Dívka z Pekla (TV seriál)

Džigoku šódžo

地獄少女

Jigoku shōjo

Hell Girl

Animovaný / Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Psychologický

Japonsko, 2005, 26x25 min

• CarnTheNunya

Příběh je opravdu zajímavý, je to hezky zpracované, hlavně scény ve kterých trestají ty zlé, občas to bylo i emotivní, ale moc mne nebaví se dívat na to samé dokola. Protrpěl jsem si pět epizod sledováním jednoho a toho samého, nudil jsem se a po páté epizodě mi došlo, že než to začne být zajímavé i jiným způsobem, tak to už bude příští týden a vyjde první epizoda druhé série One Punch Mana. Taky bych si dovolil zmínit, že to strašidelné nebylo. Celé to šlo ovšem popsat jedním krásným slovem "nuda".(6.4.2019)

Zajímavý mysteriózní, chvílemi až hororový anime seriál - zlý dělá nepěkné věci hodnému, ten na něj zavolá dívku z pekla, která si ho po krátké noční můře odnese. Ovšem i ten hodný bude muset zaplatit, půjde také do pekla, ale až po své přirozené smrti. Velký problém spočívá v podobnosti uzavřených epizod jedoucích podle jen mírně upravované šablony a absenci nějakého rámcovějšího děje (to průběžné pátrání novináře a jeho dcerky nikam nevede, snaží se sice zabránit provedení pomsty, ale to se nikdy nepodaří). S čestnou výjimkou posledních 5 dílů se navíc vůbec nic nedozvíme o Enmě Ai a jejích pomocnících, přestože jde o hlavní a zdaleka nejzajímavější postavy.(21.11.2012)

Není to DÍVKA Z PEKLA... nýbrž DÍVKA Z PŘEDPEKLÍ. Dle její oblíbené věty" Tato kletba tě nese do pekla.. tudíž v pekle ještě není... Aii tam též nikdy nebyla. Víz právě opening druhé řady. ¨Takže pokud je nutnost něco překládat tak aspoň aby to dávalo smysl. :) ============ Nuže Začneme své hodnocení třeba takto: Na počátku byla jen tma, smutek a myšlenka na pomstu. Vzpomínky na minulí život si sebou však vzala náruč milosrdné smrti. Ai Uzavřela dohodu a stala se tak vykonavatelkou samotného rozsudku pekla, jako věčný převozník převážející duše propadlé peklu do hlubin věčného zatracení. Čas plynul, neživot šel dál. Ale Minulost se opět ozvala. Ve stínu nadcházejících událostí, vzpomínky utopené na samém dně zatracení opět vyplují na povrch a spolu nimi i všechna krutost a zloba která byla kdysi pohřbena v popelu minulosti. Nastal čas vrátit se tedy na začátek a dokončit co započato bylo. Dokončit svou cestu pomsty a splatit tak peklu svůj dluh svou vlastní duší. Nebo navždy nechat tyto vzpomínky v minulosti plynout... zvolit si cestu jinou. Abych řekl pravdu, musel jsem si to pustit aspoň 2x abych zkutečně pochopil tu formu na které je to celé postavené. A že jsem to ze začátku hodně zatracoval, že se to vlastně jen pořád opakuje... Nakonec ale, Samotná tématika mě ve finále tak za ujmula že jsem prostě musel přehodnotit své neotřesitelní hodnocení. zejména pak za hlavní dějovou linii která se konečně pořádně rozjede už od 13 dílu. Má to hodně velkou hloubku jako třeba neméně kvalitní Schiki... člověka to donutí i přemýšlet a to že zrovna psychologickému anime neholduji. Jako že třeba Legendární a tolik opěvované DN jsem zatratil už po pár dílech. Takže proto tak vysoké hodnocení a samozřejmě za soundtrack. Zkutečná mystická záležitost. :)(18.2.2014)

• Hem.m

Sice je to hezké, ale pořád a neustále se to opakuje.. Emna Ai příjde, odejde hodí všechny do pekla atd.. No, prostě rutina.. Ale klaďasové sou nějací klidní na to, že mohli vytrpět max 120let nějaké sračky, než aby byly pak na do smrti v pekle.. To jim to nedošlo nebo co? Jednoduše se to tváří moc řůžovoučce, než jaké by to asi v realitě bylo, protože takovou blbost by asi nikdo nepodepsal(nerozvázal).. Ale abych pořád jen tomuhle seriálu neubližoval, tak Emna Ai je hezky nakreslená.. A hudba taky ujde.. Jinak nic moc..(28.6.2012)

• Mimesis

První díl byl naprostej masakr, co se týče animace, efektů, příběhu, hudby. Dal bych mu tak 10/10. Jenomže už druhý díl byl o poznání slabší. Animace s hudbou za to stojí pořád, avšak příběhy jsou už nudné a s dalším a dalším dílem jsem se nudil víc a víc. Navíc po čase "hříchy" zlých postav, které měly být potrestatné dívkou z pekla začaly být čím dál tím absurdnější. A to je škoda, ono se z toho námětu dalo hodně vytřískat. Mohlo to mít nějaký příběh. Třeba, že se objeví postava, která se rozhodne s peklem bojovat a začne hledat způsoby, jak nemuset skončit v pekle, začne řešit svoje problémy pro tentokrát a ne posílat na jejich řešení jiné. Mohlo se to hodně zamotat, jak bývá u anime zvykem... Jenže nic moc :( Na Futakomori se asi ani nepodívám :((21.3.2010)