Zamoření

USA, 2006, 84 min

Hal Masonberg

Bill Butler
  • Mefistofelle

Je až komické, jak se tenhle horor snaží být originální, atmosférický a po všech směrech zajímavý... a vůbec se mu to nedaří. Film na mě působil jako kdyby tvůrci sami nevěděli, co si s ním chtějí počít, a tak ho nechají tak nějak neřízeně plynout. Jako zombíkárna to nefunguje a jako cokoliv jiného taky moc ne. Pár momentů není špatných a na znuděné zívání to taky tak úplně není, ale přesto to působí tak zmateně a rozpačitě, že jsem hodně váhala i nad těmi 2*.(14.5.2011)

• Eldoth

Až neskutečně nudný horor bez špetky atmosféry či nějaké její gradace. Větší čeládku necharakterních a necharizmatických herců jsem už dlouho neviděl ...a s dialogy je to místy na hranici únosnosti (kdyby byly alespoň zábavné, když už musí být takhle špatné). Příběh, byť možná originální, ale servírovaný po lopatě a v béčkovém stylu působí jako žalostný výkřik do tmy, který se z hlavy vykouří tak rychle, že ani nebudete vědět jak ! Ale abych tady jenom neplival, dočkáme se trochu té krve, " milovníci " prostřelených hlav si příjdou na své a náznak nějakého toho tajemna je tady taky. Tohle už bych napodruhé pravděpodobně nezvládl !!!(18.2.2009)

• Pitryx

Pokud to byl pokus o umění, nevyšel. Ono zde vlastně mohlo jít o cokoli. Ale vznikla kravina provázená odporným zvukovým pozadím (možná to měla být hudba), protivným klavírem a klimpáním na něco. Nevím, co se mi líbilo na Midchvidských kukačkách že jsem je dočetl celé. Toto bylo něco na ten způsob, ale ubohé, ubohé!! No, někde jsem vyčetl, že by měl producent být Clive Barker, řekl jsem si, že to bude stát za to. Producentů bylo pět, Clive sice mezi nimi, ale za to to tedy nestálo. Jen občas gore, aby se asi neřeklo a aby si nikdo nevšiml, že snímek nemá děj. Prostě jde odněkud někam, aniž tvůrci tušili, kam a tak raději vymysleli trapný a zoufalý konec. Diváka tak zbavili muk a sami si asi oddechli, že už to mají za sebou. Budiž jim země lehká, aby se už o něco podobného nikdy nepokusili. Hluboce podprůměrný film. CI 19102010 8030/8449(19.10.2010)

• SOLOM.

Co se týká děje, tak ten mě celkem mile překvapil. Teda hlavně prostředek filmu. Zombie byly celkem pěkně zpracované a stupňující vychytralost a postupné ovládání zbraní bylo příjemným zpestřením. Jenže je tu i několik (ale). Za celý film jsme se moc nedozvěděli o původu epidemie a tvůrci se to chtěli pokusit vysvětlit pár zmínkami o mimozemšťanech, ale to jsem jim moc nežral. I to zpestření o inteligenci a rychlém učení zombie je trochu divné, protože jak známe z jiných filmů (teda až na pár vyjímek) jde o tupé tvory, kteří zabíjí všechny, kdo se jim dostanou pod ruku. Konec filmu jsem jaksi nepochopil a asi nebudu jediný. Při závěrečných titulkách jsem jen nevěřícně hleděl na to, jak to skončilo a ptal se sám sebe, jestli jsem něco nepřehlédl. Takže mi zůstává v hlavě pár otazníků.Co se týká hereckých výkonů zůstávám taky při zemi. Sice se zde objevilo pár známých herců, ale jejich herecké umění zde moc nerozvinuli.(3.5.2010)

• korbitch22

Dósn vole běhá ve vydlákově vole,kde parta puberťáků vole killuje dospělý vole,protože prej vole se k dětem chováme blbě vole,tak vyšší moc zasáhla vole,z dětí udělala killing machines vole a scénárista vole napsal hercům tak debilní dialogy vole,že si na policejní stanici plný bouchaček vole,nevemou ani jeden gun vole,když tam pro ně přišli vole a ještě k tomu tam dva ze čtyř chcíply vole! :-D Debilní sráčovina,která je filmařsky na piču,od herců,přes scénář,kameru až po kluka,co jim všem dělal kafe... :-) 0%.(11.3.2011)

• - Některé dějové aspekty a myšlenky jsou převzaty z románu "The Grapes of Wrath" Johna Steinbecka. (Terva)