Černé ovce

Chris Plummer

Scénografie:

Kim Sinclair
  • agathon

njn, Braindead to neni, no... Přecejen už uplynulo asi moc času a tenhle žánr - alespoň v mých očích - vždycky souvisí s dobou, v který vzniká. Tohle je sice sympaticky trikově tradiční a ani se to nesnaží hrát na něco, co to není, přesto je to podivně suché. Moc nechápu, co v Black Sheep vzbuzuje takove nadseni. Vzdyt v tomhle filmu není nic, co bychom už nesčetněkrát neviděli jinde a to v daleko zábavnějším obalu. Co si žádaly kinematografický konvence před nějakými dvaceti lety, působí dneska už totálně mimo. Dnešek si podle mě žádá úplně jiný "kinematograf". Pokud chtěli tvůrci natočit "poctu žánru", dělají tak moc krotce, nevtipně a nepatřičně "korektně". Pokud jim šlo o parodii.. No, tuhle možnost raději rovnou odmítám, protože parodovat něco, co se už ze své definice aproduje jaksi samo, je nesmyslným nošením dříví do lesa. A pokud chtěli prostě zcela bezelstně natočit jenom další černohumorný gore horrůrek, měli tak udělat výlučně současnými vizuálními prostředky (jako - no já nevím - třeba v Hory mají oči nebo remake Úsvitu mrtvých...) a ne se tvářit, že to celé vzniklo před dvaceti lety. To by totiž celé vypadalo/ šlapalo/ bavilo úplně jinak. Dvě miniaturní hvězdičky jsou až až, protože přese všechno musím uznat, že jsem se párkrát vcelku zasmál. Pitomě nafouklá bublina...(8.7.2007)

Jonathan King nie je Peter Jackson. I keď Black Sheep ho s ním spojuje dostatočne šialeným nápadom, pôvodom filmu a trikovým štúdiom Weta. Dostatočne šialený nápad je bohužiaľ nedostatočne využitý, film je komornejšieho razenia (a pritom ten záber valiacich sa oviec z kopca na mestečko bol tak krásny) a masky sú na úrovni Jacksonovho Braindead !!! Film mi najviac pripomenul Slither no i ten šľapal na väčších obrátkach. Black Sheep je tým pádom zaujímavý prostredím, novými zvieratkami a sem tam zábavným záberom (i keď útoky sú niekedy až trestuhodne ukončené nekompromisným strihom) alebo hláškou („ ... little beestards!“).(10.6.2007)

Zdá se mi to, nebo cokoliv z australské nebo novozélandské produkce je vždycky takový krvák? A to myslím doslova. Proč mi tohle připomíná filmy režie Petera Jacksona? Ale spíš mě zaráží, kam lidi na ty scénáře chodí. Nápad je to skvělý a zpracování takové, jak jsem si to představoval, i když něco nedává smysl. Po čase jsem se díval zase na něco, co mě přivede do stavu, ve kterém by se ve mně krve nedořezal.(20.6.2012)

Kdo by nechtěl vidět srandovní ovečky (heslo buď hodný jako ovečka po tomhle nebude už nikdy platit...), které vypouštějící methan a pojídají lidi... Jedná se o průměrnou záležitost, která se místy vleče a místy baví, ale mě to neurazilo (a vlastně ani nenadchlo). Skvělý nápad ze kterého mohl být ještě větší úlet, než je... Chtělo by to ještě více absurdních situací, více humoru, více krve a vnitřností, prostě více všeho. Peter Jackson je asi jenom jeden, ale 3* si jistě zaslouží...(31.8.2008)

• dr.horrible

Tento film mi odporučil kamarát (s odstupom času bývalý kolega, btw), s tým že má ísť o niečo podobné ako bol Slimák. Škoda že to nie je pravda. Slimák bol hororovou poctou, v hororových pasážach zvrátenou a napínavou, nechutnou a po komediálnej stránke veľmi vtipnou. Black Sheep ako horor nefunguje vôbec - ani sa o to nesnaží, a čo do humoru je to skôr zábavné ako vtipné. 50%. Masky a triky super, inak srandička na jedno použitie(20.6.2013)

• - V Španielsku bol film uvedený v kinách spolu s filmom Severance, podobným štýlom ako dvojfilm Grindhouse. (Mihail123)

• - Natáčelo se na Novém Zélandě v lokalitách Wairarapa a Wellington. (Terva)

• - Malé cameo si zahrál i režisér Jonathan King. Je to ten muž, kterého táhne ovce a on hledá klíče od auta. (Terva)