Externí recenze k filmu (11)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila)

  "Výjev, který na papíře musí vypadat neuvěřitelně kýčovitě a rádoby mysticky, by tak asi pod taktovkou většiny režisérů působil. Tady je opravdu magický, fascinující a hlavně - po protočení celé retrospektivy - i dokonale motivovaný a logický. Spadne z něj opar symboliky a my vidíme unaveného chlapa…" (více)

 • Filmpub.cz (Aleš Harazim) ****

  "Je to poměrně pomalé a, pravda, je to postavené zejména na dialozích. I tak je však Michael Clayton neskutečně napínavý, zaplněný nesmírně zajímavými postavami a s ocenění hodnými hereckými výkony. Takhle dobrý thriller tu nebyl minimálně rok."

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) ****

  "Předem ovšem varuji ty, kteří by na Michaela Claytona chtěli jít jako na drama nabízející zábavu ve stylu současného mainstreamu. Jedno vybuchující auto jaro nedělá a takřka veškerou akci zde odbudou slova, slova a zase slova. Kdo nemá chuť sledovat košaté dialogy, dějově důležité monology a velmi…" (více)

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) ****

  "Scenárista Gilroy si tento raz vyskúšal aj režisérsku prácu a je to na filme vidieť. Venuje sa skôr emóciám a vnútorným rozmerom postáv než konkrétnej akcii. Nebyť výbornej kamery Roberta Elswita (Magnólia, Čierna krv) a farebných filtrov, tónujúcich film do monochromatických obrazov, dalo by sa…" (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) ****

  "Nechme stranou, zda úspěch u kritiky byl cílem tvůrců či nebyl, ale takhle to akademici mají rádi: dobře napsaný, zahraný a natočený snímek za rozumné peníze (vzpomeňme na úspěch mnohem slabšího a povrchnějšího Crash) s relativně jasným morálním přesahem. Dovolím si dodat relativně, protože pro mě…" (více)

 • MovieMania.sk (Ľubo Martiniak) ****

  "Napriek kvalitám oplývajúcemu dielku môže niekomu Michael Clayton pripadať príliž rozťahaný a na dve hodiny čistého času i patrične prázdny. Avšak toto je záležitosť toho-konkrétneho diváka a jeho vkusu. Ak si potrpíte na nabitú akciu s prepracovanou a strhujúcou pointou, asi si ho veľmi neužijete…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Gilroy zjevně moc dobře věděl, že na své herecké trio se může spolehnout, a tak mu servíruje hned několik částečně monologových vrcholů. Znovu připomínám, že tohle není právnický film. K soudu se nepodíváme ani jednou, na vyleštěné čapky z JAGu nebo dobromyslné důchodce Matlocka či Masona rovnou…" (více)

 • Premiere.cz ****

  "Propracované drama se silnou atmosférou se sice ubírá vpřed jen pomalým tempem, ale vynikající herecké výkony v čele s Georgem Clooneym, který si tady opět řekl o Oscara, a důmyslně vystavěný příběh budou intenzivním zážitkem pro každého, kdo v kině rád zapojuje mozkové závity." (více)

 • Rozhlas.cz (Jakub Leníček)

  "Michael Clayton je kvalitní film, který rozhodně stojí za vidění, ať už pro nesporně kvalitní herecké výkony, dobrý scénář nebo Gilroyův povedený vstup do režijní branže." (více)

 • Tiscali.cz (Linda Winsh-Bolard)

  "Je to velmi komplikovaný film s mnohavrstevnou akcí, která sleduje každodenní život, pro mnohé z nás zcela neobvyklý. Nejsou zde jednoznačně kladní hrdinové, film se vyhýbá se jednoduchosti černobílého vidění, která bývá v tomto žánru častá. Je to o tom, co lidé mohou v různých situacích udělat, a…"

 • Velkaepocha.sk (Peter Jonaštík)

  "Táto hra o prispôsobovaní si pravdy pre vlastné účely rozhodne neuspokojí každého, je iba pre milovníkov zamotaných thrillerov z právnického prostredia. Pre niekoho to môže byť len priemerný film na úrovni TV inscenácie a dobrá uspávanka. Dej je menej výrazný, miestami nezáživný, zišlo by sa viac…" (více)