poster

Dokonalý trik

 • USA

  The Prestige

 • Slovensko

  Dokonalý trik

 • Nizozemsko

  The Prestige

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2006, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Skvělý scénář Nolanů a výtečný snímek z prostředí magie a kouzel. Dva kouzelníci (Hugh Jackman, Christian Bale), kteří se rozhodli soupeřit na život a na smrt ve svém řemesle, které ovládají více než dobře. Figurkou v jejich soupeření se stane krásná asistentka Scarlett Johansson. Ve vedlejší roli se ocitl David Bowie, který ztvárnil Nikolu Teslu. Po Iluzionistovi další pěkný film o kouzlení.(5.11.2007)

 • flanker.27
  *****

  Skvělí herci, charismatický Hugh Jackman, trhlý identitu obětující dvojjediný Christian Bale, klidný Michael Caine, pro příběh ne zas tak důležitá Scarlett Johansson a další (Serkis jako obvykle neodolatelný). Ponurá atmosféra, fascinující kamera a střih scén. Přesto váhám dát více než tři hvězdičky, protože mi ten Teslův přístroj do začátku 20. století prostě nesedí. Jenže i tak film na 100% plní účel přitažlivosti pro diváka (nehledě na Piper Perabo, kterou jsem dosud vůbec neznal, mňam). Update: tak vida, původně dám málem tři, ale snad ještě nikdy mi neběžel nějaký film v hlavě tak dlouho. Neustále si promítám jednotlivé scény a prožívám příběh znovu. Přimělo mě to přečíst si předlohu (doporučuju, je to sice dost jiné, ale rovněž vynikající). Tímto zvyšuji hodnocení na maximum.(13.1.2007)

 • Hal_Moore
  *****

  Christopher Nolan snad neumí natočit špatný film. Po atmosféricky hutném Mementu a snad ještě hutnější Insomnii přišel s třetím "komorním" filmem a zde jen trochu ubral na hutnosti a přidal na napětí a originalitě. Nemusím snad psát, že vzhledem k obsazení je se na co dívat - co postava, to neuvěřitelný výkon jejího představitele/ky. Hugh Jackman u mě zatím nemá status Wolverinea (viděl jsem jen Origins), a tak jsem skutečně viděl jen Hugh Jackmana. Nutno podotknout, že herecky naprosto všechny převyšuje o dva žirafí krky a Christian Bale tak opět musí jen přihlížet, jak jej někdo jiný herecky naprosto zastínil. Pro mě se jedná o jeden z nejlepších počinů roku 2006 a jeden z nejoriginálnějších zážitků posledních let. Pane Nolane, ještě chvíli a budete moje jednička.(9.1.2010)

 • BadoXXII
  ****

  Nikdy jsi nepochopil, proč to děláme. Publikum zná pravdu. Svět je jednoduchý. Plný utrpení. Tvrdý... tvrdý skrz naskrz. Ale když je dokážeš ošálit, i kdyby jen na sekundu, pak v nich vyvoláš údiv. A pak...pak uvidíš něco velmi výjimečného...... Naozaj dobrá dobová atmosféra, kvalitné herecké výkony a jedinečne napísaný a miestami naozaj prekvapivý scenár. Emotívne je to však veľmi chladné a aj veľké dejové zvraty a rozuzlenia tým pádom nemajú až tak veľký dopad na diváka. Inak však kvalitne vymyslené. Dokonalý trik ale nie je dokonalý film.(21.8.2011)

 • igi B.
  *****

  Nene, dokonalé kouzlo se přece skládá ze čtyř(!) částí: Za prvé - Nabídka... Za druhé - Záměna... Za třetí - Vyvrcholení... ...A za čtvrté? CENA! . . . A jak vysokou cenu musíte zaplatit za dokonalý trik...? . . . Nolanovi se tohle kouzlo podařilo dokonale! A tajemství zůstává - to za páté!... Vizuálně i námětem úžasně magické podobenství, dokonale vypracovaný i odehraný film coby trik, jak dostat diváka v zážitkovou past. Takže pět hvězd, i za to - jak vidno ne každému - poodhalené tajemství... - - - - - (Poprvé viděno 15.8.2011 na tv >prestigecinema< /želbohu však zas s kouzlo degradujícím českým dabingem - nu, už se těším na repete jednou na dvd/, hodnocení 27.934., komentář zde jako tisícítřistadevatenáctý - 15.8.2011)(15.8.2011)

 • - Zvuková stránka filmu byla pečlivě rozebrána v knize „Umění filmu; Úvod do studia formy a stylu“ od Davida Bordwella a Kristin Thompsonové. (Brousitch)

 • - Přestože se děj odehrává převážně v potemnělém Londýně, natáčelo se výhradně v Los Angeles, ve kterém našel produkční designér Nathan Crowley a jeho tým během příprav na filmování téměř sedmdesát míst, které se Londýnu koncem 19. století podobají. (Siriuss)

 • - Režisér používal pri natáčaní ručné kamery a umelé osvetlenie, aby urýchlil výrobu filmu. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace