• Ridick

dalsie dobre utvrdenie preco som ortodoxnym ateistom....vidiac tie nezmysly prevedene na platno sa mi zacina tocit zlc a je mi blbo...ale spat k filmu...je to nuda nad nudu, herci nudia, dej nudi, akurat musim pochvalit peknu vypravu, napriek tym okatym mestam ako jeruzalem a betlehem...tak vsetko asi :)(29.5.2007)

Kto pozná bibliu,vie o čo tu pojde.Može trebárs kritizovať,alebo pochváliť zvolenú formu filmu. Kto nepozná najznámejší historický príbeh,tak ten si príde na svoje ešte viac. Film vobec nenudí,scény, výprava posobia veľmi dobre. Odporúčam si pozrieť v čase vianoc. Hodnotenia našich recenzistov dosť nespravodlivo a prekvapujuco kritizujú tento film. Pri nahliadnutí do svetoveho hodnotenia, je to však diametrálne odlišné. Pochopili sme vobec my tento film?(25.12.2007)

• PinokKio

Není nad to udělat si vánoční pohodu uprostřed léta. Jen toho sněhu tam bylo nějak pomálu. Marie je sice štramanda, ale moc legrace si s ní člověk neužije (to leda ten duch svatý) a Josef je takovým předobrazem Brandona Walshe z Beverly Hills (směrovačku už si nepamatuju : ) Tak aspoň že jim to dobře dopadlo a narodil se jim v Betlémě v tom smradu ve chlévě ten vánoční panáček.(3.7.2012)

Jako křesťan budu mít asi jiný názor než většina komentářů...Kdo nikdy nečetl Bibli, asi nikdy tento příběh nepochopí...Bude to pro něho zase jenom ta "křesťanská agitka"...Pro mne hezky ztrávených 90 minut, které mne ujistily, jaký se stal vlastně zázrak v tom Betlému a v mém životě...Narozeni Krista...(1.11.2007)

Tak už to bývá...křesťanství dnes není oblíbené náboženství (lidem asi vadí, že křesťani je v současné době ohrožují na životě teroristickými útoky:-D), a jakmile se objeví nějaký film s touto tématikou, ejhle je z něj hned agitka (Dadel asi nechápe, že film např. o klonování nemusí být nutně agitka). Masa omezených mozků tak bude kritizovat nejen film, ale jeho pomocí i samotné náboženství a plácat nesmysly, jako že jsou rádi ateisty a podobné bláboly. Tak tohle už vůbec nechápu a odsuzuju jako projev mozkové obrny. Když už si chcete ukájet své antikřesťanské tužby, táhněte na Novinky.cz, tam se některé vaše věty hodí. Zpět k filmu - nemám větších výhrad. Lokace, herci i příběh se mi líbí, ale přesto nemám pocit, že bych viděl dokonalý film. Parádní je hudba od Mychaela Danny včetně upravené skladby O come, o come, Emmanuel. Vyšší hodnocení nedám, protože styl F. Zeffirelliho je mi zkrátka bližší. Shusika - silnější příběh?? Tak proč ses na to proboha díval??????(14.2.2010)

• - Příběh narození Krista chtělo natočit více studií, New Line rychle protlačilo snímek do výroby, aby jej stihli uvést do kin na Vánoce 2006. V USA totiž v posledních letech vykrystalizovala početná křesťanská komunita, která například před několika lety hojně navštěvovala snímek z opačného spektra Spasitelova života – Umučení Krista (r. Mel Gibson). (imro)

• - Speciální poradci učili herce technické detaily, například jak se před 2000 lety stavěli domy, pekl chléb nebo lisovali olivy. (imro)

• - Natáčanie prebiehalo blízko talianskeho mesta Matera, ktoré je aj na zozname UNESCO. V týchto lokalitách sa nakrúcali aj filmy Evanjelium podľa Matúša (1993) a Umučenie Krista (2004). (Marina111)