„Pochopila to?“ – „Jej sa to netýka.“ – „Ale pochopila?“ – „Jej sa to netýka.“ Prvý diel mám hrozne rád. Druhý mal svoje báječné momenty, ale nedokázal naplniť očakávania. Čítal som na tretí diel recenziu, v ktorej autor napísal niečo v tom zmysle, že záver heist movie trilógie Stevena Soderbergha a Georgea Clooneyho je niečo medzi. Je to pravda. Nie je to už až také dobré, ako jednotka (od záveru som čakal smršť nečakaných zvratov, ako bolo v jednotke S.W.A.T. komando, ale ničoho mimoriadneho som sa nedočkal a všetky tie finty boli o niekoľko tried dole oproti prvej časti, tam akoby kradli vysokoškoláci, v trojke skôr žiaci základnej školy). Ale cítil by som sa zle sám pred sebou, kebyže tejto uvoľnenej, oslnivo hviezdne charizmaticky obsadenej kriminálnej komédii nedám 80%. Clooney a spol. rozohrali menšiu vojnu. Práve motív pomsty dodáva trojke zaujímavú hĺbku, ktorá prvým dvom častiam, kde išlo skôr o osobné zbohatnutie, pravdupovediac troška chýbala (hlavne teda dvojke, jednotka je úžasná). Samozrejmosťou sú hlášky („Na Sinatru ti kašlem.“), skvele inscenované scény (dojatie z televíznej šou, megageniálny running gag s mexickou revolúciou) a suché dialógy („Čo si mu na to povedal?“ – „A čo som mal?“ – „Nič.“ – „Veď som mu na to ani nič nepovedal.“). Medzi Clooneym a Pittom (ktorého Rusty v každom zábere niečo je alebo aspoň pije kávu) to eroticky iskrí stokrát viac, ako vo väčšine filmových heterosexuálnych pároch.(27.5.2011)

Uvedené tvrzení sice zní logicky, ale Danny se svými kumpány na cestě za pomstou hravě zcizí diamanty, způsobí zemětřesení, znemožní udělení ocenění, zrujnují casino a ještě přitom vylepší platy mexickým dělníkům. Při mnoha činnostech hraje sice roli náhoda, padouch také často pomůže svým odhadnutelným chováním, ale to vše zanikne v hluku pohodového cinkání zlaťáků z hracích automatů.(8.5.2010)

v mojich ociach si soderbergh nastastie vylepsil svoje nadlomene renome po velmi zlej dannyho 12tke. na prvy diel samozrejme nedosiahol, ale aj tak musim povedat, ze som sa po cely cas celkom slusne bavil. skoda zmatocneho a prekombinovaneho deja, ale v tejto serii som si uz zvykol asi na vsetko. dufam, ze tymto dielom je aj definitivny koniec celej sagy, mne uz stacilo. 70%(18.10.2007)

Potřetí kradou a stále ještě nemají dost! Steven Soderbergh se po roztodivně vykolejené dvojce vrací v trochu klidnějším stylu s pokračováním, které snad až příliš opatrně navazuje na starší bratříčky. Žádné velké překvapení, žádné výstřelky, ale zároveň žádné průšvihy. Hvězdné obsazení dělá snímku čest, rodinná atmosféra podlézá všemi škvírami a řemeslná jistota vás udrží v dobré náladě od začátku do konce. Snad jen Al Pacino příliš nezapadnul mezi "staré známé" a zápletka je trochu improvizovaná, ale to jsou šmouhy, které smaže jediný úsměv George Clooneyho, jediný převlek Brada Pitta a jediný pohled na Matta Damona. Dejte mezi to pluska a za rovnítkem vám vyjde sousloví příjemná zábava. A to je víc než slušný výsledek. (70%)(11.6.2007)

• Gemini

Do třetice to tentokrát není všeho dobrého, pan Ocean tentokrát přišel a zase vodešel, a nikdo se kvůli tomu nevěšel. Jedním uchem tam, druhým ven, zkrátka jsem čekal něco podstatně snáze sledovatelného, s více a údernějšími vtipy, a tak vůbec lepšího. Povinný privátní dialog Clooney-Pitt taky nezafungoval, prostě trojka už je zbytečná a pozor, Al Pacino jako záporák je slabší než Andy Garcia v jedničce. Jsem zklamán, proto je možné, že lehce podhodnocuji, ale tahle 50%ní komédie by to na víc než šedesát nevytáhla ani kdyby na místě Ellen Barkinové (přičemž vzhledem k věku této dámy a jejím dosavadním estetickým výkonům ooobrovský respekt) exhibovala zlá, zlá, zlá Famke Janssen;)(28.12.2008)

• - Zlatý mobilní telefon, který obdrží Willie Bank (Al Pacino) od Abigail Sponder (Ellen Barkin) je Vertu Signature Yellow Gold Full Diamond, a jeho cena se pohybuje kolem 50 000 dolarů. (Othello)

• - Film promítali na festivalu v Cannes mimo soutěž. (imro)

• - Ve filmu je několikrát zmíněno potřesení ruky Sinatrovi. Frank Sinatra hrál v původním filmu Ocean´s Eleven (1960). (don corleone)