Koření života

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

• SallyZen

Koření života je další "rádobyskvělá" americká komedie, která má jednu výhodu oproti ostatním. A to je malá Abigail Breslin, která celý tento snímek pozvedla někam k průměru. Bohužel Eckhart ani Jones se mi tu nelíbili. Příběh je celkem zajímavý, tedy z prostředí kuchyně a dobrého jídla, po kterém sem dostal docela hlad. Ale bylo to moc klišoidní a naivní, tedy vůbec ne originální. A to me hodně mrzí, protože tahle slaďárna měla navíc. Takže to ani není na ten průměr. 45%(2.12.2011)

Klišé romantika. Postavy sú však sympatické a medzi ústrednou dvojicou slušne funguje chémia...(23.3.2013)

normálne by som dala dve hviezdy, ale za Aarona ešte jedna navrch ... :-)(16.2.2014)

Všehovšudy standardní romatnika s prvky dramatu a komedie. Některé aspekty fugují (hudba, pár dramatických scén), jiné ne (špatná chemie mezi herci, některé výjevy Abigail Breslin, komediální scény) ale dokáže to zabavit. Ona ho nesnáší, on je megasympaťák, ona se musí starat o neteř, kvůli práci jí zanedbává a jak to nakonec vše dopadne je přeci jasné. Standard, ve kterém vyčnívá jen velice příjemná hudba.(15.5.2010)

Jídlem provoněná romantika, říznutá poctivým dramatem i lehkým humorem. Chemie mezi Kate a Nickem skvěle funguje i mimo kuchyň a malá Zoe tomu všemu navíc dodává punc neskutečné roztomilosti. Režisérská kuchyně Scotta Hickse mi tak nečekaně připravila velmi příjemné filmové překvapení.(3.9.2009)

Hodnota tohto filmu je porovnateľná so 100 minútovým preklikávaním fotiek Catherine na nete. Takže sa nedá hodnotiť nižšie ako pod tri hviezdy, aj keď nestojí absolútne za nič. Distribútor film asi nevidel, pretože dávať do jeho názvu niečo, čo film postráda, je nezmysel. Je to ťažké alibi, ale dávam vyššie hodnotenie iba za krásu herečky. Predstavujem tak prototyp povrchného mladého muža bez túžby po uspokojení vyšším umením? Námet na art film.(19.6.2012)

• 5150

Ke zpříjemnění večera u tv obrazovky, bude tahle RK naprosto ideální... Z herců potěší zejména výkon Aarona Eckharta... hodnocení 2,5*(19.9.2007)

Docela snesitelný snímek o vaření, ale ve srovnání s úžasnou Julii Child v podání Meryl Streep hluboce daleko.(28.12.2010)

Někdy patos nemusí být negativní hodnocení. Koření života je takový hezký, nenáročný film se sympatickými herci, navíc provoněný atmosférou italské kuchyně.(25.12.2010)

Když se řekne americká romantická jednohubka, tak tím se myslí film právě tohoto ražení. Po všech mírách akorát. Vážnější zápletka se šťastným koncem. Nesmí chybět malé děcko, vážná nehoda, psychická zdůrazněnost hlavní postavy a na to nasadit nějakou tu ohranou kostřičku. A hle, tady to úspěšně vyšlo, proč by ne, ale za pár hodin vám film poněkud zmizí z paměti a už se nikdy nevrátí.(17.9.2007)

Bez presného castingu by to bol snáď prepadák, ale vďaka hlavnej trojke to pekne drží pokope. A prekvapujúco funguje aj to citové vydieranie na začiatku. Ale postupne film akosi strácal šťavu a bolo tam akosi veľa tých scén typu – hraje hudba a ukazujú sa zábery šťastnej “rodinky”. Naviac je tam dosť málo humoru(väčšina vtipných scén už v traileri). Takže nakoniec len priemer.(26.8.2008)

"Víš, tiramisú znamená v italštině jídlo bohů !!" - "Ne, to neznamená !!" - "Hmm, tak ne, ale mělo by !!" ;)(16.2.2014)

• numi

Lacině rozehraná romance. Ale ne tím běžným laciným způsobem, ale jinak. Scott Hicks se snažil příběh zkomplikovat těžkou životní situací, to se mu povedlo, ale způsob, jakým celou věc překládá divákovi, je hodně arogantní. Aniž byste si stihli udělat názor na Kate, je vám vrženo do tváře, že ji prostě musíte litovat a že jí prostě musíte držet palce. A to je špatně. V romantickém filmu musí vzniknout chemie a k chemii potřebujete divácké sympatie, bez nich to prostě nejde. Catherine Zeta-Jones je nakonec pro Kate (překvapivě, protože jsem ji nikdy nemusel...) sice získá, ale on i zbytek filmu je neslaný-nemastný, a to je u snímku z gurmány vyhledávané restaurace lehce napováženou. Potěšila mě ale výborná hudba, která naopak pro gurmány, alespoň ty hudební, byla. [březen 2008](24.3.2008)

• zipper111

Je to o ničem, ale ta Catherine.....(13.2.2010)

Splňuje veškeré předpoklady nenáročné, oddychové romanťárny na vánoční svátky. Příjemná Catherine a trošku dementní Eckhart, ale v rámci rozmezí daného žánru pohoda...(24.12.2010)

55 % - Originál režisérky Sandry Nettelbeck jsem viděl poprvé asi před dvěma lety a byl jsem zvědav, jak dopadne americký remake. A dopadl víceméně tak, jak jsem očekával. Velmi civilní a přesvědčivou dvojici Martina Gedeck - Sergio Castellito nahradili "krásnější a více sexy" CZJ a Aaron Eckhart, s nimi ovšem kouzlo přirozenosti vyprchalo. Přibyly některé "nezbytné" romantické hollywoodské ingredience, které příběh vyhladily do naleštěné šablony, která už tou civilností a okouzlující uvěřitelností vůbec nezavání. Prostě klasická americká slaďárnička, která sice není špatná, já ale zůstávám u originálu.(11.8.2007)

Příjemná, nic nového nepřinášející romantika.. Plná zajímavých a krásných jídel, mňam.. nedívejte se na to hladoví, nebo si ještě před koncem půjdete něco uklohnit :-)(11.2.2008)

• Petfruf

Ráda vařím, jsem romantická, Aaron se mi hodně líbí a Abigail považuju za nejlepší dětskou herečku, ale pořád je Koření života neuvěřitelně předvídatelná nuda (nuda nuda nuda!), ničím novým nepřekvapí a dopředu víte, jak se bude příběh ubírat a jak to všechno dopadne. Ach jo...(10.6.2009)

Celkem pohoda romantická komedie s prvky dramatu, které někoho přinutí i k nějaké té slze. Není to žádná perla žánru, ale pro zcela jednoduché a odpočinkové juknutí to bohatě postačí.(6.12.2010)

3 hviezdičky / za Catherine, peknú hudbu, a dobrý príbeh / :) i keď sa dalo čakať ako to skončí aj tak potešilo :)(28.5.2012)

Nic náročného, ale na deštivé sobotní odpoledne docela milé romanticky-kulinářské pohlazení po duši.(22.1.2008)