poster

Dvojí nepřítel

 • Velká Británie

  Joy Division

 • Německo

  Der Feind im Inneren

 • Maďarsko

  Vörös vihar

Válečný / Drama

Velká Británie / Německo / Maďarsko, 2006, 105 min

 • LINKIN
  **

  Příběh se odehrává ve třech časových rovinách, které režisér absolutně nedovedl zpracovat. V příběhu sem se ztrácel od začátku až do konce. Válečné flashbacky na mě sice působily dosti důvěryhodně ale byli servírovány, společně se zbylými dvěma rovinami náhodně jedna za druhou a přišlo mi, že kdyby ta či ona scéna přišla v ůplně jiný čas, vůbec nic by se nestalo. K tomu všemu dovolím si říct odporné herecké výkony (hlavně hlavní protagnista). A vyjde vám z toho opravdu nepovedený film.(14.12.2006)

 • Pttak
  ****

  Vcelku se divím, tak malému hodnocení. Obě linie mají něco do sebe, ačkoliv ze začátku pro některé diváky můžou být přechody mezi nimi poněkud zmatené. Kdyby byla ve filmu pouze linie z Tomem Schillingem, tak je to z toho bezva válečnák z období konce druhé světové války z pohledu němců už v téměř prohrané válce.(17.1.2018)

 • Kozlowski8
  ***

  Jako čtrnáctiletý německý chlapec je povolán do již prohrané 2. světové války. V chaosu dění se dostane jako civilista do rukou sovětů, kteří jej coby sirotka přijmou za svého. Následuje kariéra špiona KGB v Londýně, kde se i zamiluje a pozná chuť svobody...Film bych rozhodně nezatracoval, pokud by režisér lépe zvládl prolínání tří časových rovin, které zvláště (avšak nejenom) v úvodu působí velice chaoticky a nepřehledně. Navíc jsou do nich montovány flashbacky, které sice samy o sobě nejsou špatné, avšak výsledkem je zmatek. Filmu by též prospěl jiný, výraznější představitel hlavního hrdiny. Myslím si, že bylo kde brát, z čeho vycházet a z materiálu mohl vzniknout i velice výborný snímek. To se bohužel nestalo. 55%.(6.9.2015)

 • PetrPan2
  ****

  Velice zajímavý film u které mi připadalo, že jej někdo brutálně sestřihal... Scény z války byly výborné... šionážní část v anglii taky zajímavá, ale než se divák dozví proč je hrdina tem kde je, co tam má dělat, komu slouží a komu ne, a jednoduše o co tam vlastně jde.. tak je děj úplně někde jinde... ostatní postavy se v něm jen mihnou aniž by se člověk dozvěděl jejich smysl...(28.1.2009)

 • Fanucci
  **

  Dvojití agenti, rozvědka, kotrarozvědka, puč, provokatéři...děj filmu byl na mě místy tak komplikovaný a chaoticky podaný, že jsem se ztrácel. Škoda...některé momenty byly zajímavé a velice silné. Hlavně válečné "flashbacky" hlavního hrdiny. Bohužel v momentu, kdy se divák začne s hlavní postavou ztotožňovat a zjišťuje jaké hrůzy ho v dětství potkali, přijde konec! Happy end někde v Arizoně nebo na nějakém podobném vyprahlém místě...50%(1.10.2006)

 • - V hlavní mužské roli Thomase Wagnera se střídají dva herečtí představitelé, mladý talentovaný Němec Thomas Schilling a Ed Stoppard, syn slavného anglického dramatika českého původu Toma Stopparda. (Lynette)