Elita armády

Elita armády

Akční / Thriller

USA, 2006, 106 min

• Segrestor

Na tenhle nigga másterpiss jsem čuměl jako žába z louže. Debilní výraz v ksichtě ve stylu Ice Cube-ho, v ruce posilovač prstů, abych mohl lépe komentovat na čéesefdé a bodíčko úplně pobryndané pomojemi. Brýle s okluzorem (kvůli mému silnému strabismu) jsem zapomněl v koupelně, takže jsem toho Klóda a jeho univerzální výrony viděl tak trošku dabl. A nepomohlo to. Všichni nigga ve filmu byli snad parodií na Milneho Tygříka nebo co. No vážně. Jeden debil vedle druhého a do toho ještě ten Klód se samopalem pod bundou. Dygskotéky, nigga a gansta, traumatizovaný vojáčik... Neskutečná srajda, která nudí i po vypnutí televize.(6.6.2013)

Elita armády je slušná akčná oddychovka (hoci akcie by mohlo byť aj viacej), ktorá sa dá v pohode dopozerať až do konca (neprekáža ani dĺžka, ktorá predpovedá nudu). Je vidieť, podobne ako u iných akčných hercov tej generácie, že aj Van Damme pomaly (ale isto) starne a slabne (v Elite armády, vyzerá skôr ako troska a nie elitný vojak). Už sa nedívame na chlapíka, ktorý svojimi údermi a kopmi skladá jedného protivníka za druhým. Van Damme tu oveľa menej kope (no zopár tých kopov bolo ozaj slušných) a viacej strieľa (neviem či sa to zdalo iba mne, ale niekedy držal zbraň naozaj smiešne. Keby takto držali zbraň elitný vojaci z armády alebo protiteroristického komanda asi by toho veľa netrafili a veľmi skoro by padli). No vcelku možno povedať (napriek určitým nedostatkom), že ide o jeden z vydarenejších Van Dammových filmov a jeho fanúšikom sa určite zapáči. Veď Elita armády posúva niektoré Van Dammove filmy, ako napríklad Teror vo vlaku, úplne na dno najhlbšej smradľavej „filmovej“ stoky.(29.12.2006)

• #47

No nehrát v tom Van Damme, tak to spláchnu někam hodně hluboko, ale pořád mám pro tohohle borce slabost a jak se říká stará láska nerezaví. Bohužel poslední dobou jeho filmy vypadají tak, že víc střílí než kope, což je trochu mimo jeho starou image. Elita armády je tak trochu příběhem plným akčních klišé, až se z ní občas stává nechtěná komedie (záporák míří Xkrát na někoho z klaďasů pistolí, ale než se vykecá, tak mu to někdo překazí atd.). Všechno je zde až nechutně předvídatelné a nezvykle tady Jeanovi chybí milostná scéna. Fanoušky JCV tento snímek neurazí, ale pro běžné publikum je to prachobyčejný akční brak.(13.12.2006)

• Nekgro

Po shlédnutí JCVD si u mě Van Damme hodně polepšil, ale tímhle filmem opět sklouznul k "béčkovosti". Neskutečně trapný hlášky; akce pomálu a když už, tak strašnej střih (viz. souboj Sauvageho s Barclaym v tělocvičně); a navíc neskutečně tvrdí posluhovači záporáka (rozuměj kopa svalů, trapnejch keců, nejdrsnějších postojů typu "Já jsem King, ty jsi ho...", ale žádnej mozek). Prostě typický film v programu nejmenované televize na sobotní večer...(24.1.2010)

Dostal jsem chuť na nějaký béčko s Van dammem, a do ruky mi jako první přistála Elita armády. A dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Van Damme zase nepředvádí herecké kreace, ale vynahrazuje si to akcí, kterou zvládá bravůrně. Lettich s Van dammem mají už pár filmů za sebou a vždy se jedná o kvalitnější Vandammovky. I když scénář je klišé a ne nějak dobře propracovaný, tak se na film dobře kouká a rozhodně nenudí, i když jedná se spíše o film pro fanoušky béček. Ostatní to asi neocení.(17.4.2010)

• Viv Leacock