Koření života

Iba na objednávku

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Myslím, že pokud by tento film obsahoval ještě větší a výraznější špetku směsi nějakého koření, neváhala bych udělit plné čtyři hvězdičky. Takto se jedná o velmi příjemný, jídlem a kuchařskými specialitami provoněný snímek, nicméně nikterak vybočující ze žánru. Jako vždy krásná a noblesní Catherine Zeta-Jones je jako zásadová, nepřístupná a své práci zcela oddaná "paní šéfkuchařka" skvělá. A Aarona Eckarta mám ráda od doby, kdy zachraňoval naši planetu v "Jádru." Já jsem tímto "kulinářským výtvorem" docela velmi dobře zasycena, ale chtělo by to ještě vytříbenější "nášup.":)(3.12.2011)

• Mahalik

Když se v romantické komedii více brečí než padá ze židlí smíchy, je asi opravdu něco v nepořádku. Koření života byl film na který jsem se docela dost těšil. Je z prostředí, které mám rád a hrají tam schopní herci. Dopadlo to ale pod moje očekávání. 90% filmu se řeší problémy Kate feat. Zoe, takže Aaron Eckhart může stát v pozadí a maximálně nám mávat. Je to škoda, protože když chce dokáže být jako tornádo a režisér ho obsadí do role tak nevírazné, že jen kroutíte hlavou. Jak jsem zmínil v úvodu otázka " Tak jo to bylo docela smutný, teď ale něco vtipnýho.." stále běhá sledujícímu divákovi v hlavě a odpověď nedostane ani v závěrčných titulcích. Alespoň, že ta jídla stála za to. Ale řekněme si na rovinu, existuje nějaká kuchyně ve které je 24 hodin čisto jako na operačním sále? Ale ano! V Koření života jedna taková je...:)(18.1.2008)

Moc moc sterilná romantika. Ak čakáte komédiu a miesto toho vás úvod prevalí dramatickými momentmi, musí prísť niečo veľmi pôsobivé, aby sa dalo preladiť. Lobster na tanieri, megadávka znamenitého argentínskeho steaku, lahodný čokoládový dezert, chladná Katka-Zeta, ľady sa lámu až po blysnutí Aarona Eckharta, ktorý film potiahol a komediálne okorenil.(9.9.2010)

Takový typický produkt romantického žánru - neurazí, nenadchne. Konvenční elegantně umírněný příběh si poklidně a bez nečekaných zvratů plyne nad talíři s lákavým jídlem a vy to prostě bez problémů strávíte, ale žádný výraznější dojem to na vás rozhodně neudělá.(25.9.2007)

• Hrabka

Nuda. Nuda. Pak sympatická Catherine Zeta-Jones a talentovaná Abigail Breslin. Zase nuda. Trocha jídla. Pitomé dialogy a děj. A na konci se už jen nudím. 35%(11.10.2009)

Pochutnal jsem si! Děj je sice snadno předvídatelný, ale to vše je kompenzováno (stále šmrncovní) Catherine Zeta-Jones, frajerským Aaronem Eckhartem a přesvědčivou Abigail Breslin. Z kuchyně Kate a Nicka můžeme okusit porci humoru, romantiky a vážných scén. K tomu všemu nám zahraje úžasná hudba a o zážitek je postaráno. Dle mého názoru podhodnocený snímek, rozhodně bych jej zařadil mezi "červené", takže 71% je moje hodnocení, dávám 4*. Hudba: Philip Glass (USA, minimal music)(31.8.2009)

velmi chutná kombinace šarmantního aarona eckharta a svůdné catherine zeta-jones, osolená slzičkami abigail breslin a brilantně zamíchaná šefkuchařem scottem hicksem, voila! k dokonalosti emotivního guláše chyběla opravdu jen špetka šalotky... no já vim, no, ale snad mi dal někdo do jídla nějaký estrogeny nebo co, tohle mi prostě fakt moc chutnalo! 90%(6.10.2008)

Nebylo to špatné, příjemná romantika nejen pro fanoušky vaření. Film, který má v sobě radost a život.(25.12.2010)

50%(4.12.2011)

Na přelomu tří a čtyř, ale vzhledem z mému přírodnímu gurmánství budu trochu nadržovat.(27.4.2013)

