poster

Dokonalý trik

 • USA

  The Prestige

 • Slovensko

  Dokonalý trik

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2006, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  *****

  Dokonalý trik dokonalý po všetkých stránkach. Nolan sa so mnou zahral, pričom prevahou disponuje zakaždým, keď mám nadnesený pocit, že som TO konečne pochopila a on mi moje krehké predstavy o tom, ako by TO malo byť, vyvráti s presvedčením, že dokonale plní svoju funkciu sofistikovaného režiséra. Parádne strihy každý v inom období, v inom čase a inej situácií, herci žijúci svoje role s celoživotným pokryteckým hašterením, kúzla, triky, mágia umocnená atmosférou viktoriánskej Anglie, scenár, ku ktorému dostanete viacero kľúčov a je na vás uhádnuť, ktorý je ten správny. Priam vidím pred očami perfekcionistického Nolana, usmievajúceho sa v zákulisí na našej úbohej bezmocnosti... Absolútny masterpiece.(20.8.2010)

 • Marigold
  *****

  Film, který mi napoprvé připadal jako jednorázové kouzelnické číslo. Dokonce jsem pochyboval, že se k němu kdy vrátím. Od té doby to dělám každý rok a tahle jiskřivá narativní hra, která žongluje s perspektivou vyprávění a vzrušujícím způsobem tematizuje mystérium tvorby i křehké pouto iluzionisty a publika, nakonec prokázala větší vitalitu než kterýkoli jiný Nolanův film. Víc než kde jinde tu totiž architektura vyprávění slouží postavám. S každou změnou perspektivy se pozměňuje i vztah diváka k nim, hodnocení jejich posedlosti i emocionální naladění k hlavním motivům. Pointa s "akváriem-tajemstvím" je možná skromná,ale v jádru geniální. Dílo skutečného mága. Kontinuální grower.(5.1.2007)

 • flanker.27
  *****

  Skvělí herci, charismatický Hugh Jackman, trhlý identitu obětující dvojjediný Christian Bale, klidný Michael Caine, pro příběh ne zas tak důležitá Scarlett Johansson a další (Serkis jako obvykle neodolatelný). Ponurá atmosféra, fascinující kamera a střih scén. Přesto váhám dát více než tři hvězdičky, protože mi ten Teslův přístroj do začátku 20. století prostě nesedí. Jenže i tak film na 100% plní účel přitažlivosti pro diváka (nehledě na Piper Perabo, kterou jsem dosud vůbec neznal, mňam). Update: tak vida, původně dám málem tři, ale snad ještě nikdy mi neběžel nějaký film v hlavě tak dlouho. Neustále si promítám jednotlivé scény a prožívám příběh znovu. Přimělo mě to přečíst si předlohu (doporučuju, je to sice dost jiné, ale rovněž vynikající). Tímto zvyšuji hodnocení na maximum.(13.1.2007)

 • BadoXXII
  ****

  Nikdy jsi nepochopil, proč to děláme. Publikum zná pravdu. Svět je jednoduchý. Plný utrpení. Tvrdý... tvrdý skrz naskrz. Ale když je dokážeš ošálit, i kdyby jen na sekundu, pak v nich vyvoláš údiv. A pak...pak uvidíš něco velmi výjimečného...... Naozaj dobrá dobová atmosféra, kvalitné herecké výkony a jedinečne napísaný a miestami naozaj prekvapivý scenár. Emotívne je to však veľmi chladné a aj veľké dejové zvraty a rozuzlenia tým pádom nemajú až tak veľký dopad na diváka. Inak však kvalitne vymyslené. Dokonalý trik ale nie je dokonalý film.(21.8.2011)

 • Hal_Moore
  *****

  Christopher Nolan snad neumí natočit špatný film. Po atmosféricky hutném Mementu a snad ještě hutnější Insomnii přišel s třetím "komorním" filmem a zde jen trochu ubral na hutnosti a přidal na napětí a originalitě. Nemusím snad psát, že vzhledem k obsazení je se na co dívat - co postava, to neuvěřitelný výkon jejího představitele/ky. Hugh Jackman u mě zatím nemá status Wolverinea (viděl jsem jen Origins), a tak jsem skutečně viděl jen Hugh Jackmana. Nutno podotknout, že herecky naprosto všechny převyšuje o dva žirafí krky a Christian Bale tak opět musí jen přihlížet, jak jej někdo jiný herecky naprosto zastínil. Pro mě se jedná o jeden z nejlepších počinů roku 2006 a jeden z nejoriginálnějších zážitků posledních let. Pane Nolane, ještě chvíli a budete moje jednička.(9.1.2010)

 • - Nikola Tesla pobýval v americkém městě Colorado Springs v letech 1899-1900, přesně jako ve filmu. (ricky4)

 • - Iniciály hlavních hrdinů - Alfred Borden&Robert Angier - záměrně vytvoří slovo ABRA, což odkazuje na začátek klasického kouzelnického zaříkadla abrakadabra. (formelin)

 • - Zvuková stránka filmu byla pečlivě rozebrána v knize „Umění filmu; Úvod do studia formy a stylu“ od Davida Bordwella a Kristin Thompsonové. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace