Hlava nehlava

Running with Scissors

Hlava nehlava

Komedie / Drama

USA, 2006, 116 min

Film som si pozrel len vďaka Annette Bening a Brianovi Coxovi. Najskôr som si hovoril, že je to celkom v pohode no a na konci som bol nadšený, keďže som od tohto filmu veľa nečakal. Nieje to komédia, pri ktorej by som sa váľal od smiechu, ale celé to na mňa pôsobilo takým milým dojmom a pár scén bolo naozaj vtipných. Pomerne originálny film, pekná hudba, skvelá réžia a skvelá Annette Bening. 90%(6.2.2009)

• anderson

Tvorca kontroverznej (a to je ešte slabý výraz) série NIP/TUCK vo mne vzbudzoval nádeje, že nudiť sa nebudem, nanajvýš sa opäť morálne znechutím. Nuž a podľa tunajšieho "výcucu" bizarností v jednotlivých komentároch by človek nadobudol dojem, že sa objavil nový GREGG ARAKI. Lenže chyba lávky ! RUNNING WITH SCISSORS je čosi ako GARDEN STATE 2. Bohapustá nuda, ktorá ma skoro odrovnala a neveriacky som sa sám seba pýtal čo tým autor vlastne chcel povedať. Ak by som teda mal jedným slovom zhrnúť podstatu tohto veľdiela, napadá ma jediný výraz: "BLÁBOL". (14.5.2007)(14.5.2007)

Tohle je doslova úchylné a briliantní dílo v jednom. Vidím v něm naprosto jasně Murphyho tvorbu. Už i jen tím, jak se postavy podobají postavám z Glee nebo jaho typickým humorem. Po tohle filmu jsem si ho šíleně oblíbila. Nevěřím, že to celé je pravda, protože jsem si četla o Burroughsovi, ale to vůbec není podstatné, protože ten film má poselství a má duši. Smysl není zabavit lidi, ale ukázat jim, co ještě neviděli. Murphy perfektně poskládal smutné a humorné scény za sebe a ta hudba... úžasné!(23.9.2011)

Velmi bizarní příhody jedné totálně šílené rodiny by nepůsobily tak zajímavě, kdyby člověk nevěděl, že je to natočeno podle pamětí hlavního hrdiny - Augustena Burroughse. Knížka (u nás vyšla pod názvem Hlava nehlava) sice působí přesvědčivěji - přece jen když člověk vidí známé hollywoodské tváře, čeká fikci - a film má hodně pomalé tempo, ale zároveň je tu spousta dobrých herců, na které je (většinou) radost pohledět. Vévodí jim Annette Bening jako hrdinova pořádně šílená a sobecká matka. Neříkám, že to nešlo natočit lépe, ale mohlo být taky mnohem hůř.(21.2.2007)

Úžasné panoptikum psychicky narušených postav, které přináší skrze obrazovku vtip, místy hořký jako pelyněk. Síla příběhu je umocňována jednak hvězdnými hereckými výkony, ale také faktem, že se jedná o skutečný příběh o rodině hlavního představitele. Závěrečná dojemná scéna na lavičce ve mě evokovala vzpomínku na Forresta Gumpa, a jestliže jemu jsem udělil čtyři hvězdy, tady musím zejména díky reálnosti komedie a skvělým hereckým výkonům ještě jednu přidat.(6.9.2008)

• - Julianne Moore měla původně hrát Deirdru Burroughsovou. (formelin)

• - Scénář k filmu vznikl podle knihy napsané samotným Augustem Burroughsem. U nás vyšla pod stejným názvem, který nese film, tedy Hlava nehlava. (formelin)