Dívka z Pekla

• Japonsko Džigoku šódžo (více)
Animovaný / Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Psychologický
Japonsko, (2005–2017), 37 h 30 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Hiroši Watanabe

Mamiko Noto, Júdži Ueda, Nana Mizuki, Ajako Kawasumi, Akeno Watanabe, Fumiko Orikasa, Juki Macuoka, Kei Kobajaši, Megu Aširo, Mijuki Sawaširo, Miki Itó (více)

Série(4) / Epizody(90)

V širokém moři internetu se vždy o půlnoci vynoří tajemná stránka. Pokud tam napíšete jméno člověka, kterému se chcete pomstít, objeví se malá dívka a odnese ho do pekla. Nic ale není zadarmo... (Fabienne)

Recenze uživatele JohnyTrava k tomuto seriálu (3)

Dívka z Pekla (2005)

Tak kvalita série, kolíše diel od dielu. Rovnaká schéma a predsa to bolo vždy o niečom inom. Niekedy diel len tak prebehol a človek ani nevedel o čom bol, zato našlo sa tam zopár pravých chuťoviek. Čo sa týka "hlavného deja", tak ošetrenie prítomnosti pána Novinára cez dcéru médium bolo naozaj chytré. Teda rozhodné lepšie ako náhodné stretnutia v Kjuuketsuki Miyu(OVA). A práve popri deju epizód,aspoň trošku skrášľovalo schémat. No a záver... Rozhodne sa nejedná o nič, čo vás chytí za srdce, že sa od toho nebudete vedieť odtrhnúť, ale na "schladenie sa" v lete je Ai Enma ako vyšitá (predsa len nato tí Japonci tie historky vytvárajú). Čo stojí zato spomenúť, je už zmienená podobnosť z Kousetsu Hyaku Monogatari a to v postavách pomocníkov (TO OKO!). ()

Futakomori (2006) (S02)

Ako už bolo spomínané, druhá séria sa nesie v obdobnom duchu ako prvá, aj keď sa tu nájde zopár zmien. V prvom rade je to akési poľudštenie Aiiných spoločníkov, nie len vyzradením ich pôvodu ale aj ich "aktívnou" účasťou a súznením, empatiou s obeťami. Seriál tak aspoň trochu oživuje svoju priam nudnú schematičnosť. Ale už v spomínanom obdobnom duchu kvalita kolíše diel od dielu, doslova sa takmer miestami prepadá. Až tak, že som mal v pláne od seriálu upustiť. Našťastie som to pretrpel a dostal sa ku koncu. Práve konečné "susedské šialenstvo" je asi najväčším ťahúňom druhej série, kedže sa stavia proti schéme a svojim osobitým postavením prináša príjemnú zmenu. Keby stálo samo o sebe druhá séria by si zaslúžila rozhodne vyššie hodnotenie. A vzhľadom na predošlé diely je to výsledné ťahané hlboko dole. ()

Micuganae (2008) (S03)

Ja teda neviem. Na konci druhej série sa už zdalo, že sa autori konečné zmôžu na niečo poriadne, ale tretia séria ukázala nakoľko to bol len obyčajný klam. Škoda po nej siahať. Takže všetko sa nám vrátilo do starých koľají a z útrob pekla sa nám opäť nejakým spôsobom vyštveralo dievča z pekla. A načo? Aby sme si zaspomínali na obohranú schému, ktoré nudí už z diaľky. K tomu akože nejaký ten postranný dej. A tak sa opäť pýtam, a načo? Na hlúpu otázku hlúpa odpoveď, v tomto prípade je otázka odpoveďou sama. Veď načo. Ukážka toho, keď to autori nezvládnu a dokola omieľajú tú istú pesničku bez štipky (opätovne) prejavenej inovácie a na záver priam ukážu zbytočnosť tohto celého. Ale aby som len nekrivdil isto sa našla epizódka dve, ktoré mi celkom padli. Za nechty to visí u priemeru. ()