Pokúsiť sa s filmovať tak náročnú tému, ako je narodenie Krista neskončí vždy z úspechom, čoho sme svedkami v tomto prípade. Príbeh je postavený dobre, lenže dialógy medzi postavami, a Máriine monológy sú napísané strašne . Dal by som scenáristovi po rukách, za to všetko čo pokazil. Mária my občas pripadá ako narušená schizofrenička, pýtajúca sa hlúpymi otázkami a čakajúca kým si dá na ne hlúpe odpovede. Joachim a Anna, ako jej rodičia mi pripomínajú skôr rodičov z nejakého Amerického seriálu. Autor nezvládal postavy ako Mária, Anna, Joachim, Herodes a spol. , za to celkom podarené postavy sú Zachariáš, Traja Králi a Jozef. Dielo nie je dotiahnuté ani v kultúrnom pozadí, je slabo vykreslená ortodoxná Židovská spoločnosť, Rimania sú vykreslený ako Sicílsky Mafiáni , Herodes ako narušený Architekt a mnohému chýba biblická vierohodnosť. Dávam 3 hviezdičky.(24.3.2009)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $37,629,831Tržby Celosvetovo $46,432,264Tržby za predaj DVD v USA $25,988,003 //počet predaných kusov 1,610,510║ Je to podané strašne do všednej prázdnoty. Vizuálne by sa to aj dalo ale ten dej nemá kúska čara. /25%/(14.11.2008)

• gouryella

Horších 50 %. Film se potácí v šedi nudy.(18.3.2007)

• mandes

rozpočet : $35 million otvárací víkend : $7,849,304 tržby celosvetovo : $46,429,391(12.12.2006)

• Dadel

Nějak nechápu, proč se režisérka, která se proslavila filmem o skejťácích, rozhodla natočit nudnou křesťanskou agitku..(20.10.2007)

• PinokKio

Není nad to udělat si vánoční pohodu uprostřed léta. Jen toho sněhu tam bylo nějak pomálu. Marie je sice štramanda, ale moc legrace si s ní člověk neužije (to leda ten duch svatý) a Josef je takovým předobrazem Brandona Walshe z Beverly Hills (směrovačku už si nepamatuju : ) Tak aspoň že jim to dobře dopadlo a narodil se jim v Betlémě v tom smradu ve chlévě ten vánoční panáček.(3.7.2012)

Tak už to bývá...křesťanství dnes není oblíbené náboženství (lidem asi vadí, že křesťani je v současné době ohrožují na životě teroristickými útoky:-D), a jakmile se objeví nějaký film s touto tématikou, ejhle je z něj hned agitka (Dadel asi nechápe, že film např. o klonování nemusí být nutně agitka). Masa omezených mozků tak bude kritizovat nejen film, ale jeho pomocí i samotné náboženství a plácat nesmysly, jako že jsou rádi ateisty a podobné bláboly. Tak tohle už vůbec nechápu a odsuzuju jako projev mozkové obrny. Když už si chcete ukájet své antikřesťanské tužby, táhněte na Novinky.cz, tam se některé vaše věty hodí. Zpět k filmu - nemám větších výhrad. Lokace, herci i příběh se mi líbí, ale přesto nemám pocit, že bych viděl dokonalý film. Parádní je hudba od Mychaela Danny včetně upravené skladby O come, o come, Emmanuel. Vyšší hodnocení nedám, protože styl F. Zeffirelliho je mi zkrátka bližší. Shusika - silnější příběh?? Tak proč ses na to proboha díval??????(14.2.2010)

TIPseznam dalších křesťanských filmů.(24.10.2014)

Jako křesťan budu mít asi jiný názor než většina komentářů...Kdo nikdy nečetl Bibli, asi nikdy tento příběh nepochopí...Bude to pro něho zase jenom ta "křesťanská agitka"...Pro mne hezky ztrávených 90 minut, které mne ujistily, jaký se stal vlastně zázrak v tom Betlému a v mém životě...Narozeni Krista...(1.11.2007)

• sta

ne a ne a znovu ne. jediná hvězdička pro docela dobrou Keishu Castle-Hughes(12.12.2006)

• Ridick

dalsie dobre utvrdenie preco som ortodoxnym ateistom....vidiac tie nezmysly prevedene na platno sa mi zacina tocit zlc a je mi blbo...ale spat k filmu...je to nuda nad nudu, herci nudia, dej nudi, akurat musim pochvalit peknu vypravu, napriek tym okatym mestam ako jeruzalem a betlehem...tak vsetko asi :)(29.5.2007)

