Předem podotýkám, že jsem ateista a takovéto příběhy mě nijak příliš neoslovují. Ale nebráním se žádnému žánru, tak jsem se podíval i na tento film. Ten zachycuje období od seznámení Marie a Josefa, až po narození Ježíše. A musím uznat, že to není špatně natočené. Krásně je tu zachycena dobová atmosféra a pro mě neznámí herci také zahráli slušně. Avšak nebyl jsem zase tak ohromen, abych dal víc jak ***. Zároveň ale chápu, že pro věřící má takový typ filmu zcela jiný význam.(7.2.2010)

Film, ktorý bežnému divákovi asi veľa nepovie. Oceňujem snahu tvorcov o vernú reprodukciu židovských rituálov a kostýmov danej doby, pamätám si, že zábery sa mi páčili. Medzi kresťanskými filmami rozhodne ten lepší. A je úsmevné, že ten istý herec, čo hral Jozefa, o desať rokov neskôr bude hrať Sabah Nura v X-men: Apocalypse :)(22.11.2017)

Tak už to bývá...křesťanství dnes není oblíbené náboženství (lidem asi vadí, že křesťani je v současné době ohrožují na životě teroristickými útoky:-D), a jakmile se objeví nějaký film s touto tématikou, ejhle je z něj hned agitka (Dadel asi nechápe, že film např. o klonování nemusí být nutně agitka). Masa omezených mozků tak bude kritizovat nejen film, ale jeho pomocí i samotné náboženství a plácat nesmysly, jako že jsou rádi ateisty a podobné bláboly. Tak tohle už vůbec nechápu a odsuzuju jako projev mozkové obrny. Když už si chcete ukájet své antikřesťanské tužby, táhněte na Novinky.cz, tam se některé vaše věty hodí. Zpět k filmu - nemám větších výhrad. Lokace, herci i příběh se mi líbí, ale přesto nemám pocit, že bych viděl dokonalý film. Parádní je hudba od Mychaela Danny včetně upravené skladby O come, o come, Emmanuel. Vyšší hodnocení nedám, protože styl F. Zeffirelliho je mi zkrátka bližší. Shusika - silnější příběh?? Tak proč ses na to proboha díval??????(14.2.2010)

Ruku na srdce - čo nové sa už len dá vyťažiť z tak (sveto)známeho podkladu, akým Príbeh narodenia nesporne je? Azda nič. Aj preto tento film po obsahovej stránke nie je nijako výnimočný (ak nerátame pár historických vsuviek), no azda je to tak aj lepšie. Takto si film zachoval aspoň náboženskú hodnotu. Navyše, sympatická Keisha Castle-Hughes podáva celkom solídny výkon, a preto sa v celom rade preafektovaných Paneniek Márií, aké v tomto žánri zväčša výdať, doslova vyníma (aj keď trvám na tom, že najlepšou Matkou Božou pre mňa zostáva Klára Issová, i keď sa rozprávame o role v rozprávke). Hodnotiť v tomto prípade samotný príbeh, teda zvestovanie, panenské počatie a iné kresťanské dogmy, je azda až priveľmi subjektívne, ale to si súdnejší hodnotiteľ uvedomí aj sám. Ak by som to teda mala za seba zhrnúť - konečne kresťanský film, ktorý je naozaj kresťanský (v tom najlepšom slova zmysle) a ktorý sa s nespočetnými, poväčšine talianskými, obdobnými verziami vlastne ani nedá porovnať, nakoľko je postavený nielen na viere, ale i na dobrých technických základoch. Ak pravé katolícke Vianoce, tak bez filmu. Ak už predsa len musí byť film, tak tento. Amen(21.3.2012)

Jako křesťan budu mít asi jiný názor než většina komentářů...Kdo nikdy nečetl Bibli, asi nikdy tento příběh nepochopí...Bude to pro něho zase jenom ta "křesťanská agitka"...Pro mne hezky ztrávených 90 minut, které mne ujistily, jaký se stal vlastně zázrak v tom Betlému a v mém životě...Narozeni Krista...(1.11.2007)

• - Příběh narození je prvním hraným filmem, který měl premiéru ve Vatikánu. Podle produkce je zároveň prvním kinofilmem, který se zaměřuje jen na narození Ježíše Krista. (imro)

• - Biblický příběh stál studio New Line 35 milionů, a i když debutoval v předvánočním čase (1. – 3. 12. 2006), v kinech vydělal na čtvrtém místě jen 7,8 mil. dolarů. Celkový obrat snímku se nakonec vyšplhal na 37,4 milionů. (imro)

• - Podle produkce začal Mike Rich psát scénář filmu 1. prosince 2005, tedy přesně rok před premiérou. (imro)