Tak bohuzel to zas takova pecka neni. Film totiz trpi klasickym problemem prvnich filmu o superhrdinech a tudiz se tvurci vic zamerily na samotnej vznik Iron Mana. Coz o to, prvnich asi 30 minut to nakopnou v fakt paradnim tempu, dokonalej Downey haze jednu hlasku za druhou, sviznej dej, drsna hudba, slusna akce. Jenze jakmile se dostane ze zajeti a zacne stavet finalni verzi brneni, tak az na jednu mensi akci se v podstate skoro 90 minut jen keca a pripravuje puda pro zaverecnou bitvu, ktera nijak zvlast bombasticka neni, obzvlast, kdyz Iron Manovo brneni vydrzi min, nez jsem cekal a zaporak v podani Jeffa Bridgese, ackoliv hraje slusne, je hodne slabej. Navic ty kecy jsou kolikrat docela unavny a i Downey tu ma dost malo hlasek, precejen, kdyz to tvurci ze zacatku pojali s takovym drobnym nadhledem, meli tak pokracovat az do konce a ne spadnout do klasicky klisoidnosti vetsiny komiksovejch adaptaci, kdy hlavni hrdine prozre a musi pachat dobro a blablabla. Aspon, ze triky jsou na paradni urovni a hudba je docela drsna a fakt si muzou gratulovat za Downeyho, kterej film utahne i v nudnejsich pasazich, i kdyz mu scenar dava kolikrat dost malo prostoru, aby to poradne rozjel.(12.5.2008)

Opět povedená Marvelovka, která mě nezklamala. Robert Downey Jr. hláškuje, cool vypadá, prostě skvěle hraje a díky jemu charismatu má tento film ty správné grády. Pro roli Iron Mana (hlavně jako Tony Stark, kterým bych chtěl ve skutečnosti být víc než Peter Parker nebo Bruce Wayne) je snad tou nejlepší volbou. Skvělá hudba, dobrá a efektní akční jízda s mnoha výbornými momenty. Asi ve zkratce se dá říci, že jsem zhlédl svěží a vtipný film se skvělým obsazením, kterému nechybělo mnoho, abych dal plné pěti hvězdičkové hodnocení, ale jako začátek letní filmové blockbusterové sezóny 2008 dost dobrý. Pokud budou v tomto duchu a ještě lépe pokračovat další filmy, tak se máme na co těšit. Mé hodnocení 4 hvězdičky… PS: Potěšila mě spoustu odkazů na komiksový svět, např. Stan Lee, S.H.I.E.L.D a hlavně scéna za závěrečnými titulky (nezapomeňte vydržet)….(1.5.2008)

Asi nejlépe zahraný komiks, kam má úctyhodná pamět sahá. Akce bylo málo, ale byla strašně zábavná. A já při ní přímo bažil po tý počítačový hře Iron Man. Strašně by mě bavilo si dávat všechny ty blbečky s kalachama ve svym ultracool hi-tech brnění. Ano kostým hlavního hrdiny se mi líbil :) Příběh nic originálního nepřinesl a musíte se naučit ignorovat tu debilní část ze začátku, když si Stark staví brnění přímo před zraky teroristů a těm to furt nedochází. Celý film by mohl být i kratší a víc akční, ale já byl spokojen. Ještě jednou má pocta všem zůčastněným hercům Jeff Bridges - ultraexcelente výkon. Robert Downey Jr. taktéž a Gwyneth Paltrow byla moc milá. Dokonce i naprosto zbytečná postava Terrence Howarda je díky jeho výkonu fakt dobrá.(2.5.2008)

Na předpremiéře jsem byla naposled tak na Návratu krále, na Iron mana jsem dostala pozvání. Tak sem aspoň zjistila, jak vypadá soutěž o dvd před filmem (kdo chytí hozený míček do publika, vyhrává dvd-ovšem nesmíte sedět v poslední řadě, páč tam to nedolítne), že film začně, až se dostaví úplně všichni a opravdu skoro každý chřoupe popcorn nebo nachos). A v celym sálu bylo asi jen 20 holek, takže to vypadalo na čistě pánskou zábavu. Film byl ovšem více než dobrý. Bylo to snad poprvý, kdy se mi ani trochu nelíbil protagonista a jedna z mála komiksových adaptací, u níž neznám předlohu. Když si to ale Iron Man fičel vzhůru, mé srdce zaplesalo a Superman nebo Spiderman byli rázem zapomenuti. Hudební podkres byl přímo ukut na míru. Jeff Bridges výtečně ďábelský + během filmu po částech porcovaný humor. Trošku mi vadil okatý cliffhanger po závěrečných titulcích a ani známým klišé se film nevyhnul ("Don´t waste your life" etc). Ale i tak: 85%! Iron Man? That's kinda catchy.(30.4.2008)

Sympatická blbůstka, ktorá síce nevystrelí zo sedačky x-menovskou či spider-manovskou dynamikou a veľkoleposťou, ale príjemne pobaví Downeyho exhibíciou (celý film stojí na ňom) a vôbec prekvapí zaujímavým hereckým obsadením. Jeff Bridges ako holohlavý zloduch a Gwen Paltrow ako asistentka superhrdinu, to sa len tak nevidí. Ináč je ale IRON MAN nechutne nezávadný, rodinný, až detský. Chcelo by to viacej cynizmu a „dospeláckeho nadhľadu“.(2.5.2008)

• - Ghostface Killah (slavný americký rapper) si jako velký fanoušek Iron Mana (používá přezdívky „Ironman“ a „Tony Starks“ a jedno ze svých albumů pojmenoval dokonce „Ironman“) zahrál ve filmu cameo, ale jeho scéna byla nakonec vystřižena. (HellFire)

• - Celosvětová premiéra proběhla 14. dubna 2008 v Sydney. (Varan)

• - Teroristická skupina se jmenuje „The Ten Rings“ (Deset prstenů), což je jasná narážka na komiksového zloducha Mandarina, který nosí 10 prstenů, z nichž každý oplývá specifickou mocí. (HellFire)