Reklama

Reklama

Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (131)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Připomínalo mi to Osobního strážce, jen s tím rozdílem, že Frank Farmer měl tady bouli na čele, černošská zpěvačka, kterou hlídal, byla ve skutečnosti bývalý boxer s chlupatým hrudníkem a technická stránka byla na úrovni laciného západoněmeckého krimiseriálu.. Jean-Claude by měl ve svém pokročilém věku zauvažovat o wire-fu, protože pokud nebude přivázaný jak loutka, může si v budoucnu ošklivě natáhnout tříslo. Mimochodem, její výraz už v obličeji má.. Hláška hlavního zloducha: „Chceš kálet s velkým psem? Neochcávej štěňata..“ bezesporu patří mezi nejlepší stovku citátů v historii kinematografie. Přiznávám se, že nad ní přemýšlím již několik dní a dosud jsem ji nepobral.. ()

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Perfektní nástup měl JCVD za zvuku gangsta rapu a frajerů ověnčených zlatými řetězy v tričkách xxxxxl. Zárukou kvalitního béčkovitého nářezu mělo být i samo jméno režiséra Letticha. Jak to skvěle začlo, tak to bohužel tragicky dopadlo. Vykleštěné bojové scény, kde se Van Damme drží na uzdě. Až na pár štěků šílený scénář a naprosto neúnosně mnoho nesmyslných příběhových zvratů. Dvě hvězdy za dvě filmové hlášky a V.A. Fox!! ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Jean-Claude Van Damme stále žije. Sice už není tak pohyblivý jako dřív, ale s pomocí schopného režiséra a zručného střihače dokáže divy a to i na poli herectví. Jeho filmy sice nesnesou srovnání s první ligou amerických akčních spektáklů, ale v kategorii béčkových filmů ve stylu naivních 80. let rozhodně patří mezi ty lepší. Díky správné dávce nadsázky a sebeironie dokáže spolu s režisérem Sheldonem Lettichem (Dvojtý zásah) obstát i ve spojení s drsňáckými černými rapery, které bývá zárukou kariérního úpadku, ale zde vyústilo v přijatelný oddechový film. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

No, tento film mě radost neudělal, akční scény katastrofálně natočené, příběh nezajímavý a ani Van Dammova charisma tento film nedokáže zachránit. Sheldon Lettich šlápl ve všem vedle, jak ve výběhu hlavního záporáka, tak v celkovém zpracování. Místy film paroduje sám sebe a dialogy jsou většinou naprosto amatérské. Mírná uspávačka, kterou hodnotím 1 hvězdičkou... ()

Beky 

všechny recenze uživatele

Když budeme srovnávat poslední produkce Seagala a Van Damma, to srovnání se nabízí, musim uznat, že JCVD je na tom přesně o 20% lépe!!!..40% P.S. teď mě potěšilo, že jeho poslední film The Shepherd bude natáčet Isaac Florentine ( Undisputed II: Last Man Standing-mrkněte na to ), který by konečně mohl z Van Damma vytřískat něco víc, než pokusy o charakterní herectví........ ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama