• jonyyy

Koho proboha napadlo po dvou dílech vystřídat hlavního hrdinu a odstrčit ho na druhou kolej, stejně jako vlastně celý fotbalový námět. První dva díly byly čistě sportovní kousky s jasným cílem a směrem a ve trojce se najednou autoři pokusili místo fotbalové pohádky o hlubokomyslné drama, což se absolutně nepovedlo. Dobré alespoň v tom, že jsem si připoměl jací velikáni v té době hráli. 50%(3.5.2012)

• honza7

Takže si to zrekapitulujeme. Gól 1 - super film, který ukáže, jak se i z kluka co si čutá pralesní ligu se může pod velkým drilem a šikanou spoluhráčů může stát hráč premier league. Gól 2 - názorná ukázka toho, jak se z začínající hvězdy světového formátu může stát nafoukaný blbeček, který myslí jen na sebe a lehce se dostane do problémů. Opět krásně natočené. Gól 3 - Telenovela o absolutním hov.... o absolutnímu ničemu! Neustále rodinné krize, prostě řešení blbostí, které s fotbalem nesouvisí. Prostě blbiny kraviny hovadiny na usnutí a konec, který divák očekává už na začátku... Lituju dne, kdy jsem se rozhodl koukat na tyhle filmové Velmi křehké vztahy!(6.11.2014)

• Pavelos

Třetí pokračování už nemá bohužel nic společného s fotbalem.. Těch pár záběrů co tam je, jsou beztak použity záběry televizních kamer.. Bylo to celé až moc fingované a nešťastné.. Vše bylo zaměřeno na soukromí život fotbalistů a ne na jejich fotbalové umění.. A největší nepochopení z mé strany je proč Santi hrál jenom takovou vedlejší bezvýznamnou roli, když jednička byla jenom o něm..(26.7.2009)

• honajz

Z USA do Anglie a teď do Německa. Aneb Santiago Munez získal nové angažmá a film produkci. Kdypak asi zavítá do české ligy? Santiago Munez byl v prvním filmu neznámým jihoamerickým mladíkem, který se musel hodně naučit, aby se stal dobrým fotbalistou a získal exkluzivní kontrakt. Díky sociálním sondám do života jihoamerické chudiny měl první film větší rozměr. Ve druhém filmu již starší Santiago Munez přichází do anglické Premier League, kde si zahraje třeba s Davidem Beckhamem, ale také musí zkrotit svou namyšlenost. Třetí díl se natáčel v německé produkci, jenže postavu Santiaga tvůrci odšoupli až na 157. kolej, když ho hned na začátku nechají si zlomit pár žeber, aby si poležel v nemocnici. Příběh se tak soustředí na jeho kamarády Charlieho Braithwaitea a Liama Adamse, kteří si mohou zahrát na mistrovství světa v Německu, ale také budou řešit své milostné problémy nebo sklon k alkoholismu. Některé scény jsou hodně zajímavé - např. nabídka na natáčení filmu, z něhož se vyklube upírský erotický blábol natáčený někde v Rumunsku, i kamera je velice slušná a nabízí často zajímavé pohledy. Problém však je, že zde není skoro žádný fotbal. Kromě úvodního sestřihu zápasu, o němž netušíme, kdo proč a kde hraje (tedy podle dresů si něco odvodíme, ale jinak netušíme, kde se nacházíme a proč) a závěrečného sestřihu ze skutečného mistrovství světa (a vlastně kromě krátké scénky fotbálku s dětmi na ulici) zde totiž žádné fotbalové parádičky ani zápasy nejsou. Navíc pod oním sestřihem běží neskutečně kolovrátková hudba, která začne otravovat už po pár sekundách, ale zní skoro čtvrt hodiny! Docela slušně rozehrané možné drama tvůrci zkusili podojit co nejvíc, ale prostě to přehnali. Pozor - spoilery! Jeden z fotbalistů chlastá a je záletný. Druhý se zasnoubí s krásnou herečkou a je slušňák. Slušňák umře, a ožrala přestane chlastat, vrátí se k rodině a stane se z něho i příkladný fotbalista. Kdyby šlo o film, kde hlavními hrdiny nejsou fotbalisté, ale manažeři, vyznělo by to asi podobně. A produkce nemusela utrácet peníze za poskytnutí práv na sestřih gólů ze skutečných zápasů, do nichž naše hrdiny tvůrci jen počítačem naklíčovali. Disk také nijak nenadchne. Protipirát, dvě reklamy, tři upoutávky, reklama, to vše hned na úvod, a tři další trailery v hlavním - statickém - menu. Jinak vůbec nic navíc, tedy kromě originálního zvuku ve stereo u filmu, což není nic extra.(4.1.2020)

• Frajer42

Tahle gólová série měla skončit u druhého dílu. Tento omyl je úplně mimo. Týká se tentokrát reprezentací, ovšem náš hlavní hrdina se před začátkem pochopitelně zkopne, takže je to o něm a bez něj. Kluci mají mimofotbalový život srovnatelný s černokněžníkem Mario Balotellim, takže to tak potom na hřišti vypadá. Tento díl je laciná fraška a milovníky předchozí série jistě zklame. Ti, kteří se chtějí pouze bavit, a tento film je úsměvný víc než by sám chtěl, nějakým exkluzivním kouzlem 2* vykouzlí. Šup sem s nimi. Možná je někdo bude chápat, jako mou skrytou zlomyslnost k nalákání dalších lidiček, kteří tuhle hrůzu brzy zhlédnou a pak budou nasraní.(14.10.2012)

• - Finále Svetového Pohára bolo nakrútené na štadióne Stade de Soleil vo Francúzsku namiesto štadiónu v nemeckom Berlíne. Dôvodom boli vysoké dane a nedostatok financií na prenájom štadiónu. Približne 60% hereckých výstupov na ihrisku bolo nakrútených pred zeleným alebo modrým plátnom, a zladených s reálnym meradlom Svetového pohára. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Filmovalo sa v štúdiách na viacerých miestach ako Nottingham, Leicester a Lincolnshire, a nové dramatické prvky sú zmiešané s originálnym filmom German FIFA World Cup, nakrúteným v roku 2006. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Každý díl trilogie má jiného režiséra a jiný původ vzniku. (Mara97)