poster

Dvojí nepřítel

 • Velká Británie

  Joy Division

 • Německo

  Der Feind im Inneren

 • Maďarsko

  Vörös vihar

Válečný / Drama

Velká Británie / Německo / Maďarsko, 2006, 105 min

 • Fanucci
  **

  Dvojití agenti, rozvědka, kotrarozvědka, puč, provokatéři...děj filmu byl na mě místy tak komplikovaný a chaoticky podaný, že jsem se ztrácel. Škoda...některé momenty byly zajímavé a velice silné. Hlavně válečné "flashbacky" hlavního hrdiny. Bohužel v momentu, kdy se divák začne s hlavní postavou ztotožňovat a zjišťuje jaké hrůzy ho v dětství potkali, přijde konec! Happy end někde v Arizoně nebo na nějakém podobném vyprahlém místě...50%(1.10.2006)

 • LINKIN
  **

  Příběh se odehrává ve třech časových rovinách, které režisér absolutně nedovedl zpracovat. V příběhu sem se ztrácel od začátku až do konce. Válečné flashbacky na mě sice působily dosti důvěryhodně ale byli servírovány, společně se zbylými dvěma rovinami náhodně jedna za druhou a přišlo mi, že kdyby ta či ona scéna přišla v ůplně jiný čas, vůbec nic by se nestalo. K tomu všemu dovolím si říct odporné herecké výkony (hlavně hlavní protagnista). A vyjde vám z toho opravdu nepovedený film.(14.12.2006)

 • lioncel
  ***

  Další z mála filmů, který alespoň částečně ukazuje, jaký hrůzný dopad měl pro árijské ženy a dívky příchod prvního sledu Rudé armády /ostatně nejen pro árijky, nejen v Německu, nejen prvního sledu/ .. docela by mě zajímalo, zda při té vší hrůze a hanbě, mohly potom podstoupit interrupci, či zda případný plod dokazující jejich několikanásobné zneužití musely donosit a přivést na svět .. ale vzhledem k tomu, že většinou byly asi věřící, měly zřejmě smůlu .. každopádně "čistá" germánská rasa byla v té době zcela určitě hodně naředěna … to ale není vůbec hlavní motto tohoto filmu, jen jsem musel zareagovat na to, co se tu jen mihne, ale na mě zapůsobí nejsilněji …(6.4.2012)

 • Bobek27
  ****

  Teď jsem to viděl podruhý a už se v tom začínám víc orientovat než předtim. Druhoválečný scény byly perfektní a zároveň jsem se nějakým způsobem s těma scénama ztotožňoval a cítil pocit nostalgie (scéna se zmrzlinou, psem a krásnou Bernadettou Heerwagen při slunečnim dni, apod...). Ten film nebyl o špionáži, o válce anebo o lásce, ale o poznání sama sebe a docílení konečného klidu. Nakonec je pravda, že filmu prostě něco chybělo a děj byl docela komplikovaný a na přemýšlení. Lepší střih a delší stopáž a mohlo by to být mnohem a mnohem lepší!(13.3.2012)

 • Pttak
  ****

  Vcelku se divím, tak malému hodnocení. Obě linie mají něco do sebe, ačkoliv ze začátku pro některé diváky můžou být přechody mezi nimi poněkud zmatené. Kdyby byla ve filmu pouze linie z Tomem Schillingem, tak je to z toho bezva válečnák z období konce druhé světové války z pohledu němců už v téměř prohrané válce.(17.1.2018)

 • - V hlavní mužské roli Thomase Wagnera se střídají dva herečtí představitelé, mladý talentovaný Němec Thomas Schilling a Ed Stoppard, syn slavného anglického dramatika českého původu Toma Stopparda. (Lynette)