Koření života

Korenie lásky

Iba na objednávku

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Hicks tady docela solidně balancuje mezi romatickou a dramatickou linií a působí to na diváka docela věrně a taky se mu hodně daří plyně proměňovat depresivní atmosféru na pohodovou a naopak, ale přece jenom celýmu příběhu tak nějak schází trochu jiskra a nápad Co se týká dvou hlavní postav, tak Catherine Zeta-Jones je tady výborná, u Eckharta mi přišlo, že se tam moc nehodí, ale nakonec do příběhu sed skvěle a doplnil tam přesně to co film potřeboval. Pro mě docela osvěžení po romantických komediích s prvky dramatu, kdy je příběh většinou totožnej jako u ostatních podobných exemplářů(2.1.2008)

• c.tucker

Marnost nad marnost. Filmaři se rozhodli vytáhnout ze šuplíku prototyp hollywoodského romantického 18f04 (no to je přece ten jak nějakému dítěti (popř. dětem) umře matka a musí se o něho (o ně) nějaký příbuzný, který v tom není dobrý a ještě ke všemu se tam připlete jiná osoba, která to s dětmi umí a ke všemu se ti dva dají kupodivu docela rychle dohromady) Scott Hicks odvedl normální řemeslnou práci, která se od něho očekávala, ale mohl to trochu okořenit, nebylo by to na škodu. Takhle je to mdlé a nijaké. Nebýt Eckharta a Breslin tak pouze 1*.(14.11.2007)

Nenápadný nápad s nápaditým obsadením a veľmi vkusným, no občas až príliš sofistikovaným a nekonfliktným spracovaním. Film na rozhraní drámy a komédie s romantickou zápletkou určite nezaškodí a neurazí žiadneho diváka, mohol by sa však prikloniť aspoň k jednému žánru viac, než len nesmelým naklonením. Eckhart až hanlivo zatiaňoval Zetu-Jones prakticky počas celého filmy a on bol hlavným hereckým ťahúňom. Záver klišéovitý, no prijateľný. 70%.(3.2.2009)

Zvláštní romantika.. Kuchařské prostředí v kterém vznikne láska, které je okořeněné přítomností ,,poděděné,, malé holčičky.. Scénář by šel shrnout do pár vět - Top kuchařka ,,podědědí,, holčičku a vezme si volno, na její místo dorazí jakýsi hezounek co k ní vzhlíží, ona ho nesnáší (bojí se o místo) nastává velká láska.. Teď z toho uděláme menší drama = zlý hoch dostane nabídku na můj flek => hádka.. A nakonec velké shledání a zakopání válečné sekery a dokonce vlastní restaurace.. Jak prosté.. až moc prosté... Kdyby byl scénář víc promyšlený a rozvinutý, tak bych klidně šel hodnocením nahoru (herci mi vyhovovali, prostředí též), ale takto zůstanu na průměru = 3z5(3.12.2011)

Nezvyknem si do svojho výberu dať film so žánrom "romantická komédia" .... Ale keď som uvidel, že tam hrá Catherine Zeta-Jones, neodolal som a v kľude som si ten film vychutnal. Pristihol som sa však pri tom, ako závidím Michaelovi Douglasovi a pri tom, ako si nevšímam dej filmu, ale krásne ústa, nádherné oči a sexi postavu Zety ...(16.12.2011)

• - Podle časopisu USA Weekend pracovala Catherine Zeta-Jones jeden večer jako servírka ve Fiamma Osteria v New Yorku v rámci příprav na svou filmovou roli. Pokaždé, když jí hosté restaurace tvrdili, že jim připomíná Catherine Zetu-Jones, říkala: „Tohle slýchávám pořád..“ (becki_tu)

• - Během natáčení scény, ve které se krájí cibule, si Aaron Eckhart nešťastně uřízl nehet, aniž by si toho všiml. První si toho všimla Abigail Breslin, která začala ječet, jakmile uviděla krev. (Cheeker)

• - Ke konci filmu si můžete všimnout hudebního skladatele Philipa Glasse, jak sedí u stolu venku před Bistrem. (becki_tu)