Zastav a nepřežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

• Belgie

• Nizozemsko

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

Pokud chcete vypnout mozek a užít si 80 minut zábavy, tak tento film je naprosto správná volba. Jason Statham jako velkej drsňák vypadá opravdu dobře a řekl bych, že to v rámci možností zvládl na jedničku. Když ještě uvážíme, že snímek stál pouhých 12 miliónů dolarů tak se jedná o velmi slušnou podívanou. Slušný režijní debut dvojice Neveldine-Taylor.(26.10.2007)

První setkání s britským skokanem- a jiskry od prvního záběru...Jason Statham (který na fotkách vypadá jako poctivý tyrolský zemědělec, který posiluje maximálně s vidlemi a sekerou a nosí stále jeden neotesaný výraz, takže u takové Scarlett Johansson by neměl šanci:-) je v kreaci rozhněvaného muže neuvěřitelně roztomilý a jeho destruktivní eskapády jsou i pro míromilovného diváka čirým potěšením. Postavy hlášky hází od boku jen tak by the way, scény jsou stylové a hravé. Film sviští nadzvukovou rychlostí a když už nemůže, nakopává do do zadní části muzika. Rodinná komedie s tucty mrtvol a kopou nadsázky. A má i přesah: extrémně diváka zrychlí a současně úplně vypne hardisk. Takže místy analýzy nastává paralýza.(24.4.2007)

CRANK je adrenalinový nářez jaký tu už dlouho nebyl. Akce je tady skutečně non-stop a nápady režisérského dua Neveldine/Taylor neznají mezí. Všechny prvky co ve filmu použijí, ždímají naplno a Jason Statham je jim v roli, která mu sedí nejvíce, zdárným pomocníkem a velkým tahounem celého filmu. Místy je však děj přece jen přehnaný a nelogičnosti si v něm taky najdou místo, ale za tu zábavu se to dá bez větších problémů přejít... Kamera se třese, sirény ječí a Chev Chelios vyrovnává svůj poslední účet.(31.10.2006)

• Isherwood

Vizuálně přeplácaný režisérský debut, který postrádá osobitější styl vyprávění a originální námět topí v plagiátorských akčních sekvencích, které ničím nepřekvapí. Statham je opět cool, jenomže pomalu ale jistě se jeho jednotný výraz začíná stávat trapnou pózou, která je v závěru až otravná. Z absolutního podprůměru tak snímek táhne několik nádherně nekorektních černohumorných perliček (ptáček v kleci, sex u poštovní schránky), jenže proč si to nepřiznat: (spoiler!) klasická klipařina umírá stejně tak jako samotný hrdina filmu – sice se snaží seč mu síly stačí, ale pod ten drn míří tak jako všichni ostatní.(28.11.2006)

• CheGuevara

V minulosti to bylo "chléb a hry". Dnes už jenom "Sex, drogy a násilí." Sice jsem se z toho měl posadit na zadek, ale nestalo se. Nejspíš tam bylo těch dobrých ingrediencí na dobrý film zatraceně málo. Adrenalinový jízda, která však po první půlhodině působí tak trochu jako kolovrátek. Statham se může tvářit sebedrsněji, ale tohle jednoduše není můj šálek kávy.(1.4.2007)

• - Chev používa mobilný telefón Nokia 8800 Scirocco Edition. (m.a.t.o.)

• - Hodinky, které má Chev Chelios (Jason Statham) na zápěstí, jsou Tag Heuer Carrera. (kwaicheng)

• - Chevova (Jason Statham) Nokia by měla být po dvaceti minutách nefunkční. Po posledním hovoru si ji totiž uložil do kapsy u košile a strávil dlouhou dobu v bazénu. (Ermanaricus)