Reklama

Reklama

Existuje tajemství, kvůli kterému byste zabíjeli? V tomto napínavém a vzrušujícím thrilleru od režiséra Christophera Nolana uvidíte Hugh Jackmana a Christiana Balea v rolích dvou soupeřících kouzelníků, jejichž snaha předčít jeden druhého se změní ve smrtelnou past. Scarlett Johansson jako půvabná asistentka se stane figurkou i hráčem v jejich soupeření. Skvěle obsazené vedlejší role v čele s Michaelem Cainem a Davidem Bowiem. Geniální příběh a úžasný zážitek. Přichází Dokonalý trik, pozorně se dívejte. (Magic Box)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (2 141)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Jsem nadšený. Mám rád filmy silně emocionální i ty, u kterých člověk musí hodně přemýšlet. Dokonalý trik spojuje obojí, má atmosféru jako hrom a velmi rafinovaný scénář, jehož záhady mě bavilo luštit a díky kterému na tenhle biják zajdu minimálně ještě jednou. Posedlost obou hlavních hrdinů je doslova hmatatelná, skvěle jsou obsazené i vedlejší role - zejména David Bowie je i na malé ploše dokonale uhrančivý. Ke kouzelníkům jsem nikdy žádný zvláštní vztah neměl, ale už po Iluzionistovi mě začali zajímat a nyní díky Nolanovi obzvlášť. P.S. Se závěrečnými titulky se rozjíždí omamná "Analyse" od Thoma Yorkea. Je to symbolická třešnička na výtečném dortu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

4 a půl*. Návrat k rafinovanému vyprávění a určitě nejlepší Nolanův film od MEMENTA. Zamrzel jen doslovný závěr. Kdyby místo polopatické vysvětlovačky Nolan použil elegantější řešení, třeba v podobě náznaků a potrápil tak divákovy závity, byl by to ´dokonalý´ zážitek. Nicméně s každým přibyvším filmem dvojky N+N platí, že "nápady bratří Nolanů míti, filmařskými legendami v budoucnu býti". Trumfem je každopádně herecké obsazení - moc pěkná role Michaela Cainea, až nelidsky charismatický David "Tesla" Bowie a především Christian Bale - herec mnoha tváří a všechny mu věříte. Když nahodí svůj typický lišácký úsměv, hned byste s ním zašli na pivko, naopak před jeho zlověstným výrazem byste nějraději zalezli někam pod stůl :o). Atmosféra je mňamózní, samostatnou kapitolou jsou zde použité dekorace, ty by zasloužily nějaké speciální filmové ocenění. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

A půl. Nejsem si přesně jista tím, co jsem skutečně viděla. Jsem si však jista, že se jednalo o zcela mistrovský a magický Dokonalý trik. Tento film je tak dokonale propracovaný a záhadný, se všemi nepochopitelnými a fascinujícími skutečnostmi, zákoutími, klamy, činy a postavami. Hereckou excelenci zajišťují "mágové" Hugh Jackman a Christian Bale, spolu s Michaelem Cainem. Potěší půvabně krásná Scarlett Johansson a David Bowie coby génius Tesla. Počas sledování jsem vzpomínala na Iluzionistu a čekala, jak grandiózní, nečekané a geniální bude zakončení a vysvětlení celého tohoto kouzelnického souboje. Závěr mě sice nijak nešokoval, ale zato vyvolal spokojený dojem nad vydařeným završením. Stejně jako vyvolal spousty otázek, domněnek, které bloudí ukrytými cestičkami v nekonečném bludišti prolínajících se skutečností a mystérií. A toto všechno velmi sebevědomě a účinně útočí na divákovu mysl a pohrává si s ní. Nolan ho svým příběhem nechává bloudit ve svých vlastních vizích a představách, aby mu v závěru úhledně předložil něco zcela úplně jiného. Mnohem většího a spletitějšího. Divák tedy tápe a nechápe i nadále. A pokud se naivně domníváte, že po konci Vám bude vše zcela jasné a vaše mysl bude opět čistá, hluboce se mýlíte. Budete zadumáni a ztraceni v samotném ději a budete se snažit přijít na vše tak, aby to dávalo smysl. Jenže to se Vám nejspíš vůbec nepovede. Vy sami jste totiž součástí tohoto triku. Triku, kde smysl dává všechno a zároveň nic, kde se Vám odhalí všechno a zároveň všechno zůstane skryto, kde byste měli věřit i nevěřit všemu, co vidíte, a kde se jednoduché věci krystalizují do složitých a nepochopitelných. Skutečnost se může stát pouhou iluzí. A iluze se může "vtisknout" do reality. To je ten Dokonalý trik od toho nejgeniálnějšího kouzelníka, jakého jste zřejmě kdy viděli. Od Christophera Nolana. Je to důmyslné, chytré, působivé, velkolepé a celkově velmi přitažlivé. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Nene, dokonalé kouzlo se přece skládá ze čtyř(!) částí: Za prvé - Nabídka... Za druhé - Záměna... Za třetí - Vyvrcholení... ...A za čtvrté? CENA! . . . A jak vysokou cenu musíte zaplatit za dokonalý trik...? . . . Nolanovi se tohle kouzlo podařilo dokonale! A tajemství zůstává - to za páté!... Vizuálně i námětem úžasně magické podobenství, dokonale vypracovaný i odehraný film coby trik, jak dostat diváka v zážitkovou past. Takže pět hvězd, i za to - jak vidno ne každému - poodhalené tajemství... - - - - - (Poprvé viděno 15.8.2011 na tv >prestigecinema< /želbohu však zas s kouzlo degradujícím českým dabingem - nu, už se těším na repete jednou na dvd/, hodnocení 27.934., komentář zde jako tisícítřistadevatenáctý - 15.8.2011) ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Christopher Nolan snad neumí natočit špatný film. Po atmosféricky hutném Mementu a snad ještě hutnější Insomnii přišel s třetím "komorním" filmem a zde jen trochu ubral na hutnosti a přidal na napětí a originalitě. Nemusím snad psát, že vzhledem k obsazení je se na co dívat - co postava, to neuvěřitelný výkon jejího představitele/ky. Hugh Jackman u mě zatím nemá status Wolverinea (viděl jsem jen Origins), a tak jsem skutečně viděl jen Hugh Jackmana. Nutno podotknout, že herecky naprosto všechny převyšuje o dva žirafí krky a Christian Bale tak opět musí jen přihlížet, jak jej někdo jiný herecky naprosto zastínil. Pro mě se jedná o jeden z nejlepších počinů roku 2006 a jeden z nejoriginálnějších zážitků posledních let. Pane Nolane, ještě chvíli a budete moje jednička. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (57)

  • V rámci přípravy na film navštívil scenárista Jonathan Nolan město Colorado Springs, aby mohl některé scény, které se zde měly odehrávat, vypilovat do co největší dokonalosti. (Terva)
  • Prakticky celý soundtrack sa skladá z predĺžených tónov prechádzajúcich po stupnici hore a dole, čo vytvára podmanivý, no zväčša náladový hukot. (Biopler)
  • 40milionová adaptace vydělala studiu Disney o prvním promítacím víkendu 14,8 milionu amerických dolarů a obsadila první příčku amerického žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek z kin v USA se vyšplhal na 53 milionů dolarů. (imro)

Související novinky

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (více)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (více)

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (více)

Reklama

Reklama