Černé ovce

Richard Bluck

Chris Plummer

Scénografie:

Kim Sinclair

Povedzme si na rovinu- je to hovadina. Dobrým ťahom však bolo, že si tvorcovia dokázali robiť srandu sami zo seba a film sa pomerne úspešne podarilo dotiahnuť na hranicu medzi komédiou a hororom. Divoké ovce zďaleka nevojdú do dejín v trikovej oblasti, ale ich nedokonalosť presne sedí v komediálne ladenom horore. To či vám film sadne samozrejme závisí od kadencie vtipov a humoru, ktorá je tu bohužiaľ dosť nízka. Ak by sa na humornej stránke zapracovalo, mohlo to byť podstatne lepšie. Jedna scéna sa mi však nezabudnuteľne vryje do pamäti. Je to "kefujúci " baran, ktorý si pekne mééékáá do rytmu až mu ľudská obeť zabodne nožnice do kopýtka...V tej chvíli je to veľmi silné MÉÉÉ... Prikloniť sa k slabším trom hviezdam ma presvedčil i záverečný odpal stáda. Je to jeden z tých filmov , kde je akékoľvek hodnotenie od odpadu až po plný počet absolútne v poriadku a nikoho nebude srať. 50%.(13.11.2013)

Fantastická hororová komédia v ktorej nemôžte brať vážne nič. Angus prevádza genetické pokusy na ovciach ale to sa mu vymkne s pod ruky a ovce majú chuť na ľudské mäso a tak vraždia každého kdo im vzkríži cestu. PS: Najlepšia scénka bola keď sa celé stádo oviec vyrútilo na ľudí a žrali im zaživa vnútornosti 80 percent.(20.6.2008)

A mě to pobavilo. Já nevím, co diváci pořád čekají od druhořadých horrorů, potažmo komediálních. Není to Bergman ani Fellini, je to film pro zábavu. Uchvátila mě nádherná kamera a kouzelné přírodní scenérie. Pak roztomilé ovečky, zmutované ovečky, zmutovaní lidé - takoví pololidé a poloovečky a nakonec roztomilé krvavé výjevy. Hromadný atak oveček na dav lidí byl prostě rozkošný. Jediný problém mi vyvstal, když mě pozval kamarád do Prahy, kde si vzal zajímavou brigádu - pásl ovečky.... Pořád se divil, proč si je nechci pohladit, že jsou hrozně hodné a přítulné. Ale znáte to, s prominutím, blbá ovce, nevíte, co se jí honí hlavou, pak jí rupne v kouli...a raději nedomýšlet. A protože mám rád přírodu a filmy o zvířatech, tak se mi tenhle moc líbil. Ale pokud někdo nemá rád zvířata, potažmo ovečky, dívat by se na něj raději neměl.(16.8.2010)

První a nejdůležitější klad filmu je zřejmý - ještě nikdo nenatočil film o zmutovaných vraždících ovcích s takovým vtipem a nadhledem. Další klady jsou již minoritní a závislé na osobní zkušenosti a vkusu každého z nás. Jakousi přidanou hodnotu mohou očekávat všichni kdo byli a) na novém Zélandu, b) mají rádi zombie horory popřípadě parodie na zombie horory, c) mají rádi ovce popřípadě skopové. Jinak nelze než souhlasit s Douglasem, že většina nápadů (velmi dobrých mimochodem) se vyčerpá v první půlhodině a pak už je to jen více či méně zábavná dobíhačka.(5.1.2008)

Představte si nechutný, temný a drsný film, kde lidské maso ožírají zombíci. Tak, a teď si tam namísto rozpadajících se zombíků dosaďte... ovce :-) Nový Zéland se pro mě tímto filmečkem stává novou hororovou velmocí (no asi by bylo namístě napsat hororovou komedií), protože toto je asi čtvrtý horor ze země Pána prstenů a opět je to neskutečná pecička, na jejíž humor se nechytají ani Angláni ani Australani (o Amících ani nemluvě). Hlavní postavy jsou, tak jako vždy, přehlídka sympatických tupoňů, kdy nebudete mít problém mačkat palce, aby se všichni dočkali zářného konce (a pokud možno bez kopýtek a krásně vlněné srsti). Jen z teho bečení vám po asi půl hodině div nepraskne hlava :-) Nejvtipnější scéna pak samozřejmě ta s motorovkou (a já se tak těšil na krvavou lázničku :-).(2.3.2016)

• - Natáčelo se na Novém Zélandě v lokalitách Wairarapa a Wellington. (Terva)

• - Ve filmu můžeme několikrát slyšet režiséra Jonathana Kinga. Namluvil zvuky některých ovcí. (Terva)

• - Špeciálne efekty boli vytvorené firmou WETA Workshop, ktorá sa podielala aj na trilógii Pán prsteňov. (Mihail123)