Fullmetal Panic! The Second Raid (TV seriál)

• japonský

フルメタル・パニック! The Second Raid

• japonský

Full Metal Panic! The Second Raid

Full Metal Panic! The Second Raid

Animovaný / Akční / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 13x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (29)

Pokračování úspěšného mixu akce, humoru a školní romantiky. TSR navazuje na původní FMP!, takže se opět zaměřuje i na tu akci a není tak ulítlej jako Fumoffu, které bylo vyloženě jen šílené :) Místy to vypadá, že se tvůrci při tvorbě ulítlého Fumoffu vyřádili habaděj a TSR chtěli pojmout o něco vážněji než jeho první sérii. Akce je ještě akčnější, přibylo pár drsnějších záběrů a naopak ubylo absurdních školních konfliktů Sagary a Aname :) Dokonce se rozvíjí i jakási psychologie postav a... prostě... budete valit oči a nebudete věřit, že tohle je opravdu ten starej známej Full Metal Panic! . Celé tohle "zvážnění" zní takhle z popisu divně, ale v reálu to je až nečekaně dobré! Jsou chvíle, kdy nevěřícně budete kontrolovat jestli se omylem už nekoukáte na nějakou jinou anime sérii... (většinou ale přesně v ten moment přiběhně Aname a zmlátí Sagaru :))))(25.9.2006)

To bylo člověčí! ^_^ Chápete, ne? :-)(14.3.2009)

Velká dávka humoru, při které se zasměje snad každý, skvělý příběh, který je více rozpracovaný a výborně navazuje na první díl, spolu s dramatickým koncem a více souboji. Rozhodně je na co se těšit. 9,5/10(20.2.2009)

Jo, do třetice všeho dobrého, klapká a konééééc. The Second Raid je celkově výrazně posunutý FMP! vpřed v rámci kvality. A to ve všech aspektech dokonce. Postavy jsou famózně vykreslený (hlavně záporáci, ale i Sagara s Chidori se posunou vpřed a potěší), příběh je dobře zpracovaný, konec není rozfofrovaný. Vše podporuje důmyslná animace od Kyota. Ubylo nám sice trošku legrace (já vím, ze Sagara podobný vtípky valí díl co díl, ale vysypání jeho arsenálu před Kaname, aby si mohla vybrat..), ale přitopilo se v žánru akce, napětí, psychologie a tak Second Raid se může hrdě pasovat s těma nejkvalitnějšíma mechovačkama. Řekl bych, že o této sérii se prostě moc nemluví jen kvůli tomu, že problém není celosvětového formátu a, pro jednou konečně, nehrozí likvidace celé naší planety. Komornější vyprávění mi přijde o to příjemnější, že si drží konstatní úroveň. Nutně musím podotknout, že ze začátku se to tvářilo naprosto fantasticky a i když laťka se neudržela, nespadla o moc níž. Nedostatky by se ale našly a ty myslím by nejvíce vyřešila další sérka. Kdo jsou Whispered? Lambda Driver? Tessin brácha? Vztah Chidori/Tessa a Sagara? Je tu dost otázek a málo odpovědí, přičemž prostor by se určitě našel a kdo ví, třeba by FMP! pak předskočil i legendární Code Geass anebo NGE. Jsou to nicméně jen detaily. Plácnu tomu tedu hodnocení nejvyšší, i když velmi těsné. Rozhodně mě to zabavilo do sytosti.(18.8.2015)

Druhá séria FMP! mi ponúkla presne to, čo som si pri sledovaní prvej prial - vážnejšie a surovejšie využitie námetu. Špičková bojová technika, žoldnieri odhodlaní postaviť sa psychotickým protivníkom, úvahy nad zmyslom svojej existencie - postavy sa vyvíjajú a konajú nielen podľa rozkazov, pribudli aj otvorené prejavy citov. Akcia dostala výrazne viac priestoru, školská komika sa do značnej miery potlačila. Príbeh sa odohráva v zbesilom tempe, pribúdajú nové postavy a všetko sa rúti do dramatického finále. Najviac na mňa zapôsobila štvrtá časť, ktorá si svojou atomsférou nerobí hanbu v porovnaní sa akýmkoľvek vojnovým veľkofilmom.(24.9.2007)

