"Rancor chce zničit svět, ale naštěstí chce předtím zabít tebe." Tak to je skvělá zpráva, protože Dick Steel má skvěle vybavenou agentskou sadu, záda mu kryje svůdná agentka 3,14, autobusem ho vozí Ray Charles, umí nasadit do bitky Hulka Hogana a zpívá mu k tomu jedinečný Weird Al Yankovic. To se snad ani nedá prohrát. Nikdo totiž nedokáže tak jako Dick Steel ochránit svobodnou zemi, kde může každý házet granáty na dětském hřišti. Já vím, že to není nejpovedenější parodie, ale přesto mě dokáže spolehlivě rozesmát a když si vzpomenu na skvělé maskování šéfa Tajné služby, tak bych hned skočil do postele s agentkou Dahlovou. To sem sice nepatří, ale tu čtvrtou hvězdu to snad alespoň částečně vysvětluje.(17.9.2016)

Bláznivá střela to není, ale i v tomto filmu není nouze o humorné scény a co je nejdůležitější? Leslie Nielsen (v perfektním dabingu pana Brabce) opět září a dokazuje, že právě on je (byl :-( ) největším králem komediálních parodií. Verdikt: Pokud by tam nehrál pan Nielsen, byla by to komediální fraška. Díky němu je to další komediální nářez, u kterého se určitě zasmějete.(2.9.2012)

Když jsem to kdysi viděl, jako malý harant, tak se mi to velmi líbilo, ačkoli jsem tomu příliš nerozuměl a spoustu fórku jsem jistě plně nedocenil. A už tehdy jsem si našel zalíbení v Leslie Nielsenovi, které se ve mně zachovalo. Bohužel už jsem děj totálně zapomněl a vlastně žiji v přesvědčení, že jsem si ho nikdy pořádně nepamatoval. Každopádně další zhlédnutí nepřichází v úvahu, protože chci žít s pocitem, že se mi tento film líbil. A navíc, když tu vidím těch odporných 55 %, tak cítím potřebu ty 3* prostě napálit.(20.12.2013)

Pochopil vůbec někdo, že ten český název je asociace na http://www.csfd.cz/film/9416-konec-agenta-w4c-prostrednictvim-psa-pana-foustky/? Zajímavé uvažování, když v roce 1996 dají takovou narážku na film z roku 1967, který není v cílové skupině filmu ani moc znám (bohužel).(5.1.2008)

Jestli máte rádi přitroublého šedovlasého staříka Nielsena, bude se vám asi líbit i WC 40. Základem této parodie je legendární Bond (i úvodní titulky jsou v bondovském stylu), ale najdete tu narážky i na další hity jako Nebezpečná rychlost, Pravdivé lži, Sestra v akci, Sám doma a další jistě objevíte sami. Humor tu rozhodně nechybí, gagů je tu také dost, ovšem k nesmrtelné Bláznivé střele a k jejím dvěma pokračováním to má daleko. Agent WC 40 si u mě vysloužil 60%.(15.7.2010)