• český

Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

• Sobis87

Průměrný thriller se zajímavým vizuálem, hodně dobrým Jimem Carreym v nezvyklé roli a několika působivými scénami. Joel Schumacher se snaží, jak se dá, aby ukuchtil působivý "napínák", rozplizlý scénář mu ale až na pár světlých chvilek ve většině stopáže zákeřně podráží nohy. Výchozí námět přitom není vůbec špatný, mohla z toho být setsakra zajímavá story, jenže ono tu je jedno velké ALE - mysteriózní film o záhadě je většinou postaven na šokující pointě, která by vás měla v závěru posadit na zadek a dodat všemu, co předcházelo, ještě větší působivost. Pointa v tomto filmu o posedlosti číslem 23 a tajemné červené knížce se dá odhadnout už v polovině filmu a nejedná se o nic světoborného nebo originálního. Jim Carrey si zaslouží velkou pochvalu, Joel Schumacher poplácání po zádech za snahu, námět si zaslouží lepšího scénáristu a scénárista by si zasloužil jednu přes držku. 50%(10.1.2009)

• nunka

Film "23" vznikol v roku 2007 a trvá 95 minút. 2+0+0+7+9+5=23. bububububu ...keď si sčítate písmená Joel Schumacher Jim Carrey, aké neočakávané číslo vám výjde? žeby 23? bububububu 92:4 sa rovná 23 bububububu 23.1=23 bububububu!!! Film 23 funguje čisto na podprahových podnetoch a snaží sa tváriť ohromne mysteriózne. V globále je to dosť nemožný film v lesklom pozlátku - kombinácia J.Schumachera a J.Carryho..aj keď mu nemožno odoprieť kvalitnú vizuálnu stránku, kameru, efekty. Scenár je neskutočne príšerný a konkuruje béčkových thrillerom. Film hodnotím 23 percentami, bububububu....(22.6.2007)

Na to jak slabý hodnocení to má, to je celkem kvalitní thriller. Jim Carrey hraje jak o život a už po několikátý za svojí kariéru dokazuje, že neni jen tim úchylákem z Ace ventury nebo z Masky, ale že je taky kvalitní charakterní herec. Příběh je tak akorát složitej a s pěkně zakrytou pointou celýho filmu, žádný vážnější kiksy ve scénáři, teda až na ten přiblblej konec, se taky nekonaly a o předvídatelných nebo naivních scénách aspoň z mý strany se taky mluvit nedá. Dokonce sem většinu času byl i napnutej a záhadu kolem čísla 23 si užil a rád sem jí věřil, já nevim co se tady řeší, pro mě to je dobrej thriller s vynikajícím Carreym(23.5.2007)

Brilantný thriller, ktorý síce mohol byť lepší, ale aj tak je veľmi dobrý. Od začiatku do konca je film napínavý a bez vaty, so skvelým Jimom Carreym, vynikajúcim vizuálom a hudbou a premysleným dejom. Ten jemný existencialistický podtext mohol byť viac rozvinutý. PS: moje registračné číslo na csfd je 12650 - tj. 6+5+12=23!!!(29.10.2007)

• Pepinec

Narodil jsem se 26.4. - 2+6x4=32. Rok narození 1988, takže je mi právě teď kolik? 23! Táta se narodil 1.7., máma 4.3. a brácha 27.4 - 1+7+4+3+27+4=46, 46:2=23! Pomaturitní večírek jsme měli 8.6. 2007 - 8+6+2+7=23! Na ČSFD jsem se zaregistroval 27.4. 2008 (27+4:2+8=23,5; 5 je součet dvojky a trojky!) ve 21.54 (21+54=75, 75:23=3,2!), a v tuto chvíli mám 32 bodů. Z ulice do mého pokojíčku vede 23 schodů, v televizi naladím 23 programů, ve skříni mám 23 párů ponožek, v šuplíku mi zbývá 23 kondomů a v peněžence 23 korun. Sepíšu si epitaf a jdu na balkon; mám to na něj 23 kroků, poletím 23 metrů a venku je -23 stupňů...(13.2.2012)

• - Jim Carrey a Joel Schumacher už spolu natočili snímek Batnam navždy (1995), ve kterém Carrey vytvořil postavu Riddlera, rovněz posedlého čísly. (imro)

• - V několika zemích měl tento film premiéru 23.3.2007. (Bauer)

• - Keď sa vysloví meno autora knihy Topsy Kretts rýchlo, znie ako "Top Secrets". (misterz)