Asi nejlépe zahraný komiks, kam má úctyhodná pamět sahá. Akce bylo málo, ale byla strašně zábavná. A já při ní přímo bažil po tý počítačový hře Iron Man. Strašně by mě bavilo si dávat všechny ty blbečky s kalachama ve svym ultracool hi-tech brnění. Ano kostým hlavního hrdiny se mi líbil :) Příběh nic originálního nepřinesl a musíte se naučit ignorovat tu debilní část ze začátku, když si Stark staví brnění přímo před zraky teroristů a těm to furt nedochází. Celý film by mohl být i kratší a víc akční, ale já byl spokojen. Ještě jednou má pocta všem zůčastněným hercům Jeff Bridges - ultraexcelente výkon. Robert Downey Jr. taktéž a Gwyneth Paltrow byla moc milá. Dokonce i naprosto zbytečná postava Terrence Howarda je díky jeho výkonu fakt dobrá.(2.5.2008)

No, musim teda říct, že mě docela překvapilo, jak je to celkově odfláklý, sice akční sekvence jsou fakt hodně vytuněný a čumí se na to parádně, krom toho to má skvělý hi-end triky, který to ještě umocňujou a Robert Downey Jr. je super, jenže je tu problém, že film je bohužel za prvé hodně dlouhej, možná až trošku zbytečně protahovanej Ironmenovským vznikem a za druhý akce je velice pomálu, většinou se všechno řeší dialogy a ty nejsou zrovna promakaný, aby dokázaly na nějakej větší časovej objem upoutat natolik, že by se člověk prostě bavil i bez tý akce, kterou od toho očekává a která by měl ruku v ruce s kvalitní příběhem táhnout celej film, mimoto mi přišlo, že ve filmu je hned několik hodně, ale fakt hodně lacinejch scén a Jeff Bridges fakt moc nepřesvědčil. Sice mě to nezklamalo, ale ani mě to nedokázalo oslnit(12.5.2008)

Na těchhle akčních filmech, které si na nic nehrají a které jsou svým způsobem dokonalé, prostě něco je. Postava Tonyho Starka na mě z trailerů sice působila dost protivně, ale ve filmu samotném jsem se ho oblíbil (všechno je lepší než Tobey Maguire jako protivný nekňuba Peter Parker). Příběh je možná jednoduchý, ale Stan Winston udělal i tentokrát něco natolik cool, že to přezáří veškeré slabé stránky a kostým Iron Mana bych doma ve skříni rozhodně chtěl. Pokud nebudete zuřit nad každým popřením fyzikálních zákonů a budete si film jednoduše užívat, není vůbec špatný.(1.10.2008)

Po dlouhém čekání a velkém očekávání jsem se konečně dočkal Iron Mana v kině a dostal jsem to co jsem čekal ;-) Výrazně humorně laděná komiksová adaptace, kterou vynáší nejvýš samotný „železný muž“ Robert.Downey Jr. Kdo by nechtěl být jako on, nebo aspoň mít podobně obsáhlé bankovní konto, tak moc cool garáž, nemluvě o trošku více nóbl vilku než je zvykem ;-) akce je dobře natočena, rockově doladěna a na plátně ji to moc sluší, zvuk je čistý a úderný. Konečně jsem viděl dokončené a dosazené do děje, tolik známé útržky z trailerů, nejvíc jsem se těšil na scénu s tankem a audi Q7, celkově tam bylo až moc „AUDIn“ Velká zábava a hodně dobře přepsaný komiks, těším se popřípadě na další díly. 9/10*(26.5.2008)

Tímto se pravděpodobně rozjíždí nová marvelovská série. A bude velkolepá. Píšu bude, protože se mi zdá, že zde tvůrci ještě tolik na akční pilu netlačili. Ano, jsou tu scény, které jsem polohlasně okomentoval: "No do prdele, tak tohle bylo hustý!", a o ironmanovský zlatotitanový oblek píšu Ježíškovi už teď, ale přeci jenom tu je akce rozložena velmi střídmě. Film se spíše zaměřuje na netradiční vznik hlavní postavy, je poměrně hovorný a místy též šablonovitý. Vizuální efekty působí hodně dobře, avšak nečekejte scénu, která vás vytrhne ze sedačky, vymete s vámi schodiště a rozcupované vyplivne zadními dveřmi u kontejneru. Z hlediska efektů a akce možná mírně zdrženlivé, ale jsem přesvědčen, že právé "železné" peklo nám bude představeno v díle druhém. Co však dělá snímek ukrutně sebevědomým a zábavným, jsou herecké výkony. Iron Man bez Roberta Downeyho Jr. by byl jako Ironhide bez svých turbokanónů. Downey má viditelně obrovské charizma a občas kromě střel vypálí nějakou bomba hlášku, Paltrow působí velice příjemně, Bridges zase killerovsky chladně. Produkce je monstrózní, parádně vypadají Starkovy hi-tech věcičky: rozmlouvá se svým robotem Trubkou a ve futuristické dílně můžete zakopnout o nejrůznější stroje, projektory, či hologramy, tohle fakt žeru. Pěkně si to tvůrci oťukli (škoda průměrného, místy nepřehledného finále), počkají si na výdělky a za dva roky vysmahnou akcí nadupaný druhý díl, věřím tomu. Těšil jsem se a jo, jsem spokojen. Kruci, mít v šatníku jeden takovej golemovskej vohoz... 185 miliónů dolarů(rozpočet)/580 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(2.5.2008)

• - Úvodní znělku ze seriálu Iron Man (1966) uslyšíme ve filmu třikrát: na předávání cen Apogee Award, v kasínu a ložnici Tonyho Starka. (HellFire)

• - Ke scénáři přispěli i tvůrci komiksů Mark Millar, Brian Bendis, Joe Quesada, Tom Brevoort, Axel Alonzo a Ralph Macchio. (HellFire)

• - Ve filmu uslyšíte písně světoznámých heavy metalových legend AC/DC „Back in Black“, Sucicidal Tendencies „Institutionalized“ a na konci filmu skladbu „Iron man“ od Black Sabbath. (MortUARY)