Fullmetal Panic! The Second Raid (TV seriál)

• japonský

フルメタル・パニック! The Second Raid

• japonský

Full Metal Panic! The Second Raid

Full Metal Panic! The Second Raid

Animovaný / Akční / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 13x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (29)

Kto by to bol čakal. Po prvej sérii (nepočítam čisto komediálny spin-off ktorý môžete preskočiť, ak sa nechcete pobaviť), ktorá kombinovala akčné pasáže s odľahčenými humornými, dostávame čisto akčné sci-fi, s drsnou (niekedy aj brutálnou) akciou a poriadnou psychológiou postáv. Po prvej sérii hodne nečakane špinavšie, vážnejšie a drsnejšie. Škoda, že si nezachovali všetky diely takú latku, akú postupne nastolili až do štvrtého dielu v podzemnom komplexe, ktorý by sa dal natočiť rovno ako samostatný film. V pár momentoch ale tvorcovia si trošku ešte neboli istý, či sa nechcú navrátiť k prvej sérii (telefonát o škole počas automobilovej naháňačky) ale potom sa na to našťastie vykašľali. Podľa konca (keďže ešte jeden zmetek ostal nažive) by som povedal, že tvorcovia chceli aj ďalšiu sériu (alebo si len nechali zadné dvierka, ktoré nikdy neotvorili - od roku 2005). Tak či onak, byť to celé tak dobré ako prvé štyri diely, bolo by to za 5*, takto ale "len" dobré 4*. Vizuál tiež dostál vylepšenie, ideme konečne už 16:9, nie 4:3 a neviem, možno to už bolo cez PC, nie ručne.(6.7.2016)

TSR mě trochu zklamalo. Jistě, hlavní záporák a jeho sličné asistentky jsou vynikající, ale vše mimo ně trochu hapruje. Chybí tu větší jiskření mezi Sousukem a Chidori a zajímavější práce s charaktery jako v první řadě. Popravdě mi ani moc nesedl závěr. Doufám, že ještě někdy vznikne lepší pokračování, který se vrátí k duchu originálu. 7/10(12.9.2007)

Po skvělé první řadě a pak i Fumoffu, jež předčilo všechny mé očekávání jsem se vrhl na The Second Raid, na které jsem se opravdu těšil... První zklamání přišlo hned po prvním spuštění. Hudební doprovod k openingu o třídu slabší, než v předchozích zmiňovaných... Co se dá dělat, zvykl jsem si :-). Po stránce akční není co vytknout, tempo je zběsilé, až se mi občas zdálo, že 13 dílů je prostě sakra málo. Poslední díly byly tak nadupané, že jsem měl pocit, že není možné to do těch konečných 13ti dílu nacpat... Romantiku nahradilo drama, což nebylo vždy na škodu - vývoj Sousukeho byl zpracován dobře, ale něco mi tam prostě chybělo... Škoda, nevyužitého potenciálu, který TSR určitě měl... Význam některých postav je mi doteď záhadou, nemluvě o záporácích a jejich úmyslech, kterým mohlo být věnováno alespoň o pár minut více... 8+(27.9.2008)

Tak TSR dostava odomna plne hodnotenie. Po zhliadnuti prvej serie som mal pocit, ze nieco tomu proste chyba. Dvojka sovojou detinskostou a humorom zaujala, ale to prave orechove prislo az v Second Raide. Tvorcovia skvele vyvazili akciu s pribehom a humorom a tento koktejl jednoducho fanusik anime nemoze odmietnut :-)(17.2.2010)

Lepší než jednička (Full Metal Panic!), horší, než dvojka (Full Metal Panic? Fumoffu). Je to jako jednička na vážnější notu, je tam ještě míň legrace, než v jedničce a víc psychologie postav. Ale má to větší spád. Hlavně mě naštvali posledním dílem, kdy si evidentně zase snažili nechat pootevřené dveře pro případné pokračování, které se ale nekoná. Takže jsme se zase nedozvěděli, která ze superkostí, Kaninka či Tessa, dostane přednost u Sagary. Nebo jestli zvítězilo studium? : ) 81%.(26.4.2015)

Oproti první sérii je druhá trochu vážnější, ale jinak vše zůstává při starém. Je to stále ta výborná kombinace humoru, akce, romantiky a drama. Najdete tu staré známé postavy, které jste si oblíbili už v první sérii, a navíc také některé nové a velmi zajímavé postavy, jako např. čínská dvojčata, která jsem si i přes jejich zápornou roli z nějakého důvodu velice oblíbil. Hlavní záporák je ještě odpornější a ještě větší magor než Gauron, což je co říct. Dočkáte se i dalšího vývoje vztahů mezi Sagarou, Kaname a Tessou, který rozhodně stojí za to. Jednoduše řečeno, pokud se vám líbil původní Full Metal Panic! , tak si nenechte ujít ani jeho druhou sérii, která za ní v ničem nezaostává. - 100%(9.5.2016)

Živější a akčnější série bez pošlapání obsahu. Jestli jsem dal první řadě pět hvězdiček, tak této rozhodně ubírat nebudu. Vztahy postav se vyvíjejí, tak jak jim divák fandí. Objevují se i nové zajímavé postavy. Z těch namátko postava zcela šíleného záporáka Gatese a tak trochu lesbických a hodně vražedných dvojčat Fan a Lan. Akce je drnější a lépe animovaná. Co závěrem? Seriál jsem zkouknul v podatatě v jednom prázdninovém dni a byl to dobrý den.(13.7.2010)

• ****

Bojové stroje a technika mne příliš nenadchly, ale pořád to mělo něco do sebe. Rapidně ubylo vtipnosti, přibylo úvah a objevil se nějaký smysl...pořád to mělo něco do sebe.(4.6.2010)

"Jsem více než uspokojený." tak nějak by se daly popsat moje pocity. Gradace, která mi chyběla v původním FMP je tady tak v nadměrné míře a obzvláště v epizodě: "jeho problém" jsem byl napnutý tak, že by se na mě dalo brnkat :-) Na druhou stranu, zase musím IMHO vytknout, že věci se tu děly až v příliš velkém spádu, zvlášť v posledních dvou epizodách. Sousukeho vývoj je docela povedený, líbí se mi jeho váhavost, jeho vztek při rozhovorech s ALem i jeho finální rozhovor s nadřízenými. Přesto však je tu ještě jedna věc, která mi leze dost na nervy SPOILER: "Sakra, kdy si ti dva konečně dají tu pusu?!?!?" KONEC SPOILERU díky těmto dvou chybám to nemůže dostat "čistý" plný počet, ale přesto věřím, že ve mně dojmy z tohoto dílka zůstanou ještě dlouho. Akorát je mi líto, že asi se po sedmi letech nedočkáme dalšího pokračování, co? Zadní dvířka by pro to měli!(22.1.2012)

1 2 následující >>