Tomie: Beginning

• Japonsko 富江 BEGINNING
Horor
Japonsko, 2005, 74 min

Vishnar

Šestý příběh o dívce Tomie a její další smrti. Našel jsem si, že tenhle příběh byl natočen právě podle prvního komiksu o Tomie a dá se říct, že je to vlastně prequel k prvnímu dílu (i když jsou zde samozřejmě velké odlišnosti). Zatímco první díl začíná mladíkem s páskou přes oko, jak si z useklé hlavy vychovává novou Tomie, tady film končí (spoiler :) ) mladíkem s páskou přes oko, jak nadšeně utíká s ukořistěným srdcem Tomie, ze kterého si "vypěstuje" novou. Jinak příběh je o jedné japonské třídě, kam se dostane nová spolužačka Tomie, všichni kluci samozřejmě hned začnou vyšilovat, což se nelíbí ostatním dívkám. Jako vždy si Tomie najde jako kamarádku tu, která se straní ostatních. Oproti ostatním filmům je Tomie záporná postava od začátku až do konce. V jiných filmech jde spíš o oběť, která je osudem nucena neustálem pociťovat bolest a umírat (přitom samozřejmě umírají i jiní), tady ji to zabíjení prostě baví. Také tenhle film znamenal návrat k televiznímu zpracování, takže efekty jsou hodně amatérské. ()

drankeryth

Tento diel filmu mi vobec nesadol. Tomie bola nudna, akoby sa jej ani nechcelo nic robit a to zaverecne finale, kde kamera zaberala miesta kde netreba ma vzdy vedelo pekne nasrat. Slaby film, kde sa skoro vobec nic nedialo a bolo to take plytke a nazazivne pre oko divaka. ()

fr3ak

Skoro až žasnu jakým tempem jde kvalita dílů směrem dolů. Dokonce i ty první skoro až amtérský filmy byly aspoň nějakým způsobem funkční, ale tady už sem měl problém to vůbec dokoukat. ()