Fullmetal Panic! The Second Raid (TV seriál)

• japonský

フルメタル・パニック! The Second Raid

• japonský

Full Metal Panic! The Second Raid

Full Metal Panic! The Second Raid

Animovaný / Akční / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 13x24 min

Konečně vážné FMP v jeho ideální podobě. Ze začátku se mi to sice moc nezdálo - hlavní zloduch je v second raidu i na mě přílišnej slizák a hlavně je taky dost neschopnej. S časem se to ale zlepšovalo a zlepšovalo až mi nakonec bylo líto, že už to skončilo, což se mi u žádného jiného mecha anime ani náhodou nestalo. Fumoffu se mi osobně sice zamlouvalo trochu víc, ale tohle mě mile překvapilo.(8.2.2008)

Dlouhodobé pobývání mezi středoškoláky narušuje psychickou stabilitu. Stejně nechápu, že se Sousukemu chtělo mezi to hejno slepic vracet. Čekala jsem, že to skončí spíš naopak. Ale co, měla bych pochopit, že i elitní žoldák si potřebuje užít pubertu, nebo jak tomu dneska řikaj. Lepší v sedmnácti než v padesáti. Navíc, koncem nic nekončí. A je mi líto, že tam nebylo víc o Tessině velkym bráchoj. Dvojčatům jsem vážně fandila - nejsympatičtější postavy celé série...(30.12.2011)

Pokračování úspěšného mixu akce, humoru a školní romantiky. TSR navazuje na původní FMP!, takže se opět zaměřuje i na tu akci a není tak ulítlej jako Fumoffu, které bylo vyloženě jen šílené :) Místy to vypadá, že se tvůrci při tvorbě ulítlého Fumoffu vyřádili habaděj a TSR chtěli pojmout o něco vážněji než jeho první sérii. Akce je ještě akčnější, přibylo pár drsnějších záběrů a naopak ubylo absurdních školních konfliktů Sagary a Aname :) Dokonce se rozvíjí i jakási psychologie postav a... prostě... budete valit oči a nebudete věřit, že tohle je opravdu ten starej známej Full Metal Panic! . Celé tohle "zvážnění" zní takhle z popisu divně, ale v reálu to je až nečekaně dobré! Jsou chvíle, kdy nevěřícně budete kontrolovat jestli se omylem už nekoukáte na nějakou jinou anime sérii... (většinou ale přesně v ten moment přiběhně Aname a zmlátí Sagaru :))))(25.9.2006)

Po první polovině jsem si říkal, jaký to bude nářez. Ten se nakonec sice nekonal, ale i tak převážil velice dobrý pocit. Hlavně díky excelentnímu středu, nabitému napětím k prasknutí. Čekal jsem, že bude seriál po celou dobu vážný, ale vtipné vložky moc potěšily. Řekl bych, že zde je ze všech sérií nejvíce těch skvělých vtipů v poměru ke slabším, ale o něj tu zrovna moc nejde. Co mě navíc potěšilo, bylo trochu větší představení Tessy, kterou bych již nyní jako svého nadřízeného bez řečí bral.(28.11.2008)

Celkově na mě Second Raid působil podobným dojmem jako první FMP! Postavy se zde logicky vyvíjejí a vztah mezi Kaname a Sousukem se trochu prohloubil. Přibylo i několik dějových zvratů a nové záporné postavy také nejsou k zahození. V druhé půli dokonce seriál i trochu zvážní a tváří se jako plnohodnotné drama. Asi je to opravdu tím, že se autoři ve Fumoffu hodně vyřádili a rozhodli se onu komediální stránku trochu zatlačit do pozadí. Dle mého názoru je to škoda, jelikož mi míchání obou žánrů dohromady velmi imponovalo. I tak se ale jedná o důstojné pokračování. 7/10(9.9.2007)