Koření života

Iba na objednávku

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Jsem milovnice filmů, kde se vaří. Tady se vařilo až to doma vonělo a do toho ehm...ta lááááska. Vztah mezi Catherine a Aaronem byl víc než dostatečně hezký a malá Abigail samozřejmě zase nezklamala. Pro mě dobře koukatelné a milé, místo opravdu skvělé. Jdu proti nízkému hodnocení zde a dávám 5 hvězd, ikdyž nejsou úplně tak čisté.(25.3.2011)

Neurazí,neohúri.Je to klasický americký romant.film z nervóznou šéfkucharkou,a jej sympatickym zástupcom. Film, na ktorý zabudnete veľmi rýchlo. Od začiatku do konca veľmi predvídateľný dej.(20.1.2008)

• Marrianna

Tak jsem stála v dvd půjčovně a říkala si horror nebo romantika, na co pak by měla má skromná dušička dneska chuť? Tak jsem nakonec neodolala a chuť spojila s romantikou a domů si odnesla Koření žovita. Jaké bylo mé překvapení, když se z toho vyklubal po mé pocitové stránce horor? Celou dobu jsem hledala tu jejich vzájemnou přitažlivost - po tom, co si pamatuji Catherine - Zeta Jones v Zorrovi, čekala jsem stejnou vášeň a energičnost i tady. A zatím jsem měla pocit, že koukám na průměrnou ženu, která je na svůj věk až moc brzy "stará panna". Jediné její city jsem ji věřila ve vztahu Teta-neteř. A nejhezší záběry celého filmu? Je hrozné přiznat, že těmi nejhezčími, které si budu pamatovat aspoň chvíli se týkaly kuchařského umění. A tohle, že má být romantický film? Kdeže - to jsme opravnu hodně daleko od pravé chuti hořkosladkých scén chytajících za srdce.(15.10.2008)

Tento film a animovaný Ratatouille mě přivádí do extáze. Tak živá prezentace dobrého jídla si zaslouží maximum. Sladkokyselá Zeta a supersladký Aaron předvádějí kuchyňský taneček přes 7 pekel a já pod vlivem tohoto filmu vykuchtil nadívaná kuřecí prsíčka balkánským sýrem a sušenými rajčaty zapečené s paprikami a rajčaty na slanině s oreganem a rozmarýnem plus tzatziky a hranolky. No - papáníčko o hvězdičku lepší než Koření života...(29.8.2009)

Romantická komedie z prostředí kuchyně, kde se setkají zpočátku dvě naprosto odlišné osoby. K tomuto ději se přidá malá holčička Zoe, kterou krásná Kate (Catherine Zeta-Jones) vychovává, protože její matka zemřela a tak jako její sestra přebírá její výchovu. Příjemná romantika s až moc klidným průběhem mě chvíli bavila, chvíli nudila. Upřímně, kdyby postavu Kate nehrála Catherine Zeta-Jones, tak mě to baví ještě méně :-), je to opravdu krásná herečka. Tomuto dílo bych udělil dvě hvězdičky, ale třetí dávám za skvělou hudbu. Opery od těch nejlepších italských či jiných operních zpěváků jsou opravdu úžasné a spolu s ostatními písničky tvoří i výborný soundtrack.(8.10.2009)

• xLOBOx

Bez tvářičky Catherine by se na to ani nemělo cenu dívat..(25.12.2010)

3 a půl hvězdičky. Zas tolik nenadchne, ale zdaleka neurazí. Pro mě příjemně strávená večerní cesta autobusem. ...a po druhém zhlédnutí názor přehodnocuji a tu čtvrtou hvězdičku nemůžu nepřidat.(10.3.2011)

• carott

Jak by řekl Ralfík Wygum ze Simpsnů - "Tohle už sme všichni dávno viděli"..., film je stejně jako tento komentář vcelku o ničem.....(16.10.2011)

