poster

Hlava nehlava

 • USA

  Running with Scissors

 • Slovensko

  Hlava nehlava

Komedie / Drama

USA, 2006, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • chmíří
  **

  Skutečně hodně nudné a občas neskutečně nesmyslné, kdy jsou scény na sebe naskládány jen tak aby to vypadalo že příběh postupuje dopředu, ale opak je pravdou. Na druhou stranu je ve filmu přehršel skvělých herců, kteří si většinou ostudu neutrhnou a hrají věrohodně, a i pár vtipných a dobře natočených scén, bohůžel tohle všechno podkopává špatný scénář a nic moc režie...(14.7.2008)

 • Mr.Ripley
  ****

  Typické. Současná společnost je natolik zvrácená škatulkováním, že s tím co se naprosto vymyká předepsaným linkám se nedokáže vyrovnat. Stejný osud bohužel postihl Running with Scissors. Ryan Murphy Titán (s velkým T) v současném seriálovém světě (Děkuji Tomu Riddlovi za tento výraz.) není žádným nováčkem ani na filmovém plátně. Autobiografický film podle knihy Augusta Burroughse obsahuje všechny Murphyho charakteristické rysy. Bizarní postavy, nejtemnější úchylky (fetiš), sexuální orientace, promiskuita, náboženský fanatismus, komplikované milostné vztahy a zničující rozklad rodiny. Příběh je mnohovrstevnatý a na první shlédnutí není divák schopen docenit jeho hloubku. Osudy všech postav jsou spletité a servírovány v tom nejlepším sarkastickém duchu. Právě sarkasmus, černý humor, herecké výkony (Skvostné obsazení! Bening znovu předvedla, proč je považována za současnou elitu a Paltrow si u mě opravila zub z Glee) a v neposlední řadě drsné dramatické scény, které tnou do živého, dělají z Hlavy nehlavy vyjímečnou psychologickou sondu pouze pro otrlé.(23.12.2011)

 • Naki
  *****

  Tohle je doslova úchylné a briliantní dílo v jednom. Vidím v něm naprosto jasně Murphyho tvorbu. Už i jen tím, jak se postavy podobají postavám z Glee nebo jaho typickým humorem. Po tohle filmu jsem si ho šíleně oblíbila. Nevěřím, že to celé je pravda, protože jsem si četla o Burroughsovi, ale to vůbec není podstatné, protože ten film má poselství a má duši. Smysl není zabavit lidi, ale ukázat jim, co ještě neviděli. Murphy perfektně poskládal smutné a humorné scény za sebe a ta hudba... úžasné!(23.9.2011)

 • predators
  *

  Příběh totálně vypatlané rodiny, který jsem asi dost možná nepobral. Nejspíš to bude tím, že sledování vyšinutých postav, nebude mým koníčkem. :-) Navíc, matka lesba, synáček gay? Co to asi může být za trhák? :-) Nene, toto není pro mě... Zajímavosti: Snímek je sice autobiografickým dílem, ale co nebylo řečeno je, že peníze, které dostal Augusten na konci filmu, prochlastal a zbytek použil na natáčení. Taky to podle toho vypadá... :-) Malá ochutnávka: "Potřebuješ vymýtače!" "A ty ho potřebuješ nacpat do prdele!" :-) 15%(3.1.2009)

 • Janek
  ***

  Mezi herci není slabého článku, natočeno je to dobře, hudba je na svém místě, ale něco je zkrátka špatně. Je to taková WesAndersonovská látka - ten by nejspíše tu úchylnost vs drama ukočíroval. Film funguje po jednotlivých částech - ale jako celek prohrává. Ze začátku je to vtipné a správně ujeté, bohužel s přibývající délkou snímek evoluje v ubrečené drama, které se tváří až moc vážně. Jde sice o autobiografii skutečného Burroughse, ale ke konci se prostě příliš tlačí na pilu a film zapomněl čím vlastně ze začátku chtěl být a tak nějak se to všechno rozpadne. Nicméně určitě sympatie k filmu mám - na herce je radost pohledět a první třetina filmu je opravdu dobrá.(5.8.2007)

 • - Scénář k filmu vznikl podle knihy napsané samotným Augustem Burroughsem. U nás vyšla pod stejným názvem, který nese film, tedy Hlava nehlava. (formelin)

 • - Julianne Moore měla původně hrát Deirdru Burroughsovou. (formelin)