• český

Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

• Gilmour93

Když vám na konto přistane 23 mil.USD, není si potřeba před tím, než do toho půjdu, pročítat 23x scénář, viď Jime.. Fádní thriller, kterým se tentokrát snaživý Schumi ocitl na své režisérské houpačce dole, ovšem ne s tak odřenou hýždí jak u Batmana a Robina. No nic, aspoň, že uživateli Lima pracují ledviny a vylučovací systém na jedničku. Panebože, teď jsem ve své obsedantní psychóze dospěl k šokujícímu zjištění! Jim Carrey (9 písmen), Joel Schumacher (14 písmen). To je dohromady… Dopis na rozloučenou jsem nechal na stole a omlouvám se za ten průvan..(14.12.2009)

Tenhle film je zvláštní, hrozně zvláštní. Ze začátku jsem si totiž říkal, že vypadá dost zajímavě. Pak jsem se začal utvrzovat v tom, že číslo 23 je strašná sračka a ještě jsem neviděl zfilmovanou horší konspirační teorii o nějakým pitomým čísle, ale ve výsledku to zase až tak blbě nevyznělo. Divný. Do toho i Jim Carrey byl herec, který se do filmu vůbec nehodil, ale nakonec mně tam taky ani moc nevadil. Moc divnej film na to, aby si zasloužil lepší, i horší hodnocení.(13.1.2011)

Pokud chcete numerologický thriller pusťte si Pi, pokud chcete filmového hrdinu potácejícího se v příběhu literárního textu pusťte si Stranger than Fiction, pokud chcete rozervaného detektiva pusťte si Maltézského sokola, pokud chcete jima Careyho pusťte si Masku, pokud chcete Joela Schumachera pusťte si Telefonní budku...(14.11.2007)

Tak uz je to tady, Carrey si to zkusil konecne v thrilleru a byl proste perfektni. Jako Walter sice ze zacatku sem tam hodi i nakej ten vtipek a pri jeho povolani lovce psu se mi vybavil Ace Ventura, ale jako Rybka je proste genialni a pekne drsnej. Dost tomu taky pomohl jeho vzhled a kamera, ta je pri vypraveni Rybkovo pribehu prakticky genialni. Jinak co se tyce pribehu, napad slusnej, zpracovani taky, jen uz to bylo misty krapet prehnany a konec je zbytecne prekombinovanej, asi zalezi na tom, jestli na teorii o 23 divak pristoupi, ale me to neprislo nejak blby, takze sem se dobre bavil po celou dobu filmu.(17.5.2007)

• Jordan

úplná blbosť, hovadina . . . jima carreyho mám veľmi rád a chápem, že sa snaží čoraz viac vzdialiť od povesti, ktorú v začiatkoch svojej kariéry nadobudol - resp. nie vzdialiť (pretože to nie je žiadna zlá povesť a podľa mňa je to naozaj skvelý komik) ale ukázať aj vážny a seriózny rozmer svojho herectva a mnohé filmy predošlých rokov dokazujú, že naozaj má čo ponúknuť . . . lenže v tomto prípade by urobil ooooveľa lepšie, keby mieto tejto nemastnej, neslanej a nesmierne trápnej zlátaniny natočil hocakú bláznivú srandičku s farrelyovcami alebo niekym iným . . . vizuál je asi jediná celkom dobrá vec, ktorá si tú horkoťažko zarobenú hviezdičku zaslúži, kameramansko výtvarná stránka má istú úroveň, jej pôsobivosť však vyznieva naprázdno v prirovnaní k tak tupému a diletantskému obsahu - pretože The Number 23 je scenáristicky jeden z najhorších hollywoodskych počinov poslednej doby. Nezmyselný motív čisiel, stokrát obohratá neprekvapivá pointa, pre lacný efekt robené "zvraty", no skrátka hrôza . . . keď film režírovaný joelom schumacherom s jimom carreym v hlavnej úlohe je "nechcene smiešny" a nápadne trápny, treba sa zamyslieť, kde je chyba. V tomto filme je to v SCENÁRI!!! Bohužiaľ . . .(11.10.2007)

• - Jim Carrey za svou roli inkasoval příznačných 23 milionů amerických dolarů. (johhny007)

• - DVD obsahuje přesně 23 kapitol. Hlavní hrdina, Sparrow, je posedlý hraním na saxofon - ten má 23 kláves. Hotel ve filmu má název "The King Edward Hotel", král Edward VIII. se narodil 23. června 1894. (zdenur)

• - Jim Carrey a Joel Schumacher už spolu natočili snímek Batnam navždy (1995), ve kterém Carrey vytvořil postavu Riddlera, rovněz posedlého čísly. (imro)