Koření života

Iba na objednávku

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Líbilo se mi to. Sice Catherine, jakkoli ji mám vcelku ráda, se k Aaronovi vůbec nehodila, a komedie to rozhodně nebyla. Popravdě si myslím, že jsem se zasmála jenom jednou a to Nickově babičce, co žije v Miami. Stejně ale to byl příjemně strávený večer, což jsem tak úplně nečekala.(3.12.2011)

Mám rád filmy o vaření ! A tady vaří ještě moc hezká šéfkuchařka....(25.9.2016)

V jednoduchosti je krása. Aj tie najunikátnejšie veci pozostávajú z základných ingrediencií.(12.1.2011)

Na první pohled celkem obyčejná romance, na druhý pohled pak tak, co si budeme povídat, ale nemůžu si pomoct, jak je něco z kuchyňského, kuchařského nebo gurmánského prostředí, docela mě to zajímá a má to pro mě něco navíc. Navíc ta ústřední dvojice (Zeta-Jones a Eckhart) jsou na první pohled tak nevhodným párem, že mezi nimi ta chemie nakonec funguje a vlastně i celkem dobře. Že má film jasnou strukturu, to je prostě dané.(23.12.2013)

• Meridius

Neslaný nemastný pokrm z dílny Scotta Hickse, kterou táhne sympatický Aaron "Two-Face" Eckhart a krásná melodie z jiného filmu (Life as a House od Marka Ishama), nevím, proč je vlastně jako skladatel zapsán jen Philip Glass, když je jeho hudba zastíněna Ishamovými smyčci.(11.8.2008)

• peiton

Je ťažko k tomuto dielku čosi vyjadriť,hádam niet ani čo,no napriek tomu.Príbeh o mladom dievčatku,ktoré má veľkú moc spojiť dvoch ľudí vdaka smrti svojej matky.Príbehovo to v samotnej podstate a v spodnom pláne ujde,ak by som však potrebovala dostať do tela riadnu dávku romantiky viem,čo si pustiť nemám.Toto!Vlažné veľmi vlažné bez akýchkoľvek zaujímavých scénok.Jediným plus alebo spestrením bolo ako tak to prostredie gastronomie.Snímka na jedno vzhliadnutie a u mňa navyše na dve etapy s neoriginálnou zápletkou plávajúcou do zdarného konca.A žili šťastne,až kým...(8.12.2013)

človek z toho filmu takmer dosstal hlad. pekne sa na to pozeralo, ale prišlo mi to trochu zmätené. ja nemám rada škatuľkovanie, ale tento film chcel byť buď veľa vecí alebo sa nevedel rozhodnúť, čím chce byť. bola to oddychovka, no čo ma dostalo boli herecké výkony. tie boli skvelé. Abigail Breslin je herečka par excellence.(27.9.2007)

Prijemna romantika.(20.1.2008)

• ifa

Komedie plná omylů a to doslova. Ano, ráda jím esteticky vypadající jídlo. Ano, na Aarona je opravdu pěkný pohled. Ano, má slabost pro romatické komedie, ale toto je jeden velký omyl, jediné co stojí za zmínku je kouzelná miniatmosféra New Yorku. 40%(7.9.2009)

• Adasin

Nejlepší na tom filmu bylo bezkonkurenčně jídlo, ale tohle není pořad o vaření. 4/10(21.4.2018)

• Plangi

Tak teda v první řadě netuším, co na tomto filmu stálo 28 milionů...pardon, chvilková indispozice mysli - no samozřejmě, že se musely zaplatit zvučná jména a propagace. Měl jsem sto chutí při první reklamě odejít, zakotvit to u lednice, řádně ji vyžrat a kdybych tam náhodou ztvrdnul a prošvihl zbytek filmu, nic by se nestalo, jelikož ten film měl tak nehorázně plytký a klišém prošpikovaný scénář, který někdo spíchnul za jedno odpoledne při listování kuchařky pro gurmány. Sympatie k hlavní herecké dvojici mi ovšem velely setrvat až do konce a z větší části právě za ně toto UHO ode mě dostává pěkných 50%.(15.5.2010)

já jsem byl příjemně překvapen .. pro mě další film, kde catherine ukazuje, že krom nádherné tváře a moc pěkné postavy umí opravdu i velmi dobře hrát .. zamysleme se nad tím, co ji předepsal scénář : po profesní stránce velmi úspěšná energická žena .. v osobním životě naopak jen tápající, nejistá a ne zrovna dobře komunikující kráska .. do toho přijde tragická událost a ona ke všem svým osobním problémům dostává i starost a péči o svou malou nešťastnou neteř .. ta, která si neví rady sama se sebou dostává povinnost starat se o malého trpícího andílka .. zvládla to bravurně .. její projev je takový civilní, nenápadný, ale naprosto přesvědčující (lze snadno poznat, že je ve skutečném životě také máma) …aaron mě tentokrát moc nepřesvědčil – ale jemu scénář, na rozdíl od catherine, nedal žádnou šanci se nějak nezapomenutelně projevit …(16.5.2010)

Příjemná nedělní časopolykačka, není zde nic co by už nebylo jinde, ale prostředí kuchyně přidává jednu hvězdičku. Pro nenáročného diváka výborná podívaná, pro mě jen lehce nadprůměrná romantická komedie. 70%(6.12.2011)

Viděno s anglickými titulky v autobuse. Čistě průměrný film s dobrými výkony a příběhem, který neurazí. Hodí se na předvánoční atmosféru a na zabití nějakého večera či odpoledne ve dvou. Měl by se líbit, tolik patosu tam zas není.(8.12.2009)

• sulimo

Hollywoodská neschopnost natočit něco originálního je až fascinující.Byla bych překvapena, kdyby to bylo alespoň nepředvídatelné, ale tady asi po deseti minutách dokonce i tušíte, co budou postavy říkat, kdy a proč budou brečet a samozřejmě, jak to celé dopadne. A Eckhart je oživlé dřevo s mimořádně trapáckym účesem. Nekoukejte na to, život se dá prožít užitečněji i na záchodě.(16.2.2011)

• SallyZen

Koření života je další "rádobyskvělá" americká komedie, která má jednu výhodu oproti ostatním. A to je malá Abigail Breslin, která celý tento snímek pozvedla někam k průměru. Bohužel Eckhart ani Jones se mi tu nelíbili. Příběh je celkem zajímavý, tedy z prostředí kuchyně a dobrého jídla, po kterém sem dostal docela hlad. Ale bylo to moc klišoidní a naivní, tedy vůbec ne originální. A to me hodně mrzí, protože tahle slaďárna měla navíc. Takže to ani není na ten průměr. 45%(2.12.2011)

• c.tucker

Marnost nad marnost. Filmaři se rozhodli vytáhnout ze šuplíku prototyp hollywoodského romantického 18f04 (no to je přece ten jak nějakému dítěti (popř. dětem) umře matka a musí se o něho (o ně) nějaký příbuzný, který v tom není dobrý a ještě ke všemu se tam připlete jiná osoba, která to s dětmi umí a ke všemu se ti dva dají kupodivu docela rychle dohromady) Scott Hicks odvedl normální řemeslnou práci, která se od něho očekávala, ale mohl to trochu okořenit, nebylo by to na škodu. Takhle je to mdlé a nijaké. Nebýt Eckharta a Breslin tak pouze 1*.(14.11.2007)

Aaron Eckhart je maximálny sympaťák, Catherine Zeta-Jones je maximálne krásna, Abigail Breslin je maximálne dobrá herečka, Philip Glass je maximálne dobrý skladateľ a No Reservations ma maximálne milo prekvapili. Nechápem však prečo sa musí miestami romantická a miestami vtipná dráma vydávať za romantickú komédiu... [82%](14.4.2009)

Tenhle film má jednu obrovskou přednost - jídlo! :)(13.2.2012)

Tak jo, tohle už jsme několikrát viděli v podobnejch barvách. Akorát že tentokrát jsou ti dva nějací séfkuchaři pro snobáky, což je pro mě opovrženíhodné, páč nesnáším snoby. Není to ani vtipné, ani jinak zajímavé a očividně to hraje na notu "trochu smutna a trochu štěstí". Zeta se tam sem tam mihne i nenamalovaná a to je všechno. Skončí to podle regulí - s tím určitě souhlasí i dozorčí sazky, pan Šíma. Když hraje hudba, je to většinou hroznej komerční šit. Nevim, proč jsem na to vubec čumákoval, ale na druhou stranu to nebylo nepříjemné, nakonec jsem si řek, že je to takovej normální obyčejnej sympatickej film. PS: o koření tam není skoro ani zmínka, spíš se to mělo jmenovat Vaření života... Ne, spíš se to mělo jmenovat i v překladu No Reservations, protože ty český názvy už mě serou.(2.2.2010)