• Lyžař

Takhle zaměřený filmy mi vůbec nevadí. Ale dějově je Agent WC40 opravdu slabý. A těch pár super gagů, které odkazují na filmy z minulosti? To nevyrovná hodnocení na kladnou stranu. Spousta scének byla připravena parodicky, ale abych řekl pravdu, na mě prostě nefungovali. Možná jsem se měl na Agenta podívat před cca 20 lety, kdy byl natočen. Pak bych možná uznal umění, které se zde skrývá. Dnes ale podprůměr a už nikdy se k tomu nechci vrátit.(9.9.2015)

Povedené gagy střídají totálně trapné....ono to asi i tak u parodií má být, ale tady to všechno působí tak nějak "na hniličku". Navíc je strašně patrná snaha vnutil Leslie Nielsenovy pózu Franka Drebina....a ten jak všichni zajisté víme byl jenom jeden. Agent WC 40 je pro mne typickým představitelem údobí po Bláznivých střelách, Žhavých výstřelech nebo Připoutejte se, prosím! a před novou vlnou v podobě Scary Movie, Bulšit či Superhrdiny, které z hlediska parodií považuji tak trochu za rozpačité. Každopádně každé zboží má svého kupce a kdo chce kam, až se ucho utrhne.(8.12.2017)

Leslie Nielsen má samozřejmě i daleko lepší kousky, ale na druhou nutno dodat, že má na svém kontě i takové zaléžitosti zavánějící skoro až odpadem. Tahle parodie na Jamese Bonda je tak někde mezi, protože vedle vtipných a originálních fóru jsou zde bohužel i ty staré, trapné a tisíckrát ohrané. Slušná zábava, která by neměla urazit jak fanoušky parodií, tak fandy Leslieho Nielsena.(10.2.2008)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// + akčnejší pojetí, slušná parodie - do filmu se vkrádá nuda, některé hlášky nebo vtipy vyjdou do stracena///Film je vystaven na podobném stylu jako trojice bláznivých střel, s tím že se zde filmaři snažili do malé stopáže narvat co nejvíce vtipů a parodií. Někdy se trefili, místy se však ve filmu oběví nudná místa. Po stránce parodické se jedná o zdařilé dílko, nejvíce se mi líbila parodie na Sám doma, ale záleží na vkusu, každý si zde něco najde. Ze scén mě nejvíce zaujala jízda autobusem. Oběvuje se zde více žen, než je obvyklé a snímek se hlavně snaží být akčnější (srovnávám hlavně se seríí Bláznivých střel) což primárním zaměřením jako parodie na bondovky vyniká nad ostatní. Slabší už jsou dialogy, občas scénář a trapně vyzní hlavní záporák. Ještě mě mile potěšil Hulk Hogan a Pat Morita./// Celkem 55%///(27.6.2006)

• GordonCZ

Dick Steele je sice drsňák, ale na Franka Drebina nemá ani náhodou. S postupem děje totiž film ztrácí jistou počáteční osobitost a zabředá čím dál více jen do stylu rychlého střídání jednotlivých skoro až nesouvisejících scén parodujících co se dá, jen aby se natáhla stopáž. Ke konci tak neodbytně začíná připomínat jiný nepodařený kousek Leslieho Nielsena, a to film 2001: Vesmírná prda. Bohužel.(12.3.2012)