Zastav a nepřežiješ

Zastaneš a neprežiješ

Crank: Zastaň a neprežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

Soundtrack Paul Haslinger: 1. A Warrior's Death - Dialog ,2. Metal Health - Quiet Riot ,3. Nasal Spray - Dialog ,4. Trix Are For Kids - The Crowd ,5. You Stop, You Die - Dialog ,6. Bandera - Control Machete ,7. Small Children - Dialog ,8. New Noise - Refused ,9. Chinese Sh*t Dialog ,10. China Town - Paul Haslinger ,11. Hardcore Sh*t - Dialog ,12. Kill All The White Man - Nofx ,13. Dipsy Doodle - Dialog ,14. Everybody's Talkin' - Harry Nilsson ,15. Adrenaline Junkie - Dialog ,16. Turn Me Loose - Loverboy ,17. Haitian Cab Ride - Paul Haslinger ,18. Achy Breaky Heart - Jarrett & Long ,19. Check List - Dialog ,20. Adrenalina - David Rolas ,21. I Kill People - Dialog ,22. Bring Us Bullets - Rocket From The Crypt ,23. Eve's Machine - Dialog ,24. Let's Get It On - Gerald Levert ,25. Does She Know? - Paul Haslinger ,26. Stayin' Alive - The Sleeping ,27. How Much? - Dialog ,28. Meva Juan - Roberto Tuscon f/ Erica Garcia ,29. Juice Me - Dialog ,30. Guasa, Guasa - Tego Calderon ,31. It's A Miracle - Dialog ,32. Miracles - Jefferson Starship,(12.5.2011)

Kvalitne natočené béčko v ktorom je absurdnosť situácií dovedená do úplneho maxima a vďaka čomu pripomína Crank skôr akčnú komédiu. Zábavnejšie ako Running scared, zábavnejšie ako väčšina akčňákov poslednej doby, skutočná špička však ostáva vzdialená a opakovaná jazda už zrejme toľko adrenalínu neponúkne. Ale jednohubka vydarená.(27.2.2007)

• Isherwood

Vizuálně přeplácaný režisérský debut, který postrádá osobitější styl vyprávění a originální námět topí v plagiátorských akčních sekvencích, které ničím nepřekvapí. Statham je opět cool, jenomže pomalu ale jistě se jeho jednotný výraz začíná stávat trapnou pózou, která je v závěru až otravná. Z absolutního podprůměru tak snímek táhne několik nádherně nekorektních černohumorných perliček (ptáček v kleci, sex u poštovní schránky), jenže proč si to nepřiznat: (spoiler!) klasická klipařina umírá stejně tak jako samotný hrdina filmu – sice se snaží seč mu síly stačí, ale pod ten drn míří tak jako všichni ostatní.(28.11.2006)

Film se dotýká spousty závážných témat dnešní doby, jako třeba šukačka na chodníku před spoustou japonských turistů, oralní sex v autě, strkání ruky do rozehřátého vaflovače. Jak řešit tyto celosvětové problémy nám ukázal Jason Statham úplně skvěle. Počet šukajících párů na Staroměstském náměstí se od premiéry tohoto filmu údajně ztrojnásobil. Někdy je tam tak narváno souložícími páry, že je třeba jít šoustat na Karlův most. Film vám dá návod jak dát konečně svému životu smysl. Škoda, že z obrazu tvůrci občas dělali geometrii a různě ho půlili a čtvrtili místo toho aby nechali Jasona zabíjet ještě více lidí. Pamatujte si, jestli Vás někdy zabije Jason Statham je to ta největší pocta co se vám může dostat !(19.2.2007)

S odřenýma ušima sedmdesátka. Za nuzný rozpočet je vizuální řádění naprosto k neuvěření, Jason jako vždy perfektně, ehm, nasraný a některé momenty jsou neskutečně vtipné. Jen ti záporáci a konec. Nevím, ale čekal jsem, že gradace vyjde mnohem líp. Ale jako slušný návrat do bezmozkových "osmdesátek" si tahle oddechová legrace zaslouží přinejmenším uznání.(2.3.2007)