Henry (Nathan Meister) se po letech vrací domů s úmyslem odprodat svému bratrovi Angusovi (Peter Feeney) svůj podíl rodinného majetku. Po příjezdu se však v důsledku genetických pokusů prováděných na ovcích, které má na svědomí právě Angus ocitne nečekaně uprostřed pekla na zemi. Zmutované ovce prahnou po lidském mase, jsou velmi nebezpečné a je jich čím dál víc. (Tygrys)

Trailer

Douglas

Zmutované ovce nikdo nečeká! Rozhodně ne obyvatelé novozélandských pastvin, kde zrádný bratr nezrádného bratra geneticky upravuje tyto ubečené sudokopytníky, aby vytvořil nový ovčí druh a byl nechutně bohatý. Černé ovce se okázale hlásí ke karnevalovým komediím Petera Jacksona a některé momenty skutečně jeho styl připomínají. Jenže povrchní nápodoba detailů neznamená, že půjde o stejně dobrý film. Černé ovce totiž trpí akutním nedostatkem chytrých nápadů a dá se dopředu poměrně jasně odhadovat, jak se bude vyprávění dále vyvíjet. ___ Během úvodních dvaceti minut se vyčerpá víceméně všechno, co tvůrce napadlo, ale protože film je koncipovaný jako celovečerní, musí se každý motiv ještě několikrát protočit. Hrdina opakovaně dokáže, kterak je přes ňoumovitost odvážný; ekologická aktivistka co chvíli „přepne“ do ekologicko-aktivistické rétoriky; opakují se řeči o čakrách, o souloži s ovcemi, proměny do ovcodlaků, na lidech si pochutnávající ovce nebo vyhřeznutí vnitřností. Přitom nejde o prvky ustavující vyprávění, ale spíše o významově dost jednoduché obrazy či situace, které nikam nic neposouvají. ___ A tady je ten průšvih... Přes všechnu přiznanou imbecilitu mají Vesmírní kanibalové chytře vymyšlené vyprávění s dílčími pointami, vývojem situací a slušnou gradací. Černé ovce ale jen variují podobné situace, dokud se nedostanou na svých 87 minut. Pak zařadí deus ex machina pointu, se kterou se mohlo vyprávění vytasit víceméně kdykoli, a je konec. Film si křečovitě skoro od začátku připravuje prostor k tomu, aby mohly ovce napadnout větší množství lidí, ale jinak pointy postrádá a většina situací je naprosto nesmyslně vykonstruovaná. A ne, neberu argument, že to mělo být úmyslně blbé. ___ Naopak, úmyslně blbé filmy musejí být o to chytřejší. Podobně jako úmyslně špatnou hru na housle může předvádět jen houslový mistr, který by jinak nikdy špatně nehrál. Rozumíte mi, že? Be-e-e-e-e... ()

novoten

Bee!! Když se ovčí horror tvářil v úvodu vážně, tak jsem kroutil očima, ale jakmile se začalo hláškovat a zákeřná embrya začala lézt po excentrických příslušnících greenpeace, odvázal jsem se a částečně se do téhle perfektně šílené skoroparodie s úžasným tempem zamiloval. Popírání některých zavedených žánrových zvyklostí zavání téměř genialitou. Parafráze na staré dobré klišé s kouřením po sexu jsem v kontextu téměř od smíchu nerozdýchal. ()

Djkoma

Někomu dá tento film fóbii na ovce. Jinému vnutí myšlenku, že nebýt ochránců přírody nikdy by se některé druhy zvláštních živočichů nedostali z laboratoře. Někomu nedá nic, protože inteligentně odejde po 10 minutách z kina a neuvidí tak ani maličkou kapku krve. Hodně krát jsem si vzpomněl například na Braindead a hledal jsem podobnost, která začíná krví a končí šílenými nápady, které pulzují mezi genialitou a šílenstvím(uvidíme, kde bude scénárista za pár let, ale sázím na americkou variantu Bohnic s ovééééčkama). Koukám, že polovina uživatelů dává hodnocení podle alkoholu, co koloval velkým sálem (sedl jsem si dobře:)). Trocha alkoholu a podprůměrná komedie je na 70 %. Třeba se bude jednou při vstupu na půlnoční projekci např. Hostelu 8 : Česká invaze dávat po odtržení lístku zdarma jedna lahvička něčeho silnějšího... To by pak Eli Roth možná vedl Top 100 filmů na čsfd... PS: já se vyhnu tomu bééééé za každou cenu nebudu přeci jako každý kdo to viděl ... :-D ()

Renton

MFF KV .. Scénář: Jonathan King .. Ovečky jsou čistokrevný béčkový film, kde jsou dvě hvězdičky odpovídajícím hodnocením. Jenže za tu neodolatelnou půlnoční atmosféru (flaška alkoholu po ruce, aplaus obecenstva při každé dobré i blbé scéně), která se pouze při Ovcích vyrovnala loňskému Poseidonu musím o tu jednu hvězdičku nadržovat. ___PS: Rob Roy nekecá, jen měl prostě smůlu, že seděl sám na balkóně a ne u alkoholového akcelerátoru :o))) Bl béééé ček. 50%. ()

Cervenak

Viac ako film to funguje ako výborný námet na konverzáciu: "A videl si ten horor, v ktorom na malebnej novozélandskej farme začnú vraždiť zmutované ovce a blbý grínpísák sa zmení na ovcodlaka a začne žrať mäso?" S tým zabodujete v každej spoločnosti. Hlavne medzi trávou smrdiacimi batôžkárskymi vegetariánmi. Film samotný je čistá jednohubka. Veľkolepú béčkovú zábavnosť PíDžejovho Bad Tastu nedosahuje ani náhodou, ale ovce od štúdia WETA sú namakané a porcie brutality vskutku štedré. "You little b-beeeeeeee-stard!" ()

• Špeciálne efekty boli vytvorené firmou WETA Workshop, ktorá sa podielala aj na trilógii Pán prsteňov. (Mihail123)
  • Ve filmu můžeme několikrát slyšet režiséra Jonathana Kinga. Namluvil zvuky některých ovcí. (Terva)
  • Malé cameo si zahrál i režisér Jonathan King. Je to ten muž, kterého táhne ovce a on hledá klíče od auta. (Terva)