poster

Mutant (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Goimool

 • Jižní Korea

  괴물

 • anglický

  The Host

Horor / Komedie / Thriller / Sci-Fi / Akční

Jižní Korea, 2006, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Rodinné drama infikované eko-monster-horrorem a ďábelsky černou komedií. Důležitější než likvidace monstra je stabilizování rozviklané rodiny a (doslova) vytažení dětí z „generační“ propasti. Což je podloženo silně antimilitantním a antiamerickým podtextem. Toxické svinstvo mizí v kanalizaci na povel arogantního Američana a vrahem dějrozhíbavající postavy mohlo být v závěru monstrum, ale stejně tak armáda. Nepřekvapí, když vše navrací do poklidného stavu vystřelení mírotvorného „olympijského“ ohně. Svou žánrovou nezařaditelností jde o rozkošně zákeřný film (vypnutí televize s informacemi, které CHCEME slyšet), jehož tvůrci odvedli v každém ohledu stoprocentně profesionální práci, takže si přijde na své i divák lačný „pouze“ kvalitní zábavy prakticky libovolného žánru. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, Melies, Lateef, tombac, Le_Chuck, Jordan, Kenshin(18.7.2009)

 • EdaS
  *****

  The Host je zvláštní mix Malé Miss Sunshine a Godzilly, okořeněný ještě troškou politiky a sociálních témat. A mix je to velmi povedený. Na asijských filmech mám rád mimo jiné jejich nepředvídatelnost, díky které i film zdánlivě hodně hollywoodský může být vlastně protiamerický a obsahovat opravdu nečekané dějové zvraty. Čistá pětka to není, ale čtyři hvězdy by byly málo. Kéž by to šlo u nás v kinech!(15.12.2006)

 • Anderton
  ***

  Celý ďalekovýchodný blok má pocit, že prostredníctvom žánru sci-fi sa dá k spoločenským témam vyjadrovať iba prostredníctvom katastrofických filmov s obrovskými monštrami vyliezajúcimi z vody. Sú zámerne béčkové, aby viac vynikol kontrast ich "umeleckého" vyjadrenia. Prečo nie, vidím ich málo a Host pôsobí na mňa exoticky a celkom provokatívne. Nuda sa rozhodne nekoná, zázrak taktiež nie. Jeden zo 101 sci-fi filmov, ktoré musíte vidieť predtým, než umriete.(5.6.2012)

 • yenn
  *

  Již po zhlédnutí traileru jsem od Goemul příliš nečekal, ovšem i tak jsem doufal v průměrný monster-movie. Skutečnost je však podstatně horší. Už základ nestojí za moc - minimální atmosféra, nelogická jednání (nejen hlavních postav, které si mě mimochodem také zrovna nezískaly), málo střílení z luku:-) - a definitivně jej sráží těch několik trapných „vtipných“ momentů (abych byl fér - asi dva se povedly). Vcelku dobrý je design monstra. 2/10(11.3.2007)

 • Renton
  *

  Scénář: Chul-hyun Baek, Joon-ho Bong, Won-jun Ha .. Tupý prefabrikát nevyváženosti stylů a žánrů plný parodického pitvoření a teatrálních výstupů. Tuhle mizérii korunuje nejtragičtější sestava (byť typických) korejských postav, kterým se prostě nedá uvěřit finální čin - navíc, kam se poděla armáda, policie apod., která by tu nevelkou příšeru bez problémů vyřídila, ani nepřemýšlím. Jenže bez jejich tančíků a kulometčíků je ten celý prvoplánovaný souboj s důrazem na rodinné vztahy bohužel naprosto směšný. Jediné co stojí za pochvalnou poznámku je vizuální stránka - především kamera, jinak ovšem Joon-ho Bong vyhořel po všech zbylých stránkách a totálně zklamal. 30%.(23.1.2007)

 • - V roce 2011 byl film uveden do korejských kin znovu, tentokrát převedený do 3D. (Raztubyl)

 • - Režisér filmu a tvorca príšery nazvali monštrum Steve Buscemi, kvôli jeho hereckému prejavu vo filme Fargo. (Abiosis)

 • - K marcu 2009 je Goemul filmom s najvyšším príjmom v Južnej Kórei - predalo sa 13 019 740 lístkov do kina. Znamená to, že viac ako 20% obyvateľov krajiny už film videlo (i keď určite boli aj takí, ktorí si ho pozreli viackrát). (Abiosis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace