Bezcharakterní podnikatel William Bank při stavbě luxusního hotelu a herny využil a pak podrazil a okradl obchodního partnera Reubena Tishkoffa. Ten se zhroutil a po silném infarktu leží v nemocnici, kde ho s celou partou navštíví jeho přítel, podvodník Danny Ocean. Podle doktora potřebuje apatický pacient něco, pro co by žil, a podle Dannyho je tím pravým řešením pomsta. Rozhodnou se proto v den slavnostního otevření Bankovo kasino vyloupit a současně zabránit udělení prestižní "Ceny pěti diamantů". Ta má podobu náhrdelníku a získaly ji zatím všechny Bankovy podniky. Vypracují plán, podle nějž má skupina hráčů vyhrát pět set milionů dolarů ve hrách, které bude mít Danny se svými parťáky pod kontrolou. Livingston je přijat k blackjacku, bratři Malloyovi upraví sadu kostek a zajistí jejich doručení do kasina, o výsledky rulety se postarají dálkově ovládané kuličky a uplacení krupiéři. S pomocí velkého vrtáku se parta chystá vyvolat otřesy podobné zemětřesení, které by na chvíli vyřadily sledovací systém z provozu. Místo kontrolora zaujme Saul. Situaci nečekaně zkomplikuje porucha vrtáku, a tak se parta obrátí na Terryho Benedikta. Je to sice jejich nepřítel, ale současně je mu Bankův nový podnik trnem v oku. (TV Nova)

novoten

Třetí výlet za touhle neodolatelnou partou by měl být raději poslední. Neříkám, že se mi po nich nebude občas stýskat, ale všech možných náhod už je moc a nakonec těch překvapení tolik není. Nejvíc tak potěší mexická revoluce a samozřejmě ambiciózní bezskrupula Pacino. Z pohodové zábavy tak Danny a spol. dopluli do lehce stravitelného průměru. ()

tron

„Pochopila to?“ – „Jej sa to netýka.“ – „Ale pochopila?“ – „Jej sa to netýka.“ Znova je TO tam (v snaživej dvojke TO tam bohužiaľ nebolo). Prvý diel mám veľmi rád. Druhý obsahoval zopár báječných momentov, ale málo, nedokázal naplniť očakávania. Čítal som na tretí diel recenziu, v ktorej autor písal, že záver heist movie trilógie je niečo medzi. Nuž, mal pravdu. Nie je to také dobré, ako jednotka. Od záveru som čakal smršť nečakaných zvratov, ako bolo v jednotke S.W.A.T. komando, avšak ničoho mimoriadneho som sa nedočkal. Všetky finty boli o niekoľko tried dole oproti prvej časti. Tam akoby kradli vysokoškoláci. V trojke žiaci základnej školy. No cítil by som sa zle sám pred sebou, kebyže tejto uvoľnenej, oslnivo hviezdne charizmaticky obsadenej kriminálnej komédii nedám 4*. Predsa len je tu návrat k nákazlivej hravosti jednotky. Clooney a spol. rozohrali vojnu. Motív pomsty dodáva trojke hĺbku, ktorá prvým dvom častiam (kde šlo len o osobné zbohatnutie) chýbala (hlavne dvojke). Samozrejmosťou sú skvelé hlášky („Na Sinatru ti kašlem.“), parádne inscenované scény (dojatie z televíznej šou, megageniálny running gag s mexickou revolúciou) a suché dialógy („Čo si mu na to povedal?“ – „A čo som mal?“ – „Nič.“ – „Veď som mu na to ani nič nepovedal.“). Medzi Clooneym a Pittom to iskrí báječne. Rozpočet 85, celosvetová tržba 311. ()

Gimli

Příjemný film na nedělní odpoledne, který zaručí dobrou náladu. Ale člověka vůbec nenapadne, že by jim to nemuselo vyjít, takže nezbývá než se kochat elegány v cool oblecích a dámami v přiléhavých šatech. Nakonec, proč ne? ()

Boss321

Skvělé a vtipné pokračování, které po komplikované, ale dobré dvojce, hlásí návrat k úspěšnějsí jedničce a tudíž Danny a jeho parta se vrací zpět do casina. Tentokrát si dali za úkol okrást Willyho Banka, kterého svérázným způsobem ztvárnil skvělý Al Pacino. Líbilo se mi to moc, ale zároveň si myslím, že Steven Sodenbergh by měl být soudný a žádné pokračování už nedělat, protože tohle by jako zakončení série bylo víc než důstojné. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jste analogoví hráči v digitálním světě. Na to nemáte." Pokud chce někdo naivně sponzorovat zlodějská casina házením chechtáků do bezedné díry, tak je to jeho svobodná volba, ale já se řadím mezi ty, kteří by se raději s jejich majiteli rozdělili o zisk. A pokud se majitel nechce dobrovolně dělit, tak jsem pro vychlazenou Oceanovu třináctku, která bohatým bere a sobě dává způsobem naprosto pohodovým. Možná by to tak ve skutečnosti nefungovalo, ale já již pro jistotu žhavím vrták, zkušebně vyvolávám zemětřesení, udržuji v pohotovosti překupníka na diamanty, zakládám v Mexicu odbory a pokud mohu způsobit namachrovanému parchantovi fyzickou či psychickou újmu, tak to s radostí udělám. ()

EdaS

Tak elegantní, až místy docela nudí. Chci moc, když u zlodějské komedie očekávám nějaký ten humor, napětí a lupičské finty? Když se chci bát o to, jestli se plán zdaří? Myslím, že třikrát a dost. ()

xxmartinxx

Třetí díl už je jen trapným opakováním sebe sama, který zuby nehty drží na dvou hvězdách velmi dobré obsazení a technicky skvělá režie. proč ale ten film vznikl, to je mi záhadou. ()

tombac

Třináctka zlodějských sympaťáků se vrátila ve velkém stylu do Las Vegas, aby znovu provedla jednu precizní, do detailu rozfázovanou veleloupež. Už zase? A proč by ne, když má trojka spád, šmrnc a je prosycena příjemným odérem domácké pospolitosti, kdy si parta fajn chlapíků aktivně zavzpomíná na staré dobré časy. A jak! Až se zdá, že přivést na buben mocného a bezskrupulózního byznysmena je tak snadné... A o to jde... O pocit zábavné filmové jízdy, která až na nějaké to drobounké drhnutí uhání hladce k cíli. Sice je znát, že Al Pacino nepatří do "rodiny", roli svůdníka bych propříště nechal Bradu Pittovi a štěk jedné ze stěžejních postav dvojky se mi do filmu nehodil, ale to jsou jen nepodstatné výtky, které na opětovné pohodové setkání se starými známými nemají téměř vliv. Když krást, tak elegantně a nápaditě. Přesně tak, jak to potřetí předvádí Dannyho kámoši. ()

Arx

Oproti poměrně komplikovanému druhému dílu je trojka Dannyho parťáků výrazným zlepšením. Steven Soderbergh si dal s trojkou hodně záležet a je to dost znát. K hereckému obsazení snad není ani co dodávat. Na geniální jedničku to už ale prostě nemá, tak nakonec dávám 4 hvězdičky. ()

gudaulin

Hvězdičkové hodnocení se neodvažuju dát, protože jsem film po nějaké době vzdal. Celá série Dannyho parťáků mně nesedla, jedničku jsem nehodnotil, protože se mi velice záhy vykouřila z hlavy, dvojka dostala 2* a u trojka by, pokud bych v sobě našel odhodlání vydržet, obdržela patrně totožné hodnocení. Problém přesně vystihl Matty, když napsal, že kterýkoliv díl televizních Podfukářů v něm vyvolal neporovnatelně větší zájem a nadšení. Zrovna tak to cítím i já. K legendám, jako je Podraz, vzhlíží Dannyho parťáci z úctyhodné vzdálenosti. Je to možná i proto, že v případě Dannyho parťáků je už od začátku jasné, která bije, a film neobsahuje nějaké zásadní zvraty a šokující odhalení. Vzhledem k plejádě hvězd, rozpočtu a reklamě je to na můj vkus velmi průměrný film. ()

Dudek

Dannyho parťáci 3 mají jednu nespornou výhodu od jiných pokračování. Nesnaží se vypadat nabušeněji, ale pouze rozvíjejí jedno téma v širším kontextu. Základní dějová linie je naprosto identická jako v předchozích dílech, sází na tzv. "vějířový efekt" (ehm), kdy se všechny části odehrávají v tutéž chvíli a režisér je plynule překládá přes sebe. Na této linii je postaven zbrusu nový děj, ale právě díky stejným vztyčným bodům je v jistých aspektech vyprávění až nápadně podobný svým předchůdcům. Naší staří známí hrdinové opět diskutují o tom co provedou a jak to provedou, přičemž mi můžeme jejich akci zároveň studovat a porovnávat se svými znalostmi jak z jedenáctky a dvanáctky, tak i z tím, co nám poskytují v tomto díle. Celý snímek přirovnává onu slavnou větu o utírání si zadku hedvábím, jede, nikde nestaví, nemění tempo, ignoruje diváka, předhazuje pozlátko a snaží se tvářit jako pohodový film bez přilišných nároků. Hrdinové jsou elegantní, stejně tak jako hudba a kamera. Nikdo přece nečekal žádnou příliš sofistikovanou zábavu nebo snad ano? A přesně o tom to je... ()

