Fullmetal Panic! The Second Raid (TV seriál)

• japonský

フルメタル・パニック! The Second Raid

• japonský

Full Metal Panic! The Second Raid

Full Metal Panic! The Second Raid

Animovaný / Akční / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 13x24 min

Po první polovině jsem si říkal, jaký to bude nářez. Ten se nakonec sice nekonal, ale i tak převážil velice dobrý pocit. Hlavně díky excelentnímu středu, nabitému napětím k prasknutí. Čekal jsem, že bude seriál po celou dobu vážný, ale vtipné vložky moc potěšily. Řekl bych, že zde je ze všech sérií nejvíce těch skvělých vtipů v poměru ke slabším, ale o něj tu zrovna moc nejde. Co mě navíc potěšilo, bylo trochu větší představení Tessy, kterou bych již nyní jako svého nadřízeného bez řečí bral.(28.11.2008)

Jo, do třetice všeho dobrého, klapká a konééééc. The Second Raid je celkově výrazně posunutý FMP! vpřed v rámci kvality. A to ve všech aspektech dokonce. Postavy jsou famózně vykreslený (hlavně záporáci, ale i Sagara s Chidori se posunou vpřed a potěší), příběh je dobře zpracovaný, konec není rozfofrovaný. Vše podporuje důmyslná animace od Kyota. Ubylo nám sice trošku legrace (já vím, ze Sagara podobný vtípky valí díl co díl, ale vysypání jeho arsenálu před Kaname, aby si mohla vybrat..), ale přitopilo se v žánru akce, napětí, psychologie a tak Second Raid se může hrdě pasovat s těma nejkvalitnějšíma mechovačkama. Řekl bych, že o této sérii se prostě moc nemluví jen kvůli tomu, že problém není celosvětového formátu a, pro jednou konečně, nehrozí likvidace celé naší planety. Komornější vyprávění mi přijde o to příjemnější, že si drží konstatní úroveň. Nutně musím podotknout, že ze začátku se to tvářilo naprosto fantasticky a i když laťka se neudržela, nespadla o moc níž. Nedostatky by se ale našly a ty myslím by nejvíce vyřešila další sérka. Kdo jsou Whispered? Lambda Driver? Tessin brácha? Vztah Chidori/Tessa a Sagara? Je tu dost otázek a málo odpovědí, přičemž prostor by se určitě našel a kdo ví, třeba by FMP! pak předskočil i legendární Code Geass anebo NGE. Jsou to nicméně jen detaily. Plácnu tomu tedu hodnocení nejvyšší, i když velmi těsné. Rozhodně mě to zabavilo do sytosti.(18.8.2015)

The Second Raid napravil všechno, co mi na původním FMP! vadilo. Vzdal se značné části humoru, aby získal mnohem vážnější, propracovanější příběh a lépe profilované postavy, i vizuálně seriál narostl minimálně o tolik, o kolik klesl počet epizod, akční scény jsou špičkové. Jedno z mála pokračování, které na celé čáře poráží svého předchůdce.(24.1.2008)

Druhá séria FMP! mi ponúkla presne to, čo som si pri sledovaní prvej prial - vážnejšie a surovejšie využitie námetu. Špičková bojová technika, žoldnieri odhodlaní postaviť sa psychotickým protivníkom, úvahy nad zmyslom svojej existencie - postavy sa vyvíjajú a konajú nielen podľa rozkazov, pribudli aj otvorené prejavy citov. Akcia dostala výrazne viac priestoru, školská komika sa do značnej miery potlačila. Príbeh sa odohráva v zbesilom tempe, pribúdajú nové postavy a všetko sa rúti do dramatického finále. Najviac na mňa zapôsobila štvrtá časť, ktorá si svojou atomsférou nerobí hanbu v porovnaní sa akýmkoľvek vojnovým veľkofilmom.(24.9.2007)

Pokračování úspěšného mixu akce, humoru a školní romantiky. TSR navazuje na původní FMP!, takže se opět zaměřuje i na tu akci a není tak ulítlej jako Fumoffu, které bylo vyloženě jen šílené :) Místy to vypadá, že se tvůrci při tvorbě ulítlého Fumoffu vyřádili habaděj a TSR chtěli pojmout o něco vážněji než jeho první sérii. Akce je ještě akčnější, přibylo pár drsnějších záběrů a naopak ubylo absurdních školních konfliktů Sagary a Aname :) Dokonce se rozvíjí i jakási psychologie postav a... prostě... budete valit oči a nebudete věřit, že tohle je opravdu ten starej známej Full Metal Panic! . Celé tohle "zvážnění" zní takhle z popisu divně, ale v reálu to je až nečekaně dobré! Jsou chvíle, kdy nevěřícně budete kontrolovat jestli se omylem už nekoukáte na nějakou jinou anime sérii... (většinou ale přesně v ten moment přiběhně Aname a zmlátí Sagaru :))))(25.9.2006)