• Ridick

dalsie dobre utvrdenie preco som ortodoxnym ateistom....vidiac tie nezmysly prevedene na platno sa mi zacina tocit zlc a je mi blbo...ale spat k filmu...je to nuda nad nudu, herci nudia, dej nudi, akurat musim pochvalit peknu vypravu, napriek tym okatym mestam ako jeruzalem a betlehem...tak vsetko asi :)(29.5.2007)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $37,629,831Tržby Celosvetovo $46,432,264Tržby za predaj DVD v USA $25,988,003 //počet predaných kusov 1,610,510║ Je to podané strašne do všednej prázdnoty. Vizuálne by sa to aj dalo ale ten dej nemá kúska čara. /25%/(14.11.2008)

• PinokKio

Není nad to udělat si vánoční pohodu uprostřed léta. Jen toho sněhu tam bylo nějak pomálu. Marie je sice štramanda, ale moc legrace si s ní člověk neužije (to leda ten duch svatý) a Josef je takovým předobrazem Brandona Walshe z Beverly Hills (směrovačku už si nepamatuju : ) Tak aspoň že jim to dobře dopadlo a narodil se jim v Betlémě v tom smradu ve chlévě ten vánoční panáček.(3.7.2012)

Pokúsiť sa s filmovať tak náročnú tému, ako je narodenie Krista neskončí vždy z úspechom, čoho sme svedkami v tomto prípade. Príbeh je postavený dobre, lenže dialógy medzi postavami, a Máriine monológy sú napísané strašne . Dal by som scenáristovi po rukách, za to všetko čo pokazil. Mária my občas pripadá ako narušená schizofrenička, pýtajúca sa hlúpymi otázkami a čakajúca kým si dá na ne hlúpe odpovede. Joachim a Anna, ako jej rodičia mi pripomínajú skôr rodičov z nejakého Amerického seriálu. Autor nezvládal postavy ako Mária, Anna, Joachim, Herodes a spol. , za to celkom podarené postavy sú Zachariáš, Traja Králi a Jozef. Dielo nie je dotiahnuté ani v kultúrnom pozadí, je slabo vykreslená ortodoxná Židovská spoločnosť, Rimania sú vykreslený ako Sicílsky Mafiáni , Herodes ako narušený Architekt a mnohému chýba biblická vierohodnosť. Dávam 3 hviezdičky.(24.3.2009)

Kto pozná bibliu,vie o čo tu pojde.Može trebárs kritizovať,alebo pochváliť zvolenú formu filmu. Kto nepozná najznámejší historický príbeh,tak ten si príde na svoje ešte viac. Film vobec nenudí,scény, výprava posobia veľmi dobre. Odporúčam si pozrieť v čase vianoc. Hodnotenia našich recenzistov dosť nespravodlivo a prekvapujuco kritizujú tento film. Pri nahliadnutí do svetoveho hodnotenia, je to však diametrálne odlišné. Pochopili sme vobec my tento film?(25.12.2007)

• - Scenárista Mike Rich vytvoril príbeh spojením dvoch evanjelií - Matúšovho a Lukášovho. (Marina111)

• - Biblický příběh stál studio New Line 35 milionů, a i když debutoval v předvánočním čase (1. – 3. 12. 2006), v kinech vydělal na čtvrtém místě jen 7,8 mil. dolarů. Celkový obrat snímku se nakonec vyšplhal na 37,4 milionů. (imro)

• - Speciální poradci učili herce technické detaily, například jak se před 2000 lety stavěli domy, pekl chléb nebo lisovali olivy. (imro)