Fullmetal Panic! The Second Raid (TV seriál)

• japonský

フルメタル・パニック! The Second Raid

• japonský

Full Metal Panic! The Second Raid

Full Metal Panic! The Second Raid

Animovaný / Akční / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 13x24 min

Konečně vážné FMP v jeho ideální podobě. Ze začátku se mi to sice moc nezdálo - hlavní zloduch je v second raidu i na mě přílišnej slizák a hlavně je taky dost neschopnej. S časem se to ale zlepšovalo a zlepšovalo až mi nakonec bylo líto, že už to skončilo, což se mi u žádného jiného mecha anime ani náhodou nestalo. Fumoffu se mi osobně sice zamlouvalo trochu víc, ale tohle mě mile překvapilo.(8.2.2008)

Pokračování úspěšného mixu akce, humoru a školní romantiky. TSR navazuje na původní FMP!, takže se opět zaměřuje i na tu akci a není tak ulítlej jako Fumoffu, které bylo vyloženě jen šílené :) Místy to vypadá, že se tvůrci při tvorbě ulítlého Fumoffu vyřádili habaděj a TSR chtěli pojmout o něco vážněji než jeho první sérii. Akce je ještě akčnější, přibylo pár drsnějších záběrů a naopak ubylo absurdních školních konfliktů Sagary a Aname :) Dokonce se rozvíjí i jakási psychologie postav a... prostě... budete valit oči a nebudete věřit, že tohle je opravdu ten starej známej Full Metal Panic! . Celé tohle "zvážnění" zní takhle z popisu divně, ale v reálu to je až nečekaně dobré! Jsou chvíle, kdy nevěřícně budete kontrolovat jestli se omylem už nekoukáte na nějakou jinou anime sérii... (většinou ale přesně v ten moment přiběhně Aname a zmlátí Sagaru :))))(25.9.2006)

The Second Raid je úplne iým zážitkom ako Fumoffu, Fumoffu bolo len na odľahčenie. Je tu vývoj aj oproti prvej sérii a to hlavne čo sa týka postáv. Vidíme totiž oveľa viac do hĺbky, do jednotlivých postáv. The Second Raid je temnejší a postupne ako vrcholí a blíži sa koniec vytratí sa absolútne humor. Súbojov je viac a prichádza to čo inokedy bolo málo viditeľné. Jednotlivým postavám sa stráca pôda pod nohami, strácajú morálku a boja sa. Hľadajú sami seba a rozhodujú sa o tom čo vlastne chcú. Sousuke prešiel obrovským vývojom a zamýšľa sa nad tým čo vlastne chce, alebo či vôbec niečo chce. Postava, ktorá bola doteraz silná, tvrdá ako kameň má tiež svoje city. Toto čo som napísal je kvalita, ktorú ponúka The Second Raid. Ďalším plusom sú veľmi kvalitné záporné postavy, ktoré majú dôvody bojovať. Záporné postavy tiež demoralizujú jednotlivých hrdinov a kladným postavám dajú riadne zabrať. Treba povedať, že toto je najlepší koniec za veľmi podarenými dvoma sériami. Každá séria priniesla niečo iné a The Second Raid priniesol hlavne napätie, viac kvalitných súbojov mechov a hlbšie nazretie do postáv a ich myšlienok a to hlavne v Sousukeho prípade. Som veľmi spokojný.(26.12.2014)

Druhá séria FMP! mi ponúkla presne to, čo som si pri sledovaní prvej prial - vážnejšie a surovejšie využitie námetu. Špičková bojová technika, žoldnieri odhodlaní postaviť sa psychotickým protivníkom, úvahy nad zmyslom svojej existencie - postavy sa vyvíjajú a konajú nielen podľa rozkazov, pribudli aj otvorené prejavy citov. Akcia dostala výrazne viac priestoru, školská komika sa do značnej miery potlačila. Príbeh sa odohráva v zbesilom tempe, pribúdajú nové postavy a všetko sa rúti do dramatického finále. Najviac na mňa zapôsobila štvrtá časť, ktorá si svojou atomsférou nerobí hanbu v porovnaní sa akýmkoľvek vojnovým veľkofilmom.(24.9.2007)

Dlouhodobé pobývání mezi středoškoláky narušuje psychickou stabilitu. Stejně nechápu, že se Sousukemu chtělo mezi to hejno slepic vracet. Čekala jsem, že to skončí spíš naopak. Ale co, měla bych pochopit, že i elitní žoldák si potřebuje užít pubertu, nebo jak tomu dneska řikaj. Lepší v sedmnácti než v padesáti. Navíc, koncem nic nekončí. A je mi líto, že tam nebylo víc o Tessině velkym bráchoj. Dvojčatům jsem vážně fandila - nejsympatičtější postavy celé série...(30.12.2011)