Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Robert Duvall a Thomas Haden Church v hlavní roli dojímavého a vysoce hodnoceného westernu. Příběh se odehrává v roce 1889, kdy se Print Ritter a jeho synovec stanou nechtěnými ochránci pěti zneužívaných a opuštěných čínských dívek. Ritterovy a Harterovy pokusy postarat se o dívky jsou komplikovány jejich úkolem - musejí dohnat stádo koní na místo určení a přitom se vyhnout bandě urputných protivníků, kteří chtějí dívky unést a naložit s nimi po svém. Ústřední roli v tomto filmu hraje westernová akce. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Trochu neskoro ale predsa. Skvelý western. Walter Hill už nejaké natočil, ale toto namiešal parádne. Zvlášť keď si uvedomím, že má poriadne ďaleko od typu filmov "kolty proklatě nízko". Zaznie tu iba niekoľko výstrelov a popravde ani nechýbajú. Nádherná príroda, skvelí herci a zaujímavý príbeh, ktorý sa točí okolo záchrany budúcich čínskych prostitútok a veľkého kšeftu s koňmi. "Niekedy musíš riešiť to, do čoho spadneš..."Asi ťažko by sa aj podpriemerne inteligentný človek zachoval v ich situácii inak. Čo bude nasledovať, to sa predvídať nedá. Dvojici, neskôr trojici hlavných hrdinov som fandil a očami ich tlačil do cieľa. Napriek dlhšej stopáži mi neprišla žiadna scéna zbytočná, čo sa nestáva často. Záver s čítaním dopisu ma dojal a po skončení mi ešte niekoľko dní vŕtalo v hlave, kde dnes urobiť taký kšeft, aby už človek nemusel celý život pracovať? A koňa nikto nekúpi?...100%. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Hezký příběh, tři kovbojové sympaťáci k pohledání, pro které je čest a dané slovo více nežli život a podepsaný papír. Několik ubohých Číňanek zavlečených do Ameriky a banda desperátů, kteří chtějí holky i peníze a nezastaví se před ničím. Ani srdce takového cynika jako jsem já nezůstalo nezasaženo pravzory hrdiny, oběti a desperáta. Ostatně kterej chlap někdy nesnil o tom bejt v roli Roberta Duvalla nebo Thomase Hadena Churche. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Příběh natočený na základě skutečné události v čele s trojicí sympatických kovbojů a pěticí čínských dívek pod jejich ochranou. Děj je dekorovaný záběry na nádhernou přírodu a příjemnou hudbou, jež perfektně dotváří výsledný dojem z povedené řemeslné práce tvůrců tohoto snímku. Že se jedná o tv film mi vůbec nevadilo, sledoval jsem Prolomenou stezku docela s napětím, jak vše dopadne. I western se může obejít bez krve a divokých přestřelek, čímž ale nechci říct, že by se zde nestřílelo. Moje hodnocení je přesně mezi 4 a 5*, zaokrouhluji na vyšší cifru (Jestliže hodnocení nebude korespondovat s komentářem, tak jsem si je časem rozmyslel.), možná právě proto, že film je inspirován opravdovým příběhem. Zajímavost: Skladbička, kterou hraje Gilpin na housle a Ritter na ni tancuje, se jmenuje Beautiful Dreamer. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Pohodový televízny western, ktorý vyzerá ako pokračovanie Krajiny strelcov. Duvall tu hrá v podstate rovnakú postavu, akurát drsného Costnera po jeho boku vystriedal drsný Church. Pomerne netradičná zápletka, nádherné exteriéry, solídne prestrelky. Na druhej strane slabšia prepracovanosť niektorých postáv, čo pri takejto minutáži a pomalom rozprávaní zamrzí. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Tradiční grass movie western s ne zcela tradiční zápletkou. Stárnoucí kovboj v naprosto typickém podání R. Duvalla (ten chlap má všechny role stejné - lehký excentrik, co se věčně pochechtává, trousí moudra a přitom působí mírně roztržitě) se rozhodne lépe poznat synovce a tak spolu ženou přes USA stádo koní na prodej. Klasika. To by toho ovšem nesměl zasáhnout vůz naložený žlutým masem, vysloužilá ťápota + pár dalších souputníků. Hlavní hrdinové sice složili slib celibátu, jinak si však počínají velmi chlapsky: oponenty neváhají střílet, věšet, surově mlátit, odřezávat a odstřelovat jim různé tělesné součástky. Padouši to holt v žádném filmu nemají jednoduché. Nicméně v "Broken Trail" si tragické okamžiky prožije i kladná družina, byla jsem proto zvědavá, jaký bude bodycount v závěru. Hmm, trochu zklamání. Nespokojenost si dovoluji vyjádřit také s poněkud roztahaným tempem, tři hodiny jsou až moc, ALE (navzdory heroické snaze N@HA CYPNEMA udolat mě třemi sloními prdelemi upoutávek) NEUSNULA JSEM a to je rarita! Nadšená jsem byla z nádherných záběrů krajiny a celé té krásně nasnímané koňské romantiky. Pochválit musím český dabing. A teď odežeňte od monitorů nezletilce a prudérní důchodce, Phobia bude sprostě nadávat. Do hajzlu ucpaného, pochcaného, poblitého, posraného a nespláchnutého; může mi někdo vysvětlit, proč se dabují slovenské filmy a seriály, ovšem když vám ve filmu třetinu času kuňkají číňanky, titulků se nedočkáte?! Kdyby tam, kurrrrrrrrrrrrrrrva, zůstaly alespoň anglické, ale to ne! Budete koukat, třeba jak hlavní šikmoočka se slzami v očích vejrá na vycházející srpek měsíce, cosi přitom sveřepě ťingťoní a vy můžete hádat, jestli má měsíčky (nedostala měsíčky?), xmrti nenávidí Turky, znásilnili ji Měsíčňané nebo se jí hrubě nelíbí momentální tvar onoho satelitu Země. Občas se z gestikulace, mimiky a celkové situace dá vydedukovat, o čem si to žluté holky kvokají, někdy ani náhodou a to u jinak příjemného filmu vážně nasere a vřele za to nedík! 74% ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Skladba, kterou hraje Gilpin na housle a Ritter na ni tancuje, se jmenuje „Beautiful Dreamer“. (cheyene)
  • V jednom z prvních supercelků je vidět televizní vysílač na horizontu, v prvních záběrech honáků se stádem zase elektrifikace. (Monte_404)

Související novinky

Drsný svatý Rourke

Drsný svatý Rourke

05.01.2010

Jednou už si svatého zahrál, konkrétně Sv. Františka ve filmu z roku 1989. Role ve filmu St. Vincent bude „trochu“ jiná. Mickey Rourke si v kriminálním thrilleru zahraje nájemného vraha, který se v… (více)

Reklama

Reklama