• český

• slovenský

Číslo 23

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2007, 94 min

Úvodní titulky naznačovaly, že by se film mohl nést ve zvláštním a přitom kvalitním duchu. V průběhu sledování jsem si říkal, jestli dát 5*. A nyní po jeho konci si říkám, proč ne? Bál jsem se, jak si povede Jim Carrey a jeho nekomediální role a musím směle prohlásit, že se fakt předvedl. A jaké je 23. slovo tohoto hodnocení.......? 80%(15.10.2007)

• WANDRWALL

Není snadné napsat filmový scenář. A když je blbý, tak i Jim Carrey hraje blbě. Už jsem si toho u něho všiml mockrát. To je pak nepřirozený, přehrává, ale dost lidí to nepozná, tak ho má rádo. Byl to ostatně první komik, co dostal za jediný film honorář 20 milionů dolarů. Důvod je jediný - kde hraje, to vydělává.(21.9.2010)

• Pepinec

Narodil jsem se 26.4. - 2+6x4=32. Rok narození 1988, takže je mi právě teď kolik? 23! Táta se narodil 1.7., máma 4.3. a brácha 27.4 - 1+7+4+3+27+4=46, 46:2=23! Pomaturitní večírek jsme měli 8.6. 2007 - 8+6+2+7=23! Na ČSFD jsem se zaregistroval 27.4. 2008 (27+4:2+8=23,5; 5 je součet dvojky a trojky!) ve 21.54 (21+54=75, 75:23=3,2!), a v tuto chvíli mám 32 bodů. Z ulice do mého pokojíčku vede 23 schodů, v televizi naladím 23 programů, ve skříni mám 23 párů ponožek, v šuplíku mi zbývá 23 kondomů a v peněžence 23 korun. Sepíšu si epitaf a jdu na balkon; mám to na něj 23 kroků, poletím 23 metrů a venku je -23 stupňů...(13.2.2012)

Miluju filmy jako je tenhle, kde vrcholí napětí a režisér nás nechá doufat, držet palce snažit se to vyřešit s ním. Mám ráda hlavně to, jak se postupně na něco přichází a nakonec to dává smysl a všechno to do sebe zapadá. Nejen, že je film skvěle natočen a to nemluvím jen o scénách z knihy, které mají zvláštní formu, trochu mi to připomínalo SIN CITY, stylem barev a tak... ale i skvěle zvládnuté civilní momenty, kdy se hlavní hrdina měnil a věděl, že to s ním celé nějak souvisí...Musím smeknout před výkonem Jimma Carreyho, protože ve vážné roli jsem ho zatím neviděla a příjemně mě překvapil, hlavního hrdinu ztvárnil obstojně, hrál velice přirozeně a uvěřitelně. Dopředu jsem se obávala, že pokud přijde více emočně založená situace - vyzní v Carreyho podání trapně, ale bála jsem se zbytečně, protože tady jasně předvedl, že hrát umí a sem ráda, že zrovna tenhle velice povedený film byl obsazen někým kdo dokázal zahrát tak silnou roli. Slet událostí, řešení případu a hledání odpovědi nás diváky dovedlo k nečekanému až šokujícímu odhalení a překvapivému konci. Mě to vtáhlo a moc se mi líbilo, jak je film ztvárněn, takže především potlesk režisérovi !(24.6.2010)

Zaujímavé určite. Najväčší problém som však videl v tom, že v istom momente sa to zdá zbytočne prekombinované, až to vyznieva príliš nerealisticky. Body strhávajú hlavne scény ako vystrihnuté z komiksu a tým posúvajú film do trochu inej roviny, akoby som si želal. Záver je logický, všetko do seba pekne zapadá, ale i tak vás film nijako nerozhodí. Stačilo málo a J. Schumacher mohol poblázniť hlavu nejedného diváka. Ja som už dva roky trochu pobláznený číslom 38 tragicky zosnulého P. Demitru. Od tejto tragédie vidím to číslo úplne všade a podstatne častejšie, než by som si to pred tragédiou pripúšťal. Nedá sa na to nemyslieť. Ak si raz vezmete do hlavy nejaké číslo a čísla si všeobecne začnete všímať častejšie, tak to vo vás automaticky vzbudí pocit, že ho vidíte veľmi často a takmer všade. 60%.(2.1.2014)

• - DVD obsahuje přesně 23 kapitol. Hlavní hrdina, Sparrow, je posedlý hraním na saxofon - ten má 23 kláves. Hotel ve filmu má název "The King Edward Hotel", král Edward VIII. se narodil 23. června 1894. (zdenur)

• - Jim Carrey za svou roli inkasoval příznačných 23 milionů amerických dolarů. (johhny007)

• - V pořadí 23. projekt Joela Schumachera jako režiséra. (formelin)