• Česko

The Number 23

Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Vyzuál 7/10/// +líbil se mi Jim Carrey v dramatické poloze, bavilo mě to očekávání jakým směrem se to dál vyvine, závěr byl celkem logický a tudíž i docela překvapivý -dlouhou dobu tušíte a čekáte co že nám to chtějí filmaři naservírovat, v některých momentech už jsem propadal beznaději a nevěřil, že z toho bude něco zajímavého/// Byl jsem zvědaví co to bude a čekal jsem co z toho bude. Nakonec zklamaný nejsem i když si říkám, že z toho mohlo být něco víc nebo něco jiného. Je určitě škoda, že Joel Schumacher nedokázal navázat na mistrnou Telefoní budku. Škoda že se posledních pár let potácí v podprůměrných filmech. Samotný film asi neurazí a nejspíš ani nenadchne. Není špatný, není nejlepší. Alespoň u Carreyho to byla příjemná změna./// Celkem 63%///(8.11.2009)

• gudaulin

Pokud máte kvalitní scénář, herce i režiséra, může se vám v žánru mysteriózního dramatu podařit klidně i takový majstrštyk, jako byl svého času Klub rváčů. Pokud máte k dispozici scénář slabý, nezachrání to ani snaživý režisér a hvězdné obsazení. Pro Jima Carreyho představoval snímek výjimečnou příležitost zahrát si opravdu temný komplikovaný charakter, jaký se v jeho kariéře ještě nevyskytl. Dál než k pitvořícímu se strýčku Olafovi z Řady nešťastných příhod se vlastně Jim nedostal. Veškerá jeho energie ale přichází vniveč, protože jeho paranoidní postava se prostě v tom nešťastném a slabomyslném předvídatelném scénáři nemůže rozvinout náležitým směrem. Snad nejlépe rozdíl mezi špičkovým filmem a podprůměrným kouskem charakterizuje závěrečná scéna u Klubu rváčů, kdy se hroutí všechny jistoty stávajícího světa a antihrdina příběhu ví, že je za to osobně odpovědný. V 23 vidíte kýčovitě moralistní scénu, která předchozí děj shazuje někam na hranice směšnosti. Celkový dojem: 35 %.(1.9.2016)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $35,193,167Tržby Celosvetovo $77,566,815Tržby za predaj DVD v USA $27,483,008 //počet predaných kusov 1,481,586║ Thriller s dobrým námetom, keď čísla prenasledujú bytie človeka a odrazu všetko navôkol začína byť temné a užierajúce, režisér Joel Schumacher až moc prekombinoval príbeh, s ktorého sa postupom času stáva otravná záležitosť, je smutné že nevyužil potenciál témy, mohol to byť neobvyklí pohľad na čísla ktoré sprevádzajú svet z hustou atmosférou, nenapodobnil ani zďaleka svoje thrillerove skvosty ako 8MM a Telefónna búdka. Jim Carrey s dlhými vlasami sa do úlohy psychicky zdeptaného človeka hodí ale rozkúskovaní príbeh mu viac nedovolí predviesť svoje herecké umenie tak aby bola jeho úloha viac než prehrávajúca v mišmašovom deji. /videl v kine: 40%/(27.12.2007)

• TeeAge

|| Scenár: Fernley Philips | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Beau Flynn, Tripp Vinson | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: Contrafilm, Firm Films | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 77,566,815 $ || Herecky šťavnaté psycho-drama, ktoré zlyháva jedine kôli prázdnej ústrednej myšlienke. Schumacher a jeho vizuálne hrátky na jedničku, niektoré scény sú formálne na prahu dokonalosti. Carreymu svedčia aj vážne role, ale čo sa týka scenára, z hovna sa hrad nepostaví. 45% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(30.1.2014)

• Dadel

Tak tohle byla tragédie. Napětí veškeré žádné. Jim Carrey se do filmů tohoto typu zoufale nehodí, a hodnotil bych to jako castingový omyl desetiletí. Ale úplně nejhorší ze všeho je naprosto dementní námět, dřeněný už úvodními titulky plnými "šokujících" odhalení čísla 23 ve světě kolem nás. Něco takového může připadat napínavé snad jen lidem, co čtou horoskopy v novinách a odebírají SPIRIT. Z lidí, co věří na podobnou číselnou symboliku, si krásně dělá legraci Umberto Eco ve Foucaultově kyvadle (nalistujte pasáž s kioskem). On totiž není žádný problém vzít jakékoli číslo, a nacházet ho všude kolem, i kdyby to měly být sebevětší kraviny. Počet osob na hrací ploše na začátku každého fotbalového utkání je 23 !!! To je, co? Uživatel Matty ohodnotil svůj první film na CSFD dne 28. 08. 2003 (2+8+0+8+2+0+0+3=23). WOW!! Když sečtete v názvu právnické osoby POMO Media Group s.r.o. všechny znaky včetně mezer, dostanete 23! No není to ÚŽASNÉ? Odpověď zní: "Ne, není."(23.10.2007)

• - Číslo obchodu, kde Agatha Sparrow (Virginia Madsen) najde knihu, je 599. 5+9+9=23. (rafix)

• - 11.9.2001: 9+11+2+0+0+1=23 (Siriuss)

• - Hotel ve filmu je pojmenovaný podle krále Edwarda VIII., který se narodil 23. června 1894. (imro)