Příběh zrození

Príbeh narodenia

Drama / Rodinný

USA, 2006, 96 min

• Ridick

dalsie dobre utvrdenie preco som ortodoxnym ateistom....vidiac tie nezmysly prevedene na platno sa mi zacina tocit zlc a je mi blbo...ale spat k filmu...je to nuda nad nudu, herci nudia, dej nudi, akurat musim pochvalit peknu vypravu, napriek tym okatym mestam ako jeruzalem a betlehem...tak vsetko asi :)(29.5.2007)

Ruku na srdce - čo nové sa už len dá vyťažiť z tak (sveto)známeho podkladu, akým Príbeh narodenia nesporne je? Azda nič. Aj preto tento film po obsahovej stránke nie je nijako výnimočný (ak nerátame pár historických vsuviek), no azda je to tak aj lepšie. Takto si film zachoval aspoň náboženskú hodnotu. Navyše, sympatická Keisha Castle-Hughes podáva celkom solídny výkon, a preto sa v celom rade preafektovaných Paneniek Márií, aké v tomto žánri zväčša výdať, doslova vyníma (aj keď trvám na tom, že najlepšou Matkou Božou pre mňa zostáva Klára Issová, i keď sa rozprávame o role v rozprávke). Hodnotiť v tomto prípade samotný príbeh, teda zvestovanie, panenské počatie a iné kresťanské dogmy, je azda až priveľmi subjektívne, ale to si súdnejší hodnotiteľ uvedomí aj sám. Ak by som to teda mala za seba zhrnúť - konečne kresťanský film, ktorý je naozaj kresťanský (v tom najlepšom slova zmysle) a ktorý sa s nespočetnými, poväčšine talianskými, obdobnými verziami vlastne ani nedá porovnať, nakoľko je postavený nielen na viere, ale i na dobrých technických základoch. Ak pravé katolícke Vianoce, tak bez filmu. Ak už predsa len musí byť film, tak tento. Amen(21.3.2012)

Jako křesťan budu mít asi jiný názor než většina komentářů...Kdo nikdy nečetl Bibli, asi nikdy tento příběh nepochopí...Bude to pro něho zase jenom ta "křesťanská agitka"...Pro mne hezky ztrávených 90 minut, které mne ujistily, jaký se stal vlastně zázrak v tom Betlému a v mém životě...Narozeni Krista...(1.11.2007)

Pokúsiť sa s filmovať tak náročnú tému, ako je narodenie Krista neskončí vždy z úspechom, čoho sme svedkami v tomto prípade. Príbeh je postavený dobre, lenže dialógy medzi postavami, a Máriine monológy sú napísané strašne . Dal by som scenáristovi po rukách, za to všetko čo pokazil. Mária my občas pripadá ako narušená schizofrenička, pýtajúca sa hlúpymi otázkami a čakajúca kým si dá na ne hlúpe odpovede. Joachim a Anna, ako jej rodičia mi pripomínajú skôr rodičov z nejakého Amerického seriálu. Autor nezvládal postavy ako Mária, Anna, Joachim, Herodes a spol. , za to celkom podarené postavy sú Zachariáš, Traja Králi a Jozef. Dielo nie je dotiahnuté ani v kultúrnom pozadí, je slabo vykreslená ortodoxná Židovská spoločnosť, Rimania sú vykreslený ako Sicílsky Mafiáni , Herodes ako narušený Architekt a mnohému chýba biblická vierohodnosť. Dávam 3 hviezdičky.(24.3.2009)

Tak už to bývá...křesťanství dnes není oblíbené náboženství (lidem asi vadí, že křesťani je v současné době ohrožují na životě teroristickými útoky:-D), a jakmile se objeví nějaký film s touto tématikou, ejhle je z něj hned agitka (Dadel asi nechápe, že film např. o klonování nemusí být nutně agitka). Masa omezených mozků tak bude kritizovat nejen film, ale jeho pomocí i samotné náboženství a plácat nesmysly, jako že jsou rádi ateisty a podobné bláboly. Tak tohle už vůbec nechápu a odsuzuju jako projev mozkové obrny. Když už si chcete ukájet své antikřesťanské tužby, táhněte na Novinky.cz, tam se některé vaše věty hodí. Zpět k filmu - nemám větších výhrad. Lokace, herci i příběh se mi líbí, ale přesto nemám pocit, že bych viděl dokonalý film. Parádní je hudba od Mychaela Danny včetně upravené skladby O come, o come, Emmanuel. Vyšší hodnocení nedám, protože styl F. Zeffirelliho je mi zkrátka bližší. Shusika - silnější příběh?? Tak proč ses na to proboha díval??????(14.2.2010)

• - Příběh narození je prvním hraným filmem, který měl premiéru ve Vatikánu. Podle produkce je zároveň prvním kinofilmem, který se zaměřuje jen na narození Ježíše Krista. (imro)

• - Příběh narození Krista chtělo natočit více studií, New Line rychle protlačilo snímek do výroby, aby jej stihli uvést do kin na Vánoce 2006. V USA totiž v posledních letech vykrystalizovala početná křesťanská komunita, která například před několika lety hojně navštěvovala snímek z opačného spektra Spasitelova života – Umučení Krista (r. Mel Gibson). (imro)

• - Predstaviteľka Márie, Keisha Castle-Hughes, sa ohľadom tehotenstva radila s matkou, ktorá bola v čase natáčania tehotná. (Marina111)