Vražedný puls

Jay Ferguson

Gib Jaffe

Scénografie:

Holger Gross

Patriaci do mnohopočetnej kategórie ,,nikto mi neverí, ale na konci sa to všetko ukáže,, a balancujúci na hranici seriózneho hororu a mladistvého sci-fi dobrodružstva. Snímok, ktorý nebol v kinách akosi zárobkovo činný ( v USA zarobil iba nepatrných 40 397 dolárov ), ale to neznamená, že jeho kvality sú na podobne nízkej úrovni.(2.4.2017)

• MM_Ramone

Čo sa týka hororov a sci-fi snímkov tak mám slabosť pre americké filmy z osemdesiatých rokov minulého storočia. Preto ma vždy poteší, keď sa mi dostane do rúk nejaký zabudnutý titul z tohto obdobia. Tento krát som si urobil radosť snímkom "Pulse", ktorý bol natočený v roku 1988. Je to celkom podarený kinder horror o zákernom elektrickom pulze, ktorý sa rozvodnou sieťou dostal do domu, v ktorom žije desať ročný David so svojim otcom Billom. Ich životy sú v ohrození. Do ich obydlia prenikol "Vražedný pulz". **(10.12.2016)

• Han22

Vraždící elektrický proud sliboval slušnou zábavu, ale zůstalo jen u slibů. Většinu filmu se nic neděje a ani finále to moc nevylepší. Pár slušných věcí se najde (sprcha, veškeré scény uvnitř elektroniky), ale celkově jediný pocit, co jsem měl byla smrtelná nuda. Standartizovaný rodinný horor s dítětem v hlavní roli, jakých v 80. letech vznikaly desítky.(16.8.2015)

Nebolo to zlé, ale nebolo to ani nijak extra strašidelné. Skôr taká oddychovka, čo sa aj dalo celkom čakať, keďže hlavnou postavou je detský hrdina (mimochodom celkom znesiteľný). Ten pochopiteľne odhalil, že niečo v dome nie je v poriadku, ale nikto mu neveril, až kým sa niečo nezačalo diať. Atmosféra kúsok zadrhávala, miestami mi to skôr pripomínalo rodinný film ako horor. Na jedno pozretie celkom fajn.(6.9.2010)

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let byly rodinné horory v kurzu, točily se jich desítky, ale jen málokteré byly více než průměrné a stály za více shlédnutí... A není to ani případ Vražedného pulsu... Sympatický nápad o vraždící elektřině byl pohřben neumětelstvím režiséra... Moc se mu totiž nepodařilo vytvořit atmosféru, herci, i když jsou do jednoho sympatičtí, neumí moc hrát, prostě kus, na který s největší pravděpodobností do týdne zapomenu... Ale na jedno podíváním, proč ne...(20.8.2016)