Hlava nehlava

Running with Scissors

Hlava nehlava

Komedie / Drama

USA, 2006, 116 min

Film som si pozrel len vďaka Annette Bening a Brianovi Coxovi. Najskôr som si hovoril, že je to celkom v pohode no a na konci som bol nadšený, keďže som od tohto filmu veľa nečakal. Nieje to komédia, pri ktorej by som sa váľal od smiechu, ale celé to na mňa pôsobilo takým milým dojmom a pár scén bolo naozaj vtipných. Pomerne originálny film, pekná hudba, skvelá réžia a skvelá Annette Bening. 90%(6.2.2009)

Jakožto člověk, který již nehledá film, který by mu co nejlépe sedl (protože na to nemá čas, chuť a má také dost výmluv) jsem rád, když v televizi najdu film, který mě alespoň trošku zaujme a vypadá alespoň krapet originálně, čímž byl zrovna tento snímek případem. Příběhově se sice podle mě jedná o dost zajímavou záležitost, párkrát jsem se i zasmál, nicméně tomu ale něco chybělo a to byl nějáký spád, něco, co by tomu dodalo takříkajíc "šťávu". Proto tedy hodnotím jako čistý průměr.(13.3.2012)

Co by vzniklo, kdyby chtěl Wes Anderson natočit mix Addamsovi rodinky a Texaského masakru? Pravděpodobně něco podobného, jako je tento film. Filmu může být podle knihy s autobiografickými prvky jak chce, ale uvěřit, že něco podobného někde proběhlo, mi upřímně moc nešlo. Na přebalu dvd je napsané "jeden z nejlegračnějších filmů roku", v tom případě jsem musel být ten rok v nedobrovolné hybernaci nebo snad ještě na houbách, protože na rok 2006 to nevypadá. Filmu přesto nelze upřít jeden zásadní klad a to herecké obsazení, kterému se samozřejmostí sobě vlastní vévodí Annette Beningová.(16.6.2008)

Hodnocení vyzrálých pubescentů mě na csfd vždy uklidní. Je to lepší než kompas, stačí sem juknout a hned vím, na co se mám v bedně kouknout. Skvosty jsou zvláště škatulkáři, snažící se svým upoceným slangem lajnovat mantinely, kam až co může a kde začíná něco jiného. Synáčkům a dívenkám ze spořádaných rodin třikrát nazdar !!!(29.2.2012)

Mezi herci není slabého článku, natočeno je to dobře, hudba je na svém místě, ale něco je zkrátka špatně. Je to taková WesAndersonovská látka - ten by nejspíše tu úchylnost vs drama ukočíroval. Film funguje po jednotlivých částech - ale jako celek prohrává. Ze začátku je to vtipné a správně ujeté, bohužel s přibývající délkou snímek evoluje v ubrečené drama, které se tváří až moc vážně. Jde sice o autobiografii skutečného Burroughse, ale ke konci se prostě příliš tlačí na pilu a film zapomněl čím vlastně ze začátku chtěl být a tak nějak se to všechno rozpadne. Nicméně určitě sympatie k filmu mám - na herce je radost pohledět a první třetina filmu je opravdu dobrá.(5.8.2007)

• - Julianne Moore měla původně hrát Deirdru Burroughsovou. (formelin)

• - Scénář k filmu vznikl podle knihy napsané samotným Augustem Burroughsem. U nás vyšla pod stejným názvem, který nese film, tedy Hlava nehlava. (formelin)