• Francie

Rodinný / Dobrodružný / Drama / Komedie

USA / Francie / Irsko / Velká Británie, 2005, 96 min

• D.I.G

A ja som si myslel že to psíča už zatrepalo labkami............(14.8.2007)

Lassie už je snad tisíckrát omýlenej čoklik. Ale i po tisící mě tenhle příběh prostě baví. Tady v tomhle případě čistě hlavně díky té moc hezké pohádkové atmosféře a nádherné skotské a irské přírodě. Na tu byla radost vysloveně koukat. Dobře známý rodinný příběh o psovi, co se vrátil ke svému pánovi, je tu pak jenom jako takový bonus navíc. Středověce-pohádková atmosféra a krásná příroda udělala své. Jo a musím se přiznat, že i Peter Dinklage k mému potěšení se svojí postavičkou kočovníka udělal hodně. Holt, když Vámi jednou prostoupí Hra o trůny, těžko ty herce z ní pak budete v jiných filmech vnímat jinak.(1.9.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $652,163Tržby Celosvetovo $6,399,701(30.10.2008)

• Psema

Lassie je prodána, uteče, je přivedena zpět, uteče, je odvezena pryč a uteče. Tak a to je asi tak všechno a já se na to musel dívat 100 minut. Citově u dna, chlapec v hlavní roli je jedním z neotravnějších malých herců a se svým huhňavým projevem by se měl co nejdřív ztratit. Příběhová linie nejen, že je naprosto prázdná a její zkrácení o půl hodiny by prospělo, ale to šustění papíru, které jsem slyšel pokaždé, když legendární Kolie někam přišla, bylo rušivé více než dost. A co proboha měla znamenat ta "Lochneska"? Tak tohle teda ne, pánové. A mimochodem Peter O`Toole byl celkem snesitelný. Na jeho věk stále solidní výkonnost. Jen kdyby se něco podobného dalo říct o zbytku obsazení. Ten zřejmě tušil, že hraje v něčem velmi trapném a nepovedeném.(4.2.2007)

Film absolutně nevhodný pro pány kritiky. Příliš sentimentality, příliš zvířecí lásky a žádný pseudointelektuální význam. Prostě jen sympatické a místy dojemné dobrodružství. Zajímavé je, že u Hachika tohle všechno fungovalo. Asi u Lassie chybí ten přívlastek "podle skutečné události"...Mě to tedy neuvěřitelně bavilo a přála bych si taky takového věrného chlupatého přítele :) Navíc ta britská krajina mi vyrazila dech.(6.10.2013)

Průměrný rodinný film, který vás ničím nenadchne, ale taky neurazí. Nenudila jsem se, ale už bych si to znovu asi nepustila. Už jsem viděla lepší zpracování Lassie. Dávám lepších 60%.(5.10.2013)

• ARI50

Je to pořád ohraná písnička která vůbec nezaujala a to nemluvím o hercích a podobně.(25.9.2018)

"Kdyby ji chtěli ukrást, proč by ji zase vodili zpátky ??" - "Právě proto, slečinko !! To jsou přesně ty jejich fígle.. Holota !!" ;)(6.6.2015)

• nervoznideda

http://www.csfd.cz/film/28927-lassie-se-vraci/ z roku 1943 a tento film 2005 to je nebe a dudy Lassii 1943 jsem viděl poprvé v 1947 to mi ještě maminka četla titulky v kině . tento film vykradli chybí tam boj Lassie s ovčáckými psy, staří lidé, kteří se o ni starali no prostě odvar . a tak dávám ** za psa a peter OˇToola to si raději pustím Lassii 1943 zdraví deda :-)(5.10.2013)

Nejúpřímnější a nejvěrnější láska je ta zvířecí. Film podle jedné z mých nejoblíbenějších knih z dětství. O nějaké pasáže sice ochuzený a představitel Joa vypadá lehce mimozemsky, ale nádherný dojemný příběh, krásná krajina a předpisoví jedinci dlouhosrsté kolie to vynahradí.(6.11.2014)

• kaposlav

Naivný príbeh s inteligentnými psami a sprostými Britmi.(30.4.2015)

• TO

Trochu odbyté. Oproti staré verzi zrychlené a sestříhané, hlavně začátek a konec. Lassiina cesta domů je celkem v pohodě, pár zajímavých situací se najde – Lochnesská příšera. Herecké výkony ve stylu „mít to už za sebou“. Lehký průměr 50%(6.11.2006)

Nebude to asi veľmi objektívne, no film som vzhliadol v takom rozpoložení, že ma chytil za srdce. Asi to bude viac v tom príbehu samotnom, ako v tomto poslednom spracovaní, no na technické hodnotenia sú tu iní.(10.5.2009)

Naprosto krásnej doják, úžasný dobrodružný příběh o tom, že psí touha po domově prostě nad vším vítězí. Původně jsem se na to ani nechtěl koukat, ale teď vážně nelituju - jediné, co mě na tom filmu dost zmátlo, byla ta lochneska. Nejdojemnější to bylo, když zabily tu fenku, ten příběh má ale celkově strašně velké a působivé kouzlo. 100%, i OToole tam byl výborný , jako vždycky.(12.8.2012)

• Zeek

Pan Charles Sturridge zatím nic kvalitního nenatočil a už sám dopředu musel vědět, že ani s Lassie se mu to nepodaří. Tak snad někdy příště. Moje hodnocení: 20%(16.7.2007)

hmm tak nizke hodnoceni. me to nahodou dojalo, kluka mi bylo lito a jde tady videt , ze pes je vazne nejlepsi pritel cloveka...(1.7.2010)

• dessa

Ještě víc než srágory o geniálních dětech, které přeperou a přechytračí každého, nesnáším srágory o stejně geniálních zvířatech... Lassie je sračka na entou, kdo neviděl, neuvěří...(13.12.2009)

Krásný a povedený remake filmu Lassie se vrací. Dobrodružné a dojemné putování jedné odvážné a věrné fenky a její setkání tu s hodnými, tu se zlými, tu se směšnými lidičkami. Od začátku do konce víte, co bude následovat a jak to skončí. Vůbec to nevadí. Zkrátka jednoduchý a příjemný filmeček na deštivá a mrazivá odpoledne.(12.1.2015)

Příjemný oddechový film s dobrou (dynamickou) hudbou a kamerou (třeba rozvěšené prádlo přes několik metrů široký dvorek), který nabídl několik vtipných scén (například u jezera nebo u soudu).(5.2.2015)

Film sice ze staré "knihovny", ale rozhodně stojí za to se na něj podívat. Absolutní krása a dokonalost.(5.10.2013)

prostě klasika. Lessie je film který trochu odbyli, moc se mi to nelíbylo . A když tam zabili tuc. tak to bylo docela smutné protože ten liliput nikoho neměl. rozhodně je to film pro celou rodinu. Ale stará verze je mnohem lepší. Já dávám 4 hvězdy..(24.4.2007)

<< předchozí 1 2