poster

Zamoření

 • USA

  The Plague

 • Slovensko

  Zamorenie

Horor

USA, 2006, 84 min

Režie:

Hal Masonberg

Kamera:

Bill Butler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mefistofelle
  **

  Je až komické, jak se tenhle horor snaží být originální, atmosférický a po všech směrech zajímavý... a vůbec se mu to nedaří. Film na mě působil jako kdyby tvůrci sami nevěděli, co si s ním chtějí počít, a tak ho nechají tak nějak neřízeně plynout. Jako zombíkárna to nefunguje a jako cokoliv jiného taky moc ne. Pár momentů není špatných a na znuděné zívání to taky tak úplně není, ale přesto to působí tak zmateně a rozpačitě, že jsem hodně váhala i nad těmi 2*.(14.5.2011)

 • Nick Tow
  ***

  Demented má pravdu. Ten film zúfalo nevie, čím chce vlastne byť. Ako klasická zombáreň je to slabé, mátoživí teenageri vyzerajú ako účastníci gotickej Bat Cave Party, po prvom dotyku s tvrdším alkoholom. Akčné scény pôsobia tiež tak akosi "opilecky". Filozofická nadstavba /metafora generačného konfliktu/ vyznieva v celkovom , "béčkarskom" kontexte akosi nenáležite, okázalo explicitne, skrátka ako pomôcka pre menej chápavých. Pochváľme však tvorcov aspoň za kvalitný hudobný a ruchový sprievod, chvíľami príjemne "seventísovú" atmosféru a vôbec za snahu, skúsiť to trochu inak. Nabudúce to možno dopadne lepšie.(10.11.2006)

 • Holina
  *

  Domníval jsem se, že fobii z dětí má pouze Stephen King, jak se zdá, trpí touto poruchou také Clive Barker. Pokud je to pravda, tak právě tento prvek je tím jediným co do Zamoření přinesl. Tato slátanina totiž nenese vůbec nic z jeho vynikajícího rukopisu. Masky sice dobré, jinak ale emocionálně naprosto tupé, nezáživné...(27.8.2010)

 • piglit
  odpad!

  Všechno se ve mně bouří proti ústřední myšlence filmu - někdo tě zabíjí? Nastav druhou tvář a on toho nechá... Nenechá, respektive dobrá - nechá toho..., ale až když vás zabije. Milujte svého Mosulmana, myslí to s vámi dobře - chce jen vaši zemi a na ní svoje náboženství, a bez vás, pak bude spokojený...(24.10.2007)

 • eraserhead666
  **

  Plusy: zajímavá zápletka a příběh; dobrá hudba, Ivana Milicevic. Mínusy: naprosté nevyužití zápletky a příběhu, sterilní televizní zpracování bez drsnějších scén. Z trojice podobných snímků o vraždících dětech (spolu s tímto ještě Toxické děti a Carpiho – Městečko prokletých) jsou v Zamoření ty děti co se týče provedení, charakteru a chování jasně nejslabší. Je nepochopitelné, že potenciál příběhu byl tak slabě využit, i přesto, že má ve filmu prsty Clive Barker.(3.12.2009)

 • - Některé dějové aspekty a myšlenky jsou převzaty z románu "The Grapes of Wrath" Johna Steinbecka. (Terva)