Hlava nehlava

Running with Scissors

Hlava nehlava

Komedie / Drama

USA, 2006, 116 min

Mezi herci není slabého článku, natočeno je to dobře, hudba je na svém místě, ale něco je zkrátka špatně. Je to taková WesAndersonovská látka - ten by nejspíše tu úchylnost vs drama ukočíroval. Film funguje po jednotlivých částech - ale jako celek prohrává. Ze začátku je to vtipné a správně ujeté, bohužel s přibývající délkou snímek evoluje v ubrečené drama, které se tváří až moc vážně. Jde sice o autobiografii skutečného Burroughse, ale ke konci se prostě příliš tlačí na pilu a film zapomněl čím vlastně ze začátku chtěl být a tak nějak se to všechno rozpadne. Nicméně určitě sympatie k filmu mám - na herce je radost pohledět a první třetina filmu je opravdu dobrá.(5.8.2007)

Ak Augusten svoj príbeh neokorenil tak sa dá jeho detstvo/dospievanie zhodnotiť ako jeden velký absurdistán. Od útleho detstva mal Augusten obrátené všetko hore nohami,v rozporuplnom veku sa dostal do zlej spoločnosti no možno bolo pre neho záchranou práve to že klesol tak hlboko až si sám uvedomil že sa s toho musí vysekať, prakticky bez spriaznenej duše prežil pár rokov v absolútnej deštruktívnom prostredí, holt nikdy nebolo tak zle aby nemohlo byť ešte horšie. Postava Dr.Fincha hrala dôležitú rolu. Dr.Finch bol manipulátor ktorý zničil prakticky všetkých svojich "blízkych" svojim prístupom, vykorisťoval ich,šikanoval a zneužíval. Hlava nehlava považujem za 116 minútovú plejádu ludských trosiek na scéne,smutný, prežívajúci ludia ktorý dávno stratili svoju tvár, navyše výborná ironická atmosféra. Hlava nehlava je výstup na kopec ktorého výprava zapichla vlajku len kúsok od najvyššieho bodu.(1.2.2010)

Jakožto člověk, který již nehledá film, který by mu co nejlépe sedl (protože na to nemá čas, chuť a má také dost výmluv) jsem rád, když v televizi najdu film, který mě alespoň trošku zaujme a vypadá alespoň krapet originálně, čímž byl zrovna tento snímek případem. Příběhově se sice podle mě jedná o dost zajímavou záležitost, párkrát jsem se i zasmál, nicméně tomu ale něco chybělo a to byl nějáký spád, něco, co by tomu dodalo takříkajíc "šťávu". Proto tedy hodnotím jako čistý průměr.(13.3.2012)

Film jsem hltal od začátku a dost si užíval herecké výkony. Skvělá A. Bening, nádherná E. R. Wood a výborní B. Cox, J. Cross, J. Fennes i A. Baldwin. Škoda, že neměla G. Paltrow ještě více prostoru, přesto mile překvapila. Celej film se jeví, jako magořina, která už hraničí s tím, jestli to pořád jako brát vážně, ale vážnost si to udrželo... Na konec člověk zjistí, že je to podle knihy hlavního hrdiny. Takže založeno na skutečné události. To je drsné.... Moc moc spokojený.(3.1.2015)

Koukám, nějak lidi nemaj pochopení pro odchylky nebo co, přitom je to jenom film, nemusí se s tim člověk přece nutně identifikovat a nebo si na tom chladit žáhu. V skrytu duše jsem čekala, že to bude když nic tak zajímavý a ono to bylo navrch ještě dobrý. Kromě toho tam byla moc pěkná hudba a mít někde poblíž knihkupectví a nebejt hafo hodin, tak skočim hned pro předložku.(18.11.2008)

• - Scénář k filmu vznikl podle knihy napsané samotným Augustem Burroughsem. U nás vyšla pod stejným názvem, který nese film, tedy Hlava nehlava. (formelin)

• - Julianne Moore měla původně hrát Deirdru Burroughsovou. (formelin)