Reklama

Reklama

Dívka z Pekla

(seriál)
  • Japonsko Džigoku šódžo (více)
Trailer 1
Animovaný / Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Psychologický
Japonsko, (2005–2017), 37 h 30 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Hiroši Watanabe

Hrají:

Mamiko Noto, Júdži Ueda, Nana Mizuki, Ajako Kawasumi, Akeno Watanabe, Fumiko Orikasa, Juki Macuoka, Kei Kobajaši, Megu Aširo, Mijuki Sawaširo (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(90)

Obsahy(1)

V širokém moři internetu se vždy o půlnoci vynoří tajemná stránka. Pokud tam napíšete jméno člověka, kterému se chcete pomstít, objeví se malá dívka a odnese ho do pekla. Nic ale není zadarmo... (Fabienne)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (18)

Hem.m 

všechny recenze uživatele

Sice je to hezké, ale pořád a neustále se to opakuje.. Emna Ai příjde, odejde hodí všechny do pekla atd.. No, prostě rutina.. Ale klaďasové sou nějací klidní na to, že mohli vytrpět max 120let nějaké sračky, než aby byly pak na do smrti v pekle.. To jim to nedošlo nebo co? Jednoduše se to tváří moc řůžovoučce, než jaké by to asi v realitě bylo, protože takovou blbost by asi nikdo nepodepsal(nerozvázal).. Ale abych pořád jen tomuhle seriálu neubližoval, tak Emna Ai je hezky nakreslená.. A hudba taky ujde.. Jinak nic moc.. ()

Prometheus69 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Není to DÍVKA Z PEKLA... nýbrž DÍVKA Z PŘEDPEKLÍ. Dle její oblíbené věty" Tato kletba tě nese do pekla.. tudíž v pekle ještě není... Aii tam též nikdy nebyla. Víz právě opening druhé řady. ¨Takže pokud je nutnost něco překládat tak aspoň aby to dávalo smysl. :) ============ Nuže Začneme své hodnocení třeba takto: Na počátku byla jen tma, smutek a myšlenka na pomstu. Vzpomínky na minulí život si sebou však vzala náruč milosrdné smrti. Ai Uzavřela dohodu a stala se tak vykonavatelkou samotného rozsudku pekla, jako věčný převozník převážející duše propadlé peklu do hlubin věčného zatracení. Čas plynul, neživot šel dál. Ale Minulost se opět ozvala. Ve stínu nadcházejících událostí, vzpomínky utopené na samém dně zatracení opět vyplují na povrch a spolu nimi i všechna krutost a zloba která byla kdysi pohřbena v popelu minulosti. Nastal čas vrátit se tedy na začátek a dokončit co započato bylo. Dokončit svou cestu pomsty a splatit tak peklu svůj dluh svou vlastní duší. Nebo navždy nechat tyto vzpomínky v minulosti plynout... zvolit si cestu jinou. Abych řekl pravdu, musel jsem si to pustit aspoň 2x abych zkutečně pochopil tu formu na které je to celé postavené. A že jsem to ze začátku hodně zatracoval, že se to vlastně jen pořád opakuje... Nakonec ale, Samotná tématika mě ve finále tak za ujmula že jsem prostě musel přehodnotit své neotřesitelní hodnocení. zejména pak za hlavní dějovou linii která se konečně pořádně rozjede už od 13 dílu. Má to hodně velkou hloubku jako třeba neméně kvalitní Schiki... člověka to donutí i přemýšlet a to že zrovna psychologickému anime neholduji. Jako že třeba Legendární a tolik opěvované DN jsem zatratil už po pár dílech. Takže proto tak vysoké hodnocení a samozřejmě za soundtrack. Zkutečná mystická záležitost. :) ()

Reklama

Idaho 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je skutečně pekelný, pekelný obzvláště po stránce zábavy. Každý díl je jednotlivý uzavřený příběh, v němž sledujeme vždy nové postavy, které lze téměř vždy okamžitě zařadit do škatulek oběti a zloducha a který se rozvíjí podle stejného schématu, aby do něj na konci zasáhla jako Deus ex machina dívka jménem Enma Ai – Jigoku Shoujo. Toto schéma se stává po jisté době neskutečná nuda, leč my jsme nuceni si ho vytrpět skoro až do konce. Animace je skvělá, stejně jako hudba - Takanashi Yasuharu - která rozhodně stojí za samostatný poslech. Nedoporučuji slabším povahám, v nichž nuda z jednotvárnosti probouzí silné záchvaty hněvu ;). 30 % ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zase jednou musím souhlasit s Idahem. Schema drtivé většiny všech dílů je skutečně děsivé, obzvláště po desáté či vícekráté. Nejdříve se dozvíme, kdo je chudáček a kdo utlačovatel, chudáček se dozví o "pekelné stránce", kam napíše jméno své Nemesis. Zjeví se nám Enma Ai, dívka z pekla a řekne podmínky smlouvy:"Zlého do pekla hned a tebe taky, ale ne hned, leč až umřeš. Tady máš panenku s červenou šňůrkou, když šňůrku rozvážeš, smlouva vstoupí v platnost." Pak nastupuje fáze váhání, která vyvrcholí tak odporným činem antagonisty, že je šňůrka hned rozvázána. Záporák putuje do pekla a klaďasovi se uleví. Skoro až moc, na to, že ho čeká peklíčko. Schematické jsou do značné míry i postavy. Záporák musí být řádně záporný, Hitler hadr. Asi abychom hned věděli, že si to peklo zaslouží. Klaďasové, až na svou neschopnost se vypořádat se situací, jsou přehlídkou Buddhů, různých svatých a Albertů Schweitzerů. Naštěstí se vyskytuje pár dílů, které se do téhle škatulky úplně nevlezou. Dovolím si navíc tvrdit, že animace není skvělá, je spíš na rok 2005 v normě. Hudba...ale jo, ta je dobrá. SPOILER - V jisté chvíli vstupuje do příběhu novinář, který se svou dcerou pokouší odhalit tajemství Enmy Ai. A také zabránit naplnění smlouvy, což se mu ovšem nikdy nezdaří...s jedinou výjimkou, a to když je osobně zainteresovaný. Jeho "odhalování" je zpočátku taky nuda, neboť odhaluje to, co už divák dávno ví. KONEC SPOILERU. Podobné anime - Hodně podobný námět má anime Kousetsu Hyaku Monogatari, které se IMHO vyvedlo o dost lépe. Není tak dlouhé, má uvěřitelnější postavy a hlavně je výtvarně působivější. Shrnutí - Jigoku Shoujo skutečně příliš trpí repetitivností na to, abych mu dal dobré hodnocení. Horší ***. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Zajímavý mysteriózní, chvílemi až hororový anime seriál - zlý dělá nepěkné věci hodnému, ten na něj zavolá dívku z pekla, která si ho po krátké noční můře odnese. Ovšem i ten hodný bude muset zaplatit, půjde také do pekla, ale až po své přirozené smrti. Velký problém spočívá v podobnosti uzavřených epizod jedoucích podle jen mírně upravované šablony a absenci nějakého rámcovějšího děje (to průběžné pátrání novináře a jeho dcerky nikam nevede, snaží se sice zabránit provedení pomsty, ale to se nikdy nepodaří). S čestnou výjimkou posledních 5 dílů se navíc vůbec nic nedozvíme o Enmě Ai a jejích pomocnících, přestože jde o hlavní a zdaleka nejzajímavější postavy. ()

Galerie (206)

Reklama

Reklama