Černé ovce

Black Sheep

Komedie / Horor

Nový Zéland, 2006, 87 min

• Frajer42

Zcela zbytečný film, kde kromě ucházející krajiny, která na Novém Zélandu ani nemůže vypadat zle, není k vidění naprosto nic podařeného. Největším problémem je totální absence humoru, který jediný jsem od toho očekával. Dohromady jsem se dvakrát lehce pousmál. Herci byli naprosto úděsní a příběh si diváckou pozornost nezasluhuje. Dost mě zklamaly i "útoky" oveček. Ve všech případech se odehrají tak, že ovečka na člověka z nějaké strany vyskočí. Bez sebemenšího náznaku ze strany tvůrců o nějakou větší originalitu. Bez podpůrných látek je tato záležitost pro běžného člověka zřejmě nedosledovatelná. Dost jsem trpěl. Lepší odpad! Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Asia_Power a uživatel AlistairMir.(10.3.2017)

Ovčí teror z Nového Zélandu. Film, ktorý ma striedavo rozosmieval (zmutované jahniatko, atď) a uvádzal do rozpakov (znásilnenie týpka baranom). Vcelku ale nič proti, na všetkej tej absurdite som sa celkom bavil, však čo iné sa dalo. Ako strašne som sa mýlil, keď som si myslel, že ovce sú mierumilovné zvieratká. Oddnes prestávam používať aj CloneDVD :)(28.1.2009)

Čakal som viacej a nečakal som, že z toho bude až taká komédia. Humor aký bol použitý napr. v Slithery by stačil, ale nie... niekto tu zbytočne tlačil na pílu. A tlačil tam kde nebolo treba a naopak tam kde mal sa vykašľať. Áno za všetko môže King. Síce to je jeho debut, ale i tak nemôžem toľko nedostatkov ospravedlniť. Režisér tj. spomínaný King sa vyhýbal tým najhlavnejším scénam resp. záberom. Vždy keď na sa malo dačo stať napr. odseknutie hlavy jeden ovci sekerou hneď kamera zmenila záber na dotyčného sekajúceho. I ked sa to vo väčšine hororov tiež robí, čo je na veľkú škodu, netreba brzdiť až tak ako sme to mohli vidieť tu. Ďalší mínus je, že sa väčšina dôležitých záberov odohrávala v tme. Buď sme boli v tmavej stodole, tmavej jame, alebo v totálne tmavom lese. Proste King to ešte nevie a aj preto je Black Sheep iba ďalším priemerným b-éčkom. Možno sa vám zdá nepochopiteľné, že popri toľkej kritike som dal 3 *. Berte to tak, že som čakal niečo medzi 4 až 5*. Som ja ale optimista čo? :D [Videl v Kine / Noc v Kine] Celá recenzia: TU(26.8.2007)

Už jako kluk jsem si hrozně přál vidět Diomédovy masožravé koně ze starořeckých bájí. Ale ani masožravé ovce nezněly špatně, a tak tahle novozélandská crazykomedie slibovala nevšední, vytříbenou a krvavou zábavu. Bohužel ale víc slibuje, než nakonec předvede. Když jen pomyslím, kolik skvělých gagů s dravými ovcemi by dokázal vymyslet aspoň lehce nadprůměrný scénárista... A jak žalostně málo jich nakonec ve filmu bylo... A k tomu ještě mizerná ruční kamera... Velká škoda nevyužitého potenciálu tak slibného námětu. Nejlepší scéna: Útok ovčích šelem na outdoorovou prezentaci. Ale bohužel trvala jen pár minut. Po ospalé úvaze dávám nakonec slabší třetí, a to právě za ovčí útok a ještě za hodně sympatickou hippieekoteroristickou blondsku.(9.2.2017)

Představte si nechutný, temný a drsný film, kde lidské maso ožírají zombíci. Tak, a teď si tam namísto rozpadajících se zombíků dosaďte... ovce :-) Nový Zéland se pro mě tímto filmečkem stává novou hororovou velmocí (no asi by bylo namístě napsat hororovou komedií), protože toto je asi čtvrtý horor ze země Pána prstenů a opět je to neskutečná pecička, na jejíž humor se nechytají ani Angláni ani Australani (o Amících ani nemluvě). Hlavní postavy jsou, tak jako vždy, přehlídka sympatických tupoňů, kdy nebudete mít problém mačkat palce, aby se všichni dočkali zářného konce (a pokud možno bez kopýtek a krásně vlněné srsti). Jen z teho bečení vám po asi půl hodině div nepraskne hlava :-) Nejvtipnější scéna pak samozřejmě ta s motorovkou (a já se tak těšil na krvavou lázničku :-).(2.3.2016)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Torontu 2006. (Terva)

• - Malé cameo si zahrál i režisér Jonathan King. Je to ten muž, kterého táhne ovce a on hledá klíče od auta. (Terva)

• - V Španielsku bol film uvedený v kinách spolu s filmom Severance, podobným štýlom ako dvojfilm Grindhouse. (Mihail123)