Zastav a nepřežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

Kvalitne natočené béčko v ktorom je absurdnosť situácií dovedená do úplneho maxima a vďaka čomu pripomína Crank skôr akčnú komédiu. Zábavnejšie ako Running scared, zábavnejšie ako väčšina akčňákov poslednej doby, skutočná špička však ostáva vzdialená a opakovaná jazda už zrejme toľko adrenalínu neponúkne. Ale jednohubka vydarená.(27.2.2007)

"Byl jsem smrtelně otrávenej a za tebou míří psychopat, aby tě umučil a zabil, ale nemusíš vstávat, hned jsem tam. Upeč mi zatím vafli." Chev Chelios je zábavný týpek, i když je v podstatě mrtvý. Jeho hledání adrenalinu mě hodně bavilo a dalo mi spoustu inspirace do života, takže až mě jednou někdo synteticky zabije, tak si z toho nebudu dělat hlavu, ale půjdu se poprat, zastřílet si, zadriftovat si v ulicích nebo si zasouložit na veřejném prostranství. Jsme si totiž s Cheliosem hodně podobní a když na to má koule on, tak já si je taky někde půjčím.(22.12.2016)

Mám veľmi rád tento typ námetu, ktorý sa začal vyvíjať ešte so starým dobrým Speedom. A ajkeď tu môžeme spozorovať nebezpečne podobné prvky ako v Running Scared, Crank má niečo doseba. Je to práve kôli jeho ľahkosti, ktorou bol natočený. Stathnam a Smart sú fakt milá dvojica, na ktorú sa nedá hnevať. Celému to chýbalo iba trochu šmrncu do druhej polovice, a trocha viac prachov. Neveldine a Taylor ešte určite dostanú druhú šancu...(7.1.2009)

Rychlé, drzé, akční, nacpané adrenalinem, nápady a zběsilými kamerovými drifty. Neveldine a Taylor to na hollywoodském pískovišti rozjeli, aniž by slevili ze svých videoklipových standardů. Ze všeho si dělají až nihilistickou legraci, Jasona Stathama v hlavní roli ždímou do poslední kapky a dovedou vám skrz celuloidovou stěnu předat tolik nadšení, až vás stáhnou i z té poslední pozitivní emoce, kterou ze sebe dokážete vyklopit. Překvapení, které na fanoušky unavené letošní hollywoodskou tvorbou působí jako baterka Energizer na toho králíčka z reklamy. :)(30.9.2006)

Jsou filmy, které se snaží sdělit nějakou myšlenku, jsou filmy, které se nám přehrabují v citech a jsou i filmy, jimž ve své vlastní filmové hatmatilce říkám hormonální. Nene, nezařazuji tam slaďáky, které masivně vyplavují inzulin, ani filmy s řvoucími miminy, které vyvolávají sekreci prolaktinu. Testosteron a adrenalin - to jsou filmové hormony. A když se k tomu film přizná tak drze a hrdě jako Zastav a nepřežiješ, jsem mu ochoten leccos odpustit... Tak sakra, rozpumpuj to srdce, ať ten adrenalin stříká z uší. Rozstřel tu hlavu, obtáhni tu děvku, vodpal ten auťák, jeď, šlápni na plyn, třískej, bum, bum, vole, makej, utíkej, ber si, co je třeba, vraž mu, sekni, kopej, porcuj, přidej... Uf, prosím, Cheliosi, já mám slabé srdce, já už to nevydržím... doktor říkal, že takové tempo zvlásnu jenom 45 minut a pak si mam dát voraz... a vůbec, co tu dělá ta tvoje holka, vždyť na takovej film není stavěná. Nešlo by jí někam zamknout? Asi ne, viď... No tak promiň, já v druhý půli fakt už votupěl, takže smířlivý ***, jo?(1.2.2009)

• - Ve scéně, kdy je Chev (Jason Statham) je ve výtahu a střílí po policii, je možné si všimnout, že Chevovi po výstřelech dojdou náboje. Hned v další scéně jak však zbraň zase nabitá. (dc125)

• - Chlápka v nemocniční lékárně, který poradí Chevovi trik s nasal sprejem, poznali všichni fanoušci kapely Linkin Park, je to zpěvák této skupiny Chester Bennington. (don corleone)

• - Chev používa mobilný telefón Nokia 8800 Scirocco Edition. (m.a.t.o.)