poster

Hlava nehlava

 • USA

  Running with Scissors

 • Slovensko

  Hlava nehlava

Komedie / Drama

USA, 2006, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackJag
  ***

  Co by vzniklo, kdyby chtěl Wes Anderson natočit mix Addamsovi rodinky a Texaského masakru? Pravděpodobně něco podobného, jako je tento film. Filmu může být podle knihy s autobiografickými prvky jak chce, ale uvěřit, že něco podobného někde proběhlo, mi upřímně moc nešlo. Na přebalu dvd je napsané "jeden z nejlegračnějších filmů roku", v tom případě jsem musel být ten rok v nedobrovolné hybernaci nebo snad ještě na houbách, protože na rok 2006 to nevypadá. Filmu přesto nelze upřít jeden zásadní klad a to herecké obsazení, kterému se samozřejmostí sobě vlastní vévodí Annette Beningová.(16.6.2008)

 • Janek
  ***

  Mezi herci není slabého článku, natočeno je to dobře, hudba je na svém místě, ale něco je zkrátka špatně. Je to taková WesAndersonovská látka - ten by nejspíše tu úchylnost vs drama ukočíroval. Film funguje po jednotlivých částech - ale jako celek prohrává. Ze začátku je to vtipné a správně ujeté, bohužel s přibývající délkou snímek evoluje v ubrečené drama, které se tváří až moc vážně. Jde sice o autobiografii skutečného Burroughse, ale ke konci se prostě příliš tlačí na pilu a film zapomněl čím vlastně ze začátku chtěl být a tak nějak se to všechno rozpadne. Nicméně určitě sympatie k filmu mám - na herce je radost pohledět a první třetina filmu je opravdu dobrá.(5.8.2007)

 • predators
  *

  Příběh totálně vypatlané rodiny, který jsem asi dost možná nepobral. Nejspíš to bude tím, že sledování vyšinutých postav, nebude mým koníčkem. :-) Navíc, matka lesba, synáček gay? Co to asi může být za trhák? :-) Nene, toto není pro mě... Zajímavosti: Snímek je sice autobiografickým dílem, ale co nebylo řečeno je, že peníze, které dostal Augusten na konci filmu, prochlastal a zbytek použil na natáčení. Taky to podle toho vypadá... :-) Malá ochutnávka: "Potřebuješ vymýtače!" "A ty ho potřebuješ nacpat do prdele!" :-) 15%(3.1.2009)

 • mm13
  ****

  S tunajším hodnotením nesúhlasím, ale rozumiem. Až na herecké výkony (vrátane Baldwinovho takmer len šteku) je to krajne nedivácke, nepríjemné, chvíľami vyslovene odpudzujúce. Je ťažké vytvoriť si k niektorej z postáv čo i len trochu pozitívnejší vzťah, napriek absurdnosti mnohých scén je takmer nemožné sa pri sledovaní zabávať, uvoľniť. Ešte aj rozhodnutia a postoje, s ktorými by sa samými o sebe dalo stotožniť, sú v kontexte vývoja postáv a ich prostredia prinajmenšom kontroverzné. Ale zároveň to nie je hlúpe ani do seba prepadnuté a určite originálne... vlastne až bizarné a bez vyslovene pozitívnej čo i len sekundy. Nebolo by zlé dať si to znova a pre tentokrát sústrediť pozornosť už len na hlavného hrdinu, na tú JEHO cestu, pretože v tejto rovine by snáď šlo zo seba vydolovať aspoň záchvevy empatie.(13.6.2011)

 • kalap
  ****

  Moja veľmi dobrá, takmer na dotyk priateľka mi ten film odporučila a ja nie som sklamaný,ale veľmi spokojný s filmom,pri ktorom nemáte výbuchy smiechu , ale sa celý film usmievate, ako ja a neviem či pod vplyvom filmu si sadám do pol tela nahý ku klavíru a spomenuc si na Belmonda vo filme Muž s Acapulca pobozkám si svoj 44 cm biceps/ žiadne fuj pravda príjemne vonia/ a stále sa usmievajúc odchádzam do hafan a v mžiku usínam.(20.11.2008)

 • - Scénář k filmu vznikl podle knihy napsané samotným Augustem Burroughsem. U nás vyšla pod stejným názvem, který nese film, tedy Hlava nehlava. (formelin)

 • - Julianne Moore měla původně hrát Deirdru Burroughsovou. (formelin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace