poster

Indiánské léto

Dokumentární

Československo, 1968, 75 min

Scénář:

Rudolf Krejčík

Hudba:

Jiří Šust

Hrají:

Otakar Brousek st. (vyp.), Luděk Munzar (vyp.)
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • sator
    ***

    O tom jak Kanada byla dál před 40 lety dál než mi dnes...kanoe z březové kůry fakt ne...za socialistický ironický komentář * dolů...(11.2.2015)

  • tulen12345
    ****

    Z celovečerního dokumentárního filmu Rudolfa Krejčíka o Kanadě v roce 1967 s názvem Indiánské léto je snad nezáživné akorát podrobné představování fungování velkoobchodních center, neboť stejná centra fungují dnes už i u nás. Nicméně kultura krajin střední Evropy zůstává té kanadské nadále odlišná natolik, že tenhle dokument působí velice zajímavě i po půlce století. A to nejen svým originálním spracováním. Z reportáží z různých kulturních a sportových podujatí zůatává jedním z nejlepších momentů pohled do zákulisí Světové výstavy v Montrealu, s výstupem tamnějších slovenských folkloristů. Docela mrazivě působí interview se starým českým imigrantem, pamětníka na 1.světovou válku a politické dění v první ČSR. V 60.letech se o Československu mluvilo ve světě opravdu hodně, i díky mnoha filmovým skvostům "zlatých šedesátých", takže i ta scéna z kanadské školy, kde se učí o naší republice a našem národu, je docela uvěřitelná :-) Dokument je provázen příjemným, mírně vtipným komentářem v podání Otakara Brouska a Luďka Munzara a anglicky zpívanými písničkami v podání skupiny The Rangers (Plavci).(27.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace