Mé druhé já

Niet návratu

The Brave One

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 117 min

Ukázkově vykonstruovaný příběh s whatthefuck závěrem. Celé tohle skřípající soukolí ale táhne kupředu lokomotiva Jodie Foster s takovou vervou, že v cíli jí těch mírně nadprůměrných 70% přiřknu. 70 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(27.1.2008)

Jodie ? Moja obľúbená Jodie ? Tá nedokáže pokaziť nič ! Ona dokáže poslať film o stupienok vyššie ... Dokázala to i tu .... Pekne stupňovaná atmosféra s postupným prerodom hlavnej postavy, síce so trochu klišéovitým záverom, ale ..... ako som už povedal - Jodie je perfektná !(24.6.2009)

Řikal jsem si, že to snad není ani možný jak dobře Jodie Foster vypadá na tom plakátu k tomuhle filmu. Jenže v samotném filmu už taková kočka není, ale pravda je, že se na ní furt hodně pěkně kouká. Horší už je to s příběhem. Ten je totiž klasická odplata a tak na něm není vůbec nic zvláštního. Zvláštní je totiž na tomhle filmu akorát tak maximálně herecký výkon Jodie Foster, který by se dal vyhodnotit na jedničku s hvězdičkou třikrát podtrženou, a to nekecám.(25.9.2009)

Pro mě bylo sledování docela zajímavým experimentem. Dopoledne jsem se dívala na originální znění, to mě nijak zvlášť nenadchlo, ačkoliv jsem byla takřka v očekávání. Večer potom vysílání s dabingem. To by mě přímo odradilo, kdybych neznala originál. Film, který je takovýmhle způsobem založen na hlavní hrdince a emocích, které vyjadřuje hlasem, je přímo hřích dabovat! Nicméně poznámky některých kolegů o tom, že film působí tak nějak komiksově, jsou dost na místě. A ten pocit je zase nemístný.(22.5.2010)

Jodie je opět bezchybná. U některých scén jsem nedýchal a na sedadle v kině se prakticky nepohnul. Přesto se nemůžu zbavit pocitu NĚČEHO, co mi chybělo. Možná větší (lépe natočená?) katarze?(11.12.2007)