Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do konce 2. světové války zbývají poslední dny a troskami hořícího města proudí zástupy utečenců z východní fronty. Uprostřed všeobecného zmatku zajala Rudá armáda německého mladíka, kterého poté unesla hluboko za železnou oponu. Hlavou se mu neustále honí vzpomínky na dobu, která je nenávratně pryč, těžko se vyrovnává s krutou ztrátu přítelkyně, ale teď ho čeká jen osamělý a přísný vojenský život. O mnoho let později si ho vybírá sovětská vláda a posílá na tajnou misi do Londýna, aby zde v samotném centru konspirace na vrcholu studené války pracoval pro KGB a zapojil se do smrtelně nebezpečné hry na kočku a myš s britskou tajnou policií. I přes dvojí život špiona se zamiluje do mladé umělkyně a s tím, jak přivyká atmosféře Londýna 60. let, objevuje také chuť svobody… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

LINKIN 

všechny recenze uživatele

Příběh se odehrává ve třech časových rovinách, které režisér absolutně nedovedl zpracovat. V příběhu sem se ztrácel od začátku až do konce. Válečné flashbacky na mě sice působily dosti důvěryhodně ale byli servírovány, společně se zbylými dvěma rovinami náhodně jedna za druhou a přišlo mi, že kdyby ta či ona scéna přišla v ůplně jiný čas, vůbec nic by se nestalo. K tomu všemu dovolím si říct odporné herecké výkony (hlavně hlavní protagnista). A vyjde vám z toho opravdu nepovedený film. ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Dvojití agenti, rozvědka, kotrarozvědka, puč, provokatéři...děj filmu byl na mě místy tak komplikovaný a chaoticky podaný, že jsem se ztrácel. Škoda...některé momenty byly zajímavé a velice silné. Hlavně válečné "flashbacky" hlavního hrdiny. Bohužel v momentu, kdy se divák začne s hlavní postavou ztotožňovat a zjišťuje jaké hrůzy ho v dětství potkali, přijde konec! Happy end někde v Arizoně nebo na nějakém podobném vyprahlém místě...50% ()

Reklama

PetrPan2 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý film u které mi připadalo, že jej někdo brutálně sestřihal... Scény z války byly výborné... šionážní část v anglii taky zajímavá, ale než se divák dozví proč je hrdina tem kde je, co tam má dělat, komu slouží a komu ne, a jednoduše o co tam vlastně jde.. tak je děj úplně někde jinde... ostatní postavy se v něm jen mihnou aniž by se člověk dozvěděl jejich smysl... ()

Bobek27 

všechny recenze uživatele

Teď jsem to viděl podruhý a už se v tom začínám víc orientovat než předtim. Druhoválečný scény byly perfektní a zároveň jsem se nějakým způsobem s těma scénama ztotožňoval a cítil pocit nostalgie (scéna se zmrzlinou, psem a krásnou Bernadettou Heerwagen při slunečnim dni, apod...). Ten film nebyl o špionáži, o válce anebo o lásce, ale o poznání sama sebe a docílení konečného klidu. Nakonec je pravda, že filmu prostě něco chybělo a děj byl docela komplikovaný a na přemýšlení. Lepší střih a delší stopáž a mohlo by to být mnohem a mnohem lepší! ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Další z mála filmů, který alespoň částečně ukazuje, jaký hrůzný dopad měl pro árijské ženy a dívky příchod prvního sledu Rudé armády /ostatně nejen pro árijky, nejen v Německu, nejen prvního sledu/ .. docela by mě zajímalo, zda při té vší hrůze a hanbě, mohly potom podstoupit interrupci, či zda případný plod dokazující jejich několikanásobné zneužití musely donosit a přivést na svět .. ale vzhledem k tomu, že většinou byly asi věřící, měly zřejmě smůlu .. každopádně "čistá" germánská rasa byla v té době zcela určitě hodně naředěna … to ale není vůbec hlavní motto tohoto filmu, jen jsem musel zareagovat na to, co se tu jen mihne, ale na mě zapůsobí nejsilněji … ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • V hlavní mužské roli Thomase Wagnera se střídají dva herečtí představitelé, mladý talentovaný Němec Thomas Schilling a Ed Stoppard, syn slavného anglického dramatika českého původu Toma Stopparda. (Lynette)

Reklama

Reklama