Příběh zrození

The Nativity Story

Príbeh narodenia

Drama / Rodinný

USA, 2006, 96 min

Film, ktorý bežnému divákovi asi veľa nepovie. Oceňujem snahu tvorcov o vernú reprodukciu židovských rituálov a kostýmov danej doby, pamätám si, že zábery sa mi páčili. Medzi kresťanskými filmami rozhodne ten lepší. A je úsmevné, že ten istý herec, čo hral Jozefa, o desať rokov neskôr bude hrať Sabah Nura v X-men: Apocalypse :)(22.11.2017)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $37,629,831Tržby Celosvetovo $46,432,264Tržby za predaj DVD v USA $25,988,003 //počet predaných kusov 1,610,510║ Je to podané strašne do všednej prázdnoty. Vizuálne by sa to aj dalo ale ten dej nemá kúska čara. /25%/(14.11.2008)

• PinokKio

Není nad to udělat si vánoční pohodu uprostřed léta. Jen toho sněhu tam bylo nějak pomálu. Marie je sice štramanda, ale moc legrace si s ní člověk neužije (to leda ten duch svatý) a Josef je takovým předobrazem Brandona Walshe z Beverly Hills (směrovačku už si nepamatuju : ) Tak aspoň že jim to dobře dopadlo a narodil se jim v Betlémě v tom smradu ve chlévě ten vánoční panáček.(3.7.2012)

Kto pozná bibliu,vie o čo tu pojde.Može trebárs kritizovať,alebo pochváliť zvolenú formu filmu. Kto nepozná najznámejší historický príbeh,tak ten si príde na svoje ešte viac. Film vobec nenudí,scény, výprava posobia veľmi dobre. Odporúčam si pozrieť v čase vianoc. Hodnotenia našich recenzistov dosť nespravodlivo a prekvapujuco kritizujú tento film. Pri nahliadnutí do svetoveho hodnotenia, je to však diametrálne odlišné. Pochopili sme vobec my tento film?(25.12.2007)

Tak už to bývá...křesťanství dnes není oblíbené náboženství (lidem asi vadí, že křesťani je v současné době ohrožují na životě teroristickými útoky:-D), a jakmile se objeví nějaký film s touto tématikou, ejhle je z něj hned agitka (Dadel asi nechápe, že film např. o klonování nemusí být nutně agitka). Masa omezených mozků tak bude kritizovat nejen film, ale jeho pomocí i samotné náboženství a plácat nesmysly, jako že jsou rádi ateisty a podobné bláboly. Tak tohle už vůbec nechápu a odsuzuju jako projev mozkové obrny. Když už si chcete ukájet své antikřesťanské tužby, táhněte na Novinky.cz, tam se některé vaše věty hodí. Zpět k filmu - nemám větších výhrad. Lokace, herci i příběh se mi líbí, ale přesto nemám pocit, že bych viděl dokonalý film. Parádní je hudba od Mychaela Danny včetně upravené skladby O come, o come, Emmanuel. Vyšší hodnocení nedám, protože styl F. Zeffirelliho je mi zkrátka bližší. Shusika - silnější příběh?? Tak proč ses na to proboha díval??????(14.2.2010)

• - Úlohy pastierov dostali miestni talianski pastieri, pretože len oni dokázali "skrotiť" ovce podľa požiadavok tvorcov. (Marina111)

• - Predstaviteľka Márie, Keisha Castle-Hughes, sa ohľadom tehotenstva radila s matkou, ktorá bola v čase natáčania tehotná. (Marina111)

• - Biblický příběh stál studio New Line 35 milionů, a i když debutoval v předvánočním čase (1. – 3. 12. 2006), v kinech vydělal na čtvrtém místě jen 7,8 mil. dolarů. Celkový obrat snímku se nakonec vyšplhal na 37,4 milionů. (imro)