No, musim teda říct, že mě docela překvapilo, jak je to celkově odfláklý, sice akční sekvence jsou fakt hodně vytuněný a čumí se na to parádně, krom toho to má skvělý hi-end triky, který to ještě umocňujou a Robert Downey Jr. je super, jenže je tu problém, že film je bohužel za prvé hodně dlouhej, možná až trošku zbytečně protahovanej Ironmenovským vznikem a za druhý akce je velice pomálu, většinou se všechno řeší dialogy a ty nejsou zrovna promakaný, aby dokázaly na nějakej větší časovej objem upoutat natolik, že by se člověk prostě bavil i bez tý akce, kterou od toho očekává a která by měl ruku v ruce s kvalitní příběhem táhnout celej film, mimoto mi přišlo, že ve filmu je hned několik hodně, ale fakt hodně lacinejch scén a Jeff Bridges fakt moc nepřesvědčil. Sice mě to nezklamalo, ale ani mě to nedokázalo oslnit(12.5.2008)

Opět povedená Marvelovka, která mě nezklamala. Robert Downey Jr. hláškuje, cool vypadá, prostě skvěle hraje a díky jemu charismatu má tento film ty správné grády. Pro roli Iron Mana (hlavně jako Tony Stark, kterým bych chtěl ve skutečnosti být víc než Peter Parker nebo Bruce Wayne) je snad tou nejlepší volbou. Skvělá hudba, dobrá a efektní akční jízda s mnoha výbornými momenty. Asi ve zkratce se dá říci, že jsem zhlédl svěží a vtipný film se skvělým obsazením, kterému nechybělo mnoho, abych dal plné pěti hvězdičkové hodnocení, ale jako začátek letní filmové blockbusterové sezóny 2008 dost dobrý. Pokud budou v tomto duchu a ještě lépe pokračovat další filmy, tak se máme na co těšit. Mé hodnocení 4 hvězdičky… PS: Potěšila mě spoustu odkazů na komiksový svět, např. Stan Lee, S.H.I.E.L.D a hlavně scéna za závěrečnými titulky (nezapomeňte vydržet)….(1.5.2008)

Na těchhle akčních filmech, které si na nic nehrají a které jsou svým způsobem dokonalé, prostě něco je. Postava Tonyho Starka na mě z trailerů sice působila dost protivně, ale ve filmu samotném jsem se ho oblíbil (všechno je lepší než Tobey Maguire jako protivný nekňuba Peter Parker). Příběh je možná jednoduchý, ale Stan Winston udělal i tentokrát něco natolik cool, že to přezáří veškeré slabé stránky a kostým Iron Mana bych doma ve skříni rozhodně chtěl. Pokud nebudete zuřit nad každým popřením fyzikálních zákonů a budete si film jednoduše užívat, není vůbec špatný.(1.10.2008)

Podavajuc si ruku s nazvom, je z filmoveho Iron Mana industrialny nadych citit takmer v kazodm zabere. Vybornou volbou bolo aj obsadenie R. Downey Jr., ktory v interakcii tak s oraganickymi ako i anorganickymi spolupracovnikmi dodava postave podvratneho (anti)hrdinu potrebny humor a stylovost. Ovsem zvysok (vratane okateho striafania sa na sucasnu politicku klimu) je uz sedym priemerom. Hudba sa snazi permanente pumpovat grady, ovsem obraz strihovo voci audio zlozke trpi dychavicnou disharmoniou, navyse s nulovym kontom eye-candy zaberov (a to mal reziser za kamerou eso v podobe Aronofskeho vizualneho virtuoza - Matthew Libatique). Chapem, ze Iron Man ma byt akousi drzou a drsnou antitezou ku komiksovym hrdinom s rozdrasanou dusou (Downeyho Tony Stark tento fakt v zavere ironicky podtrhne a zaroven zhodi), ovsem osobne mi ta nablyskanost a snaha o efeknost (bez efektivnosti) drhla. PS: AK chcete vidiet naviazanie Iron Mana na dalsie komiksove univerzum od Marvela, pockajte si na sekvenciu po zaverecnych titulkoch.(29.4.2008)

Zábavné a pěkné. Iron man už od prvního nápadu nemohl být na zfilmování zrovna jednoduchý. Samotný Tony Stark, hlavní a stěžejní postava, musel být naprosto přesně vystižen a to se povedlo na 200%. Robert Downey Jr. dokazuje, že vždy byl skvělým hercem, ale potřeboval roli, která by ho vystřelila do Hollywoodské TOP třídy. Tu teď našel a pochybuji, že se jí bude chtít vzdát, protože Tony Stark je mnohovrstvá postava, které nebude stačit jedne film, doufejme ani trilogie. od prvního vtipu, prvního pohledu až po závěrečnou (geniální) tiskovou konferenci je RObert Downey Jr. klenotem celého filmu a tím pravým Iron manem. Marvel si nemohl přát lepší první film, než Iron mana plného efektních scén, částečně i akce a skvělých postav obsazených výbornými herci. Někoho možná zklame Jeff Bridges, ale na druhou stranu neměl tolik prostoru a taková Gwyneth Paltrow s Terencem Howardem jsou další trefy do černého. Jon Favreau se drží stylového řemesla dokonale a nedopouští se jediné chybičky. Takhle vtipný akční film s výbornými herci tu dlouho nebyl a snad nikoho neodradí ani snad (podle mě tomu tak není :-))) "dětinsky" vypadající Iron man.(5.10.2008)

• - Šance k vytvoření soundtracku byla nabídnuta Harry Gregsonu-Williamsovi, který odmítl, protože pracoval na filmu The Chronicles of Narnia: Prince Caspian. (HellFire)

• - Spoiler: Brian Bendis napsal pro Nicka Furyho tři stránky dialogů, ze kterých si štáb vybral nějlepší větu. Aby se vše udrželo v tajnosti, byla scéna natočena jen s nezbytnou posádkou a vymazána ze všech upoutávek, aby se objevila až ve finální podobě filmu. (HellFire)

• - JARVIS je skratka z anglického "Just A Rather Very Intelligent System". (surfound)