Hlava nehlava

Hlava nehlava

Komedie / Drama

USA, 2006, 116 min

• dr.Orlok

Nejnechutnější pokus o umění. Svý problémy nebudu řešit, nápíšu si o nich do deníčku a pak o tom natočím film.(30.7.2007)

• anderson

Tvorca kontroverznej (a to je ešte slabý výraz) série NIP/TUCK vo mne vzbudzoval nádeje, že nudiť sa nebudem, nanajvýš sa opäť morálne znechutím. Nuž a podľa tunajšieho "výcucu" bizarností v jednotlivých komentároch by človek nadobudol dojem, že sa objavil nový GREGG ARAKI. Lenže chyba lávky ! RUNNING WITH SCISSORS je čosi ako GARDEN STATE 2. Bohapustá nuda, ktorá ma skoro odrovnala a neveriacky som sa sám seba pýtal čo tým autor vlastne chcel povedať. Ak by som teda mal jedným slovom zhrnúť podstatu tohto veľdiela, napadá ma jediný výraz: "BLÁBOL". (14.5.2007)(14.5.2007)

Koukám, nějak lidi nemaj pochopení pro odchylky nebo co, přitom je to jenom film, nemusí se s tim člověk přece nutně identifikovat a nebo si na tom chladit žáhu. V skrytu duše jsem čekala, že to bude když nic tak zajímavý a ono to bylo navrch ještě dobrý. Kromě toho tam byla moc pěkná hudba a mít někde poblíž knihkupectví a nebejt hafo hodin, tak skočim hned pro předložku.(18.11.2008)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $7,022,827Tržby Celosvetovo $7,460,797(20.2.2010)

Zaujímavý film, pre "otvoreného diváka", podľa tunajšieho hodnotenia si dovolím tvrdiť, že nedocenený, možno nepochopený (?). Ono to samozrejme nie je ani bohvieaké dielo, ale svoju umeleckú hodnotu nesporne má. Najviac ma bavilo pohrávanie sa s freudizmom a jeho symbolikou, niekedy mi to pripomínalo absurditu Johna Watersa (hoci umierneného). Samého by ma zaujímalo, do akej miery je príbeh reálny a čo si Burroughs trošku prikrášlil v zmysle väčšej pútavosti. Snímku neprospieva ani dĺžka (ja som pozeral 126 minútovú extended verziu), to už je fakt na pováženie. Čo mi vyslovene vadilo bol predstaviteľ hlavného (anti)hrdinu, btw totálne nepodobný skutočnému Burroughsovi..Inak zaujímavé dielko (neviem povedať či zaujímavé dobré alebo zaujímavé nič moc), preto volím alibistické hodnotenie :)(12.1.2010)

• - Scénář k filmu vznikl podle knihy napsané samotným Augustem Burroughsem. U nás vyšla pod stejným názvem, který nese film, tedy Hlava nehlava. (formelin)

• - Julianne Moore měla původně hrát Deirdru Burroughsovou. (formelin)