Zastav a nepřežiješ

Zastaneš a neprežiješ

Crank: Zastaň a neprežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

"TEĎ MÁM HODINU NATO, ABYCH VYROVNAL ÚČTY, ŘEKL SBOHEM SVÝ HOLCE A PŘEDVEDL TROCHU STYLU." Občas se mi to přihodí. Prostě nepoberu na poprvé geniální béčko, např. WANTED. Napodruhé jsem si ale JASON BĚŽÍ O ŽIVOT už užíval plnými doušky. Nejoriginálnější zápletka v žánru honičkového filmu, zběsilý vizuál i tempo, kopec bizarních nápadů, černohumorných vtípků a odzbrojujících hlášek a samozřejmě bezchybný Jason.(30.6.2007)

Originálne, drzé, nadupané, nadšene nekorektné, narvané nápadmi, vtipné, brutálne, zábavné. Presne, čo som čakal od prechváleného Running Scared (a nedostal to), mi vrchovatou mierou naservíroval Crank. Keď sa človek díva na tie nudné 300-miliónové báchorky a potom s ním pár nasratých chlapíkov takto zamáva za 15 melónov, tak je to na zamyslenie. A Jason je cooler. Aj v okamihu, keď behá po meste v nočnej košeli s holou riťou :-).(14.7.2007)

• LIVINGDEAD

Ču-áku, pí-o, zkurve-če, zmrde, kurv-, vykuř mi, vyliž mi prdel, buzerante.... to je snad jediné, co mne na tom filmu pobavilo. Hudba ale drásala mé nervy a já se musel rozhodovat, zda mít zvuk v 5.1 a slyšet speciální efekty a nebo zvuk dát mono, abych neslyšel tu stupidní doprovodnou hudbu! Nakonec to dopadlo tak, že jsem po celou dobu držel ovladač v ruce a jakmile zazněla ta debilní hudba, ztlumil jsem zvuk! Jinak tento film není má parketa. Nemám rád filmy s drogami, feťákami.....a celkově na mne "CRANK" neudělal dobrý dojem. Když jsem viděl TRAILER, říkal jsem si "SUPER", po shlédnutí volám K.O.!!!(10.6.2007)

Tohle byl naprosto neskutecnej masakr. Jason Statham je totalni krutak a je jedno, jesli ma na sobe oblek, teplakovku nebo jen triko z nemocnice a holej zadek, za vsech okolnosti pusobi pekne drsne. Sice se muze zdat, ze podobnej pribeh tu byl mockrat, coz je jiste pravda, jenze tady je par originalnich veci, napr. zajimava droga nebo zaver. A krom toho je ve filmu i dost humoru, vetsinou kdyz je na scene blba blondyna Amy Smart a Statham sem tam hodi nejakou hlasku. Co se moc nepovedlo, jsou zaporaci, byli takovy nemastny, neslany. Cekal jsem, ze neskutecny tempo filmu, nasazeny od prvni minuty, filmu nemuze vydrzet, protoze to byla jedna akce za druhou, rychlej strih, kamerovy vychytavky, pekelne drsna hudba a misty mi to pripomnelo GTA a taky, ze tempo nevydrzelo. Nekdy okolo 40 minuty film zacne krapet zpomalovat, jenze i kdyz zpomali, porad je sviznejsi nez vetsina akcnich filmu. Mark Neveldine a Brian Taylor svuj debut zvladli na vybornou.(16.2.2007)

Pořádná jízda s velkým nášlapem k získání kultovního statusu. Statham se pro roli Cheva Cheliose snad narodil, Amy Smart je fakt k nakousnutí "blonďatá přítelkyně hlavního cool hrdiny" a slizáci jsou správně záporní. Teda naopak:). Videoklipová režie filmu sedne jak mokré trencle na prdel a dodává mu tu správnou "adrenalinovou" atmosféru. Vedle Hadů v letadle asi nejvíc "cool" snímek poslední doby. Teda aspoň do vydání Tarantinovskorodriguezovského Grindhouse.(8.2.2007)

• - Podle informací zvěřejněných režiséry a Jasonem Stathamem na Comic-Cone v San Diegu nebyly v akčních scénách použity závěsné dráty či počítačové triky. Statham si, jak je u něho zvykem, dělal všechny kaskadérské kousky sám. (imro)

• - Slovo "Crank" je také anglický slangový výraz pro hlasitou hudbu. (Stanley619)

• - Chev používa mobilný telefón Nokia 8800 Scirocco Edition. (m.a.t.o.)