Skleněný dům 2

Scénografie:

Mark Zuelzke

Kostýmy:

Rob Saduski

Od filmu jsem nečekal ale vůbec nic.Film je ale hodně dobrý.Dal bych 5* ale nemůžu,scénář se moc nepovedl a celkově byl film přehnaný.Proč se ta holka stále vracela do domu když mohla utéct?Klasická thrillerový přehnáňka.Ale film je natolik absurdní a nervydrásající že jsem ho umístil do mé filmové elity.(16.7.2010)

• masw

Naprostá ztráta času, pokud jste viděli první film který byl rozhodně lepší. Tenhle je televizně působící předvídatelná nuda s nulovou atmosférou díky nehodící se hudbě , vlezlými častými přechody a nepřesvědčivými hereckými výkony. Jordan Hinson z Heuréky je naprosto plochá (herecky, jinak se neco rysuje :) ). Poslední půlhodinku jsem vynechal, pokud byla kulervoucí tak se omlouvám.(19.6.2010)

nemůžu si pomoct, nemůžu se zastavit a snad se i zblázňuji nyní, ale nemůžu souhlasit s tím, že by to byla ztráta času, nuda, nebo snad dokonce odpad. snímek má dost hutnou atmosféru a do velké míry naplňuje thrillerový žánr. především přesvědčivý výkon psychomatky a bezradné dívky zdobí film ještě víc. slušná gradace bohužel naráží na pár nedostatků a slabší závěr. nicméně celkově pěkných 60% a všem odpadářům: polib mi, čau.(20.6.2010)

• Lolita

Stále váhám mezi ** a ***, a třeba to po úvahách ještě změním.. Angie Harmon je ďábelsky krásná i ďábelsky zlá, prostě typický obraz milující matky. A Jordan Hinson potrvdila pomyslnou hereckou převahu žen v tomhle snímku (aby taky ne, mají podstatně větší prostor než tatík s bráškou). Pro mě to mělo atmosféru, závěr se mi líbil, jedničku jsem neviděla, ale asi se podívám. Ano, je zde spousta logických chyb a zmateností, ale v porovnání s hollywoodskými trháky které si říkají thrillery , kde je jich kolikrát mnohem víc, je tohle je prostě jen "nějaké béčko, které je potřeba setnout jak jen to jde". Mně to ale rozhodně u obrazovky udrželo a atmosféru to mělo. Závěrem: lepší **,a říkejte mi klidně kulturní barbar.(23.6.2010)

• alambert

První věc, která se mi nezamluvá, je název filmu. Podle mého názoru je to prosté zneužití známého jména. Filmy totiž mnoho společného nemají. Jsou tu hned dvě zásadní odlišnosti. 1) Ve dvojce ten dům prostě není ze skla, narozdíl od jedničky. 2) Děje jsou také zcela různé. V jedničce jde přece o to, že adoptivní rodiče chtějí z dětí tahat peníze. Zabít se je chystají, až když to jinak nejde. Nebudu prozrazovat děj dvojky, ale o peníze v ní nejde. Druhá věc je pak film sám o sobě. Ač uznávám, že tento dům vypadá ještě o trochu ujetěji než v jedničce a šance z něj uniknout je možná také menší, přesto to na mě nezapůsobilo tak jako jednička. Možná proto, že Angie Harmon mi nějak prostě nenahání strach. Dramatický závěr zasadil filmu poslední ránu. Byl totiž, spíš než dramatický, tak nějak trapný a ohraný. Všichni třikrát oživlí, no hrůza :-)(21.6.2010)