Nenáročný film, který kdyby se nenatočil o nic bychom nepřišli. Zajímavé je nahlednutí do fungování kuchyní u dobrých restaurací. Zajímavosti: * Podle časopisu USA Weekend pracovala Catherine Zeta-Jones jeden večer jako servírka ve Fiamma Osteria v New Yorku v rámci příprav na svou filmovou roli. Pokaždé, když jí hosté restaurace tvrdili, že jim připomíná Catherine Zetu-Jones, říkala: „Tohle slýchávám pořád..“ * Nick říká Kate, že tiramisu znamená v italštině „jídlo pro bohy“. Ve skutečnosti však slovo tiramisu znamená „životabudič“ . Moje hodnocení: 50 %(3.12.2011)

Film, ktorý nie je ani komédiou, ani drámou, ani romantickým príbehom. Má však z každého niečo dobré. Humoru má v rozumnej miere, romantika nie je presladená a dramatická linka netlačí na pílu. K tomu je príjemne obsadená. Catherine je krásna žena, Eckhart v takejto polohe veľký sympaťák a Abigail roztomilé dievčatko. K tomu pre nás, ktorí považujeme varenie za umenie, sa odohráva príbeh aj v príťažlivom prostredí... 70%(15.10.2014)

Oddychovka(11.6.2016)

Velice pěkný, pohodový a zábavný remake německého snímku z roku 2001 ´Recept na lásku´, kde ani o slzy není nouze. Pravda, je tu nějak moc motivů, ale děj je alespoň plnohodnotný. Příběh nás zavede do kuchyně manhattanské luxusní restaurace, ukáže jak to tam chodí a seznámí s hlavní aktérkou šéfkuchařkou Kate Amstrong. Když už to všechno víme, do děje vstoupí další kuchař Nick Palmer a začne rivalita. A aby toho nebylo málo, při autonehodě zemře Katenina sestra a ona se snaží se postarat o její dcerku. Její psychický stav musí být každému jasný. A je to. Jedná se o další takřka životní příběh ukazující co všechno musí osamocená žena zvládnout. Příběh má sice nastavenou klasickou romantickou šablonu, ale jinak se bere vážně i s nadhledem. A ukazuje to nejhlavnější, bez cizí pomoci se taková žena prostě neobejde a pokud se jedná o muže… No, film prozradí víc. Přináší námět k zamyšlení zábavnou formou a dobře.(13.4.2018)

Příjemný rodinný film, na který si vždycky najdu čas.(20.5.2018)

• mira007

Jednoduchý předvídatelný romantický film z prostředí šéfkuchařů. Zeta je sexy a fajn, ale Eckhart mi nesedl. Jednou na relax a dost.(26.8.2018)

• Teresie

Nudné, neromantické. Kde jsou ty doby, kdy Catherine sváděla Antonia Banderase a Seana Conneryho?????(30.9.2007)

Na tendle film jsem se opravdu těšil. Catherine Zeta-Jones patří mezi mé oblíbenkyně, ale tady podala suchý a nezáživný výkon (zajímavost: Catherine neumí vařit a to vůbec ! :) Nic tu nezachraňuje ani sympaťák Aaron Eckhart, ale s jeho hereckýmý schopnosti jsem byl docela spokojen. Abigail Breslin je dokonalá jako vždy, ale zde už to nepůmůže. Jsem gurmán, a taky proto jsem si myslel, že aspon pohled na chutně vyhlížejcí jídla mě bude bavit, ale omyl. Film jsem dokoukal jen z povinnosti a neuvěřitelně jsem se nudil. Kdo chce film o vaření tak ať radši sáhne po Ratatouille. Extra hvězdička za babičku z Maiami.(10.1.2008)

To lepší co v žánru romantických komedií vzniklo....navíc mě velice sympatická ústřední dvojice.(15.2.2010)

• Adnejus

Proslazené od začátku do konce :-) Trochu chyběl faktor dramatičnosti ...(20.5.2010)

Tři a půl.-)(22.5.2010)

Je to stále to samé omílané dokola. No, ale protože jsem u toho neusnul, chvílemi se usmál, a happy end byl se vším všudy, tak za tři špagety .... jo a k tomu krvavej biftek bych prosil :o)(25.12.2010)

Tak tento film ma fakt dostal! Uspokojí srdiečko i dušu.......krása!(12.1.2011)