Černé ovce

Richard Bluck

Chris Plummer

Scénografie:

Kim Sinclair

Kdo by nechtěl vidět srandovní ovečky (heslo buď hodný jako ovečka po tomhle nebude už nikdy platit...), které vypouštějící methan a pojídají lidi... Jedná se o průměrnou záležitost, která se místy vleče a místy baví, ale mě to neurazilo (a vlastně ani nenadchlo). Skvělý nápad ze kterého mohl být ještě větší úlet, než je... Chtělo by to ještě více absurdních situací, více humoru, více krve a vnitřností, prostě více všeho. Peter Jackson je asi jenom jeden, ale 3* si jistě zaslouží...(31.8.2008)

Subsubžánr hromadných zvířecích hororů (mimochodem je to můj žánr nejoblíbenější, ale nikomu to neříkejte) by se dal rozdělit minimálně ještě na dvě kategorie. Ty které se berou plně vážně ( zejména starší filmy jako Slimáci, Squirm, Mravenčí terror) a ty které rozhodně ne (spíše nové snímky jako Hadi v letadle nebo právě Black Sheep). Nedokážu úplně uspokojivě říci, jaký subsubsub žánr mám raději, možná přecijenom ten prvně jmenovaný, ovšem humor v obou dvou je trochu jiné kategorie a Black Sheep bezpochyby patří ke špičce svého žánru, jemuž nechybí snad žádné z povinných klišé. Jen se trochu obávám, že nového vážného animal horroru se už nikdy nedočkám, tedy alespoň v americké produkci, v takové Asii ta šance možná ještě je.(6.7.2007)

• salahadin

Za chvíli nás budou mordovat motýlci a zmutovaná jablka s hruškama...(7.3.2009)

Na komedie budu koukat už jedině s dabingem! Ani dvacet fucknutí se nechytá na trefně použité české sousloví, jako např. "Jebat ovce" apod. :-D Určitě se jedná o originální nápad, ovce útočí, to tady ještě nebylo. Zajímavý nápad ovšem trochu kazí zpracování, které je chvílemi až moc crazy. Zábava je velice často dobrá (Hej! Ruce vzhůru? Přesně!), ale humorná dávka mohla být při podobném námětu větší. 55%(14.2.2011)

Jedna hvězdička za to, že jsme před filmem zahulili. Druhá za alkohol během projekce. Třetí za atmosféru půlnočního velkého sálu. Čtvrtá hvězdička za samotný film, který sice poskytně vtipné momenty, ale chybí mu výraznější děj a spád.(4.7.2007)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Torontu 2006. (Terva)

• - Špeciálne efekty boli vytvorené firmou WETA Workshop, ktorá sa podielala aj na trilógii Pán prsteňov. (Mihail123)

• - Ve filmu můžeme několikrát slyšet režiséra Jonathana Kinga. Namluvil zvuky některých ovcí. (Terva)