Strážci Dračí brány

Dragon Tiger Gate

Akční / Drama / Fantasy

Hong Kong, 2006, 90 min

• Toshiro

Anglický název Dragon Tiger Gate napovídá jak intelektuální obsah tahle hongkongská mlátička měla. Navíc děj se sice odehrává rádoby v současnosti, ale souboje byli i na drátovky hodně supernaturální a ke konci už úplně bez obalu jak z video her. Tím je jasné asi i cílové publikum. Prostě jsem se nechal napálit kladnýma recenzemi na "bojové umění". Bojové umění já rád, ale radši takové, o kterým nemusím jen smutně prohlásit: To byl jen film, to ve skutečnosti nejde. Jackie Chane omládni prosím!!!(10.1.2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +jednoznačně kamera, dále grafický styl, souboje, akce, hudba -děj!!!, nepřehledný, zmatený, prázdný/// Opravdu zajímavý výlet do Hong Kongské tvorby. Stále se rozhoduji mezi 3 a 4*. Přestože dějově je to dost velký úlet a s přibývající stopáží je to čím dál tím víc zmatenější a zhaluzenější, tak i přesto se mi to líbilo. V postavách jsem se vyznal (teda občas), jen v jejich jednání jsem se ztrácel. Jo a odkud se vzal ten záporák s tou maskou? WTF? Tohle a další věci dokáže pochopit jen ten co má iq nad 130 a nebo ten co má šikmé oči :-) Pro ostatní tohle moc není. Každopádně originální a nevýdaná podívaná./// Celkem 69%///(28.10.2008)

No....samotny dej je ehm, mierne povedane "riedky", rovnako mi nanestastie nesadla ani kombinacia fantasy zasadeneho do moderneho sveta. Ale kvoli tomu sa tento druh filmov nepozera, ze ;-)? To, co dokonale zavazi je samotne prevedenie martial arts scen. A tie su, aj napriek pouzivaniu u mna neoblubenych zrychlovaciek, imho vyborneeeeee! Donniemu (a nielen jemu) to "kope a udiera" s maximalnou razanciou nielen smerom k oponentovi na platne, ale aj k natesenemu divakovi (kazdy kop a uder do mna pumpoval adrenalin v konskych davkach). 7/10.(6.8.2006)

• cubajz

ze začátku to působí docela našláple, ale když se na scéně objeví letitý Donnie Yen s emo patkou a vizáží metrosexuálního teenagera pochopíte, že je něco špatně. O příběhu se nemá cenu zmiňovat, hlavní hrdinové vypadají jak vystřižení z plakátů v pokojích obtloustlých čtrnáctek a souboje (ačkoliv jsou efektně zrychlené) jsou velkou reklamou na to, jak jsou dráty dneska cool.(3.4.2009)

DTG je pro mě lehkým zklamáním. Od Donnieho Yena a celého jeho nového filmu jsem čekal větší nářez a víc něčeho navíc. Záporácká postava Black pagoda(snad to tak je:)) je pefektní maník, kterého bych nechtěl potkat bez supermanovských schopností a nebo chvatů, které už v HK umí jen Donnie Yen:). Všichni ostatní ve filmu jsou jen takový brigádníci, ale když se Donnie ukáže před kamerou je jasné kdo je tu pán a kdo každému rozbije ... ústa. Pán situace a celého filmu ho však nedokáže bez pomoci unést a tak se film potápí v nevyváženosti a akční prázdnotě.(8.11.2006)