• peetriss

Pouze několik povedených fórků mezi hromadou přestřelených, nefunkčních až trapných. To je problém parodií, ve kterých balancujete na rozostřené hraně mezi vtipností a trapností. Leslie Nielsen, na sklonku své kariéry uvězněný v nepřekonatelné škatulce, už ze sebe dávno vydal veškerý parodický potenciál a nastupuje nudná vyčpělost. Přesto tato parodie na Bonda (s tradičním popichováním mnoha dalších filmových hitů) ještě patří k tomu lepšímu z horšího - ty největší parodické katastrofy teprve vzniknou! P.S.: Ve Falconu si museli něco šlehnout, takový distribuční název, parazitující na známém českém filmu, nemohli s čistou myslí vypustit do světa!(17.12.2015)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// + akčnejší pojetí, slušná parodie - do filmu se vkrádá nuda, některé hlášky nebo vtipy vyjdou do stracena///Film je vystaven na podobném stylu jako trojice bláznivých střel, s tím že se zde filmaři snažili do malé stopáže narvat co nejvíce vtipů a parodií. Někdy se trefili, místy se však ve filmu oběví nudná místa. Po stránce parodické se jedná o zdařilé dílko, nejvíce se mi líbila parodie na Sám doma, ale záleží na vkusu, každý si zde něco najde. Ze scén mě nejvíce zaujala jízda autobusem. Oběvuje se zde více žen, než je obvyklé a snímek se hlavně snaží být akčnější (srovnávám hlavně se seríí Bláznivých střel) což primárním zaměřením jako parodie na bondovky vyniká nad ostatní. Slabší už jsou dialogy, občas scénář a trapně vyzní hlavní záporák. Ještě mě mile potěšil Hulk Hogan a Pat Morita./// Celkem 55%///(27.6.2006)

• Master19

Co to bylo? Filmový kviz? Když se při úvodních titulcích v pozadí "vlní" 150ti kilová akvabela a kamera vzápětí zamíří do zpěvákovy levé nosní dírky, ještě jsem doufal, že by nemuselo jít o takovou hloupost. No bohužel. Ta jedna hvězdička je za to, že jsem zjistil, jak by to vypadalo, kdyby měl John Travolta bílé vlasy...(26.6.2006)

Celkem dobrá a zábavná parodie na Bondovky. Leslie Nielsen je sice už starší, ale v rámci možností je pořád švihák. Legrace je dostatek a film je naštěstí krátký, a tak nemůže nudit. "Žhavé výstřely", "Bláznivá střela" nebo "Připoutejte se prosím" jsou o dost lepší, ale i toto je dobrá a celkem zábavná komedie.(26.6.2006)

• freddy

Tak tohle mne nezaujalo. I když zde byly vtipné scény, byly zde i scény velmi trapné, kde jsem se nesmál vůbec. Takovéhle filmy mne moc neberou a nemám je rád. Leslie Nielsen zde sice hraje docela dobře, to musím uznat, pár geniálních nápadů se tu taky našlo, ale to je tak všechno. Scénář mi prostě nesedl a tím pádem mi nesedl ani film, ale i přesto dávám dvě hvězdičky, ale to je pouze za těch pár geniálních fórků, kterým jsem se srdečně smál, protože byly prostě dobré, ale jinak je to vcelku nezábavných a nudných 81 minut...(23.12.2007)

• - Cameo si vo filme zahrali viaceré známe tváre, napr. Hulk Hogan (člen Dickovho tímu), Fabio (hral sám seba), Ray Charles (šofér autobusu), Mr. T (pilot vrtuľníka) a Pat Morita (čašník v reštaurácii). (m.a.t.o.)

• - Natáčelo se od 6. září do 30. listopadu 1995 v Kalifornii. (Varan)

• - Talisa Soto (žena v bielych šatách v hotelovej izbe) sparodovala samú seba z bondovky Povolenie zabíjať (1989). (AxelWers)