Elita armády

The Hard Corps

Elita armády

Akční / Thriller

USA, 2006, 106 min

Po dlhej, kur*vsky dlhej dobe som si konečne pri Van Dammeovi poriadne oddýchol. A som rád. Aj keď sa síce nevrátil v takom jasnom svetle ako Stallone. Nenáročný scenár, pekné strielačky, pár vychytených hlášok a scéniek, sexy babes a imho sa podľa mňa jedná o jeden z naj vandammeoviek vôbec. Neveril som, že sa mu to v novom tisícročí ešte vôbec podarí, ale svaly z Brusselu na to ešte rozhodne majú. Fightový súboj tiež vyzeral do budúcna nádejne. 80%.(8.1.2007)

• #47

No nehrát v tom Van Damme, tak to spláchnu někam hodně hluboko, ale pořád mám pro tohohle borce slabost a jak se říká stará láska nerezaví. Bohužel poslední dobou jeho filmy vypadají tak, že víc střílí než kope, což je trochu mimo jeho starou image. Elita armády je tak trochu příběhem plným akčních klišé, až se z ní občas stává nechtěná komedie (záporák míří Xkrát na někoho z klaďasů pistolí, ale než se vykecá, tak mu to někdo překazí atd.). Všechno je zde až nechutně předvídatelné a nezvykle tady Jeanovi chybí milostná scéna. Fanoušky JCV tento snímek neurazí, ale pro běžné publikum je to prachobyčejný akční brak.(13.12.2006)

Že nakoniec boxera nehrá Wesley Snipes ktorému robí ochranku JCVD je aj dobre vzhľadom na to aké filmy momentálne točí. THE HARD CORPS je v celkovom vyznení vydarenejší ako SHEPHERD BORDER PATROL. Hrá tu síce plno čiernych ale v celku to má odľahčený podtón kde sa v podstate z čiernych a ich gangsterských držaní zbraní vkusne robí prča takže sa to dá.(13.9.2008)

• Hakha

No, tento film mě radost neudělal, akční scény katastrofálně natočené, příběh nezajímavý a ani Van Dammova charisma tento film nedokáže zachránit. Sheldon Lettich šlápl ve všem vedle, jak ve výběhu hlavního záporáka, tak v celkovém zpracování. Místy film paroduje sám sebe a dialogy jsou většinou naprosto amatérské. Mírná uspávačka, kterou hodnotím 1 hvězdičkou...(10.4.2008)

• LabySo69

Van Damme, tradičně se stejným ksichtem od začátku do konce, stojí spíše v pozadí příběhu. Tudíž je ve filmu žalostně málo akce a když už nějaká teda je, tak bohužel není o Van Dammeových nohách, ale o střílení. Kdyby byl ve filmu aspoň ten jeden kop s otočkou, šel bych s hodnocením o jednu hvězdu výš, takhle teda za dvě. :) Doufám, že Eagle Path nedopadne stejně. P.S. Taková zajímavost - Původně měl hrát boxera, jemuž kreje Van Damme záda, Wesley Snipes, ale nakonec to nedopadlo.(4.6.2011)