Reklama

Reklama

Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (131)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když se to vezme jednoduchou frází je to nic moc akční, ničím náročná na mozek podívaná, která nezaujme ani svým příběhem, ani akčními scénami až na pár vyjímek a ani hudbou. Teda hudbou jak pro koho samozřejmě pokud si libujete pro Rap a podobně orientovanou muzikou, kterou já opovrhuji. Van Damme moc nebije spíš střílí což je škoda, jelikož příběh je na rvačky jako udělaný. Když to vemu z druhé strany dobře se na to kouká a rychle to utíká i když je to docela dlouhý. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Docela koukatelnej akčňák, kde Van Damme hraje pro změnu bodyguarda jedné černošké rodiny, zejména šampiona v těžké váze v boxu. Ve filmu se hlavně střílí, což mi i vyhovovalo, protože na Van Dammovy imitace "karate" už moc zvědavej nejsem. Hraje docela dobře depresivního bývalého člena speciálních jednotek, mrtvol je zde dost, žádné výrazné technické kixy (až na klasické střihy během soubojů). Ale i tak tomu nemůžu dát nijak výrazné hodnocení, protože je film takový celkově nevýrazný a plochý, "pobíhání od čerta k ďáblu" a místo aby gradoval, furt se jaksi točí v kruhu ... ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ujde to. Van Damme jako bodyguard boxerské hvězdy a černošského bosse v jedné osobě. Ten má totiž problém s druhým, nepřátelským, černošským bossem. Je to spíš o těch černoších než o Van Dammově postavě, je to docela odlehčené a není to velká hovadina, ale jen střední. Osobně mě to moc neoslovilo, ale jako průměrná zábava v pohodě. Český název je totálně mimo... ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Jean-Claude Van Damme stále žije. Sice už není tak pohyblivý jako dřív, ale s pomocí schopného režiséra a zručného střihače dokáže divy a to i na poli herectví. Jeho filmy sice nesnesou srovnání s první ligou amerických akčních spektáklů, ale v kategorii béčkových filmů ve stylu naivních 80. let rozhodně patří mezi ty lepší. Díky správné dávce nadsázky a sebeironie dokáže spolu s režisérem Sheldonem Lettichem (Dvojtý zásah) obstát i ve spojení s drsňáckými černými rapery, které bývá zárukou kariérního úpadku, ale zde vyústilo v přijatelný oddechový film. ()

Djoker odpad!

všechny recenze uživatele

Skoro dvě hodiny jsem trpěl jak pes. Hromada černochů se svými černými gesty, černými hemzy a černým oblečením. K tomu jako bonus Jean-Claude, který si před natáčením zašel na botoxovou lázeň ksichtu, aby jeho kamenný výraz byl co nejtvrdší. Ano, je jasné, že mě akční filmy nic neříkají a nikdy mě příliš nebavily, ale tohle je fakt průser. Doporučuji se tomu vyhnout velkým obloukem. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama