Koření života

• Nizozemsko

No Reservations

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Kvůli stále pěkné Catherine (byť její dřívejší "sexbombovitost" už je zřejmě nenávratně pryč), šarmantnímu Aaronovi, roztomilé Abigail a mé lásce k dobrému jídlu a stále se zvětšujícímu zájmu o gastronomii (ano, může za to především Zdeněk Pohlreich) tomu odpustím i tu spoustu sentimentu a ubrečenosti... Jinak typický film na jedno zhlédnutí - ničím výjimečný, lehce zapomenutelný, ale aspoň neurážející, relativně milý (na tom má největší zásluhu Eckhart, jehož je pro tuhle esenciální průměrnost skoro škoda) a ne k smrti nudný. 60 %(25.12.2010)

• after.rain

Autori tejto sračky zrejme zabudli na to, že jeme preto, aby sme žili... nežijeme preto, aby sme jedli. Keď sa už všetko má točiť okolo nóbl žrádla a aj sa tomu podriadiť, tak keby to malo aspoň nejaký stráviteľný príbeh alebo iskru... lenže ani len to nie... Záverom už len toľko, že Aaron Eckhart pre mňa ostáva najnesympatickejším hercom v celej galaxii.(2.1.2015)

Tenhle film neví co chce. Ze začátku na mě vybafne cílevědomou ženskou, která ví co chce, jenž během deseti minut se jí život totálně překope a z filmu se okamžitě stane šílená frustrace na xtou. Pak se k tomu přimotá ne nepříjemnej, ale spíš naprosto blbej Aaron Eckhart, kterej tam dělá pátý kolo u vozu a všecko by se mělo změnit. Ale mně to tak nepřijde. Spíš se to táhne na tý blbý snaze změnit smutnej příběh k lepšímu, jenže se to nedaří a Aaron to se svou blond patkou prohrává na celý čáře.(16.1.2011)

Všehovšudy standardní romatnika s prvky dramatu a komedie. Některé aspekty fugují (hudba, pár dramatických scén), jiné ne (špatná chemie mezi herci, některé výjevy Abigail Breslin, komediální scény) ale dokáže to zabavit. Ona ho nesnáší, on je megasympaťák, ona se musí starat o neteř, kvůli práci jí zanedbává a jak to nakonec vše dopadne je přeci jasné. Standard, ve kterém vyčnívá jen velice příjemná hudba.(15.5.2010)

Co jsem čekal, to jsem dostal. Koření života je klasická romantická komedie bez přidané hodnoty. Hrdinka Kate se nám hlásí přímo od sporáku, nemá soukromý život a práce šéfkuchařky v luxusní restauraci se stala jejím posláním. Jenže osud a scénárista tomu chtěl, aby při autonehodě zařvala její sestra a Kate se tak namísto truchlení musí vypořádat s péčí o dospívající neteř Zoe. Zbytek znáte.. život nabízí i pestřejší barvy a důležitější věci než jen správně naaranžovaná rybí pochoutka. K tomu všemu jí vytáčí nová kuchařská posila Nick, který je nejen těžkou konkurencí, ale stál by i za hřích.. Jenže osud a scénárista tomu asi chtěl, abych hlavní hrdince (Catherine Zeta-Jones) nedržel palce, protože se chová odtažitě a diváka si nezíská. A stejný osud a scénárista tomu zřejmě chtěl, že scénu rozjasňuje až energický Aaron Eckhart a neotravná Abigail Breslin. Režisér Scott Hicks, který si udělal jméno na těžkých psychologických dramatech (Záře, Sníh padá na cedry), ale předkládá scény, v nichž se věci dějí zcela očekávaně.. vypulírovaná jednohubka, která na pár desítek minut zachutná.. ale zasytit nedokáže.(22.5.2010)

• - Podle časopisu USA Weekend pracovala Catherine Zeta-Jones jeden večer jako servírka ve Fiamma Osteria v New Yorku v rámci příprav na svou filmovou roli. Pokaždé, když jí hosté restaurace tvrdili, že jim připomíná Catherine Zetu-Jones, říkala: „Tohle slýchávám pořád..“ (becki_tu)

• - Film je remakem filmu Recept na lásku (2001). (hippyman)

• - Píseň, která hraje ve chvíli, kdy Kate mluví se Zoe u hrobu její matky, je ze soundtracku k filmu Okrsek 49 (2004). (becki_tu)