Njn, tak to bylo naprosto průhledné a nebylo tam nic co by nebylo v jiných filmech. Ale mě to prostě nevadí.. Mám tyhle filmy ráda, pořád mě to baví a doufám, že ani bavit nepřestane. Vytkla bych tomu jen toho týpka co hrál Nika.. Ke Catherin se naprosto nehodil (myslim, že by se nehodil vůbec k nikomu).. Jinak ale, průměr. 3*(15.5.2010)

Povedala by som, že predvídateľný film ale zas videla som aj horšie veci resp. boli tak hrozné, že som to ani nedopozerala a toto sa rozhodne dopozerať dalo....(19.3.2012)

• IQ Tiqe

Je skvělá kuchařka, které připadne do péče devítiletá neteř, musí se jí věnovat, nemá tolik času na práci, takže po návratu se setkává se svým mužským záskokem. Následuje obvyklý scénář romantických filmů. Sice se jená příjemný snímek, ale ničím nepřekvapí a o komedii nemůže být řeč, 50%(16.6.2008)

Dokonale obyčejná, tuctová, šablonovitá romantická komedie zajímavá snad pouze zasazením do relativně atraktivního a neokoukaného prostředí kuchyně luxusní restaurace. Zeta-Jones je jako šéfkuchařka sympatická, ale můj jinak oblíbený Eckhart a Breslin mi přijdou zcela nehodící se... Děj jsme v malých obměnách viděli snad už stokrát - dva lidé, kteří si z počátku nemohou přijít na jméno, jsou čímsi/kýmsi svedeni dohromady a zahoří láskou. Poté se samozřejmě musí něco pokazit; stačí docela malé nedorozumění a už je oheň na střeše. Potom už jen jeden či druhý udělá láskyplné gesto a partner mu padne do náruče. Opona. Víc průměrné a nevýrazné to už snad ani být nemůže... Kdo si v tomto žánru libuje, zklamán nebude; film nabízí to samé, co všechny ostatní. Kdo by však očekával něco víc... 50%(28.9.2009)

• WANDRWALL

Film patří k těm zcela zbytečným. Ale co už s ním, když už byl natočený?(24.9.2010)

Kvůli stále pěkné Catherine (byť její dřívejší "sexbombovitost" už je zřejmě nenávratně pryč), šarmantnímu Aaronovi, roztomilé Abigail a mé lásce k dobrému jídlu a stále se zvětšujícímu zájmu o gastronomii (ano, může za to především Zdeněk Pohlreich) tomu odpustím i tu spoustu sentimentu a ubrečenosti... Jinak typický film na jedno zhlédnutí - ničím výjimečný, lehce zapomenutelný, ale aspoň neurážející, relativně milý (na tom má největší zásluhu Eckhart, jehož je pro tuhle esenciální průměrnost skoro škoda) a ne k smrti nudný. 60 %(25.12.2010)

Zajímavý mix modelové romantické komedie a modelové tragédie vystavěné přesně dle Aristotelových zásad. Vhodné pro gurmány (nějaké to jídlo tam je), učitelky na gymnáziu (pro jednoduchý a srozumitelný výklad teorie dramatických druhů) a vlastně pro všechny (když má člověk vhodnou náladu).(12.2.2008)

Spousta lákavého jídla, atraktivní Catherine Zeta-Jones, věčně rozjuchaný Aaron Eckhart, motivy smutné i veselé, legrácky, dojetí, romantika.. všeho je tu plno, přesto to jaksi nemělo šťávu.. ony správné přísady nestačí, když kuchaři za kamerou zapomenou podlévat.(11.4.2010)

Miluju gastronomii, miluju Eckharta. Nemůžu jinak než 4*(29.3.2008)

Příjemná kulinářská romance s příměsí melodramatu. Catherine Zeta-Jones a Aaron Eckhart hrají dobře, ale spíš tak nějak vedle sebe než spolu, rozhodně to mezi nimi mohlo jiskřit víc. Nejlepší částí hereckého obsazení se tak s přehledem stala Abigail Breslin, která je opět přesvědčivá v jakékoli situaci. Scénář je slušný, ale rozhodně nečekejte, že vás bude chtít něčím překvapit. Nedoporučuji na prázdný žaludek.(4.11.2007)

Klišé romantika. Postavy sú však sympatické a medzi ústrednou dvojicou slušne funguje chémia...(23.3.2013)