Po první polovině jsem si říkal, jaký to bude nářez. Ten se nakonec sice nekonal, ale i tak převážil velice dobrý pocit. Hlavně díky excelentnímu středu, nabitému napětím k prasknutí. Čekal jsem, že bude seriál po celou dobu vážný, ale vtipné vložky moc potěšily. Řekl bych, že zde je ze všech sérií nejvíce těch skvělých vtipů v poměru ke slabším, ale o něj tu zrovna moc nejde. Co mě navíc potěšilo, bylo trochu větší představení Tessy, kterou bych již nyní jako svého nadřízeného bez řečí bral.(28.11.2008)

Řekl bych, že toto třetí pokračování s přehledem porazilo obě předchozí. Je svižnější než první a více se drží hlavní linie příběhu. Sagara je pořád stejná guma, Tessa princezna a Kaname se taky nezměnila, což je jen dobře.. U mě zatím na špici anime seriálů.(28.11.2006)

Konečně vážné FMP v jeho ideální podobě. Ze začátku se mi to sice moc nezdálo - hlavní zloduch je v second raidu i na mě přílišnej slizák a hlavně je taky dost neschopnej. S časem se to ale zlepšovalo a zlepšovalo až mi nakonec bylo líto, že už to skončilo, což se mi u žádného jiného mecha anime ani náhodou nestalo. Fumoffu se mi osobně sice zamlouvalo trochu víc, ale tohle mě mile překvapilo.(8.2.2008)

Mnohem našlapanější (13 dílů je zde výhodou) a místy překvapivě vážnější a drsnější než první série, humorných vložek se ale dočkáme také. Akce je o dost promakanější a nářezovější a i příběh je trochu zamotanější a obsahuje celkem zajímavé zvraty. Postava Sagary si projde i nejakým tím vývojem a nepůsobí tak vygumovaně jako dřív. Záporáci jsou v Second Raid úplně perfektní, takové člověk prostě nenávidí rád, obzvláště u zabijáckých lesbických dvojičat si skoro přeji, aby dostala více prostoru. Navíc vizuální zpracování zadupává své předchůdce do země, kresba a animace jsou na skvělé úrovni. První série ani Fumoffu mě nějak zvlášť nenadchly, Second Raid je však lepší než obě předchozí série dohromady.(5.8.2007)

Pokračování, které nezklame, ale naopak potěší a velmi. Je tu více srandy, víc akce, víc všeho. Jedno z nejlepších anime, které můžete shlédnout. Rozhodně by nemělo chybět.(2.1.2009)

Celkově na mě Second Raid působil podobným dojmem jako první FMP! Postavy se zde logicky vyvíjejí a vztah mezi Kaname a Sousukem se trochu prohloubil. Přibylo i několik dějových zvratů a nové záporné postavy také nejsou k zahození. V druhé půli dokonce seriál i trochu zvážní a tváří se jako plnohodnotné drama. Asi je to opravdu tím, že se autoři ve Fumoffu hodně vyřádili a rozhodli se onu komediální stránku trochu zatlačit do pozadí. Dle mého názoru je to škoda, jelikož mi míchání obou žánrů dohromady velmi imponovalo. I tak se ale jedná o důstojné pokračování. 7/10(9.9.2007)

Dlouhodobé pobývání mezi středoškoláky narušuje psychickou stabilitu. Stejně nechápu, že se Sousukemu chtělo mezi to hejno slepic vracet. Čekala jsem, že to skončí spíš naopak. Ale co, měla bych pochopit, že i elitní žoldák si potřebuje užít pubertu, nebo jak tomu dneska řikaj. Lepší v sedmnácti než v padesáti. Navíc, koncem nic nekončí. A je mi líto, že tam nebylo víc o Tessině velkym bráchoj. Dvojčatům jsem vážně fandila - nejsympatičtější postavy celé série...(30.12.2011)

The Second Raid zásadně vylepšuje to, co se v první sérii FMP úplně nepovedlo, navíc konečně tu máme pořádný závěr, tímto je druhá série lepší než první.(29.12.2010)

