Koření života

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

• numi

Lacině rozehraná romance. Ale ne tím běžným laciným způsobem, ale jinak. Scott Hicks se snažil příběh zkomplikovat těžkou životní situací, to se mu povedlo, ale způsob, jakým celou věc překládá divákovi, je hodně arogantní. Aniž byste si stihli udělat názor na Kate, je vám vrženo do tváře, že ji prostě musíte litovat a že jí prostě musíte držet palce. A to je špatně. V romantickém filmu musí vzniknout chemie a k chemii potřebujete divácké sympatie, bez nich to prostě nejde. Catherine Zeta-Jones je nakonec pro Kate (překvapivě, protože jsem ji nikdy nemusel...) sice získá, ale on i zbytek filmu je neslaný-nemastný, a to je u snímku z gurmány vyhledávané restaurace lehce napováženou. Potěšila mě ale výborná hudba, která naopak pro gurmány, alespoň ty hudební, byla. [březen 2008](24.3.2008)

Myslím, že pokud by tento film obsahoval ještě větší a výraznější špetku směsi nějakého koření, neváhala bych udělit plné čtyři hvězdičky. Takto se jedná o velmi příjemný, jídlem a kuchařskými specialitami provoněný snímek, nicméně nikterak vybočující ze žánru. Jako vždy krásná a noblesní Catherine Zeta-Jones je jako zásadová, nepřístupná a své práci zcela oddaná "paní šéfkuchařka" skvělá. A Aarona Eckarta mám ráda od doby, kdy zachraňoval naši planetu v "Jádru." Já jsem tímto "kulinářským výtvorem" docela velmi dobře zasycena, ale chtělo by to ještě vytříbenější "nášup.":)(3.12.2011)

Aaron Eckhart je maximálny sympaťák, Catherine Zeta-Jones je maximálne krásna, Abigail Breslin je maximálne dobrá herečka, Philip Glass je maximálne dobrý skladateľ a No Reservations ma maximálne milo prekvapili. Nechápem však prečo sa musí miestami romantická a miestami vtipná dráma vydávať za romantickú komédiu... [82%](14.4.2009)

Tohle je prostě super film! Ať si říká kdo chce co chce, mne se to totálně líbilo a ze sálu kina jsem odcházel spokojen. Tomuto filmu nic nechybí, scénář je naprosto skvělý, herecké výkony bravurní. Nevím, co mne na tomto filmu tak uhranulo, možná příběh, možná herecké výkony, možná kombinace obého. Každopádně tohle je film, který by se měl určitě vidět. Nádherné scenérie, úžasně ukázané prostředí velkoměsta, perfektní charaktery postav a nepřekonatelní Catherine-Zeta Jones a Aaron Eckhart, to je to, co film dělá tak úžasným a milým snímkem. Jsem rád, že v době, kdy k nám z Ameriky přichází do kin velké blockbustery s megalomanskými rozpočty a samými počítačovými speciálními efekty dokáže přijít snímek, který nemá žádné speciální efekty a který chce zaujmout jen svým příběhem. Je to pro mne vítaná změna v programech kin a jsem rád, že jsem si vybral ke zhlédnutí právě tento snímek a už se těším na jeho uvedení na DVD... Bez jakéhokoliv váhání dávám maximální hvězdičkové hodnocení, protože tenhle film si to zaslouží...(23.9.2007)

Když se řekne americká romantická jednohubka, tak tím se myslí film právě tohoto ražení. Po všech mírách akorát. Vážnější zápletka se šťastným koncem. Nesmí chybět malé děcko, vážná nehoda, psychická zdůrazněnost hlavní postavy a na to nasadit nějakou tu ohranou kostřičku. A hle, tady to úspěšně vyšlo, proč by ne, ale za pár hodin vám film poněkud zmizí z paměti a už se nikdy nevrátí.(17.9.2007)

• - Ke konci filmu si můžete všimnout hudebního skladatele Philipa Glasse, jak sedí u stolu venku před Bistrem. (becki_tu)

• - Film je remakem filmu Recept na lásku (2001). (hippyman)

• - Nick říká Kate, že tiramisu znamená v italštině „jídlo pro bohy“. Ve skutečnosti však slovo tiramisu znamená „životabudič“. (becki_tu)