Sklárna paní Hovorkové pod vedením její dcery Míny v posledním roce prodělávala. Strýc Doležal majitelce navrhne, aby ředitelem jmenovala Jana Skácela, jehož otec ve sklárně pracoval. Skácel přijede do Horova a podmíní svou funkci rozsáhlými pravomocemi. Provede zásadní změny v provozu a ve výrobě. Od počátku však naráží na neochotu dělníků i majitelů a první tavbu podle nové receptury musí dokonce provést sám. Zavádění pořádku se nelíbí zejména účetnímu Hradskému. Skácelovi se podaří zavést nový systém odměňování dělníků, přiměje největšího odběratele Hahna k akceptování zvýšených cen, zavede pořádek v dodávkách dřeva a ve spotřebě uhlí. Pozitivní výsledky jeho práce se projeví v kladné odezvě nejen u dělníků, ale i majitelů. Skácel se sice sblíží s Mínou, přesto se po velmi úspěšné roční bilanci rozhodne odjet. Hovorkovi ho zastihnou v poslední chvíli na nádraží a odvezou zpět jako ženicha Míny. (oficiální text distributora)

NinadeL

Jeden ze dvou (až tří) českých němých filmů, které se mi doslova zhnusily. Viz Neznámé matky a Osud tří srdcí. Odpudivá amatérská sračka jest slabým hodnocením, neb hlavní hrdinka je ráda, že potratila a Zdeněk Štěpánek si hraje na skláře... a bohužel právě kvůli němu je o tento film stále zvýšená, leč naprosto nezasloužená, pozornost. ()