Gekidžóban Hagane no renkindžucuši: Šambala o juku mono

劇場版 鋼の錬金術師 シャンバラを征く者

• Japonsko

Gekijōban hagane no renkinjutsushi: Shambala wo yuku mono

Gekijouban Hagane no Renkinjutsushi: Shambala o Yuku Mono

Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2005, 105 min

Povedený film následující ihned po událostech seriálového Fullmetal Alchemist a rozvíjející paralelní vesmír roku 1923 v "našem" světě, kde nejde používat alchymii. I tak je však co sledovat, potkáme mnoho známých postav a zahlédneme události, které se otírají kolem nacistů a Hiterova vzestupu. Kdo by to byl čekal :).(13.4.2014)

Je poněkud zvláštní, že v seriálu, který byl původně alegorií na fašistický stát, se najednou začal řešit Hitler a nacisti - je to podivná kombinace lacinosti, kýče, odvahy to vyzkoušet a důvěry v sebe sama, jakou má fakt jedině anime. Čistě objektivisticky bych musel říct, že se to pokouší udělat moc věcí najednou, ale emocionálně to asi spíš funguje.(4.5.2020)

Precízne nadviazanie na Fullmetal Alchemist seriál, ktorý aspoň podla mňa, bol o málo lepší ako práve Conqueror of Shamballa. Aj napriek slušnej animácií mi tu trochu vadil nemecký svet a pomenej rozvité fantasy prvky. Čo však môžem na druhú stranu pozdvihnúť, bolo posledných 40 minút, ktoré naplnili presne to, čo som od tohto pokračovania očakával.(22.6.2012)

Chjo. To prostě nejde. Nemůžu si ani představit, že nic dalšího momentálně není a chci další pokračování a nebo raději úplné ukončení tohohle skvostu. ANO, ale ne kvůli tomu že bych toho měl dost, ale protože jsem na tom závislý a strašně chci vědět jak jejich dobrodružství skončí ... Pro fanoušky seriálu jednoznačně povinnost, i přesto, že je o trošku horší než původní seriál a pro ty co ho neznají, ať se raději vyhnou nebo vůbec nich nepochopí. Přestože film má 105 minut tak jsem se ani chvíli nenudil a hltal ho plnými doušky a přál si aby děj pokračoval dál.(17.6.2008)

• Blacki

Přiznávám předem, že jsem viděla jen Fullmetal Alchemist Brotherhood, takže někdo může říci, že jsem zaujatá, ale toto byl děs. Podle mého byly dva světy na film moc, vůbec se jim nepodařilo to nějak srovnat do sebe. Fullmetal měl svoje kouzlo ve svém světě, ne v tom našem, reálném. Zasazení do historických událostí mi vůbec nepasovalo k minulému ději, postavám.....vlastně ke všemu. Také jsem zde postrádala alchymii, bylo jí tu po čertech málo. Celkově je to pro mě zklamání a jsem ráda za Brotherhood.(1.10.2012)

• - Tibetští budhisté věří, že Shambhala, někdy také uváděná jako Shambala, je mystické království zahalené sněžnými pahorky Himalájí. Říká se, že až se Země ocitne na pokraji zkázy, zjeví se král Shambaly se svou armádou, vyženou zlo a nastolí Zlatý věk. (HellFire)

• - Německá skupina okultistů Thule zmiňovaná ve filmu má základ ve skutečném uskupení. Tato skupina stála za zrozením základních principů Nacistů a jejím členem byl i Adolf Hilter. (HellFire)

• - Film, který natáčí Fritz Lang v ateliérech studia UFA, je Nibelungové: Smrt bohatýra (1924). (HellFire)