Koření života

Korenie lásky

Iba na objednávku

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Mohl z toho být hraný Ratatouille s lidskými postavičkami, takto z toho vznikl nedopečený dort plný různých ingrediencí, které však jaksi nejdou dohromady. Už jen ten nápad stavět romantickou komedie na základech toho, že se hlavní hrdinka musí starat o neteř osiřelou po tragické smrti své maminky mi přijde přeci jen trochu utržený za vlasy. Jinak Zeta-Jones i Eckhart jsou sympaťáci, jen vůbec není mezi nimi chemie a oněm pár polibkům divák prostě nevěří. Přesto je to občas vtipné, občas dojemné, chvílemi poučné. Jen škoda, že film je sterilní až běda.(4.5.2008)

Moc moc sterilná romantika. Ak čakáte komédiu a miesto toho vás úvod prevalí dramatickými momentmi, musí prísť niečo veľmi pôsobivé, aby sa dalo preladiť. Lobster na tanieri, megadávka znamenitého argentínskeho steaku, lahodný čokoládový dezert, chladná Katka-Zeta, ľady sa lámu až po blysnutí Aarona Eckharta, ktorý film potiahol a komediálne okorenil.(9.9.2010)

Celkom mila romanticka komedia, alebo chvilkami aj drama. Je pravda, ze Catherine tu bola prilis dlho zatrpknuta, ale za to Aaron zachranil, co sa dalo. Mozno su styri hviezdicky nadhodnotene, ale tieto tipy filmov ma bavia, trailer splnil moje ocakavania a film mi sprijemnil dlhe cestovanie v autobuse... 25.02.2010 ______ Catherine Zeta-Jones - (Kate) +++ Aaron Eckhart - (Nick) +++ Abigail Breslin - (Zoe) +++ Patricia Clarkson - (Paula) +++ Jenny Wade - (Leah) +++ Bob Balaban - (Terapeut) +++ Brian F. O´Byrne - (Sean) +++ Lilly Rabe - (Bernadette) +++ Hudba: Philip Glass +++(25.2.2010)

Hodnota tohto filmu je porovnateľná so 100 minútovým preklikávaním fotiek Catherine na nete. Takže sa nedá hodnotiť nižšie ako pod tri hviezdy, aj keď nestojí absolútne za nič. Distribútor film asi nevidel, pretože dávať do jeho názvu niečo, čo film postráda, je nezmysel. Je to ťažké alibi, ale dávam vyššie hodnotenie iba za krásu herečky. Predstavujem tak prototyp povrchného mladého muža bez túžby po uspokojení vyšším umením? Námet na art film.(19.6.2012)

55 % - Originál režisérky Sandry Nettelbeck jsem viděl poprvé asi před dvěma lety a byl jsem zvědav, jak dopadne americký remake. A dopadl víceméně tak, jak jsem očekával. Velmi civilní a přesvědčivou dvojici Martina Gedeck - Sergio Castellito nahradili "krásnější a více sexy" CZJ a Aaron Eckhart, s nimi ovšem kouzlo přirozenosti vyprchalo. Přibyly některé "nezbytné" romantické hollywoodské ingredience, které příběh vyhladily do naleštěné šablony, která už tou civilností a okouzlující uvěřitelností vůbec nezavání. Prostě klasická americká slaďárnička, která sice není špatná, já ale zůstávám u originálu.(11.8.2007)

• - Ke konci filmu si můžete všimnout hudebního skladatele Philipa Glasse, jak sedí u stolu venku před Bistrem. (becki_tu)

• - Během natáčení scény, ve které se krájí cibule, si Aaron Eckhart nešťastně uřízl nehet, aniž by si toho všiml. První si toho všimla Abigail Breslin, která začala ječet, jakmile uviděla krev. (Cheeker)

• - Film je remakem filmu Recept na lásku (2001). (hippyman)