Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva nejvíce podezřelí místní kluci nejvíce pomohou k vypátrání skutečných zlodějů ve čtvrtém případu dr. Martina, který se odehrává v historických sklepech... (oficiální text distributora)

Recenze (17)

fragre 

všechny recenze uživatele

Je to samozřejmě příběh dost slabý , ale když vidím ty reálie dětského světa šedesátých let (let mého dětství), taji. K tomu to Znojmo, které mám rád, a které zde svou černobílou ošumělostí evokuje Stínadla... Aspoň je tu pěkná rolička přihlouplého vébáka pro Karla Effu, roztomilá rolička sígra pro Jana Krause (už tehdy mu seděla jak ulitá) a opravdu tajemné znojemské podzemí. Akční scény jsou po letech nechtěně směšné. Pro záchvat nostalgie v nevlídném pozdně podzimním odpoledni by to nebyl až tak špatný film. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Proti sklíčku obrovský propad, hlavně v atmosféře. Film se z poloviny odehrává v kanalizacích, takže tma a praskání starého materiálu jsou asi jediné, co je vidět. Vízner s Hrubým jsou pořád dobrá dvojka, ale proti sklíčku chybí výrazná figura typu Jana Třísky, a ani malý Krausík to nezachrání. Nedetektivní detektivka, kdy vysvětlení celé záhady je hodně pofidérní, stejně jako následná rvačka. ()

Reklama

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Ten černobílý vizuál v kombinaci s prostředím znojemského podzemí dodává této "dětské detektivce" s jinak slabým příběhem na docela tajemné atmosféře. V samotném závěru dojde i na trocha toho napětí. Detektiv Martin má co dělat, aby se vypořádal s "bandou" náctiletých výrostků. Ještě, že se v tu chvíli může spolehnout na pomoc místních vyhlášených "sígrů" ("Exner, Mandlík a ten od L...Kučera" :D). Dnešní divák se zas může "spolehnout" na to, že Jan Kraus byl už jako malý kluk pěkná "firma" :D ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý a poslední případ kriminalisty Martina. Viz předchozí části "Volejte Martina", "U telefonu Matin" a "Martin a červené sklíčko". Jednoduchý příběh, který se moc neliší od předchozích třech, tento jediný měl navíc místy docela slušnou atmosféru. Malí Jan Kraus je zde opravdu k nepřehlédnutí, dobrý byl např. i příslušník VB Karel Effa. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Zoufalá televizní nuda, která stojí na hloupé zápletce, vystavěna je z prázdných scén, ve kterých buď herci zoufale zápasí s hloupým scénářem nebo dlouze bloudí tunely, kde se nic neděje a nic není vidět, to vše zakončeno nechtěně komicky ochotnickou rvačkou. Zaujmou tak jen exteriéry nabízející možnost pohledu na staré Znojmo. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Film je inspirován skutečnými událostmi, četnými krádežemi ve Znojmě 60tých let. Zloději domy a obchody vykrádali přes podzemní komplex. Spousta vchodů byla proto zazděna, ne však všechny. Krádeže proto pokračovaly dál, ale ne v tak velkém rozsahu. Klubovny, jako například ta, která se ukázala na konci filmu, pod městem opravdu byly, některé si přivlastnili narkomani, jiné děti. Natáčelo se na ulicích Dolní Česká, Velká Mikulášská, Klácelova, Staré Město, Dyjská, dále na Mikuláškém a Masarykově náměsí. Jako budova veřejné bezpečnosti posloužil současný Dům umění a domy vedle něj. V záběrech z podzemí je ještě většina prostor před rekonstrukcí, dnes jsou chodby více zúženy. (wirtr)

Reklama

Reklama