The Second Raid je úplne iým zážitkom ako Fumoffu, Fumoffu bolo len na odľahčenie. Je tu vývoj aj oproti prvej sérii a to hlavne čo sa týka postáv. Vidíme totiž oveľa viac do hĺbky, do jednotlivých postáv. The Second Raid je temnejší a postupne ako vrcholí a blíži sa koniec vytratí sa absolútne humor. Súbojov je viac a prichádza to čo inokedy bolo málo viditeľné. Jednotlivým postavám sa stráca pôda pod nohami, strácajú morálku a boja sa. Hľadajú sami seba a rozhodujú sa o tom čo vlastne chcú. Sousuke prešiel obrovským vývojom a zamýšľa sa nad tým čo vlastne chce, alebo či vôbec niečo chce. Postava, ktorá bola doteraz silná, tvrdá ako kameň má tiež svoje city. Toto čo som napísal je kvalita, ktorú ponúka The Second Raid. Ďalším plusom sú veľmi kvalitné záporné postavy, ktoré majú dôvody bojovať. Záporné postavy tiež demoralizujú jednotlivých hrdinov a kladným postavám dajú riadne zabrať. Treba povedať, že toto je najlepší koniec za veľmi podarenými dvoma sériami. Každá séria priniesla niečo iné a The Second Raid priniesol hlavne napätie, viac kvalitných súbojov mechov a hlbšie nazretie do postáv a ich myšlienok a to hlavne v Sousukeho prípade. Som veľmi spokojný.(26.12.2014)

The Second Raid napravil všechno, co mi na původním FMP! vadilo. Vzdal se značné části humoru, aby získal mnohem vážnější, propracovanější příběh a lépe profilované postavy, i vizuálně seriál narostl minimálně o tolik, o kolik klesl počet epizod, akční scény jsou špičkové. Jedno z mála pokračování, které na celé čáře poráží svého předchůdce.(24.1.2008)

Podle mě jednoznačně nejlepší z celého FMP. Návrat AS, dvě nádherné záporačky a hlavně nakonec i jeden starý známí (ten chlap je snad nesmrtelnej). Akce, zábava a napětí jdou ruku v ruce s trochou té romantiky a dramatickými úseky. Velmi povedené zakončení příběhu. 100%(2.10.2010)

doporučuju :D(24.3.2010)

O něco lepší než původní FMP, zajímavější záporáci, lepší psychologie postav a míň dílů (tzn mnohem rychlejší). Ale na Fumoffu to pořád nemá.(20.12.2007)

Po zdlouhavé a trochu křečovité 1.sérii a neskutečně přehnané a zbytečné 2. sérii přichází The Second Raid. A já jsem rád, že jsem po Fumoffu na FMP nevybodl. Protože bych přišel o nejlepší sérii ze všech. Už to dokonce ani nepůsobí jako povrchní zábava, ale oběvuje se tu něco, co bych s klidným srdcem mohl nazvat propracovaná psychologie postav. Sagara pochybuje, Kaname je osamělá, Mithril nefunguje tak úplně ideálně a hlavní záporák je (aspoň v prvních dílech) opravdu bombastický. Škoda jen, že se to po nadupaném začátku trochu utlumí, ale i tak - 80 %(1.1.2011)

Možná jsem jen nějaká beznadějná romantička, ale s tím koncem se nemůžu jaksi úplně smířit. Sice to na jednu stranu vystihuje celou podstatu seriálu a splňuje vše co má, ale na stranu druhou se cítím jaksi ošizena. Každopádně tomu všemu nemůžu jinak moc co vytknout, protože hlavně druhou polovinu jsem sledovala naprosto přikovaná k obrazovce. Jedině snad ještě Chidoriina hysterie byla někdy pro mě až moc přehnaná, že mi dokonce i přišlo, že ohledně citlivosti si se Sousukem nejsou moc co dlužni :) No a Sousuke...pro toho mám slabost už od začátku, ale čekala (doufala) jsem, že po tom svém "procitnutí" bude třeba pak i smělejší.(4.9.2010)

TSR mě trochu zklamalo. Jistě, hlavní záporák a jeho sličné asistentky jsou vynikající, ale vše mimo ně trochu hapruje. Chybí tu větší jiskření mezi Sousukem a Chidori a zajímavější práce s charaktery jako v první řadě. Popravdě mi ani moc nesedl závěr. Doufám, že ještě někdy vznikne lepší pokračování, který se vrátí k duchu originálu. 7/10(12.9.2007)

<< předchozí 1 2