Zastav a nepřežiješ

Zastaneš a neprežiješ

Crank: Zastaň a neprežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

Tak tomuhle říkám rychlý film a když jsem si na tu šílenou adrenalinovou jízdu zvykla, začalo mě to dost bavit. Dost dobrý akčňák, kde jsem se každou chvíli pobaveně zasmála nad těmi bláznivými nápady. Ještě chci pochválit ty skvělé titulky na konci - nejen, že byly velké a čitelné, ale ony se dokonce zastavovaly, takže se daly skvěle přečíst.(29.1.2007)

S odřenýma ušima sedmdesátka. Za nuzný rozpočet je vizuální řádění naprosto k neuvěření, Jason jako vždy perfektně, ehm, nasraný a některé momenty jsou neskutečně vtipné. Jen ti záporáci a konec. Nevím, ale čekal jsem, že gradace vyjde mnohem líp. Ale jako slušný návrat do bezmozkových "osmdesátek" si tahle oddechová legrace zaslouží přinejmenším uznání.(2.3.2007)

"Crank" mi pripomenul podarený nemecký techno thriller z roku 1998 "Run Lola Run". Svižný akčný snímok, natočený ako jeden celovečerný videoklip s energickým soundtrackom. Rýchla adrenalínová jazda s profesionálnym zabijakom Chev Cheliosom, ktorému ide o život. Bol otrávený. Ak jeho telo prejde do kľudového režimu, tak sa jeho srdce zastaví. Zatiaľ najlepšia úloha pre Jasona Stathama. ****(5.2.2010)

První setkání s britským skokanem- a jiskry od prvního záběru...Jason Statham (který na fotkách vypadá jako poctivý tyrolský zemědělec, který posiluje maximálně s vidlemi a sekerou a nosí stále jeden neotesaný výraz, takže u takové Scarlett Johansson by neměl šanci:-) je v kreaci rozhněvaného muže neuvěřitelně roztomilý a jeho destruktivní eskapády jsou i pro míromilovného diváka čirým potěšením. Postavy hlášky hází od boku jen tak by the way, scény jsou stylové a hravé. Film sviští nadzvukovou rychlostí a když už nemůže, nakopává do do zadní části muzika. Rodinná komedie s tucty mrtvol a kopou nadsázky. A má i přesah: extrémně diváka zrychlí a současně úplně vypne hardisk. Takže místy analýzy nastává paralýza.(24.4.2007)

• Fr

To se takhle ráno probudíte a zjistíte, že máte v těle syntetickej sajrajt a asi hodinu života. Jedinou záchranou je vysoká hladina adrenalinu ve vašem trénovaném těle...... . Muzika šlape. Někdy mám pocit, že neustálá akce je její zásluhou. Kameraman dělá záběry ze všech možných i nemožných úhlů. Vše hraje do noty J.Stathamovi. Bohužel, všeho moc škodí. To, co se původně zdálo být cool, začíná nudit. Zjišťujete, že akce je omezená na jízdu, běh, střelbu a nadávky. To by mohlo stačit, kdyby to bylo doplněno něčím zajímavým. Třeba sexem. Ale ten je zde taky. Chybí tomu tedy něco jinýho, něco, co by přebilo pocit obyčejné slátaniny a nedovolilo vám po skončení říct, že to byla kravina. Možná bych měl být víc spontální !! ?? ZŮSTAŇ DOLE EVE !(22.6.2007)

• - Chev používa mobilný telefón Nokia 8800 Scirocco Edition. (m.a.t.o.)

• - Režiséři Mark Neveldine a Brian Taylor oba obsluhovali obě kamery. Jeden se staral o záběry z dálky a druhý o detaily. (don corleone)

• - Oranžový vůz z úvodu filmu je Buick Riviera z roku 1971. (JimmyCash)