poster

Skleněný dům 2

 • USA

  Glass House: The Good Mother

 • Slovensko

  Sklenený dom 2

Thriller

USA, 2006, 90 min

Režie:

Steve Antin

Scénář:

Brett Merryman

Kamera:

Bobby Bukowski

Producenti:

Billy Pollina

Střih:

Joan Sobel

Scénografie:

Mark Zuelzke

Kostýmy:

Rob Saduski
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • alambert
  **

  První věc, která se mi nezamluvá, je název filmu. Podle mého názoru je to prosté zneužití známého jména. Filmy totiž mnoho společného nemají. Jsou tu hned dvě zásadní odlišnosti. 1) Ve dvojce ten dům prostě není ze skla, narozdíl od jedničky. 2) Děje jsou také zcela různé. V jedničce jde přece o to, že adoptivní rodiče chtějí z dětí tahat peníze. Zabít se je chystají, až když to jinak nejde. Nebudu prozrazovat děj dvojky, ale o peníze v ní nejde. Druhá věc je pak film sám o sobě. Ač uznávám, že tento dům vypadá ještě o trochu ujetěji než v jedničce a šance z něj uniknout je možná také menší, přesto to na mě nezapůsobilo tak jako jednička. Možná proto, že Angie Harmon mi nějak prostě nenahání strach. Dramatický závěr zasadil filmu poslední ránu. Byl totiž, spíš než dramatický, tak nějak trapný a ohraný. Všichni třikrát oživlí, no hrůza :-)(21.6.2010)

 • Lolita
  **

  Stále váhám mezi ** a ***, a třeba to po úvahách ještě změním.. Angie Harmon je ďábelsky krásná i ďábelsky zlá, prostě typický obraz milující matky. A Jordan Hinson potrvdila pomyslnou hereckou převahu žen v tomhle snímku (aby taky ne, mají podstatně větší prostor než tatík s bráškou). Pro mě to mělo atmosféru, závěr se mi líbil, jedničku jsem neviděla, ale asi se podívám. Ano, je zde spousta logických chyb a zmateností, ale v porovnání s hollywoodskými trháky které si říkají thrillery , kde je jich kolikrát mnohem víc, je tohle je prostě jen "nějaké béčko, které je potřeba setnout jak jen to jde". Mně to ale rozhodně u obrazovky udrželo a atmosféru to mělo. Závěrem: lepší **,a říkejte mi klidně kulturní barbar.(23.6.2010)

 • herr_carter
  odpad!

  poslední stopové prvky herectví nechal tytam i tak asi jako veka pružný Štelan Sakrasguard již v prvním,zcela zbytečném filmu a tady jsem tak mohl cca půlhodiny sledovat pouze plejádu neúspěšných komparzistů pro film Waterloo po Česku v čele s nejodpornějším a nejtupějším bubákem všech veledíl kategorií C a horší, TOU BLBOU KRÁVOU V HLAVNÍ ROLI, JEJÍŽ JMÉNO SE BOJÍM VYSLOVIT. Dokonce ani ta barabizna není skleněná, tak proč se to nejmenuje třeba jen Pohroma na castingu?? Aspoň by šel člověk hned chrápat !!................moje hodnocení = 0 z 10.(27.3.2017)

 • Ravi
  *

  Snímek stojící na mlžném oparu tupé omezenosti autorů v předpokladu, že stejní budou i diváci, ale nejsou. To, co by ho mohlo udělat skvělým, skončilo zakrnělé a nerozvedené. Koukáme na film, který na nás klade předpoklady, že náctiletá dívka tušící problémy nemá skoro žádné kamarády, kterým by se svěřila, otec je úplný blbec a nevidí problém ani v šití rány veterinářskou jehlou a třeba také to, že všichni okolo jsou slepí a hluší. Zkrátka jen 20% = 1/5 za to napětí(19.6.2010)

 • Ryuuhei
  ****

  Nemohu si pomoct, ale pro mě je dvojka Skleněného domu zatraceně dobrý thriller. Hutná atmosféra by se dala krájet, o napětí taktéž není nouze, hrdinka je tedy na můj vkus až příliš oprsklá a oba pěstouni jsou krásně odporní, až mrazí. Filmu nechybí nic, samozřejmě ani pár blbostí, z nichž asi ta největší je paradoxně ke konci (a kterou bohužel nemohu vzhledem k jejímu těžce tupému charakteru omluvit). Ale jinak? Napínavá jízda, i když je od začátku jasné, jak se věci budou mít. 80%(27.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace