Mutant (festivalový název)

괴물

The Host

Horor / Komedie / Thriller / Sci-Fi / Akční

Jižní Korea, 2006, 119 min

Prvních 25 minut filmu je fámozní ! Epická podívaná! Ale ohlasy typu: Excelentní Monster Flick, Nějděsivější Horor s příšerou vůbec.. Tak tohle se nekonalo.. Je to spíše o Rodině, kteří hledají unesenou dceru,čiže na příšeru se nedostalo příliš prostoru, ikdyž mně osobně se fakt Líbila.. Ta Creatura měla Srdce ! Celkem se divím, že všude jinde tenhle film vychvalují do Nebes .. Na Rotten Tomatoe to schystalo 92/100, na IMDB se film drží na 7,0 z 40 000 lidí,což je parádní úspěch ! Mně se Korejská Godzilla líbila přibližně na 60%, dalo se na to koukat bez útrap.. Gore 0/5 Nudity 0/5 Effects 4/5 Story 3/5 Comedy 1/5.(31.1.2013)

Ono vo svojej podstate je to film, ktorý nesklamal. Každé jedno políčko dokazuje, že Joon - ho Bong je režisér s veľkým R. Mixuje žánre s neuveriteľnou ľahkosťou, je výborný, čo sa týka vykreslenia postáv a dokáže vytvoriť naozaj napäté scény. Dokonca aj jeho revolta voči otrepaným klišé typu - všetci sa na konci ako pekná rodinka stretnú - mi príde strašne sympatická. V určitom smere je to film s happy endom, s pekne natočenými scénami - aj keď sa priznám, že posledná hodina nesiaha ani po členky výbornej prvej hodinke. Hlavne úvodná scéna s príšerou je omnoho lepšia ako tá posledná. Druhá polovica filmu sa vlastne môže pochváliť len výbornou scénou s lobotómiou. Inak je podstatne slabšia. Nekazí jej to ani tak príbeh, alebo nuda, ale skôr akési nelogické nesrovnalosti, ktoré súvisia s časovou postupnosťou. Nejako som sa nevedel zorientovať, kto sa kam, kedy a ako dostal a prečo im to vlastne všetkým trvalo tak dlho. V rámci finále mi to totiž prišiel ako konštrukt, kde sa mali všetci stretnúť v tej správnej chvíli a to mi inak výborný prvý dojem znížilo. The host je ale rozhodne film, pri ktorom som sa nenudil a kde si môj obľúbenec Kang- ho Song strihol ďaľšiu pamätnú úlohu.(16.7.2012)

Já dávám plný počet, protože takhle mě dlouho žádný film nedostal! Do konce filmu jsem nevěděla, jestli se dívám na horor, komedii, thriller, parodii nebo drama. Je to film se směsí všech žánrů a proto se nedá filmu nic vyčítat. Trapnost mutanta i způsob jeho skolení mi přisel jako parodie, u masakrózních scén jsem už nevěděla, jestli se bát, nebo smát, jindy jsem se opravdu bála, jindy jsem se opravdu smála. Myšlenky to moc nepobralo, ale rozhodně jsem se dobře bavila!(7.9.2008)

• eraserhead666

Tak Korejci přece jen umí natočit špatný film. Tohle je čistá esence negativní stránky spojení monster horroru a komedie. Neb u horrorových scén doslova chčijete smíchy (ale takovým tím nepříjemným a nesympatickým smíchem) a u komediálních, pardon, "komediálních" scén trnete trapnou hrůzou. Tohle je prostě strašné. A natažené na dvě hodiny. Pouštěli tohle vězňům na Guantanamu?(28.1.2016)

OMG WTF Dmnc. A tohle byl horor, komedie, parodie, lynchovina, nebo co tohle bylo zač? Pár dobrých či velmi dobrých momentů a akcí, ale na čem chce horor stavět, když neudrží atmosféru? Když plácá dohromady všechno možné a výsledek je nijaký? Když pitomí jsou nejen hrdinové, ale velmi často i scénář? Podobné zklamání jako Duelist, škoda mluvit. ___ Podruhé, kdy se velká očekávání překlopila v očekávaní nejhoršího, to už tak hrozné nebylo.(12.12.2006)

• - Předlohou filmu byla skutečná událost z roku 2000, kdy americký vojenský zaměstnanec vypustil přibližně 470 lahví formaldehydu do řeky Han. Jednalo se o tzv. „McFarland Incident“. (lioncel)

• - K marcu 2009 je Goemul filmom s najvyšším príjmom v Južnej Kórei - predalo sa 13 019 740 lístkov do kina. Znamená to, že viac ako 20% obyvateľov krajiny už film videlo (i keď určite boli aj takí, ktorí si ho pozreli viackrát). (Abiosis)

• - Natáčení začalo v červenci 2005. Bylo dokončeno v lednu 2006. Většina scén byla natočena kolem řeky Han v Soulu, v Jižní Koreji. Natáčení trvalo déle než si tvůrci přáli, a to kvůli silným dešťům. (lioncel)