poster

Zastav a nepřežiješ

 • USA

  Crank

 • Slovensko

  Zastaneš a neprežiješ

 • Slovensko

  Crank: Zastaň a neprežiješ

 • Slovensko

  Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Jason Statham asi neumí nic jiného než se tvářit tvrdě a mlátit každého živého tvora ve své blízkosti, tak ani tentokrát nezměnil svou oblíbenou pózu. Jason se probudí a je mu nějak špatně, podívá se na vše vysvětlující kazetu, na které zjistí, že v sobě má "sračku z Pekingu", která mu požírá adrenalin a bez trvalého přísunu této oblíbené látky jeho srdce zpomalí a on zemře. V tu chvíli se jeho život nepočítá na minuty a hodiny, ale na vteřiny pří kterých se snaží dělat to nejšílenější co ho napadne. Od hodně rychlé jízdy autem, přes bersekerovskou bitku v baru plného černochů a i trochy sexu s přítelkyní:). Samozdřejmě, že Jason nemůže být za tento drogový dáreček rád a tak se rozhodne pomstít. Kolotoč, při kterém to chvíli vypadá, že režiséři jsou adrenalinovými fanatiky (a milovníky google earth) a možná se ještě trochu povzbudili a inspirovali trochou LSD(když heroin nestačí...). Všechno by bylo v pořádku, každý velký fanoušek adrenalinové jízdy, v které se nešetří kulkami, pěstmi a ani hodně tvrdou muzikou, by byl spokojen, ALE... Tento film dohání vše do naprostých absurdit a např. již zmiňovaný google earth je šíleně trapná a nevtipná záletost stejně jako další různé "stylovosti" . Nemyslete a budete spokojení, ale nevím co s vámi udělá závěr filmu, který celou absurditu a šílenost filmu jen a jen 10x podrthuje. Možná se jako já budete více smát, než by bylo zdrávo...(27.10.2006)

 • H34D
  ***

  Hloupá zápletka, takřka nulový scénář... Ale ne, o tom to tentokrát není, Crank je adrenalinová, zběsilá akce bez pravidel, ryzí potěšení ze stylového běsnění, béčko 21. století. Slovo "nonstop" však na místě není, film v určitých částech zpomalí a tam jdou cítit nepříjemné nedostatky. Režie se mermomoci snaží o co nejcoolovější vyznění, avšak někdy ty všemožné hrátky s kamerou a ultraklipovitým střihem připomínají spíše znouzectnostní zamaskování chabého jádra a nízkého rozpočtu. Ovšem neříkám, že nefungují, vyloženě odporné je jen použití google earth při zoomování... Celkově zábava dobrá a závěr originální. "What are you doing? Driving through a mall, cops chasing me." 6/10(3.6.2009)

 • monolog
  ****

  Tak tenhle film je prostě jedna velká akční jízda, jedna dlouhá nabušená mlátička, adrenalinovka, hořící panák Absinthu s kouskem karamelizujícího cukru, jízda z prudkýho kopce bez brzd a záchraných pásů ve staré roztřesené fordce. Stathamovi drsňáci jsou sice všichni na jedno brdo, ale pokud je ten film opravdu hodně akční, dost humornej a ne úplně bezduchej, jde o dobrou zábavu. Crank si mě získal hlavně tím, že některý klasický klišé akčního žánru prostě staví na hlavu a dělá si z nich viditelnou legraci. No, radno zamýšleti se ale nad obsahem není. Proč? Je tu spousta hloupostí, některý chování postav je nelogický, taky určitá nezničitelnost hrdinů je přehnaná. Pokud má tenhle film něco společnýho s Hlásím svou smrt ať už originálem nebo remakem, tak je to pouze hlavní motiv smrtelné otravy a snaha pomstít se svému vrahovi (původně to bylo najít svého vraha). Konec je tomto žánru dost nečekanej a oproti jiným podobným koncům je dost nápaditej. Sice film občas trošku skřípe, chvílemi to už začne trošku nudit, a občas vám připadne trapný, že by se hlavnímu hrdinovi zvedal adrenalin ve chvíli, kdy trochu šlápne na plyn, přesto si myslím, že je to nejlepší akčňák posledních několika let. Stejně je to zvláštní, je spousta způsobů, jak dostat do těla adrenalinovou šlupku, třeba jen obyčejný běh velkou rychlostí. Ale koukat na Stathama devadesát minut, jak běhá po městě, to by mohlo být zajímavý leda tak pro ženský, kdyby si zapomněl vohoz. A ještě drobnost, přestože je Crank zábavnej a dobrej akčňák, tak kam se hrabe na Bagmana. Bagman je kápo!(19.2.2007)

 • Nathalie
  ****

  První setkání s britským skokanem- a jiskry od prvního záběru...Jason Statham (který na fotkách vypadá jako poctivý tyrolský zemědělec, který posiluje maximálně s vidlemi a sekerou a nosí stále jeden neotesaný výraz, takže u takové Scarlett Johansson by neměl šanci:-) je v kreaci rozhněvaného muže neuvěřitelně roztomilý a jeho destruktivní eskapády jsou i pro míromilovného diváka čirým potěšením. Postavy hlášky hází od boku jen tak by the way, scény jsou stylové a hravé. Film sviští nadzvukovou rychlostí a když už nemůže, nakopává do do zadní části muzika. Rodinná komedie s tucty mrtvol a kopou nadsázky. A má i přesah: extrémně diváka zrychlí a současně úplně vypne hardisk. Takže místy analýzy nastává paralýza.(24.4.2007)

 • Psema
  ****

  S odřenýma ušima sedmdesátka. Za nuzný rozpočet je vizuální řádění naprosto k neuvěření, Jason jako vždy perfektně, ehm, nasraný a některé momenty jsou neskutečně vtipné. Jen ti záporáci a konec. Nevím, ale čekal jsem, že gradace vyjde mnohem líp. Ale jako slušný návrat do bezmozkových "osmdesátek" si tahle oddechová legrace zaslouží přinejmenším uznání.(2.3.2007)

 • - Ve scéně v restauraci, kde Jason Statham vysvětluje Amy Smart co se stalo, tak její škitavka nebyla ve scénáři ani nejde o herecký výkon, je skutečná. (don corleone)

 • - Ve filmu se podle produkce neobjeví ani jedna exploze, i když je tu zapletený jeden granát. (imro)

 • - 20-milionová jízda nezávislého studia Lions Gate Films utržila během prvních třech dnů promítání (1. – 3. 9. 2006) 10,5 mil. dolarů na druhém místě žebříčku návštěvnosti. Jelikož zároveň šlo o prodloužený víkend, úvodní výdělek i s pondělní tržbou byl 12,9 milionů. Snímek překonal debut Stathamova prvního Kurýra (9,1 mil., 2002), ale nedostal se ani na dohled jeho pokračování s 20,1 miliony v roce 2004. Zastav a napřežiješ se nakonec z amerických kin vytratilo se sumou 27,8 mil. dolarů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace