Reklama

Reklama

Zastav a nepřežiješ

  • USA Crank (více)
Trailer

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (970)

Cival 

všechny recenze uživatele

Čtyři problémy: Trochu málo gradace, tragičtí záporáci, na můj vkus až příliš Stathamova drsňáctví a... ta tepláková souprava opravdu sux. Za patnáct milionů dolarů vyvádí režisérské duo neuvěřitelné věci, tempo nezpomaluje prakticky nikdy a efektních momentů není rozhodně málo. Ale ta Stathamova snaha být cool v každém záběru a tvářit se pořád jako Terminátor mi už místy vadila (proč nemůže na chvíli povolit ten nasranej výraz ve tváři, kterej mu beztak moc nevěřím). Fajn konec. Cca 65%. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Zdrhej Jasone, zdrhej, sic budeš tuhej! Totálně, absolutně šílený akční nářez! Nonstop jízda s pedálem až na podlaze od první do poslední minuty. Film, který se s ničím nemaže, je jako tank valící se stále vpřed, nehledíc na způsobené finanční škody, případně újmy na zdraví méně odolných diváků. Brutální násilí je zde praktikováno v hojné míře, místy je však natolik přehnané, že to hraničí s groteskou. Tenhle film se však vážně nebere. Proč taky. Komiksová nadsázka čouhá z každého rohu. U většiny filmů to bývá zpravidla tak, že jisté věci jsou podány jistým korektním – očekávaným způsobem, Crank je jiný, Crank má koule. Pokud jsem si u něj říkal, že by se „teď mohlo stát tohle“ (ačkoliv jsem nevěřil, že na to budou mít tvůrci odvahu), tak se „teď skutečně stalo tohle“. Zběsilý dojem podtrhuje debutantská, ultraklipoidní režie. Sice utržená ze řetězu, přesto držící slaboučký scénář jakž takž pohromadě. Premisa není tak originální, jak by se mohla na první pohled jevit, kromě Nebezpečné rychlosti si prý hodně vypůjčuje ze starého filmu noir D.O.A. (nikdy jsem neviděl), ale k čemu děj, k čemu u podobné kulervoucí jízdy děj? Jsem nepopsatelně šťasten, že někdo nabral tu odvahu zrealizovat podobný úlet. Hranice mezi genialitou a debilitou je zde nebezpečně tenká. Já si to užíval a myslím tím OPRAVDU užíval. S vypnutým a před jakoukoliv aktivitou varovaným mozkem, ale užíval. Podobně smrtelným způsobem zábavný film zde nebyl od Utrženého ze řetězů, ač k němu bych po „zábavnostní“ stránce měl jisté výhrady, ke Crankovi ne! Pokud budeme mluvit o Lásce nebeské jako o tzv. „ultimativní“ romantické komedii, pak Crank musí být „ultimativní“ akcí. Jde o pomyslný vrcholek Mt. Everestu akčních filmů a Jasona Stathama bych si zde oficiálně dovolil označit za nového akčního hrdinu. Pět hvězdiček je hodně, pět hvězdiček je pro takovou „blbost“ (v tom nejlepší smyslu slova) sakra hodně, ale když je odvázaný film, nechť je odvázané i hodnocení. 90% Zajímavé komentáře: Lateef, pshimi, Visáč, numi, Jordan, 01001, Mahalik, wipeout, t_gon, Vodny ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film se dotýká spousty závážných témat dnešní doby, jako třeba šukačka na chodníku před spoustou japonských turistů, oralní sex v autě, strkání ruky do rozehřátého vaflovače. Jak řešit tyto celosvětové problémy nám ukázal Jason Statham úplně skvěle. Počet šukajících párů na Staroměstském náměstí se od premiéry tohoto filmu údajně ztrojnásobil. Někdy je tam tak narváno souložícími páry, že je třeba jít šoustat na Karlův most. Film vám dá návod jak dát konečně svému životu smysl. Škoda, že z obrazu tvůrci občas dělali geometrii a různě ho půlili a čtvrtili místo toho aby nechali Jasona zabíjet ještě více lidí. Pamatujte si, jestli Vás někdy zabije Jason Statham je to ta největší pocta co se vám může dostat ! ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Vizuálně přeplácaný režisérský debut, který postrádá osobitější styl vyprávění a originální námět topí v plagiátorských akčních sekvencích, které ničím nepřekvapí. Statham je opět cool, jenomže pomalu ale jistě se jeho jednotný výraz začíná stávat trapnou pózou, která je v závěru až otravná. Z absolutního podprůměru tak snímek táhne několik nádherně nekorektních černohumorných perliček (ptáček v kleci, sex u poštovní schránky), jenže proč si to nepřiznat: (spoiler!) klasická klipařina umírá stejně tak jako samotný hrdina filmu – sice se snaží seč mu síly stačí, ale pod ten drn míří tak jako všichni ostatní. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Takže, já nevím. Kostru to mělo namakanou jak stěhovák, ale uvnitř to bylo takové nějaké rachitické. Adrenalínu moře, ale ani kapka na mě nedopadla. Co na mě dopadlo, byl dojem prvoplánového efektu, což ještě umocňoval ten podmračený geroj. Tvrdost, místy ale až směšná a k politování. 2* za jakés takés vizuálno s doporučením "na mě nedejte a klidně si to dejte" a přiznáním, že do některých kvelbů prostě nemám co lízt. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (25)

  • Film byl natočen na digitální kamery, konkrétně na Canon XL-2 a Sony CineAlta HDC-F950. (imagoo)
  • Slovo "Crank" je také anglický slangový výraz pro hlasitou hudbu. (Stanley619)
  • Chlápka v nemocniční lékárně, který poradí Chevovi trik s nasal sprejem, poznali všichni fanoušci kapely Linkin Park, je to zpěvák této skupiny Chester Bennington. (don corleone)

Související novinky

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize

03.11.2009

Aneb „from Heroes to Zeroes“. To, koneckonců, vystihuje i jejich krátkou kariéru. Scenáristicko-režijní duo zaujalo prvním Zastav a nepřežiješ. Dvojka už diváky tak nenadchla a Gamera mnozí považují… (více)

Reklama

Reklama