí zato.(2.9.2007)

 • m4xp4yn3
  ****

  Přesné vystižení podstaty procházení peklem - zlo, kterému šlo předejít, případně se dalo kdykoli snadno zastavit, přetrvává, protože chybí vůle smysluplně komunikovat. Dramaturgicky slabší, obsahově ovšem hutné.(30.4.2017)

 • revere
  ****

  Spoiler: Maličká babička stihne vyhodit použité sklo do kontejneru. Jinak mi vztahy a některé scény přišly dost vypjaté. Není snadné být ženou v Kieślowského dramatu. A vlastně ani o roli muže bych moc nestál.(18.1.2018)

 • Laslo
  *

  20%(18.7.2014)

 • kolemjdouc
  *

  matka nakonec napsala :"Ničeho nelituji "Ale kdyby se nechovala jako trotl a zbrzdila,svého muže vyslechla, nebylo by tolik zničených životů.,Jo ,jo život je sviňa.(25.7.2015)