Koření života

• Nizozemsko

No Reservations

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Jsem milovnice filmů, kde se vaří. Tady se vařilo až to doma vonělo a do toho ehm...ta lááááska. Vztah mezi Catherine a Aaronem byl víc než dostatečně hezký a malá Abigail samozřejmě zase nezklamala. Pro mě dobře koukatelné a milé, místo opravdu skvělé. Jdu proti nízkému hodnocení zde a dávám 5 hvězd, ikdyž nejsou úplně tak čisté.(25.3.2011)

• numi

Lacině rozehraná romance. Ale ne tím běžným laciným způsobem, ale jinak. Scott Hicks se snažil příběh zkomplikovat těžkou životní situací, to se mu povedlo, ale způsob, jakým celou věc překládá divákovi, je hodně arogantní. Aniž byste si stihli udělat názor na Kate, je vám vrženo do tváře, že ji prostě musíte litovat a že jí prostě musíte držet palce. A to je špatně. V romantickém filmu musí vzniknout chemie a k chemii potřebujete divácké sympatie, bez nich to prostě nejde. Catherine Zeta-Jones je nakonec pro Kate (překvapivě, protože jsem ji nikdy nemusel...) sice získá, ale on i zbytek filmu je neslaný-nemastný, a to je u snímku z gurmány vyhledávané restaurace lehce napováženou. Potěšila mě ale výborná hudba, která naopak pro gurmány, alespoň ty hudební, byla. [březen 2008](24.3.2008)

Co jsem čekal, to jsem dostal. Koření života je klasická romantická komedie bez přidané hodnoty. Hrdinka Kate se nám hlásí přímo od sporáku, nemá soukromý život a práce šéfkuchařky v luxusní restauraci se stala jejím posláním. Jenže osud a scénárista tomu chtěl, aby při autonehodě zařvala její sestra a Kate se tak namísto truchlení musí vypořádat s péčí o dospívající neteř Zoe. Zbytek znáte.. život nabízí i pestřejší barvy a důležitější věci než jen správně naaranžovaná rybí pochoutka. K tomu všemu jí vytáčí nová kuchařská posila Nick, který je nejen těžkou konkurencí, ale stál by i za hřích.. Jenže osud a scénárista tomu asi chtěl, abych hlavní hrdince (Catherine Zeta-Jones) nedržel palce, protože se chová odtažitě a diváka si nezíská. A stejný osud a scénárista tomu zřejmě chtěl, že scénu rozjasňuje až energický Aaron Eckhart a neotravná Abigail Breslin. Režisér Scott Hicks, který si udělal jméno na těžkých psychologických dramatech (Záře, Sníh padá na cedry), ale předkládá scény, v nichž se věci dějí zcela očekávaně.. vypulírovaná jednohubka, která na pár desítek minut zachutná.. ale zasytit nedokáže.(22.5.2010)

Zvláštní romantika.. Kuchařské prostředí v kterém vznikne láska, které je okořeněné přítomností ,,poděděné,, malé holčičky.. Scénář by šel shrnout do pár vět - Top kuchařka ,,podědědí,, holčičku a vezme si volno, na její místo dorazí jakýsi hezounek co k ní vzhlíží, ona ho nesnáší (bojí se o místo) nastává velká láska.. Teď z toho uděláme menší drama = zlý hoch dostane nabídku na můj flek => hádka.. A nakonec velké shledání a zakopání válečné sekery a dokonce vlastní restaurace.. Jak prosté.. až moc prosté... Kdyby byl scénář víc promyšlený a rozvinutý, tak bych klidně šel hodnocením nahoru (herci mi vyhovovali, prostředí též), ale takto zůstanu na průměru = 3z5(3.12.2011)

• Plangi

Tak teda v první řadě netuším, co na tomto filmu stálo 28 milionů...pardon, chvilková indispozice mysli - no samozřejmě, že se musely zaplatit zvučná jména a propagace. Měl jsem sto chutí při první reklamě odejít, zakotvit to u lednice, řádně ji vyžrat a kdybych tam náhodou ztvrdnul a prošvihl zbytek filmu, nic by se nestalo, jelikož ten film měl tak nehorázně plytký a klišém prošpikovaný scénář, který někdo spíchnul za jedno odpoledne při listování kuchařky pro gurmány. Sympatie k hlavní herecké dvojici mi ovšem velely setrvat až do konce a z větší části právě za ně toto UHO ode mě dostává pěkných 50%.(15.5.2010)

• - Píseň, která hraje ve chvíli, kdy Kate mluví se Zoe u hrobu její matky, je ze soundtracku k filmu Okrsek 49 (2004). (becki_tu)

• - Podle časopisu USA Weekend pracovala Catherine Zeta-Jones jeden večer jako servírka ve Fiamma Osteria v New Yorku v rámci příprav na svou filmovou roli. Pokaždé, když jí hosté restaurace tvrdili, že jim připomíná Catherine Zetu-Jones, říkala: „Tohle slýchávám pořád..“ (becki_tu)

• - Ke konci filmu si můžete všimnout hudebního skladatele Philipa Glasse, jak sedí u stolu venku před Bistrem. (becki_tu)