Gilmour93

Není náhodou třináctka nešťastné číslo, Stevene? Návratem k osvědčenému nějaké zbytky sex-appealu z jedničky zůstaly, ale už mě v této sérii začíná ten silikon vystupující z Soderberghova dekoltu stylovosti dusit. Pacino s Garciou na podtrženou jedničku, ovšem doufám, že to všechno neskončí až u Dannyho kopy, kdy celá parta vjíždí do kasina bezbariérovým vstupem a dýchá už jen s pomocí kyslíkových masek.. ()

Psema

Dvakrát jim to vyšlo a potřetí se situace opakuje. Soderbergh zase sebral partičku pěkně oháknutých sympaťáků, hodil před ně zamotaný scénář a vyšlehal komedii, která voní Clooneyho charismatem a Pittovým kamáradčovstvím. Přátelská "atmoška" sahá přes každé políčko a ten, kdo je naladěný na stejnou vlnu a cítí se v prostředí Dannyho parťáků jako doma, hned zapomene na - pro někoho - příliš rozjařenou dvojku. Já sám ji stavím s třetím dílem na stejné pozice, i přes patrné rozdíly. Trojka je komornější, klidnější, ale kolikrát i zamotanější. Oba styly ale fungují a i když se ladností a nenuceností svému prvnímu kšeftu nevyrovnají, jsou tihle chlapáci opět k sežrání. 7/10 ()

Lynn

Tentokrát titulky všemožných článků a recenzí opravdu nelžou - po nepříliš povedené "dvojce" přichází stylová a nadupaná "trojka", která se poctivě vrací ke kořenům nastoleným "jedničkou". A je to paráda. A ano, při pohledu na božské duo Clooney / Pitt budu slintat, ať už budou hrát třeba "Dva v pytli". A nestydím se za to :0) ()

genetique

Dvanástka bola jasným príkladom toho, že aj napriek hviezdnemu zástupu hercov jednoducho nedokázala upútať. To bol hlavný dôvod, prečo som sa bál o osud ďalšieho pokračovania. Tretí diel lúpežných fínt však mal jedno veľké plus. Al Pacina. A film navyše dokázal, že sa mužská parta dokáže zaobísť aj bez ženského šarmu. Celkový efekt konečného podvodu síce nebol až taký prevratný a okúzľujúci ako ten, ktorý sa mi naskytol v jednotke, humornosť tiež mierne opadla, no napriek tomu precíznosť spracovania, pohoda, ktorá sála z každej scény a spracovanie priebehu celého oblafnutia mi stačí dať filmu pekných 75%. ()

StarsFan

Mít tenhle film o něco menší rozpočet a neznámé herce nehrající tolik "na pohodu" jako Clooney, Pitt a spol., asi by to byla jen průměrná komedie. Ale protože Dannyho parťáci tohle všechno mají, je to hlavně krimi komedie v extra luxusním balení. Exkluzivní prostředí, příjemné dialogy, krásní herci (budete si ze mě možná utahovat, ale spíš než Pittovi a Damonovi bych dala přednost elegánovi Clooneymu a nazrzavělýmu Pacinovi)... Tak pohodovej film se skutečně vidí málokdy. A Al Pacino do rodinky sice moc nesedí, na druhou stranu se od něj asi nedá očekávat, že se s Clooneym bude bratříčkovat. A je pro mě takovou malou osobní radostí vidět ho zase po Kmotrovi s Andym Garciou v jednom filmu. ()

Hakha

Milé překvapení, když od třetího dílu jsem nečekal nic víc, než jen herecký koncert, ale naštěstí se narozdíl od druhého opět série Dannho Parťáků rozjela. Ze zmatenému začátku je střed a závěr velice pohodový a nenudí. Je to hodně barevný film s výbornými hereckými výkony s mnoha gagy a vydařeným soundtrackem. Jsem spokojen a hodnotím 4 hvězdičky... ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)

Bradova špionáž

Bradova špionáž

24.04.2007

Tahle zpráva se do 5 sekund sama zničí... Ne, nečeká vás senzační potvrzení starých drbů o tom, že Brad Pitt by měl nahradit Toma Cruise v dalších nemožných misích. Tahle představa zůstává v… (více)