Sice nevěřím, že to bylo zrovna takhle, přesto je to nádherný film s úžasnou Keishou Castle-Hughes v hlavní roli.(26.12.2009)

• hygienik

O vianočných udalostiach sa v Biblii píše málo, preto je scenáristický vklad do filmu nutný. Ten tu bol, ale nesnažil sa ísť naproti divákom a chýbali tu emócie. Aj keď fakty si tvorcovia naštudovali podrobne. Možno by nebolo od veci použiť aj udalosti z apokryfov a z "evanjelií Ježišovho detstva". Malo by to väčší spád.(24.12.2018)

Milé a obstojné vyrozprávanie Máriinho príbehu, ktorý sa končí tam, kde sa to potom všetko začalo.(25.8.2010)

Předem podotýkám, že jsem ateista a takovéto příběhy mě nijak příliš neoslovují. Ale nebráním se žádnému žánru, tak jsem se podíval i na tento film. Ten zachycuje období od seznámení Marie a Josefa, až po narození Ježíše. A musím uznat, že to není špatně natočené. Krásně je tu zachycena dobová atmosféra a pro mě neznámí herci také zahráli slušně. Avšak nebyl jsem zase tak ohromen, abych dal víc jak ***. Zároveň ale chápu, že pro věřící má takový typ filmu zcela jiný význam.(7.2.2010)

Ruku na srdce - čo nové sa už len dá vyťažiť z tak (sveto)známeho podkladu, akým Príbeh narodenia nesporne je? Azda nič. Aj preto tento film po obsahovej stránke nie je nijako výnimočný (ak nerátame pár historických vsuviek), no azda je to tak aj lepšie. Takto si film zachoval aspoň náboženskú hodnotu. Navyše, sympatická Keisha Castle-Hughes podáva celkom solídny výkon, a preto sa v celom rade preafektovaných Paneniek Márií, aké v tomto žánri zväčša výdať, doslova vyníma (aj keď trvám na tom, že najlepšou Matkou Božou pre mňa zostáva Klára Issová, i keď sa rozprávame o role v rozprávke). Hodnotiť v tomto prípade samotný príbeh, teda zvestovanie, panenské počatie a iné kresťanské dogmy, je azda až priveľmi subjektívne, ale to si súdnejší hodnotiteľ uvedomí aj sám. Ak by som to teda mala za seba zhrnúť - konečne kresťanský film, ktorý je naozaj kresťanský (v tom najlepšom slova zmysle) a ktorý sa s nespočetnými, poväčšine talianskými, obdobnými verziami vlastne ani nedá porovnať, nakoľko je postavený nielen na viere, ale i na dobrých technických základoch. Ak pravé katolícke Vianoce, tak bez filmu. Ak už predsa len musí byť film, tak tento. Amen(21.3.2012)

Klasický biblický príbeh, ktorý rešpektuje to, čo je v nej presne napísané a podľa toho je aj natočený. Film je jasne určený kresťanom a pre ateistov to bude len strata času. Filmová kvalita tak pol na pol.(29.4.2018)

• farfalino

Dobré jako pomůcka pro katolickou církev a její malé ovečky.(14.5.2008)

Místy klasické až zbytečně. Nicméně jsem rád, že si dal někdo takovou práci s výpravou filmu! Taky dle mého nekleslo zpracování tak známého příběhu pod úroveň solidního snímku a tak čtyři hvězdičky za zásluhy! ;-)(19.6.2012)

Kto pozná bibliu,vie o čo tu pojde.Može trebárs kritizovať,alebo pochváliť zvolenú formu filmu. Kto nepozná najznámejší historický príbeh,tak ten si príde na svoje ešte viac. Film vobec nenudí,scény, výprava posobia veľmi dobre. Odporúčam si pozrieť v čase vianoc. Hodnotenia našich recenzistov dosť nespravodlivo a prekvapujuco kritizujú tento film. Pri nahliadnutí do svetoveho hodnotenia, je to však diametrálne odlišné. Pochopili sme vobec my tento film?(25.12.2007)

• Wabia

Ničím zajímavé "historické drama". Snad je hezká Marie:-)(20.12.2008)

<< předchozí 1 2